Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

oj to taka mała chłopczyca;) ta moja przyszła synowa, a jak go brałam do domu to było takie pa,pa Bartek hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm- za 2 tyg to ja dni płodne bede miała i znow działac będziem ze hoho:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takie pierwsze dziecięce miłosci sa słodziutkie :D Moj sie nie przyznaje ale ostatnio nic tylko o juli gada a Julka dla scisłosci wyzsza o głowę hihi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- Jakie dni połodne :D przeciesz u ciebie to teraz pradzik w brzuchu wali i plemniora rozerwało na miljony kawałeczków i juz fistaszek się umiejscawia hihihi:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczynki, Evika, jak wejdziesz to wypowiedz się proszę. chociaż pewnie to jest tak że co organizm to inaczej. ja mój obserwuję pierwszy raz... Po_la - kurczę to dla mnie niewyobrażalne. Chociaż zdaję sobie sprawę że mnie to też czeka ale tak się boje takich sytuacji. O rany! Że dziecko kiedyś nie wróci do domu. Chyba wtedy zwariuję z niepokoju! Hehe, Evika chyba zasnęła! mAAm - Ty się nie śmiej z Po_li bo sama zobaczysz że i Ciebie zaniedługo te mdłości czekają......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm- ja soie nadziei nie robię,nie czuję sie ciążowo, teraz raczej małpowo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- Ano romeo hihii 7 panienek mi tu wydzwania :o A wszystkie dziewczyny u mojego synka to takie wielkie że szok wygladaja jak 5 klasistki a nie 3 klasistki :) KROPKA- u mnie raczej na 99% bedzie @ bo juz mam dzisiaj lekko cycki nabrzmiałe jak przed @ i ogółem mam takie przezcucie że nie tym razem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Evika rzeczywscie zasnęła hihih.Evika!!!!!!!!!!! wstawaj,obudz się!!!konec pracki!!!mozeszjuż isc do domku!:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZA- pa pa👄 POLA- bo my wszystkie to takie wredne małpy jestesmy hihii:)ale z drugiej strony to te małpeczki to słodzieńkie sa wiec nie jest tak źle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak swoja droga to kochane jak nie tym razem to nie nastepnym kastracji jeszcze u nas nie ma to nam chłopów nie wykastruja no chyba że ze złosci same im obetniemy hihii:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm- ty tu z @@ nie wyjezdzaj, bo cyci nabrzmiałe są jak najbardziej ciążowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po_la jak nic ma rację mAAm - te cycki to pierwszy objaw twojej ciąży kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki przyszła właśnie do mnie do pracy moja siostra rodzona, załatwiała sprawę służbową a teraz jest u mnie w pokoju. Mam okazję z nią porozmawiać :) Chyba zdobędę się na to. Ciężko mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eviczko trzymam kciukasy, załatwcie to, a Ty daj koniecznie znać jak posżło, kochana dzielna kobieto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evika,to wspaniale!! widzisz,życie chce bs to załatwiła:) Do dzieła, będzie dobrze, trzymamy za ciebie:) Eviczka,bez emoji, ciepło i spokojnie porozmawiajcie:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O udało sie bo męcze się od kilkunastu minut :D Dziewczyny u mnie zawsze cycki sa powiększoneprzezd@ a w dniu spodziewanej @ spadają :D więc to nie jest obiaw u mnie :D a i nie bola wiec ...To tylko potwierdza że @ będzie tylko ciekawa jestem kiedy czy 26 czy 2 :)?! EVIKA- trzymam kciukasy za ciebie i siostrę !!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja zmykam po syna do szkoły ale dzisiaj wieczorkiem będe nie tak jak wczoraj :) Bo chlopinki nie ma to walne się w fotelu zlaptopikiem i bede klikac :) Bedzie któras wieczorkiem????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, sorki nie odzywałam się bo siostra była u mnie w pracy. teraz już jestem w domku i zaraz wszystko napiszę. krop.ka - tempka w pierwszej fazie cyklu powinna być niższa niż w drugiej fazie cyklu. W dniu owulacji tempka raptowanie skacze do góry i wtedy po owulacji pozostaje na wyższym poziomie temperatur aż do końca (może spaść kilka dni przed @). Czasem dzieje się tak, że w dniu owulacji tempka nie wzrasta a dzieje się to np. dzień lub dwa wcześniej lub też dzień lub dwa później. Takie już są nasze dziwne organizmy. Ale zasadniczo przyjmuje się, że w dniu owulacji tempka wzrasta. Tuż przed owulacją nieznacznie spada - o 0,2-0,3 stopnie, do 36,3-36,4. Po owulacji podnosi się o 3-4 kreski, do 36,9-37,2 stopni Celsjusza. Ten skok temperatury jest wynikiem wzrostu poziomu progesteronu w organizmie kobiety w czasie owulacji (progesteron to hormon, który sprzyja utrzymaniu ewentualnej ciąży). krop.ka mam nadzieję że troszkę ci to przybliżyłam :) Po-la kochana Ty nie wywołuj wilka z lasu, bo póki nie masz @ to nadzieję trzeba mieć i koniec!!! Kochane - rozmawiałam z siostrą. Ona strasznie to przezywa. Ona po prostu jest już w jakiejś depresji, bo sama mi się przyznała że codziennie płacze, nie śpi w nocy a w kościele płacze gdy akurat odbywają się chrzciny innych maluszków. Powiedziałam jej żeby dała sobie czas, że dopiero rok się leczy, że jeszcze wszystko przed nią, że jeszcze jest młoda, że musi uwierzyć, leczyć się dalej i spokojnie czekać, że to jedyne wyjście. Powiedziałam jej, że nie może tak nieustannie o tym myślec, bo psychicznie się wykończy itp. Tak jej tłumaczyłam i sama mało co się nie rozryczałam, łzy w oczach, musiałam iść od łazienki, żeby nie pokazać po sobie że będę ryczeć :( Szkoda mi jej i to bardzo. Nie wiem to raczej nie zmieni jej postępowania, myślę że dalej będzie tak jak było, ponieważ do niej nie dochodzą słowa, że może się kiedyś uda, że rani mnie takim zachowaniem itp. Rozmawiałyśmy bardzo długo, aż w pracy zostałam później , ona sobie po prostu nie radzi, jej myśli krążą wokół jednego tematu. Tłumaczyłam jej, rozmawiałam, że nie można tak żyć itp, że nie może mnie tak traktować, bo to przecież nie moja wina. Niby ona to rozumie ale smutek w niej i pragnienie dziecka są tak duże, że nie wiem czy to coś da :( Trzymajcie się kobietki, ja jestem już w domku. Położę się troszkę. Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krop.ka - tu jeszcze znalazłam coś ciekawego: Metoda termiczna Dokonujemy codziennego pomiaru porannej podstawowej ciepłoty ciała, dzięki czemu możemy zaobserwować w pewnym momencie istotny wzrost temperatury (min. o 0,4-0,5oC). Następuje on w chwili pojawienia się jajeczkowania, czyli owulacji (jajeczkowanie to podstawowa, powtarzająca się cyklicznie czynność jajnika polegająca na wydaleniu dojrzałego jaja z pękniętego pęcherzyka jajnikowego). Podwyższony poziom temperatury utrzymuje się przez trzy kolejne dni i jest to okres płodny w cyklu miesięcznym. Spadek temperatury świadczy o zakończeniu jajeczkowania, a następujące po nim dni są okresem poowulacyjnej niepłodności, podczas której mamy pewność, że kobieta nie zajdzie w ciążę. Aby wyznaczyć okres niepłodności przedowulacyjnej (która jest jedynie prawdopodobna), od pierwszego dnia wzrostu temperatury należy odjąć co najmniej 6-8 dni. Metoda termiczna ma wiele uwarunkowań, bez spełnienia których nie będzie wystarczająco skuteczna. Poranną podstawową ciepłotę ciała należy więc mierzyć: * codziennie, * tym samym termometrem, * w pochwie lub pod językiem, * o stałej porze, tuż po przebudzeniu i bez wstawania z łóżka, * po co najmniej 6-7 godzinach snu. Warto przy tym pamiętać, że przyczyną błędu w prawidłowym odczytaniu wykresu temperatury mogą być takie sytuacje, jak podróż, zmiana klimatu, stresy, infekcje, wstawanie w nocy, np. do dziecka lub w czasie dyżurów nocnych, picie alkoholu, zażywanie wielu leków, zmęczenie, ale także np. wyjście do dyskoteki czy na bal. Metoda Billingsów (obserwacji śluzu) W antykoncepcji naturalnej zaleca się także obserwację śluzu szyjkowego, czyli metodę Billingsów, małżeństwa australijskich ginekologów, którzy za pomocą prób i błędów (dochowali się licznego potomstwa) zaobserwowali zmiany w śluzie szyjkowym w zależności od fazy cyklu miesiączkowego. Wyróżnili oni dwa rodzaje śluzu: * estrogenny (charakterystyczny dla okresu okołoowulacyjnego), * i gestagenny (pojawiający się już po owulacji). Śluz estrogenny (występujący w płodnym okresie) jest śliski, przejrzysty, szklisty, elastyczny i ciągnący się. Ma małą przyczepność i daje uczucie wilgotności w pochwie. Czasem zawiera domieszkę krwi. Natomiast lepki, nieśliski śluz gestagenny (w niepłodnym okresie) ma białawy lub żółtawy kolor. Jest nieprzejrzysty, mętny, kłaczkowaty, gęsty, przyczepny i nie ciągnący się. Nie daje uczucia wilgotności w pochwie. Dzięki swojej konsystencji gęsty i lepki śluz gestagenny staje się nieprzepuszczalny dla plemników, dlatego też są one zatrzymywane w oczkach sieci śluzu szyjkowego. Tam obumierają po około 8-12 godzinach pod wpływem kwaśnego odczynu (pH) pochwy. Bezpieczny okres rozpoczyna się trzy dni po stwierdzeniu obecności gęstego, lepkiego śluzu gestagennego. Śluz szyjkowy ma również zdolność do krystalizacji, możliwej do zbadania za pomocą tzw. testerów płodności, które można kupić w aptekach (np. PC 2000, PG 58 itp.). W ich skład wchodzi minimikroskop, dzięki któremu możemy codziennie obejrzeć i określić rodzaj śluzu szyjkowego pobieranego na odpowiednie szkiełko. Śluz oglądamy po wyschnięciu pod silnym źródłem światła. Jeżeli jest to śluz estrogenny, wtedy widać wyraźnie, że krystalizuje on w kształcie podobnym do liści paproci czy jodły. W śluzie gestagennym krystalizacja jest słabo widoczna, a na szkiełku zauważymy jedynie bezpostaciową masę. Trzeba tu zaznaczyć, że prawidłowe rozpoznanie rodzaju śluzu jest możliwe po około 9 miesiącach obserwacji jego cech fizycznych. Pary decydujące się na tę metodę powinny codziennie (a lepiej dwa razy dziennie) pobierać kroplę śluzu szyjkowego z ujścia zewnętrznego szyjki macicy. Jak to zrobić? Podobnie jak podczas zakładania tamponu lub gry wstępnej (może to zrobić sama kobieta lub jej partner) należy włożyć jeden lub dwa palce głęboko do pochwy i dotknąć szyjki macicy (uwaga: ocena cech śluzu pobranego z przedsionka pochwy jest niemiarodajna!). Następnie obejrzeć wydobyty śluz i określić jego cechy. Kłopoty ze stosowaniem tej metody mogą się pojawić następnego dnia po stosunku, gdy dochodzi do zjawiska tzw. lubrykacji śluzu szyjkowego (jego upłynnienia). Problemy mogą mieć też kobiety po poronieniu, porodzie, w okresie okołomenopauzalnym, z przewlekłymi stanami zapalnymi pochwy. Oczywiście, najskuteczniejsze z metod naturalnych jest ich łączne stosowanie, czyli tzw. metoda objawowo-termiczna polegająca na równoczesnym pomiarze temperatury oraz obserwacji śluzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To ja udaje że pracuje hihihi:D mój syn własnie wpadł i mówi \" no nie znów ta kafeteria \" pokręcił głowa i poleciał do siebie ogladac carton :) Wychowawczyni nie ma od wczoraj i jutro tez ma nie być więc maja luzik w szkole i nic nie zadają :) EVIKA- mysle ż enawet sie mozesz nie spodziewać ale jestem pewna ze dużo dała twojej siostrze i że da jeszcze więcej jak sie z tym przespi :) Wydaje mi się z tego co pisałas że ja to też bardzo bolało ze się odzywała do ciebie w ten sposób bo inaczej by nie wpadła do ciebie tylko załatwiła by to co miała i poszła :)A jednak wpadła do ciebie :) zobaczysz będzie dobrze :) Tak czuję :) DZIEWCZYNY WKLEJAM NA NK TO CO EVIKA ZNALAZŁA NAM O TEMPCE I MAM PROSBĘ ZE JAK KTÓRAS ZNAJDZIE COŚ TAKIEGO TO WLEPIAJMY ODRAZU TO W RAZIE CZEGO NIE TRZEBA BĘDZIE SZUKAC SWOJE O SZYJCE TEZ WKLEJĘ :D BIGMAM- a ty co 24h dzisiaj w tej pracy ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrobił 2 domowniczki (jeden do przodu;), poczytał i pozwoliłam mu poolądac. Jutro swiętują 1 dzien wiosny-nie ma lekcj i a w poniedziałek jadą do skansenu za miastem malowac pisanki,więc tez laba. Fajnie mu,juzsie cieszy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×