Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość porzeczkowa gospodyni

Pomysł na porzeczki.

Polecane posty

Gość porzeczkowa gospodyni

Potrzebuję pomysłów na porzeczki, głównie czerwone, mam ich mnóstwo, krzaki się uginają. No i co z nimi robić? Może macie jakieś sprawdzone przepisy na ciasta, soki, nalewki - a może jakieś mięsa z porzeczkami? Proszę o wszystkie pomysły, chętnie skorzystam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja to na porzeczki mam jeden
przepis - wino :D Nalewek z porzeczek jeszcze nigdy nie robilam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zasyp cukrem (dużo, dużo cukru)i poczekaj dzień na sok, zlej zagotuj i masz na zimę galaretkę. Jeżeli masz mniej cukru, to dodaj żelatynkę, pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porzeczkowa gospodyni
wino będzie z winogron, pod nimi też się gałęzie uginają...ale trzeba poczekać aż dojrzeją. A co do tej galaretki- czy pod słowem żelatynka - kryje się żelatyna czy może cukier żelujący dodawany do dżemów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka dała zwykłą żelatynę, ale chyba cukier żelujący też się nada. Ja robiłam z dużą ilością cukru, wychodzi taka naturalna galaretka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość porzeczkowa gospodyni
ooo możesz powiedzieć jakie proporcje? Wekowałaś na gorąco czy pasteryzowałaś? Kurna, nigdy nie robiłam przetworów z owoców, bo jakoś nigdy nie było chętnych by to jeść, ale teraz chciałabym zrobić z czarnych porzeczek konfiturkę do pleśniaka na zimę i jabłka jesienią na szarlotkę. No i te porzeczki czerwone...a może ciasto z czerwonymi porzeczkami?? Ma ktoś jakiś przepis?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiacynta5
a ja najbardziej lubie sok z porzeczek i czerwonych i czarnych. Taki z sokownika ktory sam sie robi i nie trzeba zagotowywac sloikow. A na zime samo zdrowie z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli masz sokownik to zero roboty! Wrzucasz porzeczki do sokownika,dajesz cukier i tyle Twojej roboty :D Jeśli nie posiadasz sokownika to polecam ten o to przepis-sama sprawdziłam i jest rewelacyjny!!! Robie ten sok co roku. http://www.smaczny.pl/forum/index.php?showtopic=2639 Moja babcia zawsze robie taki dżem,wszystkim bardzo smakuje: 1 kg czarnej porzeczki 75 dkg cukru Dojrzale porzeczki oczyścić, opłukać. Polowe porcji przełożyć do rondla, rozgnieść, lekko podgrzać, żeby owoce puściły sok.Dodać cukier, stale mieszając podgrzewać. Kiedy cukier sie rozpuści wrzucić pozostałe porzeczki, gotować na małym ogniu przez ok godzinke., zbieracz piane. Gotowy dżem przełożyć do słoików, zamknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PLACEK 2 szklanki mąki 1 1/2 szklanki cukru 4 łyżeczki proszku do pieczenia 4 jaja kostka margaryny szklanka malin szklanka czerwonych porzeczek 1/2 szklanki płatków migdałowych cukier puder Mąkę wymieszać z cukrem i proszkiem do pieczenia.Dodać rozmącone jaja i stopioną margarynę,wymieszać.Do ciasta wsypać 1/2 owoców i delikatnie połączyć.Przełożyć do formy,na wierzch wysypać resztę owoców.Posypać płatkami migdałowymi.Piec ok 40 minut w temp180 stopni.Po ostygnięciu posypać cukrem pudrem. ZAWIJANIEC Z PORZECZKAMI ciasto: 4 jaja 80 g cukru pudru 80 g mąki masa: 250 g twarożku szklanka cukru pudru 3 łyżki żelatyny szklanka śmietanki esencja waniliowa szklanka czerwonych porzeczek jaja rozkłócić w misce umieszczonej na garnku z wrzącą wodą.Nie przerywając ubijania,dodać cukier puder.Gdy masa zgęstnieje,zdjąć znad pary i ubijać do ostygnięcia.Dodawać mąkę.Ciasto wyłożyć na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.piec 15 minut w temp 180 stopni.Wyłożyć na ściereczkę i razem z nią zwinąć w rulonik.Po 2 godzinach delikatnie rozwinąć.Twarożek wymieszać z cukrem pudrem.żelatynę rozpuścić w gorącej śmietance.Ostudzić,dodać esencji waniliowej i porzeczki.Masę posmarować biszkopt i zwinąć w rulon.Wstawić do lodówki. PLACEK PORZECZKOWY ciasto: 2 szklanki mąki 2szklankicukru 4 łyżeczki proszku doi pieczenia 4 jaja masło nadzienie: 2szklanki porzeczek 2 łyżki cukru pudru kilka kropli aromatu migdałowego kruszonka: 200 g mąki 3 łyżki cukru 150 g zimnego masła Mąkę wymieszać z cukrem i proszkiem do pieczenia.Dodać rozmącone jaja i stopione,ostudzone masło,dokładnie wymieszać.Porzeczki połączyć z cukrem pudrem i aromatem migdałowym.Mąkę wymieszać z cukrem.Dodać pokrojone w płatki masło,wyrobić kruszonkę.Ciasto wlać do formy.Na wierzch wyłożyć porzeczki,posypać kruszonką.Pied ok 40 minm w temp 180

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×