Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
MONIA-MAMA

problem z zajściem w drugą ciążę

Polecane posty

Kobietki kochane staraczki a ja wam oprócz testów owulacyjnych polecam też wizytę u ginekologa. Może lekarz pomoże, przepisze jakieś leki, porozmawia, pomoże określić dni płodne, czasem może naprawdę niewiele trzeba żeby zostać mamusią. Ja tak zrobiłam, dostałam duphaston, ginekolog powiedział: cierpliwie próbować, a duphaston ani nie zaszkodzi ani nie narobi szkód. I nie wiem czy to przypadek ale w pierwszym miesiącu brania tego leku zaszłam w ciążę. Kobietki trzymam mocno za Was kciuki. MONIA-MAMA przykro mi że dostałaś @ nawet przy pomocy brania duphastonu. Następnym razem się uda, a jesli nie duphaston to może ginekolog przepisze następnym razem inny lek i uda się od razu???? Trzymam za was kciuki bardzo bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
[To ja mialam mieć staranka ale chyba nic z tego bo bola mnie cycki i jajniki więc wiem że ta cholerna @ pewnie mnie dopadnie :o jedyny plus że juz o czasie tak jak powinna :o EVIKA- a jak powinno się robic te testy owulacyjne ?? rano czy wieczorami , czy wszystko jedno kiedy i od którego dnia ??? Buziaki dobrej nocki wam życzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm biedaczko to ty nie śpisz? A może jednak się udało i dlatego masz takie objawy??? W testach owulacyjnych nie ma znaczenia czy robisz je rano czy wieczorem. Testy najlepiej zacząć stosować od 11 dnia cyklu przy regularnych cyklach. Jeśli ty kochana masz nieregularne cykle to powinnaś kupić dwa opakowania testów, bo pewnie jeden to będzie troszkę za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny :) Monia Mama proszę się częściej odzywać :) Evika pewnie masz rację z wizytą u ginekologa ale ja zawsze mam nadzieję że tym razem się uda...ale muszę w tym miesiącu pójść jak nic się nie zmieni...Kisa nie przemeczaj się...Maam pomysł z tabelką bardzo dobry-wiesz te Twoje opowieści o ogórkach, boczku hmm może jednak Ci sie udało - bardzo bym się cieszyła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i ja z zimnej wawki. Oddałam wczoraj auto do warsztatu na przegląd przed zimą i wymianę opon i dzisiaj musiałam zasuwać tramwajem! Od 5.40 jestem na nogach a do roboty i tak dotarłam z 40-sto minutowym opóźnieniem -masakra! Zmykam zaraz na jakieś śniadanko bo rozgrzać się muszę... mAAm myślę sobie o Tobie i mam nadzieję że się udało tym razem...masz gadulca? jeśli tak to prześlij mi numer - wyśle Ci namiary na mojego gina! Mrasz do niego! Poleciłam go już 2 koleżankom i zaszły w ciąże chociaż wcześniej nie mogły - jak ja to mówię - ręce które leczą :-) Mamuśki pozdrawiam, starczki również! Jeścio się odezwę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane ❤️ mAAm - mój mężuś to raczek i niestety nic nie działaliśmy, bo on wyjechał do pracy na drugi koniec Polski.. więc dopiero w święta zaszalejemy :D Uaktualniam: ZACIĄŻONE ********************** NIK ...................DATA PORODU........ WIEK.............. WOJ EVIKA77.................22.05.2009...........31......... .......PODLASKIE KISA..................... 22.05.2009...........31................ŚLĄSKIE BETA32................. 23.05.2009...........32................POM ORSKIE JULY.....................25.06.2009..........29........... .....W-WA ******************************************************** ****************************** OCZEKUJĄCE ******************* NIK.......................... DATA@ .........WIEK................. WOJ.... MONIA MAMA...........24.11.2008..........35..............POMORSKIE mAAm....................26.11/6.12.08......29........... ...W-wa IZA33....................28.11.2008..........33..... .... ....PODKARPACKIE NUSKA27................11.12.2008..........27........... ....MAŁOPOLSK WODNISIA..............16.12.2008..........36............ ..ZACH-POM ANIA_B..................19.12.2008..........27......... .....PODKARPACKIE KOTECZEK19833......---------------..........25.......... ..DOLNOŚLĄSKIe POCZEKALNIA ****************** NIK.....................DATA@............. ...WIEK...........WOJ........... magdafikus............06.11.08.............32........... .Podkarpackie.. amama.................------------............34........ ....Małopolskie.... Dżessi.................28.11.08.............31.......... ..Wielkopolskie.. mAAm, słonko coś podejrzana jesteś? Czyżby Ci się udało, kochana? :) Pozdrawiam dziewczynki z zimnego, śnieżnego pomorza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczynki:) U mnie także sypie, sypie i sypie. Dawno nie było tyle śniegu. Dobrze, że w domku siedzę to nawet przyjemnie się patrzy przez okno, ale zdecydowanie nie lubię zimy, br... Pozdrawiam wszystkie 🌼 Maam a może jednak... trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️H❤️E❤️J❤️ :D JAKIE WY WSZYSTKIE KOCHANE JESTEŚCIE !!!!!!!!!!!:D Tyle ciepłych słów od WAS WSZYSTKICH❤️👄❤️ Więc ja kochane cierpię na jakąś bez senność chyba bo znow zasnełam o 3.00 :o @ nie mam nadal:o i dzisiaj mnie jajniki nie bolą lekko ćmi mnie prawy jajnik ale to zupelnie takie leciuńkie mrowienie bardzo sporadycznie :o bola mnie piersi tak jak wczoraj ale nie takz boku tylko ( nie wiem jak to wytłumaczyć) tak jakos w srodku jak bym miała tam np. sopelek lodu sa leciutko nabrzmiałe :o Wogle powiem wam że tak się zastanawiam że moze ja owulację mialam :o i cholercia wczoraj staranka przegapiłam :o normalnie aż sama na siebie jestem :o EVIKA- a masz jakieś godne polecenia te testy owulacyjne :) Tak ze by kota w worku nie kupować :)??👄 JULY- ja w sumie mam dobrego gina i wiele osób ją sobie chwali ale chetnie skorzystam :) tylko GG mam w drugim kompie a kompletnie z niego nie gadam ale moze przeslij mi na NK lub napisz tam w forum:) no chyba że woliszmeila to ci podam :)Będe wdzieczna👄 WODNISIA- To kochana trzymam kciuki za świateczne przytulańce :) i twoj mezus jest raczek jak ja :) A z ktorego jest jesli mogę się spytać ??👄 BETA- kochana nie wiem jak mozna się cieszyc z zimy :D ja jak przystało na lipcóweczkę zyc bez ciepełka nie mogę a zima to dla mnie buuuuuuuuuuuuuu 👄 KISA-????????A pani gdzie ????????????????????????????? IZA- oj kochana bardzo bym chciała aby mi się udalo ale jak nie :( to w grudniu napewno się UDA!!!bo ja wierze w cuda :p no i testy owulacyjne zakupię na 100% CIEKAWE CZY SAMA ZOSTALAM NA TOPIKU CZY JESZCZE KTO MNIE CZYTA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maam czytamy, czytamy ;) no własnie Kisa gdzie jesteś...Wodnisia ja mam nadzieję że grudzień będzie dla nas wszystkich magicznym miesiącem, July, czy twój ginekolog Ci coś zapisywał? Brałaś jakieś leki czy tylko cudowne ręce;) Beta ja też wolę lato ( sierpniowy lew :)) ale sama przyznaj że śnieg za oknem zwłaszcza na święta to cudowny widok.. już 2 lata nie było śniegu na święta...a szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja z kolei czerwcowy bliźniak więc także lato to jest mój żywioł, a śnieg na święta to i owszem przydałby się, tylko znając życie teraz się wypada, a na święta czarno, tfu...tfu...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jetsem jestem dziewuszki podgladam Was i czytam ! Nie pisałamw czesniej bo jakos dzisiaj huk roboty mam , ale mała przerwe sobie strzeliłam bo juz mnie pupencja z siedzenia boli. A ja tam lubie kazdą pore roku ;) Zime tez niech wymrozi te wszystkie zarazki hihi. Maam fajnie by było jakbys juz awansowała. Iza dzisiaj pisze list do sw. Mikołaja w twojej sprawie . Przy okazji wspomnę o Wodnisi i Maam. Evika ❤️ całuje Was wszytskie mocno. A słuchajcie dzisiaj ide na urodziny do tesciowej :D prezentu jeszce nie mam .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm widzę że humorek dopisuje - super. Cichutko siedzimy i czekamy na dobre wieści :-) Iza mój gin nie nie zapisywał ale pewnie też dlatego że krótko się starliśmy - dał tylko skierowanie na badanie hormonów, które wyszły dobrze. Kolejnym etapem miały być badania małża ale okazały się zbędne bo się udało....Ale wiem że gdyby i tu okazało się wszystko ok to nastęna faza to monitoring cyklu, które może wiele powiedzieć!Ja tam zimę lubie jak jest śnieg i świeci słońce...a dzisiaj tylko słońce jest bo śniegu to resztki na trawie :-( Zazdraszczam tym, u których sypie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to witam IZA:D:D:D:D:D:D No sniek na sięta to jak najbardziej :) ale jak pomyślę o tej chlapie to az mnie trzęsie wrrrrrrrrrr.Ja stwierdzilam że jak się do wieczora nie pojawi to normalnie gwałcę dzisiaj slubnego bo pisałam wam że niby na 26 przypadał mi owulka jak bym miala te wydłużone cykle :p to se zadziałam przynajmiej :)A co do grudnia to OTAK GRUDZIEŃ BĘDZIE NASZ :D:D:D I WSZYSTKIE POD CHOINKĘ PREZENTY ZROBIMY NASZYM CHŁOPĄ ja juz wysyłam list do św. Mikołaja z naszymi marzeniami o II krechach:D i normalnie nie ma innej OBCJI !!! bo jak nie spelni naszych marzeż to normalnie za karę utknie w kominie i go na lyso ogole a brode zafarbuje mu na sraczkowato i tipsy dorobie o :D Wiec kochane tak czy siak GRUDZIEŃ już jest nasz nie ma innej opcji :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kisa może jakiś ładny obrus? na świeta w sam raz? ja mam w sobote imieniny teścia i też zero pomysłu... najlepiej mam z moimi rodzicami bo wszyscy się składamy i kupujemy jakiś konkretny prezent ...Kochana co do listu to pisz koniecznie :), Beta masz rację znowu zapowiadaja święta bez śniegu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O I JULY< BETA I KISA 👄 JULY- ja robilam 2 miechy temu hormonki i całe wszystkie badania krwi moczu itd. i wszystko bylo OK wiec zobaczę czy sie wybiorę po jakis wspomagacz :O chyba wpierw zobaczę z tymi testami owulacyjnymi :) KISA- przerwa kochana jest wskazana i to wiele razy w ciązy :) a nie tylko raz :owięc klikaj czesciej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EEEEEEEEEEEEEEEEEEEE.....aja słyszałam że snieg ma być w swięta :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maam może najpierw po dobroci z Mikołajem ;) July to Twoja pierwsza ciąza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A TU TAK TROCHE ZE ŚMIECZHEM DLA ZACIĄŻONYCH I PRZYSZŁYCH ************************************************************************************** Pewność co do płci dziecka zyskasz dopiero po dziewięciu miesiącach. Na równi z medycznymi badaniami możesz zabawić się w tym czasie w zgadywanki. Przed epoką USG nasze mamy i babcie (bo tatowie i dziadkowie interesowali się tym o niebo rzadziej niż teraz) próbowały radzić sobie za pomocą przesądów. Im musiało to wystarczyć, bo w żaden inny sposób nie mogły posiąść tajemnej wiedzy, jaką wtedy była płeć dziecka w brzuchu. Także i teraz wiele osób poważnie traktuje tego rodzaju wierzenia ludowe. Zwłaszcza mając świadomość tego, jak często upewniani przez specjalistów rodzice zostają totalnie zaskoczeni tym co okazuje się ...podczas porodu. Sprawdź, jaką płeć będzie miało twoje dziecko? Naszych wskazówek nie powstydziłaby się żadna prababcia. Gdy pochłaniasz ciasteczka... Chyba najczęściej zadawanym kobietom w ciąży pytaniem, mającym rozstrzygnąć, jaka będzie płeć dziecka, jest: \"A na co masz ochotę?\" Jeśli ciągnie cię do słodkich smaków, bez przerwy marzysz o słodyczach i owocach, urodzisz córkę. A jeśli najchętniej pałaszujesz produkty białkowe, takie jak mięso czy ser - będziesz miała syna. Ale czy wiedziałaś, że jeśli nie chcesz jeść piętki chleba, oznacza to, że dziecko będzie miało płeć żeńską? To przekonanie wydaje się w swej genezie nieodgadnione. Czyżby piętka była symbolem fallicznym...? Gdy śpisz z głową na północ... Czy znacie już płeć swoich maluchów w brzuchu? Również z twojego zachowania można podobno wyczytać, czy nosisz w sobie dziewczynkę czy też chłopca. Jeśli w ciąży często miewasz humory, najprawdopodobniej urodzisz córkę. Taki przesąd odzwierciedla wyraźnie stereotyp kobiety, jako istoty histerycznej - gdy się taka zagnieździ w brzuchu innej, trudno z nimi obiema wytrzymać. Na szczęście stereotyp to coś, z czym możemy walczyć. Istnieje też zupełnie niezwykła teza o tym, że dziewczynka urodzi się, jeśli kobieta sypiając w ciąży, zazwyczaj odwraca się w stronę południa, natomiast chłopiec, jeśli na północ. Ale jak w takim razie orzec płeć dziecka, jeśli nasze łóżko ustawione jest w taki sposób, że mamy możliwość wyboru jedynie pomiędzy wschodem a zachodem.. Gdy włosy na nogach rosną szybciej... Jednak najwięcej \"wróżb\" co do płci dziecka za podstawę obiera sobie to, w jaki sposób zmienia się kobiece ciało. Nic dziwnego: zmienia się ono niesamowicie, nietrudno więc przywiązać wagę do najmniejszych detali. Jeśli w ciąży masz: zbędny tłuszcz na brzuchu, a nie na udach i pośladkach, ciemne otoczki brodawek, jasnożółty mocz, suche dłonie, a włosy na nogach szybciej ci rosną - będzie chłopiec. Jeśli natomiast twój brzuch kształtem przypomina arbuza, twoje włosy nabrały rudego połysku, a piersi są wyjątkowo piękne lub lewa jest większa od prawej - urodzisz dziewczynkę. Takie zgadywanki często odwołują się do ogólnego wyglądu kobiety w ciąży. Jeśli wszyscy mówią ci, że nigdy jeszcze tak pięknie nie wyglądałaś - będzie syn, bo \"dziewczynka zabiera urodę\". Ale możesz też kierować się własnymi odczuciami. Jeśli miewasz w ciąży bóle głowy - oznacza to, że w brzuchu rozwija się człowiek płci męskiej. Podobnie, jeśli twoje stopy są zimniejsze niż przed ciążą. A jeśli na początku ciąży męczyły cię poranne nudności - na bank będzie dziewczynka. Na bank Gringotta, oczywiście. Gdy obrączka się waha... A my nie chcemy znać płci dziecka! Masz dosyć tej loteryjki wyssanej z palca? Spróbuj czegoś jeszcze bardziej bezpodstawnego: tym razem w kategorii czary - mary. Pamiętasz wczesnoszkolne wróżenie, ile lat będziesz miała wychodząc za mąż? Żeby orzec płeć twojego płodu, też potrzebujesz obrączki (tym razem własnej, a nie mamy, czy starszej siostry - chyba że tylko takie masz do dyspozycji) i nitki. Jeśli obrączka zawieszona na nitce przed twoim brzuchem zacznie kręcić się w kółko, urodzisz chłopca. Natomiast jeśli zacznie wykonywać ruch wahadłowy - dziewczynkę. Prawda, że logiczne? Możesz też zabawić się w numerolożkę i dodać do siebie swój wiek przy zapłodnieniu oraz numer miesiąca, w którym do niego doszło. Parzysta liczba wróży chłopca, nieparzysta dziewczynkę. Prawda, jakie proste? A teraz wystukaj kilka innych cyfr i umów się na następne USG. Na pewno umierasz z ciekawości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZA- slonko ja z Mikołajem tylko po dobroci ;) bo ja z natury spokojny czlowiek jestem :) ale jak nam z tym GRUDNIEM nawali to normalnie za jajca go powiesze na pierwszej napotkanej choince i juz tak bedzie dyndał do przyszlych swiąt :D:D:D:D:D:D:D:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IZA - nie, to moja druga ciąża. Pierwsze dziecie me za chwilkę kończy dwa latka i już nie może się doczekać braciszka albo siostrzyczki :-) mAAm skoro robiłaś hormony i są ok to super....a co do testów owulacyjnych ja proponuje kupić na allegro - są dużo tańsze od aptekowych. Ja sama kupowałam przy pierwszych staraniach ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza fajny pomysł z tym obrusem, dzięki ! fajtycznie sie moze teraz przydac :) Maam alem sie naczytała fuuuJa tam teraz sam kwas jem. Ogórki korniszone i papryka konserwowa oczywiscie zaraz po tym jogurt hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A TO TAKI JESZCZE JEDEN PRZELICZNIK DLA STARACZEK ALE I DLA ZACIAZONYCH BO WIDAĆ ILE DNI MA DZIDZIA:D http://dziecko.haczewski.pl/ JULY- a mozesz podac mi firmę bo ja patrzyłam ale tych owulacyjnych to duzo maja :o na alegro :o KISA- obrus fajna sprawa dla tesciowej przezd swietami a jako dodatek daj jej zdjęcie z usg w ramce tak za miast kwiatka myślę że się ucieszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm firmy już nie pamiętam bo to było dawno :-(....więc nie będę mogła pomóc...ale może wejdź na jakieś forum i poczytaj co dziewczyny polecają - zawsze to łatwiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JULY- własnie tak robię czytam co tam wypisują :) A DZIEWCZYNKI mam pytanko co wy na to aby jakies takie rózne ciekawostki artykoły wklejac na forum NK zawsze bysmy miały to pod reką i nie trzeba by było szukać postronkach na kafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobitki ja uciekam bo muszę do sklepu skoczyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TO ja już :D Nie ma to jak sklepik w bloku co prawda tylko go do piatku mam :( bo go likwidują :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZNALAZLAM W NECIE STARACZKI MOŻE SIĘPRZYDA od kiedy stosować testy owulacyjne :) Orientacyjna tabela cykli i początku testowania w danym cyklu Długość cyklu Początek testowania 21 dni długosć ćyklu 6 dnia dzień cyklu 22 dni 6 dnia 23 dni 7 dnia 24 dni 7 dnia 25 dni 8 dnia 26 dni 9 dnia 27 dni 10 dnia 28 dni 11 dnia 29 dni 12 dnia 30 dni 13 dnia 31 dni 14 dnia 32 dni 15 dnia 33 dni 16 dnia 34 dni 17 dnia 35 dni 18 dnia 36 dni 19 dnia 37 dni 20 dnia 38 dni 21 dnia 39 dni 22 dnia 40 dni 23 dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mAAm właśnie taką samą tabelkę chciałam tobie wkleić z terminami stosowania testów owulacyjnych. mAAm ja w sumie zużyłam chyba z 4 czy 5 opakowań testów owulacyjnych i za każdym razem były to testy innych firm. Za każdym razem testy w połowie mojego cyklu wykazywały owulację - czyli dwie kreseczki, także kochana wszystkie są dobre i naprawdę warto zaopatrzyć się w nie. Choć ostatnio pisałaś kochana o swoich dolegliwościach i jak dla mnie to ty awansujesz jeszcze w tym miesiącu. Coś Ty kochana podejrzana jesteś z tymi objawami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×