Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luna-luluna

KWIECIEŃ 2009

Polecane posty

Gość mareneu1
Karolina1983 do mnie też jakoś nie dochodzi, że mam dzidzie w brzuchu. Niby mam zdjęcia USG, i jeść czesto musze, ale jakoś to mnie nie przekonuje i mam jakieś czarne myśli, że może się coś nie udać, moze dlatego nie chce sie przywiazywać do tej myśli, że coś mam w brzuszku? jakby nie było dziś idę kupić ubrania. tak się zastrzegałam, ale nie dam rady, bo zostały już mi tylko dwie pary spodni, a w zasadzie jedna. W jakieś długie bluzki też trza zainwestować, na allegro widzialam fajne. no i dziś znowu w pracy, ale będzie dobrze, bo niby jak ma być? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mareneu1
a co do ruchów dzidzi to sciema jeszcze na ten czas bo ta, która miała już USG niedowcipne wie, że w 12t.c dzidzia jest jeszcze w podbrzuszu (na granicy włosków muszelki a brzuszka) też jak to zobaczyłam to mina mi zrzedła bo lubie się macać po brzuszku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pomuszcie! Wstalam dzis o osmej zjadlam sniadaniei mialam isc dzisiaj do mojej ginki.Zaraz potem poczulam sie niestety jakos dziwnie no i zaczelo sie.Wymioty,jakis klujacy bol brzucha,znowu wymioty,pozniej zrobilo mi sie tak slabo,ze malo nie zemdlalam.Teraz jest juz ciutke lepiej,chociaz ciagle wymiotuje jakas zielona obrzydliwa wydzielina i mam czarny jezyk no i ciagle mi slabo.Czy to jakies zatrucie?Nigdy nie mialam.Poradzcie mi co mam z tym zrobic?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamuśka26
Hej! alison28 może coś zjadłaś wczoraj i dlatego tak się czujesz?! coś może Ci zaszkodziło!pewnie wszystko jest dobrze ale skontaktuj się z lekarzem dla pewności! nie denerwuj się na pewno wszystko jest dobrze! trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Alison daj znac co tam..... mareneu1 to nie jest tak ze dzidzius u kazdej z nas w tym samym tygodniu jest usytuowany tak samo . Ja jestem bardzo niska mam niecale 1,50cm i u mnie w 9 tygodniu jak bylam na badaniu w szpitalu macica konczyla sie juz pod pepkiem jakies 2 cm. Wszystko zalezy od indywidualnej budowy . Ja sie czuje coraz lepiej az dziwnie mi jak mam ochote na cos do jedzenia hehh teraz to chyba zaczne tyc dopiero;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bylam na pogotowiu,jestem zbyt slaba zeby wyjsc z domu a jestem sama.Maz bedzie dopiero za godzine.Przestalam wymiotowac jakies dwie godz temu i brzuch tez mnie juz nie boli.Na razie nic jeszcze nie jadlam,wiec nie wiem jak to bedzie.Boje sie o dzidzie,ale mysle,ze lekarz chyba niewiele tu pomoze.Jezeli znowu zaczne wymiotowac a samopoczucie sie nie polepszy to wtedy napwno sie zglosze do lekarza.Jak myslicie?:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem co moglam zjesc...to co zawsze....na obiad makaron z sosem grzybowym(napewno zadnego muchomora ne bylo-mama sprawdzala).Cala rodzinka zresta to jadla i wszyscy maja sie dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alison może złapałaś grype jelitową. Pij teraz bardzooo dużo i jedz narazie jakieś sucharki albo kleiki ryżowe. A do gina na Twoim miejscu bym się i tak przeszła. Mnie takie coś złapało w sierpniu ale wymiotowałam tylko 2 razy i po tej nocy zaraz byłam u lekarza. Może zadzwoń do swojego lekarza. trzymaj się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny!Jestescie naprawde kochane.Fajnie.ze mozna sie z Wami podzielic swoimi watpliwosciami. Grypazoladkowa to raczej nie jest,tez kiedys mialam.Wtedy mialam katar,goraczke i okropna biegunke(schudlam pare kilo w 3 dni).Mysle,ze cos zjadlam.Przyszedl moj maz-kupil sucharki i ugotowal ryz z jablkiem.Zjadlam i nie zwrocilam.Jest juz naszczescie lepiej.Do ginki pojde napewno jutro albo pojutrze.To nie za madra kobieta i za bardzo jej nie ufam,musze ja zmienic,ale niebardzo jest w czym wybierac w mojej okolicy.Mam tylko obawy czy nie zaszkodzi to wszystko jakos dzidzi.Ta ciaza od poczatku mnie nie oszczedza a do kwietnia daleeeekooo.... Pozdrowienia dla Was wszystkich.Ide sie troche zdrzemnac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dokonałam pierwszego większego zakupu - kupiłam łóżeczko. Mąż mi marudził, że to za wcześnie itd ale było bardzo fajne w komisie dziecięcym z materacykiem z drewexu no i kupiliśmy:) do tego kupiłam pościel z glucka z ochraniaczami i baldachimem, bardzo przyjemna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smart231
No moj kochany to bedzie kupowal w ostatnim tygodniu, nie naciskam , bedzie latal:) A jak Wasze brzuski pomijajac juz wsyztskie dolegliwosci rosna Wam? Bo po mnie nie bardzo widac,ze jestem w ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny alison dobrze ze lepiej juz sie czujesz. ja juz mam bardzo duzo dla noworodka, wanienke, lozeczko z calym wyposazeniem, fotelik, ciuszki. kupilam od kolezanki, tzn niby dostalam ale dalam jej 400 zl za to wszystko. na dzien dzisiejszy wiecej nie mam niestety. pisalam do mojej znajomej mamy dwoch coreczek i ona powiedziala, ze w zupelnosci 300 zl by starczylo. kolezanka od ktorej to mam stwierdzila ze nie chce ze mnie zdzierac i zebym sama zdecydowala ile chce za to dac. dalam ile moglam. podejrzewam ze pare rzeczy w pozniejszym czasie dokupie bo nawet moj luby mowi ze nie wytrzymam, ale dobrze ze wiekszosc juz mam :) a dlatego tak wczesnie, bo kolezanka wykezdza za granice i wroci na urlop z rodizna dopiero w czerwcu. u mnie widac juz brzuch, nawet sporo odstaje i juz jak jestem najedzona to nie moge sie dopiac w moich ostatnich i jedynych na dzien dzisiejszy jeansach. nie wiem kiedy wybiore sie na zakupy, mam nadzieje ze wkrotce bedziemy miec wiekszy przyplyw gotowki. buzkiaki dla wszystkich mamusiek :) 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Jesli chodzi o mnie to ja dopiero zaczne cokolwiek kupowac okolo 6 miesiaca wczesniej nie bo taka jest niby tradycja u mnie w rodzinie wiec i ja bede jej przestrzegac a pozatym jeszcze nie wiem na 100% czy bedzie chlopak czy dziewczynka wiec to tez sie wszytsko pozmienia pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, a ja właśnie złapałam jelitówkę, w łagodnej postaci na szczęście. Dopiero niedawno wróciłam od lekarza. Dał mi lek, którego nazwy nie pamiętam i powiedział, że mam być na diecie. Czyli jakieś kaszki, kleiki, kanapeczki z szyneczką chudziutką, rosołki i ma przejść. Z maleństwem wszystko w porządku, powiedział, że jest na tyle zabezpieczone, że nawet takie przegłodzenie krótkie mu nie zaszkodzi. Badał mnie również i po raz pierwszy słyszałam bicie serduszka:) Niesamowite przeżycie:) Alison, zadzwoń chociaż do lekarza jeśli będziesz gorzej się czuła, a póki co polecam dietę również i dużo odpoczynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane przyszłe Mamcie! powstał portal specjalnie dla rodziców mojmalec.pl ogromnie polecam bo można wrzucać fotki naszych pociech za darmo bez limitu, dodawać ogłoszenia i najfajniejsze - stworzyć pamiętnik naszych skarbów:) zalogujcie się na portal i chwalcie się swoimi szczęściami!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, nie bylo mnie pare dni ale widze, ze bylyscie w nienajlepszych nastrojach i stanie zdrowia, zeby zbyt duzo sie rozpisywac. Mam nadzieje, ze bedzie juz tylko lepiej! Ja mialam intensywny weekend, przygotowywalam imprezke urodzinowa meza na kilkanascie osob (rodzina). Ale sie zmachalam. Moj maz dzielnie mi pomagal, kroil warzywa, ucieral mase.. bez niego byloby ciezko. W sobote czulam sie bardzo zmeczona, troche przesadzilam z tymi przygotowaniami bo bolal mnie bardzo brzuch i plecy. Ale impreza sie udala a ja odpoczelam w niedziele, jak prawdziwy leniuch:) Niestety nie mam jeszcze niczego dla dzidzi, mysle, ze zostawie sobie zakupy na 6, 7 miesiac chyba ze bedzie jakas okazja... Ogladam juz jednak wiele rzeczy w internecie. Najprawdopodobniej bede musiala kupic wszystko bo moja dzidzia nie ma po kim dzedziczyc od kolezanek nic nie kupie bo same sa w ciazy albo maja bardzo male dzieci. Wiec zaczelam juz zbierac pieniadze. Moi rodzice i tesciowie pewnie cos dorzuca, ale nie bede na to liczyc, bo sie moge przeliczyc:) Niedlugo bede sie pewnie pytac bardziej doswiadczonych mam co trzeba kupic, bo na dzien dzisiejszy mam tylko mgliste wyobrazenia:) Skad mam wiedziec np. w ile spioszkow albo pieluszek jedynek mam sie zaopatrzyc itd...No ale mamy jeszcze troche czasu na takie pytania. Brzuszek robi mi sie duzy wieczorami, a rano jest ledwo widoczny. Nosze jednak spodnie ciazowe, kupilam tez spodnice, wygoda niesamowita. Czaem mnie cos tam strzyka w podbrzuszu, albo kluje, ale to podobno normalne. Plecy bola mnie od siedzenia przed kompem w pracy. W ogole jeszcze nie przytylam, czy to dobrze? Waze ciagle tyle samo. Wiem, ze dzidzia jest jeszcze bardzo leciutka, no ale tak z pol kilo by sie przydalo przybrac na wadze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Apple.. a juz sie martwilam ze cos ci sie stalo :) Super ze sie imprezka udala :) I podziwiam cie ze ci sie chcialo.. JA bede miala do wyprawienia urodziny corci juz niebawem, ale doslam do wniosku ze chyba zorganizujemy je wtakiej sali zabaw.. wiecie baseny pileczkowe, zjezdzalnie i inne szalenstwa - dla trzylatki raj :D Fajne jest to ze oni wszystko organizuja a do mnie nalezy tylko przyniesienie tortu.. no i sprzatac potem nie trzeba :D Co do rzeczy dla maluszka to mam mnostwo po corci tylko wozek nowy kupimy.. a jezeli sie chlopak trafi to bedzie maly problem- w sensie niczego nie bede miala i bede musiala kupowac :D Dlatego polki z malenkimi ciuszkami omijam szerokim łukiem.. chociaz ostatnio w tesco widzialam 3 pak bodziakow dla noworodka- slodziutkie tyle ze typowo na dziewczynke... ehhh..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny:) Podziwiam Apple że Ci się tak chciało organizować taka imprezę. U mnie w rodzinie raczej nie obchodzi się hucznie urodzin. Rodzice, babcia na ciacho i tyle. Ja bym się Apple nie martwiła tym, że nie przybrałas, jeszcze zdążysz nadrobić. Ja mam więcej niecałe 2 kg a brzuch mi widać nawet rano chociaż z godziny na godziny potem się powiększa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzieki za mile slowa 🌻 No wlasnie ten moj brzusio tez tak stopniowo sie wybrzusza:) w ciagu dnia, wieczorem jest juz calkiem spory i wtedy robie zdjecia:) U mnie tez nigdy takich \"hucznych\" imprez sie nie odprawialo, mam nieduza rodzine i w dodatku rozproszona po kraju, ale rodzina mojego meza to co innego:) Oni uwielbiaja biesiady, jest ich baaaardzo duzo i wszyscy mieszkaja w jednym miescie. Moj moz ma trojke rodzenstwa i 21 kuzynow z pierwszej linii (a ja 3:) wiec impreza i tak byla tylko dla najblizszej rodziny:) Pozdrowionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zakupy też bym chciała robić koło 6 miesiąca. Chociaż właściwie dużo rzeczy już mam. Mój brat ma dwoje dzieci, więc mamy wózek, fotelik, przewijak, wanienkę itp Również dużo ubranek, chyba że okaże się że będzie chłopiec (a brat ma dwie dziewczynki). Na pewno będziemy kupować łóżeczko a co do reszty ubranek, to też nie wiem ile powinno być początkowo i jakich, więc muszę zrobić wywiad:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny. Ja mam takie pytanie,czy Wy jak bierzecie witaminy,to również kwas foliowy do tego? A co do wyprawki to wanienkę,łóżeczko i fotelik już dostaliśmy.ale jaka to frajda pobuszować po sklepach i kupić ciuszki.Ja już się zupełnie pogubiłam,bo jak córka była mała a było to 14lat temu,to tylko były śpioszki i kaftaniki,a teraz wybór jest totalny,aż głowa boli. Pozdrawiam Mamuśki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla-k, ja biore kwas foliowy codziennie plus witaminy co drugi dzien. Moze za pare tygodni bede wcinac jakis preparat codziennie, ale tak naprawde to ja nie mam do tego zaufania...jakos tak... No wlasnie dziewczyny, macie juz jakies przeczucia co do plci? Ja ostatnio mysle o dzidzi jako o chlopaku, zaobaczymy czy sie myle:) Plec poznamy za kilka tygodni prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syla w witaminach dla kobiet w ciąży już jest kwas foliowy, zresztą sprawdź sobie w składzie. Jeśli jest to dodatkowo się nie bierze:)kurcze gdyby nie te moje przeziębienie to czułabym się całkiem dobrze, jak nie w ciąży:) Ja wiem, że to dosyć wcześnie na zakupy dla dziecka ale nie chce wszystkiego nowego kupować bo po co. U nas jest taki fajny komis gdzie są same firmowe rzeczy, nie zniszczone i jak widze okazje to chce z niej skorzystać:) a mój Miś tego nie rozumie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apple ja mam przeczucie na chłopca ale jak teraz byłam na usg to pociągnęłam doktorka za język i on widział tam ''wstępnie'' dziewczynkę:) ale bym się cieszyła:):) powiedział, że następnym razem, a będzie już wtedy 18tc powie mi z większą pewnością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×