Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

napisze ci od początku wszystko po kolei pierwsze usg miałam w 11dc. PGJL:21-13MM E:9MM 14DC. PGJL;35-27MM E:12MM 16DC. pecherzyk pękł ale 15 dc. wieczorkiem były przytulanki ale lekarz stwierdził ze jest ta owulacja ale bardzo slabiutka i dostalam clo po tym clo rosnie wiecej pecherzykow i brałam 2 dc przez 5 dni 2 tabletki, a nastepnego miesiąca juz nie dostalam @ , przepisane miałam 3 opakowania bo tylko tyle mozna wziąść , ja wybrałam tylko jedno bo mi sie udało po 1 opakowaniu mam nadzieje ze ci pomogłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDALENKA- to ty teras testowac powinnas bo skoro powinnas mieć 15.04 @ a jest dzisiaj 21.04 a ty nadal nie masz to kiedy testujesz????? Szczeze ci powiem ż edla mnie to dalej czarna magia dzisiaj będe go miała poraz pierwszy :) wiec zobaczymy a co oznaczaja te literki PGJL i E ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja uciekam z młodym do szkoły i po zkupki na obiadek będę po 13.00 BUZIOLKI 👄👄👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dostałam po zabiegu teraz 15 kwietnia czekałam na nia az ponad 6 tygodni a nie wiedziałam ze w tabele wpisujemy kolejną a co te znaki oznaczają to powiem ci szczerze ze nie mam pojecia wczoraj mi sie skonczyła @ wiec od jutra spróbuje mierzyc termometrem tylko niewiem czy zrozumialam dokladnie z tym mierzeniem jesli bedzie cały czas 36.6 , a pozniej spadnie to zaczy ze jest owulacja , a jak wzrosnie to zanczy ze jest po ? napiszcie czy dobrze to zrozumiałam uciekam bo lece po malego do szkoły buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fanka1
Cykl miesiączkowy U zdrowej kobiety można zauważyć miesięczne cykle, czyli takie okresy przemian w jej organizmie, w których powstają warunki umożliwiające poczęcie i wczesny rozwój dziecka. Zdrowy organizm kobiety każdego miesiąca przygotowuje się do poczęcia i stwarza warunki do tego by nowo powstałe dziecko mogło się rozwijać. Długość cyklu oblicza się od pierwszego dnia miesiączki do dnia poprzedzającego wystąpienie następnej. W tym czasie można wyodrębnić trzy podstawowe fazy: Faza krwawienia Faza temperatur niższych – dojrzewania komórki jajowej – szczególnego działania hormonów - estrogenów Faza temperatur wyższych – ciałka żółtego – szczególnego działania hormonów progesteronu Kobiecie, która ma cykle 24 – 35 dniowe, w których faza wyższych temperatur trwa minimum 11 dni , można powiedzieć, że ma cykle prawidłowe. Często jeszcze w literaturze można znaleźć informacje, że prawidłowy cykl trwa 26 – 28 dni, ale dziś trudno już spotkać kobietę o takich regularnościach. Czym jest miesiączka? Miesiączka, inaczej menstruacja (będę używała tych dwóch określeń naprzemiennie), jest procesem występującym u kobiety od okresu dojrzewania (menarche) do okresu przekwitania (menopauza): z jamy macicy poprzez kanał szyjki i pochwę na zewnątrz wypływa krew ze strzępkami złuszczonej błony czynnościowej i śluzem. Trwa ok. 3-4 dni, czasem dłużej. Jak dochodzi do wystąpienia miesiączki? Miesiączka jest wynikiem zmian błony śluzowej jamy macicy, zachodzących pod wpływem hormonów płciowych . W błonie śluzowej macicy wyróżniamy dwie warstwy: warstwę podstawową warstwę czynnościową Błona czynnościowa w cyklu miesięcznym podlega czterem fazom zmian: Faza wzrastania Faza wydzielnicza Faza niedokrwienna Faza złuszczania, czyli krwawienie miesiączkowe Faza wzrastania– inaczej poliferencji- rozpoczyna się z końcem krwawienia miesiączkowego ( od 5 dnia cyklu ) i trwa do utworzenia się ciałka żółtego. Pod wpływem działania estrogenów następuje rozplen komórek błony śluzowej , której grubość wzrasta z 0,5 mm do 12- 14 mm. Faza wydzielnicza– inaczej sekrecyjna – przygotowuje błonę śluzową macicy do przyjęcia zapłodnionego jaja. Występuje ona pod wpływem hormonu ciałka żółtego – progesteronu i trwa 10 – 12 dni. Charakteryzuje się obrzmieniem błony śluzowej i wzmożoną sekrecją jej gruczołów, które zaczynają wydzielać śluz i glikogen. Faza niedokrwienna- następuje gdy nie dojdzie do zapłodnienia i zagnieżdżenia zarodka. Poziom progesteronu obniża się. Tętnice spiralne błony śluzowej ulegają obkurczeniu, zmniejsza się dopływ krwi do błony śluzowej, przez co staje się ona na wiele godzin blada. Dokrwienie upośledza odżywianie, wskutek czego powstają ogniska martwicze. Faza złuszczania czyli krwawienie miesiączkowe, następuje wskutek ponownego otwarcia się obkurczonych tętnic. Pod naporem napływającej krwi naczynia krwionośne pękają, a wynaczyniona krew „ odrywa ” martwiczo zmienione warstwy błony śluzowej i wraz z wydzieliną gruczołów przedostaje się do jamy macicy i wypływa przez kanał szyjki i pochwę na zewnątrz. Podczas menstruacji następuje utrata około 35 ml krwi i ok. 35 ml płynu surowiczego. Warto podkreślić, że miesiączka to nie tylko krew, ale to również martwicze tkanki błony śluzowej i wydzielina gruczołów. W czasie cyklu kobieta może zauważać krwawienia nie będące miesiączką nazwiemy je ( wg prof. Rotzera ) krwawieniami śródcyklicznymi. Miesiączką nazywamy takie krwawienie, które występuje po co najmniej trzy dniowej fazie temperatury wyższej. Kobieta obserwująca comiesięczne zmiany zachodzące w jej płodności bez problemu odróżni menstruacje od krwawienia śródcyklicznego. Pierwsze metody naturalnego planowania rodziny oparte były na obliczaniu okresu płodności biorąc pod uwagę długość cyklu, czy też datę miesiączki (metoda kalendarzykową, czy metoda rytmu) Metody te okazały się zawodne, ponieważ nie możemy oczekiwać, że cykl teraźniejszy będzie identyczny jak poprzednie. Przychodzą do poradni kobiety i żalą się, że na długość ich cyklu wpływa stres, zmiana klimatu, nieregularny tryb życia, więc jak można stosować naturalne metody planowania rodziny ( myślą o metodzie kalendarzykowej). Odpowiadam że taką metodę trudno stosować, by prawidłowo rozpoznać dni płodności od niepłodności. Mamy jednak coś innego do zaproponowania. Menstruacja jest najbardziej widocznym objawem w cyklu miesiączkowym, ale najważniejszym jest jajeczkowanie. Czym jest jajeczkowanie? Jajeczkowanie jest zjawiskiem kulminacyjnym cyklu i dzieli cykl na dwie fazy: - faza dojrzewania komórki jajowej - przed jajeczkowaniem i - faza ciałka żółtego – po jajeczkowaniu. W jajniku kobiety już od urodzenia znajduje się wiele tysięcy pęcherzyków pierwotnych z niedojrzałymi komórkami jajowymi. Od momentu dojrzewania w każdym cyklu pewna liczba pęcherzyków, pod wpływem hormonu gonadotropowego przysadki – folikulostymuliny – FSH, zaczyna ulegać zmianom, doprowadzającym do powstania tzw. pęcherzyków wtórnych. Niektóre z pęcherzyków wtórnych zamienią się w pęcherzyki jajnikowe dojrzewające, z których to wyłoni się jeden – pęcherzyk Graffa – i podczas gdy on będzie nadal wzrastał, inne pęcherzyki zanikną. Gdy pęcherzyk Graffa osiągnie dojrzałość- ma wtedy ok. 2 cm średnicy - z przysadki wydziela się hormon luteinizujący – LH – który doprowadza do jajeczkowania oraz utworzenia się ciałka żółtego. Pod wpływem hormonu LH następuje pęknięcie pęcherzyka i uwolnienie z niego komórki jajowej, która natychmiast zostaje przechwycona przez strzępki jajowodu i wprowadzona do jego światła. Moment pęknięcia komórki pęcherzyka i uwolnienie komórki jajowej z jajnika nazywamy jajeczkowaniem czyli owulacją. Jeżeli przysadka mózgowa nie wydzieliłaby hormonu LH, do owulacji nie doszłoby nawet gdyby pęcherzyk był dostatecznie rozwinięty. Czasami zdarza się, że spośród wielu pęcherzyków więcej niż jeden osiągnie pełną dojrzałość i z jajnika uwolni się kilka komórek jajowych. Gdyby w takim cyklu doszło do zapłodnienia, byłaby ciąża mnoga. Zawsze jednak pęknięcie pęcherzyków odbywa się w jednym czasie i tylko raz w cyklu, nawet w tym najdłuższym. W każdym cyklu ma miejsce tylko jedno jajeczkowanie. W światowej literaturze niej jest znany ani jeden przypadek wystąpienia u kobiety dodatkowego jajeczkowania, ani fakt zajścia w ciąże w okresie niepłodności po jajeczkowaniu. U każdej kobiety natomiast mogą wystąpić cykle bezowulacyjne. Jajeczkowanie a miesiączka Jajeczkowanie jest punktem odniesienia przy ustalaniu czasu płodności, a nie jak kiedyś uważano - miesiączka. Tylko w tym czasie może dojść u kobiety do poczęcia. Uwolniona komórka jajowa żyje od 6 do 24 godzin, a więc w każdym cyklu kobieta jest płodna maksymalnie 24 godziny. „ Jak więc możliwe jest zapłodnienie przy tak krótkim życiu komórki jajowej ?” pytają kobiety słysząc takie informacje. Dobrze sobie uświadomić, że płodność można rozpatrywać osobowo –np. płodność danej kobiety, ale żeby doszło do poczęcia nowego życia potrzeba płodności małżeńskiej. Oto mężczyzna jest płodny stale. Jego gruczoły płciowe produkują plemniki od momentu dojrzewania do późnej starości. Plemnik w drogach rodnych kobiety, przy sprzyjających warunkach, może przeżyć 3 do 5, a nawet do 7 dni, i tyle czasu może czekać na komórkę jajową Dlatego mówimy o płodności pary małżeńskiej, czyli wspólnej płodności kobiety i mężczyzny i mówimy o dniach płodności, a nie o dniach płodnych. Istnieje ścisła zależność czasowa pomiędzy jajeczkowaniem, a występującą po nim miesiączką. Miesiączka bowiem występuje tylko wtedy, gdy uwolniona z jajnika w czasie owulacji komórka jajowa nie została zapłodniona. Ma to zawsze miejsce pomiędzy 12 a 16 dniem po jajeczkowaniu. Warto zapamiętać, że to jajeczkowanie, chociaż nie tak spektakularne jak miesiączka, jest najistotniejszym momentem w cyklu miesięcznym kobiety. {mos_sb_discuss:18}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki. u mnie poranki lepiej nie gadać ale potem już coraz lepiej. i jak tak zostanie to bedę najszczęśliwszą kobietą pod słońcem!! a nie że cały dzień się zwijam i walczę żeby non stop nie przytulać się do kibelka :-) dzięki za troskę! kręci mi się jeszcze w głowie, szczególnie jak piszę, ale ogólnie słaba jestem. ważyłam się ostatnio i ważę 64kg ;-) eviczko - ja jem strasznie mało, generalnie bułki z masłem (na biszkopty i chrupki patrzeć nie mogę) ale wczoraj zjadłam... zupkę chińską a dzisiaj... popcorn ;-) takie smaki mnie nachodzą. czekałam tylko że zaraz będę lecieć do wc ale nie... także nie przejmuj się z tą colą, każda z nas ma dziwne smaki na niekoniecznie zdrową żywność :-D mAAm kochana - na ostatnie wizycie mój pęcherzyk miał 19mm a na kolejnej było już po owulce. a lekarz mi mówił że będzie owulka już tydzień wcześniej gdy mój pęcherzyk miał 17-18cm. i myślał juz że nie pęknie bo co chodziłam to że jeszcze nie itd. aż w końcu testy owul. wyszły pozyt. i jak poszłam to gin potwierdził że pękł ;-) no i jeszcze mierzyłam tempkę w tym cyklu - miałam wtedy jej skoki. napisz koniecznie co ci gin powiedziała! witajcie wodnisia, magdalena! BIGmam - bólem jak na @ wogóle się nie sugeruj bo ja też miałam, to żaden znak. Dopóki @ nie ma to nie ma! I ból cycków też miałam. Ja wogóle miałam objawy jak na @. iza - kurka wybór imienia to dla mnie też zawsze straszny problem! szczególnie że z mężem się nie możemy zgrać, jemu się podobają zupełnie inne imiona niż mi ;-) Eviczko - śliczne imionka ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZACIĄŻONE ********************** NIK ...................DATA PORODU........ WIEK.............. WOJ KISA..................... 22.05.2009...........31................ŚLĄSKIE BETA32................. 23.05.2009...........32................POM ORSKIE EVIKA77.................26.05.2009...........31......... .......PODLASKIE JULY.....................25.06.2009..........29......... .. .....W-WA IZA.......................12.08.2009-.........33... . ..........Podkarpackie KOTECZEK..............13.08.2009.........25......... .....DOLNOSLASKIE NUSKA27..................20.08.2009........27.......... . ...MAŁOPOLSKIE MALINIA.................--------------..........26...... .... ...LUBUSKIE... Klaudia.P................30.08.2009r............21.... ....dolnośląskie KROP.KA.................14.12.2009r.........34.......... .śląskie..... MARTADIABLICA........____________......32...........W-WA ........ ******************************************************** ****************************** OCZEKUJĄCE ******************* NIK.......................... DATA@ .........WIEK................. WOJ.... MONIA MAMA...........15.01.2009 .........35 ..............POMORSKIE ******************************************************** *************************** POLA....................18.04.2009.........35........... ...LUBELSKIE.... BIGmam.................27.04.2009..........36........... ...ŁÓDZKIE mAAm....................09.05.2009..........29.......... . ....W-wa.. magdalena28...........14.05.2009..........29........... ..ŁÓDZKIE.. WODNISIA..............16.o5.2009..........36............ ...ZACH_POM PROPOZYCJE IMION DZIECI( nie na 100% jeszcze wiadomo ) ******************************************************** ***************************** NIK...................DZIEWCZYNKA.....................CH ŁOPIEC.......... ******************************************************* ******************************* mAAm...................MAJA............................. ..OSKAR............... ......................MATYLDA./NELL............ ..CYPRIAN./ALEKSANDER. ........................LUIZA./PAULA...................F ILIP/ŁUKASZ........ ******************************************************* ******************************* EVIKA ...............................................BARTUŚ....... .............. ....................................................... JAKUB ..................... ....................................................... KACPER.................... ******************************************************* ******************************* KISA.............MARTA KATARZYNA............................................. ******************************************************** ****************************** POLA ******************************************************** ****************************** IZA ******************************************************** ****************************** KLAUDI P............DAGMARA........................OKTAWIAN........ ..... ******************************************************** ****************************** JULY ******************************************************** ****************************** WODNISIA..............LENA............................RE MIGJUSZ......... ...........................DARIA........................ ...DORIAN............. ...........................MARLENA...................... .JAKUB.............. ............................JULIA....................... ..MAKSYMILIAN........ ******************************************************* ******************************* MINI MONIA ******************************************************* ******************************* MARTUNIADIABLICA....MILKAvelEMILIA...........PIOTR ******************************************************* ******************************* NUSKA.............DOMINIKA.....................DOMINIK ******************************************************* ******************************* Przyczyną połowy naszych błędów życiowych jest to, że odczuwamy tam, gdzie powinniśmy myśleć, a myślimy tam, gdzie powinniśmy odczuwać poprawilam bo zle podałam zamiast kolejną @ to ja napisałam ta co teraz miałam mam nadzieje ze jest dobrze co do imion to nie mam pojecia , ale pomysle i napewno wpisze :):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam koleżanki kochane:):D Ależ napisałyście,czytałam i czytałam ,ale fajnie:):)Dziewczyny,jestem z wami i was nie opuszczę, bez obaw, bede jednie rzadziej do listopada bo po egzaminie bede juz miała full wolnego czasu:):)(oczywiscie jak zdam,bo co sesję 20-30%nie zdaje a czasem i 40;) Evika-cieszę sie ze ci pomogłam z tym ciśnieniem,w razie czego pytaj,nie krępuj się;). A co do twojej pracy to wydaje mi sie ze ty z biura na porodówkę pojedziesz za kilka tygodni;);):. mAAm- pęcherzyk rosnie daje mi się 2-3mm na 2 dni.Pęka gdy osiągnie srednicę ok.23 mm9nie jestem pewna ale tak mi sie kołacze w głowie a ginekologię miałam dawno;) Ja byłam raz na monitoringu,wtedy moj pecherzyk rosł rósł do 18mm,potem zanikł.Wtedy mogłam nie miec owulki o tez nie mialam zadnych objawow,bolow brzucha ,nic kompletnie.Teraz powinnam pojsc ale boje sie ze jak zaczne chodzic to znow bede sie spinac i nakręcac a własnie osiągnęłam jakis psychiczny spokoj:) A bara bara i tak jest więc nie musimy specjanie strzelac w termin owulki :);) Nie martw sie mAAm- dzis z wizyty u gina wrocsz zadowolona,wszysko bedzie super,jestem przekonana:) Laseczki dzięki za gratulacje z działeczki:)wczoraj kręciłam ją kamerką,zrobię jeszcze fotki jak tam bedziemy i wrzucę wam na nk to zobaczycie jak wygląda,ale to za parę dni,ok? bigmam:):D ja trzymam kciukasy by tym razem sie udało,bardzo bym chciała,i tym bardziej,ze twoja fsolka podniosła by mnie na duchu,że my wiekowe staraczki tez potrafimy!!:D:D:D,bo my rowiesnice jestesmy;);) magdalena- żeby sie w tych tempkach orientowac musisz rowadzic obserwacje kilku swych cykli,kazdy organizm jest indywidualnością i każdej wykresy wyglądają inaczej. Jesli ci sie chce i masz tyle samozaparcia ;)zaloguj sie na 28dni.pl i mierz tempkę codziennie rano przed wstaniem z łóżka o stałej godzinie.Kilka cykli zrobisz i będziesz miała jakis obraz swych cykli...no chyba ze nie bedzie okazji bo zafasolkujesz:D Powodzonka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZACIĄŻONE ********************** NIK ...................DATA PORODU........ WIEK.............. WOJ KISA..................... 22.05.2009...........31................ŚLĄSKIE BETA32................. 23.05.2009...........32................POM ORSKIE EVIKA77.................26.05.2009...........31......... .......PODLASKIE JULY.....................25.06.2009..........29......... .. .....W-WA IZA.......................12.08.2009-.........33... . ..........Podkarpackie KOTECZEK..............13.08.2009.........25......... .....DOLNOSLASKIE NUSKA27..................20.08.2009........27.......... . ...MAŁOPOLSKIE MALINIA.................--------------..........26...... .... ...LUBUSKIE... Klaudia.P................30.08.2009r............21.... ....dolnośląskie KROP.KA.................14.12.2009r.........34.......... .śląskie..... MARTADIABLICA........____________......32...........W-WA ........ ******************************************************** ****************************** OCZEKUJĄCE ******************* NIK.......................... DATA@ .........WIEK................. WOJ.... MONIA MAMA...........15.01.2009 .........35 ..............POMORSKIE ******************************************************** *************************** POLA....................10.05.2009.........35........... ...LUBELSKIE.... BIGmam.................27.04.2009..........36........... ...ŁÓDZKIE mAAm....................09.05.2009..........29.......... . ....W-wa.. magdalena28...........14.05.2009..........29........... ..ŁÓDZKIE.. WODNISIA..............16.o5.2009..........36............ ...ZACH_POM PROPOZYCJE IMION DZIECI( nie na 100% jeszcze wiadomo ) ******************************************************** ***************************** NIK...................DZIEWCZYNKA.....................CH ŁOPIEC.......... ******************************************************* ******************************* mAAm...................MAJA............................. ..OSKAR............... ......................MATYLDA./NELL............ ..CYPRIAN./ALEKSANDER. ........................LUIZA./PAULA...................F ILIP/ŁUKASZ........ ******************************************************* ******************************* EVIKA ...............................................BARTUŚ....... .............. ....................................................... JAKUB ..................... ....................................................... KACPER.................... ******************************************************* ******************************* KISA.............MARTA KATARZYNA............................................. ******************************************************** ****************************** POLA ******************************************************** ****************************** IZA ******************************************************** ****************************** KLAUDI P............DAGMARA........................OKTAWIAN........ ..... ******************************************************** ****************************** JULY ******************************************************** ****************************** WODNISIA..............LENA............................RE MIGJUSZ......... ...........................DARIA........................ ...DORIAN............. ...........................MARLENA...................... .JAKUB.............. ............................JULIA....................... ..MAKSYMILIAN........ ******************************************************* ******************************* MINI MONIA ******************************************************* ******************************* MARTUNIADIABLICA....MILKAvelEMILIA...........PIOTR ******************************************************* ******************************* NUSKA.............DOMINIKA.....................DOMINIK ******************************************************* ******************************* uuu mAAm no to będzie sie działo kochana;);)!!bedziemy zaklinac az wiory bedą leciec:):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jak mozecie to wyslijcie mi na aders emaila jak was moge wyszukac na nk było by mi milo jakbym was miala :):):):):):):):):):) a ja wam wysle zaproszenie buziole dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- kochana :) no ja jestem bardzo ciekawa jak tam dzisiaj po mojej wizyci u gina :o bo chyba do cholery bezpłodna sie nie zrobiłam ptwu, ptwu,ptwu :) czekam z niecierpliwoscią na zdjatka działeczki :) MAGDALENKA- nasza klasa jest zastrzezona wysle ci namiar na meila i któras z nas cie wpusci :) bo nie chcialy bysmy tutaj podawac linku aby uniknac jakis nieproszonych gosci :) \\co jest chyba zrozumiałae dla nas wszystkich:) DZIEWCZYNY DZIEKI ZA INFO O OWULCE I TRZYMAJCIE KCIUKASY :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLA- djablico to jak by cos to testujesz dzień po mnie :Dale się cieszę :) ZACIĄŻONE ********************** NIK ...................DATA PORODU........ WIEK.............. WOJ KISA..................... 22.05.2009...........31................ŚLĄSKIE BETA32................. 23.05.2009...........32................POM ORSKIE EVIKA77.................26.05.2009...........31......... .......PODLASKIE JULY.....................25.06.2009..........29......... .. .....W-WA IZA.......................12.08.2009-.........33... . ..........Podkarpackie KOTECZEK..............13.08.2009.........25......... .....DOLNOSLASKIE NUSKA27..................20.08.2009........27.......... . ...MAŁOPOLSKIE MALINIA.................--------------..........26...... .... ...LUBUSKIE... Klaudia.P................30.08.2009r............21.... ....dolnośląskie KROP.KA.................14.12.2009r.........34.......... .śląskie..... MARTADIABLICA........____________......32...........W-WA ........ ******************************************************** ****************************** OCZEKUJĄCE ******************* NIK.......................... DATA@ .........WIEK................. WOJ.... MONIA MAMA...........15.01.2009 .........35 ..............POMORSKIE ******************************************************** ************************** BIGmam.................27.04.2009..........36........... ...ŁÓDZKIE mAAm....................09.05.2009..........29.......... . ....W-wa.. POLA....................10.05.2009.........35........... ...LUBELSKIE.... magdalena28...........14.05.2009..........29........... ..ŁÓDZKIE.. WODNISIA..............16.o5.2009..........36............ ...ZACH_POM PROPOZYCJE IMION DZIECI( nie na 100% jeszcze wiadomo ) ******************************************************** ***************************** NIK...................DZIEWCZYNKA.....................CH ŁOPIEC.......... ******************************************************* ******************************* mAAm...................MAJA............................. ..OSKAR............... ......................MATYLDA./NELL............ ..CYPRIAN./ALEKSANDER. ........................LUIZA./PAULA...................F ILIP/ŁUKASZ........ ******************************************************* ******************************* EVIKA ...............................................BARTUŚ....... .............. ....................................................... JAKUB ..................... ....................................................... KACPER.................... ******************************************************* ******************************* KISA.............MARTA KATARZYNA............................................. ******************************************************** ****************************** POLA ******************************************************** ****************************** IZA ******************************************************** ****************************** KLAUDI P............DAGMARA........................OKTAWIAN........ ..... ******************************************************** ****************************** JULY ******************************************************** ****************************** WODNISIA..............LENA............................RE MIGJUSZ......... ...........................DARIA........................ ...DORIAN............. ...........................MARLENA...................... .JAKUB.............. ............................JULIA....................... ..MAKSYMILIAN........ ******************************************************* ******************************* MINI MONIA ******************************************************* ******************************* MARTUNIADIABLICA....MILKAvelEMILIA...........PIOTR ******************************************************* ******************************* NUSKA.............DOMINIKA.....................DOMINIK ******************************************************* ******************************

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAGDALENA- juz ci wysłałam meila :)z namiarem na NK:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza szybciorem zleci :) Ja dziewczynki uciekam bo muszę obiadek zrobic aby moi panowie mieli co do mikrofali fsadzic jak ja będe siedziec na samolocie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MONIA MAMA
cześć dzwieczynki :) przepraszam, że nie piszę .... ALE CZYTAM WAS CAŁYM SERCEM I KAŻDĄ DOPINGUJĘ :) u mnie na razie cały czas jak w temacie - problem z zajściem w drugą ciążę- ;) ale luzuję pozdrawiam, ściskam i całuję Was serdecznie i mam nadzieję, że "MÓJ" topik już niedługo doczeka się dzidziuśka :) ALE SUPER pierwsze będą KISA i BETA32 .... JUŻ SIĘ NIE MOGĘ DOCZEKAĆ .... 9 babeczek zaciążonych .... TO WIELKI SUKCES ... a zaczynałyśmy od 13-08-2008 teraz czekam na resztę (siebie zresztą też) ;) BUZIACZKI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monia właśnie o Tobie myślałam :) Pisz do nas częsciej i działaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak ja mam sie uczyc???albo obiad do zrobienia i posprzątac trzeba bo 2 dni nie sprzątania i brudem zarastamy no i prania ciągle gora i pokusa w postaci was lasek na topiku wrrrrr:););)..dzis prawie nic nie zrobiłam:P:O ne odlec mAAm,nie odlec a jak już odlecisz to bez fasolki nie wracaj:;) czekam na wieści niecierpliwie. Moj cykl teraz miał 24 dni,masakra krotki był,ale jakby co to w normie sie mieści więc nie panikuję.Przynajmniej już możemy ponownie działac:);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pola ja też tak mam...ja miałam się uczyć to zwsze w domu coś do zrobienia :( Jak pisałam pracę z podyplomówki to myślałam, że nie skończę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie założycielkę najlepszego topika w necie:):D Szkoda tylko że tak rzadko się pojawiasz:(Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza :) własnie,zawsze są ciekawsze rzeczy do zrobienia;) Ale tak poważnie to biorę się j by przez 1,5 godz zrobic max duzo bo o 16 łody wraca i znow mnie odciągnie od roboty.Miłego popoludnia,poleniuchuj sobie ile wlezie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie dzisiaj kiepściejszy dzień ale nie tragedia. senna jestem, kręci mi się w głowie i żołądek trochę wariuje ale nie wymiotuję!!! Tak się bałam że znów mnie szpital czeka też tym razem... Wręcz roblam w myslach listę co musialabym zabrać ;-) Wiem panikara ze mnie straszna. mAAm-czekam na wieści ;-) pola-ja też tak mam, jak mam się uczyć to nawet sprzątanie i prasowanie jest takie atrakcyjne!! iza-gratuluję stronki ;-) dziewczynki, nie chciałaby mi któraś zdjąć tipsów bo mam ju takie pazurki że ciężko mi pisać ale zabrać się za to nie mogę?? nienawidzę pilnikować pazurów, mam dreszcze przy tym jak sama to robię a szkoda mi kasy na kosmetyczkę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A więc ogólne wrażenie mam Bardzo,bradzo dobre dokturka faktycznie fajna miła wszystko mi dokładnie tłumaczyła itd. Niestety usg nie miałam bo akuracik było zajete bo w drugim gabinecie lezała pod nim jakaś pani w ciaży której cos sie satało ale zrobiłam cytologie ( czym sie martwię) Bo rok temu miałam gr. II/minimalnie łamana na III i dostałam leki potem była II ale pani gin mnie nastraszyla z epowinnam ja przez pół roku powtarzać co miesiąc o czym mnie moja stara ginka nie poinformowała więc boje sie teraz wyniku jak cholera :o az mi łzy ciurkiem poleciały 😭 męzus otworzył mi piwko na nerwy i własnie saczę choc łzy mi się same ciurkiem saczą do oczu :(😭zrobiła mi bardzo dogłębna ta cytologie powiedziała że mogę dzisiaj plamić i że mam się tym nie przejmować :o badała mi wnikliwie szyjkę i śluz zagladała tam powiedziała ż eszyjaka wyglada bardzo ładnie i nie widzi jakis zmian ( ale wiadomo co ona mogła zobaczyć gołym okiem ) powiedziała że śluz mam około owulacyjny i że nie zaszkodzi podziałac :) Dostałam skierowanie na monitoring ( mam zaczac od przyszłego cyklu)od 15dc bo jej zdaniem owulka przypada u mnie na 20dc a nie 22dc jak myslałam i w 21 dc mam się zjawić na badanie progresonu ale jej zdaniem nie mam sie co martwić i z tym wszystkim do niej :O powiedziała że ma nadzieje z eniebawem będzie dzidzia :) Ale jak ja mam myslec o tym jak ja przed oczami widze cytologie :(😭 normalnie sie załamałam kuźwa juz wszędzie raka widze 😭 MAM DOŁA jak Montewerest 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×