Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość Oliwka103
Wiatam przyszłe mamuśki - ja też się chce do Was dołączyć. Termin na 10 kwietnia. Jestem taka szczęśliwa. Pozdrawiam!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Oliwka:) Wesolutka to jest badanie krwi. Test określa ryzyko urodzenia dziecka z zespołem Downa, Edwardsa oraz dodatkowo z otwartą wadą ośrodkowego układu nerwowego. Zlecił mi je wykonać w 16tyg ale nie jest obowiązkowe jesli się nie jest w grupie ryzyka. Zastanawiam się czy warto to robić. Musze się najpierw dowiedzieć ile to kosztuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka103
Hej to badanie krwi kosztuje prawdopodobnie ok 250 zł - lekarz mi mówił o możliwości tego badania. Ja się nie zdecydowałam na to badanie, ponieważ dla mnie ono nic nie zmieni - kocham to dziecko i nie mogę się doczekać kiedy przyjdzie na świat. Dzisiaj właśnie idę do gina - nie mogę się już doczekać - trochę mnie martwi że nie przybieram na wadze bo jak na początku ważyłam 57,4 potem spadłam do 56,6 i nadal waga jest na tym poziomie:((( Koleżanka się śmieje że dziecko zżera ze mnie:))) ale ja się uspokoje dopiero po wizycie. Badanie krwi trochę mi się pogorszyło, ale póki co lekarz nie przepisał mi żadnych witaminek - może dzisiaj???? Zażywam tylko kwas foliowy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WItam kwietnioweczki w ten mrozny ale piekny poranek :D Siedze w domku caly tydzien i leniuchuje.. :) Zyc nie umierac.. ! Tylko dom musze wysprzatac bo troche zapuscilam.. :) Witaj Oliwka! Ja witaminki dostalam dopiero po 13 tyg.. wiec moze i ty dostaniesz... DZiewczyny czy wy czujecie juz ruchy dzidzi? Bo ja wieczorami jak sie poloze i poloze reke na brzuchu to czuje.. nie sa to kopniaki ale takie delikatne ruchy.. a maz sie smieje ze to moje jelita trawiace.. Druga ciaza a ja nie potrafie odroznic ruchow od wzdec :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka103
Hej mróweczka też mam dzisiaj wolne - ale niestety tylko dzisiaj. Zamierzam poleniuchować totalnie . U mnie słoneczko świeci pięknie więc na pewno pospaceruje z moją psiną Fioną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka103
Co do ruchów to nic nie odczuwam ale jak czasami obserwuje mój brzuszek to wyadje mi się że widzę jak bije serce dzidzi - jestem w tym temacie nowicjuszką - pierwsza ciąża więc nie wiem czy to serce czy ja......:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pogoda faktycznie sliczna.. ja mam tydzien chorobowego - w sumie to juz mi przeszlo ale do pracy sie pchala nie bede :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oliwka103
Fajnie się masz - ja niestety nie mam tak dobrze - taka praca - ale są i plusy nie muszę siedzieć 8 h dziennie - przychodzę i wycodż kiedy chce - muszę zrobić swoje i do domciu - teraz właśnie mam taki dzień że się trochę odrobiłam i stwierdziłam że dzisiaj nie ide....:))) cos za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Mróweczki mnie też się wydawało jak leżałam wczoraj w łóżku, że jak przyłoże rękę to coś czuje:) ale nie wiem czy to to Dowiedziałam się, że to badanie kosztuje 80zł więc nie jest tak źle. Sama nie wiem czy to robić. Ja też witaminki dostałam dopiero teraz. I ważna rzecz: lekarz mi mówił, żeby nie zażywać wapna tzn takiego w tabletkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a jak czujecie się po tych witaminach? Od kiedy zaczęłam je brać to jest mi niedobrze każdego dnia. Oprócz witamin biorę też Biofer Folik bo mam za mało żelaza. Dowiedziałam się, że tabletki które mają to wspomagać mogą właśnie wywoływać nudności. A dzisiaj to w ogóle jakoś bardzo słabo się czuje, jakbym miała być chora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie biore Centrum Materna i jest oki.. gorzej sie czuje po antybiotyku ale jeszcze tylko 1 dzien wiec jakos wytrzymam.. Gin mi mowil ze po niektorych witaminach moga wystepowac mdlosci.. Ja bym zadzwonila do lekarza na twoim miejscu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orzeszku mi nie jest niedobrze. Biore feminital. Może Ci coś nie służy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc laski! W pierwszej ciazy to wlasnie po maternie bylo mi niedobrze wiec zmienilam na falvit i bylo ok.A moja rada-nie lykaj tabletek rano tylko troche pozniej. Co do ruchow-to ja je czuje juz od jakiego czasu jak leze na plecach i wiem na pewno,ze to jest dziedzia a nie nic innego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziwczyny ja witaminki dostalam juz na samym poczatku jak bylam na pierszej wizycie okolo 6 tyg ciazy :) teraz tez je wcinam napoczatku tez bylo mi po nich lekko niedobrze ale teraz juz jest ok . Co do ruchow to u mnie jest tez pierwsza ciaza i w sumie nei wiem czy je czuje czy nie bo w sumie jak ja mam je wyczuc ?? dotykajac brzusia czy ogolnie czujac cos od srodka ?? hahaha jakas taka niedoinformowana jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W zasadzie trudno to wytlumaczyc.Narazie i przez kilka najblizszych miesiecy to jest przyjemne,ale od 8 miesiaca staje sie czasami dosc bolesne-zwlaszcza jak dzidzia kopie po zebrach.Trudno jest wtedy znalesc dogodna pozycje. Pewnie gadam glupoty,ale moze przez to,ze mam dwurozna macice tak wczesnie czuje dzidzie.Nie mam innego logicznego wytlumaczenia,bo moja mama mowi,ze to nienormalne zeby w 11 tygodniu czuc bylo cokolwiek. Tak sobie mysle,ze przenosimy dzidzie przez wszyskie pory roku.Juz ledwie mieszcze sie w moj jesienny plaszczyk wiec nowa kurteczke na zime trzeba bedzie na pewno nabyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka26
Cześć Kwietnióweczki :-) witam Was w ten chłodny październikowy wieczór! Odebrałam dziś wyniki na toksoplazmozę i na szczęście wszystko jest oki! tak się bałam ale jeszcze do odbioru mam wyniki na cytomegalię ! za tydzień w środę idę do gina już nie mogę się doczekać! brzuszek mam coraz większy i ciałka też mam coraz więcej. Ale ogólnie czuję się dobrze czasami brzuch mnie pobolewa a oprócz foliku nie biorę żadnych witamin! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc mamuski. Mi sie tez czasami wydaje ze czuje juz ruchy ( u mnie to 14 tydzien) tez wlasnie wieczorkiem, szczegolnie jak poloze sie na boku- lewym to czuje takie delikatne puk puk od srodka. U mnie to 2 ciaza ale szczerze mowiac to czuje sie jakbym byla poraz pierwszy bo tamta to juz 10 lat temu i w sumie zupelnie inna. Biore feminatal metafolin 400+dha zaplacilam za to 49zł- co za zdzierstwo!! heh ale czego sie nie robi dla dzidzi. Nudnosci powoli mi ustepuja ale jeszcze nie calkiem. 3/4 dnia spie , za to od 6 rano budze sie co chwile....jak nie siku to papu hehehhh. Kupujecie juz cos dla dzieci?? Bo ja sie zastanawiam nad kolyska.....tak fajna znalazlam na allegro..... z ciuszkami sie narazie wstrzymuje bo same rozowe bym kupowala a co bedzie jak to chlopczyk?? Ciekawa jestem. W czwartek ide do gin ale to jeszcze za wczesnie na okreslanie plci. Czy ktoras z was wybiera sie moze na usg 4d? slyszalam od kumpelki ze niezle przezycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
A to nie za wczesnie zeby wyczuc ruchy?? Ja jestem w 13 tyg., czyli dzidzia ma 11 tyg, bedzie miala z 9 cm, nie wiem czy cos moge juz poczuc bo przeciez jest taka malutka.. A to moja pierwsza ciaza i nie mam doswiadczenia... A wy, Mamy doswiadczone kiedy poczulyscie pierwszy raz w poprzedniej ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
Izabart, ty jestes w 14 tygodniu czy dzidzia ma 14 tygodni? Wszystko mi sie miesza z tymi tygodniami bo kazdy liczy inaczej.. Dzisiaj wieczorem ja tez poslucham czy czuc juz jakies ruchy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimmy - witaj. Wydaje mi sie ze za wczesnie troszke. W pierwszej ciazy to tak miedzy 16 a 20 tygodniem czuje sie ruchy , no moze z tydzien wczesniej niz mowia ale to raczej nie mozliwe bo dzidzia prawie nic nie wazy jeszcze w 11 tyg. To pewnie twoje wnetrznosci sie przesuwaja- robia miejsce na rosnaca macice. Aczkolwiek nie neguje bo kazda z nas jest inna i byc moze....a moze to dwie fasolki- wtedy wczesniej daja znac mamie hehehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja dziedzia ma ok 13 tygodni bo od miesiaczki to 14tyg i 6 dni jeszcze moja pani doktor mi mowila ze dziecko w tym wieku spi ponad 20 godzin na dobe wiec trudno wyczuc moment kiedy akurat fika koziolki. Ja mam wrazenie ze macica mi sie tak jakby troszke napina i wtedy puk i to nie wzdecia napewno i to nie codziennie sie zdaza a moze to sobie uroilam bo musze sie przyznac ze jak tylko cos wyczuje to zamieram na chwile i wyczekuje nastepnego ppukania . Fajne to!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mimmy
E nie, dzidzia jest jedna, juz ja widzialam...No tak wlasnie myslalam ze za wczesnie. Ale ty jestes w 14 i pisalas ze ci sie wydaje ze sie rusza... Dziewczyny, czy wy wszystkie zrobilyscie test na przeziernosc karkowa? Ja nie, dowiedzialam sie dopiero teraz o tych badaniach ale jest juz za pozno.. Ale jakos sie nie martwie, i tak nie usunelabym ciazy a statystycznie mam szanse mniej wiecej 1: 600 ze dziecko mialoby trisomie 21...Na pewno bedzie zdrowe i sliczniutkie, dzisiaj jestem optymistka :-) Milego wieczoru!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimmy nie jest za pozno na to badanie- robi sie je miedzy 11 a 14 tyg ciazy wiec jeszcze masz czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrowienia dla Wszystkich:) Ja w środe mam 12 tc i dokładnie za tydzien będę miała USG przezierności karkowej troszkę się boję ale mam nadzieję że wszystko będzie ok:) Miłego wieczoru pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny Dawno mnie tu nie było...a to dlatego, że znowu mialam intensywny weekend tym razem zakupy na weselisko i wieczór panieński:) Od dziś mam 2 tyg urlopu i czuje sie dobrze:) Inaczej niz w pracy,. W pracy siedzie tylko i mysle o jedzeniu, o tym, ze mnie pelcy bolą, a w domku inaczej:) W ogóle nie dochodzi to do mnie, że noszę pod sercem dzidzię i, że już w tą sobotę wychodze za mąż:) to takie dziwne ehehe Ja wieczorem to mam brzuszek jak balon:) a rnao jak wstaje to plaska jestem:) Pozdrawiam Was serdecznie Karola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczornie, a mnie łapie jakieś chróbsko chyba:( Dzisiaj od rana bardzo słabo się czułam, więc przed pracą wstąpiłam jeszcze do taty do pracy (bo jest lekarzem) i zmierzył mi ciśnienie - okazało się że było 90/60. Do pracy iść musiałam niestety. Musiałam się też czymś zatruć, chyba coś zjadłam - bo dziś częściej odwiedzałam kibelek:/ No i kazano mi się trochę przegłodzić, bo każde zjedzenie czegokolwiek kończyło się wizytą w wc:( A teraz siedzę pod kocem i mam dreszcze, choć gorączki brak. Boli mnie też gardło, więc obstawiam że musiało mnie to zatrucie osłabić i pewnie już coś tam się rozwija... ehh dobrej nocki życzę i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzień dobry brzuchaczki :) Orzeszku mam nadzieje ze dzisiaj juz lepiej u ciebie..Karolina tez siedze w domku i jest super.. tak leniwie :) Basiunia na pewno wszystko bedzie oki - ja tez sie tym stresowalam ale nie potrzebnie :) co do ruchow dzidzi to wyczytalam w necie ze dopiero w 16 tyg dziecko staje sie na tyle ruchliwe i duze ze mozemy zaczac je odczuwac czyli ja narazie moje jelitka czulam :D:D no i na poczatku czuje sie "motyle w brzuchu" - to potwierdzam z pierwszej ciazy.. :D Na szczescie do 16 tyg juz tylko tydzien :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×