Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Witam Widze sezon przeziebieniowy trwa, u nas odpukać poki co wszyscy zdrowi. Emilka tylko slini sie na potege oj chyba szykuja sie trójki. Zizu Twoja jest tak za mama, a Emilka tylko czeka jak tata wróci z pracy i nieodstepuje go na krok. A jak by chciał gdzies wyjsc to zaraz płacz i histeria, co innego mama papa pomacha raczka i mog isc sobie :( Fasolkowa Mamo ciesze sie ze poprawiło sie w Waszym związku, oby już tak zostało. Ja tez Emilce zakładam rajki pod spodnie jak wychodzimy na dwór, a w domu w samych rajtkach bo i tak jest ciepło. Byłam dzisiaj na pierwszym USG. Bedziemy mieć jedno dziecko ufff, poza tym wszystko w porzadku, maluszek ma 8cm, porobili mi badania i tyle. A spedzilam w szpitalu 3 godziny po to żeyby zobaczyć lekarza przez 5 min. Irlandzka rzeczywistośc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala czekoladko____ jak tam po kontroli? Swoja droga to obserwowalabym czy nadal kaszle u siebie w lozeczku i u was jak spi. Jaki mlody ma materac w swoim lozku - bo to moze byc alergia na cokolwiek materacowego (mam znajoma, ktorej dzieciak ma uczulenie na material, z ktorego wykonany jest materac tempurpedic czy cos podobnego tutaj, wysooooka polka jesli chodzi o materace, a dzieciak - sie dusi jak na nim spi...). fasolkowa mamo___ ciesze sie, ze udalo sie nabrac troche perspektywy i ze teraz, po dolku, przyszla gork ai jest ochota i sila, zeby walczyc o rodzine. lusia____ przybij piatke, bo ja mam podobnie z zabawkami. Ale tak szczerze, to te katalogi sa w rownej mierze skierowane marketingowo do dzieciakow jak i rodzicow. Ilu rodzicow nie skusi sie na cos, na jakies "swoje" marzenie sprzed lat, bo moze dziecku sie spodoba :-) catharine_____ a jak cie do tego omleta najdzie na urozmaicenie to wrzuc fete drobno pokruszona (jelsi lubisz) szczypior, posiekane pomidory - taki omlet to w zasadzie niekonczaca sie opowiesc :-) Smacznego i na zdrowie. Ja nie pamietam jak bylo z jedzeniem i ciaza z Jaskiem :-( Mialam tak, ze glodna sie robilam w sekund piec, ale to normalne w ciazy. Wiecej chyba nie jadlam, na raz w kazdym badz razie, bo na pewno czesciej :-) Natomiast na pewno mialam smaka bardziej na kwasne niz sldokie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia_____ a ta twoje lekarka nei wpadla na to, ze byc moze Ewa ma super sucha skora, wrazliwa na powietrze (temp i wilgotnosc) i tyle? Ja podobnie przechodzilam z Hanka, jak byla mala. W sezonei grzewczym nawilzacz u niej w pokoju chodzil zawsze w nocy i w dzien jak spala i byla poprawa. Bo gdy tylko powietrze robilo sie suche i ostre (zimowe) to miala policzki jak buraczki, wlasnie taka ala wysypke (i czasmai na raczkach gdzies,a le to znikome). No i smarowalam nawilzajacymi kremami, a na zime stosowalam taki zimowy eucerin, taki http://www.drugstore.com/qxp16895/eucerin/original_moisturizing_creme.htm?fromsrch=eucerin . Zawsze jak wychodzilysmy w zime to miala smarowana buzi i jakos ta skora wytrzymala, a z wiekiem jej przeszlo. Sprobuj dobrac jakis krem na zime, niekoniecznie natluszczajacy. Ten "moj" jak widac, wybitnie nawilzajacy, ale o konsystencji takiej ciagnacej sie, ciezkiej w zasadzie do rozsmarowania nawet. Podpytaj w aptece, moze cos ci doradzi farmaceuta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O właśnie, Dunia mi przypomniała, o czym jeszcze miałam napisać. :) testy na alergię nie bardzo wychodzą w tym wieku. My to wiemy z autopsji, pod koniec zeszłego roku walczyliśmy z tą mega alergią i testy robiliśmy. Nic nie pokazały, a krwi Małej pobrali tyle, że aż mężowi serce się krajało jak to widział.... Dopiero ok. 3 roku testy pokazują wiarygodny wynik, któraś z Dziewczyn o tym wspominała. Zizu- u nas ze spaniem w nocy też problem. :O W środku nocy Mała ląduje u nas w łóżku..... Niestety..... zazdroszczę tego rozgadania. U nas z nowymi słowami problem. Powtórzy, owszem, ale nie zapamięta..... Ach, i z myciem zębów się pogorszyło.... Już nie szoruje tak zawzięcie, jak kiedyś. Mam sposób na nią, ona myje mi zęby moją szczoteczką, ja jej myję jej szczotką. To jakieś efekty przynosi. M wrócił, kończę wywody. Miłej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen____ a ktora mama lubi ten kolor?!!!! :-) :-) :-) Ja juz sie przyzwyczailam i do szalu wewnetrznego doprowadza mnie tylko jak sie moja gwiazda ubierze wybirnie na rozowo lub fioletowo (tak od stop do glow, ze nawet majtki sobie dopbiera... :-p). Ale wiem, ze sama na sie tego bacika ukrecilam jak - podobnie jak Fasolkowa - zwracalam uwage (jej uwage) na to czy wszystko pasuje, czy sie kolory nie gryza itp. No to teraz mam czasami monolit kolorystyczny... A swoja droga to czekam az sie odmieni i przyjdzie jakis kolejny etap. Teraz glownie sa sukienki i spodnice - "zasluga" wybitnie przedszkola i kolezanek :-p Gonia___ ja tam rozumie zizu, bo ja mam taka dwojke maminych cyckow i jak to jest meczace! Zazdroszcze ci coreczki tatusia, bo u nas ostatnio nawet Jas robi sceny jak mama znika z oczu. Owszem, najlepiej byloby to jakos wyposrodkowac, bo potem wcale nie jest lepiej (jakos niedawno pisalam o tym, jakie problemy wynikaja z tego, ze to ja wiecej czasu spedzam z dziecmi niz M). Gratuluje maluszka, sztuk jeden :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fasolkowa___ ten znikopis to faktycznie, dobra rzecz. Jasiek sie prowadza z jakims po Hani, a nawet i teraz jeszcze Hania czasami sie nim mocno zajmie. Ja jeszcze w temacie rpezentow. Dziewczyny, jesli mozecie, wylamcie sie nieco z typowo plciowymi prezentami. Wiem, ze glupio moze wygladac wozek i lalka dla chlopca, ale np. zestaw malego majsterkowicza dla dziewczynki - czemu nie? Ja jestem goraca zwolenniczka nieszufladkowania ze to dla dziewczynek, a to dla chlopcow (choc kolo rozowy w przypadku Jaska definitywnie odpada :-P), i widze po Jasku jak mu pasuja zabawki Hani. Auta niezaprzeczalnie sa numerem jeden, ale wozek dla lalek, ozdoby - wszystkim sie tym bawi (choc lalkami malo :-p). Hania z kolei miala sporo samochodzikow, wlasnie zestawy do majsterkowania itp, bo ona nie bawi sie lalkami, w zasadzie wogole, a jakies prezenty po drodze musiala dostawac :-) Dopiero teraz czasmi cos powie, z przedszkola zaszlyszane, ze to tylko chlopcy sie tym bawia, albo tylko dziewczynki. Reagujemy na to, bo nie chcemy, zeby ja cos w zyciu ograniczalo (jak to bylo, kobiety na traktory :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia ja tez jestem za , nawet za laka dla chłopca i podsuwałam mojemu jak byliśmy uu znajomych którzy mają dziewczynki niejednokrotnie wózek czy lalkę ale jego to nie rusza, za to odkurzacz owszem ;) U nas 4-ty dzień gorączkowania, już temperatura daje się zbić, antybiotyk może już zaczął działać a trójki dalej w dziąsłach siedzą - ja osiwieje kiedyż przy tych jego zębach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Zizu i Dunia u mnie syneczke tez uwieszony na mnie. Z nikim innym nie chce zostac. jeszcze niedawno, dziadziu byl na miejscu pierwszym ( no bo tatuś daleko, wiecie) a teraz mam przechlapane. I co do prezentów, to tez jestem za tym żeby nie rozdzielac zabawek na dla chłopca inne, dla dziewczynki inne. sama chyba jakies garczki kupie Witowi, bo to tym lubi sie bawic :) A I ten znikopis tez na liście! :) chociaż nie wiem, czy się tym zainteresuje. Chyba bardziej niz plastycznie będzie obciążony" muzycznie. Juz sie buja ilekroć usłyszy jakąś muzyke, ładnie śpeiwa nananan i laalal :D Już molestuję mojego M o jakies bębenki, perkusję :D O ! i ja za Ziziu! wołam :Llilianko! Vikusia! Ganetko! i pozostałe dziewczyny!!!! halooo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cha! pamiętacie, jak ćwiczyłyśmy na wiosnę brzuszki? :D zrobiła któras całego wadera? bo ja nie i znowu teraz zaczęłam. Już piaty dzien pamiętam o zrobieniu ćwiczeń! sukces! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen______ ja nie zrobilam nigdy calego, ale ja cwiczylam wiosna troche wadera, nieco zmodyfikowanego i troche innych cwiczen. Po wakacjach tez mialam jakies pare tygodni, ze rano, zanim dzien sie rozkrecil, cwiczylam i wadera tez wlaczylam, ale teraz mi zapal minal :-0 Trzymam kciuki za ciebie. Kasza_____ robilam przeglad w szafce z lekami i w rece wpadl mi lek Proventil, mowi ci to cos? Hania miala go przepisanego jako dodatek do antybiotyku, ktory brala wczesna wiosna na oskrzela. Antybiotyk wziela, a na to nie bylo potrzeby (bo to na weezing i shortness of breath). Wiec takie pytanko do ciebie - czy tobie sie przyda? Nierozpakowany nawet, receptowo wazny do konca stycznia (receptowo, bo jak tu dostajesz lek to na tej naklejce zawsze jest data discard by). Moze ktos inny tego uzywa? Oddam w dobre rece :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy na kontroli, dalej gardło czerwone. lekarka mówi, że on się poci i łapie te infekcje przez tę anemię ( w szpitalu nie kazali mi nic dawać) ta dała żelazo, kwas foliowy i wit. b6, plus flegamina na ten kaszel, żeby odksztuszał, bioaron c, drosetux i elofen dalej. DO wtorku ma byc w domu i wtedy znów kontrola...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! DUnia - dzieki za odpowiedz ! tez tak czasami mysle, ze moze to nie alergia tylko mega wrazliwa skora :/ Kremy zmieniam, ale jeszcze nie trafilam na ten wlasciwy niestety... z zabawek nie typowych dla dziewczynki - mala uwielbia samochodziki i ma kilka roznej wielkosci, lubi tez traktory - i ma ksiazeczke o traktorze felku :) , lubi tez kopac pilke i mysle ,ze taki zestaw do majsterkowania tez by jej spodobal sie bo obserwowala kiedys jak skladam rower i potem wszystko nasladowala z wypiekami na twarzy ;) Gonia - :) znikopis tez polecam - mamy taki najtanszy z biedronki i zdrowia jeszcze raz dla wszystkich chorych dzieciakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia- na wrażliwą skórę polecam Linoderm. My używamy tego zielonego albo czerwonego i powiem szczerze, że się sprawdzają. U nas na zimę znowu alergia się pojawiła, a już byłam dobrej myśli, że po skończeniu roczku wszystkie dolegliwości minęły..... Na razie nie jest źle, ale po walce z zeszłej zimy wolę zapobiegać zawczasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojemu małemu wyszły cętki na całym ciele - czyli pierwsza infekcja wirusowa z nami - trzydniówka. Podobno przechodzi się ją w życiu tylko raz - oby bo nikomu nie życzę tych gorączek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny W środę miałam sprawę o alimenty, sąd przyznał mi 350 zl, żadna to rewelacja ale z racji że M nigdzie nie pracuje nawet nie liczyłam na więcej.Teraz mam pewne pieniądze nie muszę się dopominać.M wściekły,miał nadzieje ze sąd zrozumie to ze nie pracuje i nadal bedzie tylko 200 płacił.Oczywiście wykłócał sie bezczelny w sądzie,ze nie zgadza się na ta kwotę ale sędzina postraszyła go ze jak sie nie zgodzi to obciąży go kosztami sprawy.Przestraszył sie i wreszcie wyszło na moim.BRAK SLÓW!!! Biała czekolado Moja tez juz prawie miesiąc chora ,ma strasznie uporczywy kaszel ,ktory męczy ja najbardziej w nocy,dusi ja ten kaszel do tego stopnia ze trzy noce z rzędu wymiotowała w pościel .Była juz 3 razy u pediatry.Nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane M wrocil nie jes zle narazie nawet poprawa :) ale za to raczej termin mi sie zmieni na grudzien:( dziewczyny juz lepiej na szczescie a jak wysadzanie wam wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, dzisiaj Światowy Dzień Mężczyzn! naszym małym mężczyznom zdrowia i żeby wyrośli na porządnych facetów. :) Lilianko dobrze zrobiłaś! I tak dziwie sie, że tak małe alimenty przyznał Wam sąd! niestety dzisiaj 300 zl to śmieszna kwota , ale dobre i to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halo Nemezic co z tym terminem?!!!!!co sie dzieje? Dunia dzieki wielkie za propozycje, pierwsze slysze o tym leku, ale podziekujemy, tym bardziej ze mam nadzieje mloda znowu 'powaznie' sie nie rozchoruje do konca stycznia. Aha jest na mediarze nawet jesli chodzi o leki wiec robie wyzysk panstwa i cenami jej lekow sie nie przejmuje. A co! Annna oj biedy Michas:-( mloda miala to w marcu, i dala mi pod koniec. Kurde mnie ta wysypka ( a mialam ja wszedzie) to na rekach szczypala wrecz( gdzie indziej nie bolalo). Mam nadzieje ze mu sie polepszy Mama E Ola ma childminderke? jak to dziala w UK? musze mniej wiecej obczaic bo moja mama teraz sie zarzeka ze gdy wroce to ona bedzie mlodej pilnowac i na noce chodzic (?????!!!!) ale ja tak nie chce. Tzn na poczatku wiadomo nie bedzie wyjscia ,do zlobka na odleglosc bez ogladniecia placowki nie chce jej zapisywac wiec moze taka opiekunka?ile one biora? Lilianko i bardzo dobrze niech placi bedziesz milala na pieluchy chociaz. Biala czekoladko; no to widze ze to u ciebie z Kuba to jest niekonczaca sie opowiesc. Mi niby lekarka mowila ze jak dziecko ma gorszy kaszel nad ranem i rano to moze to wskazywac na alergie. Ale wlasnie nie wiedzialam jak to jest z tymi testami w PL. Carmen wez mi nie przypominaj. dziewczyny wlasnie ja od kilku dni mam dola. Po ciazy wrocilam do wagi i figury w mig. Brzuch byl plaski. A teraz od jakis 2 miesiecy mam opone na brzuchu. a wcale wiecej nie jem. Co jest? zgaduje ze raz; jezdze teraz zamiast chodzic (ale dalej za mloda biegam i chodze na krotkie spacery) no i zmienilam 2 miesiace temu tabletki antykoncepcyjne. Ej masakra normalnie na wysokosci pepka w obwodzie mam 75 cm! wyzej w talii we 'wcieciu' mam dalej niby 66cm cala reszta tak jak byla, skad ta opona????i co sie wogole z tym robi?brzuszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vikusiaaaaaaa
Hej jestem... Chyba mnie już nikt nie pamięta??? Starciłam laptopa :( Popsuł mi się i teraz na nowym odzyskujemy swoje dokumenty: zdjęcia itp. Nie pamiętam też haseł i loginów do większości stron- wszystko mi się myli. Lepiej sobie to gdzieś zapiszcie bo naprawdę jest nieciekawie. Pozdrawiam serdecznie. Vikusia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak niestety lek chce cesarke w 32 tygodniu ze wzgledu na moj stan zdrowia a niby ok sie czuje mam teraz ja dola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Nemezis:-(nie ma inneo wyjscia? powiem Ci tak, znajac Twoja historie to ja po cichu trzymalam kciuki bys Ty do chociaz 26 tyg ciazy wytrzymala. Wiem, brzmi okropnie ale znam dzieciaki z 25 tyg, zdrowe i bez problemow. Nie chce Ci pisac ze fajnie ze do AZ 32 tyg dasz rade wytrzymac bo to mimo wszystko strasznie brzmi. No ale jesli dalsze przetrzymywanie malenstwa w brzuchu moze zrujnowac Ciebie to mysle ze chyba trzeba zrobic ta cesarke wczesniej. W koncu masz juz 3 dzieci a one tez musza miec zdrowa mame, ktora beda sie cieszyc dlugo. Mam nadzieje ze maluszek bedzie mial najlepsza opieke po narodzinach i ze wszystko zakonczy sie dobrze:-*** Hej Wikusia:-) co u was slychac??? dziewczyny znacie latwy przepis na lazanki????musze zrobic cos polskiego na niedziele (proba polskich koled w miescie obok i przyjazd polsiego ksiedza ktory ma objac polska Parafie w Anderson, TX). Nie chce robic znowu bigosu bo mi hmmm zal kielbasy , z kasa mam juz baaaardzo krucho (od tyg na niesplaconej karcie kredytowej znowu nabijamy;-/). No a w domu mam kupe makaronu, kapuste, jakis boczek, cebule. Nidy nie robilam a jadlam w szkole podstawowej ostatnio. Jak sie za to zabrac? w googlach wyskakuja mi str amerykanskie ggrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza gotujesz makaron w wodzie troszkę osolonej z łyżeczką oleju, odcedzasz, przelewasz zimną wodą, osobno podgotowujesz kapustę kiszoną i tu zależy jak jest kwaśna bardzo to ją wcześniej płuczesz, jak nie to tylko troszkę wody dolewasz i podgotowujesz, kapustę na sito żeby woda wyleciała. Na patelni smażysz boczek, plus kiełbasę (jeśli chcesz) plus cebulę, jak już masz podsmażone to dorzucasz kapustę odcedzoną i odciśniętą (wiesz o co chodzi? ) i mieszasz na patelni (czy tam w garze to zrobisz), dodajesz makaron, sól, pieprz, przyprawę typu kucharek (jeśli lubisz), możesz dać trochę kminku, możesz dać pieczarki duszone. Mieszasz wszystko w jednym garze i gotowe. Polskie strony z przepisem: http://www.wielkiezarcie.com/recipe111.html http://www.wielkiezarcie.com/recipe1582.html http://margarytka-kulinarnie.blog.onet.pl/Lazanki-z-kapusta-kiszona-kiel,2,ID399731108,n http://www.smaczny.pl/przepis,lazanki_z_kapusta_i_grzybami a tu z młodą kapustą http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/2,87561,,Lazanki_z_mloda_kapusta,,-19103171,9495.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to kiszona ma byc czy zwykla gotowana (ta kapusta?) bo myslalam ze glowke pociachac zagotowac i juz:-P ale spoko mam dwa sloje kiszonej dzieki!!!!!No niech im bedzie dorzuce tej kielbasy (chociaz miala byc na bigos dla nas:-P ) teraz ja sie mszcze na sasiadach z gory (strasznie halasuja w dzien i w nocy ) puscilam sobie koledy po polsku (w ramach przygotowan na niedziele) i wyje:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja daję kiszoną ale ja podgotowuje - kurcze masło maślane, jak kiełbasy nie chcesz to nie dawaj, albo symbolicznie (żeby nie było :P )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok Annnna zrobilam mala porcje na dzisiejsza kolecje teraz ja z mloda zjadlam, musze na przyszlosc dogotwac wiecej kapusty chyba w proporcjach 60% makaron 40% kapusta:-D i dokupic pieprzu:-) dzieki wielkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smakowało ? pieprzu dużo żeby mdłe nie było ;) młody dopiero padł a za pół h muszę mu antybiotyk podać- bosko 😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annnnnnna_____ to moze i ja sie zalapie na te lazanki? Bo brzmi smakowicie, a ze zima za pasem (hehe) to czlowiekowi sie i smaki zmieniaja. A jakby tak zrobic jak do bigosu, zeby pomieszac kapuche kiszona z surowa, swieza? Przeciez w bigosie nie "widac" roznicy, smakiem kiszonej wszystko przechodzi, a ilosciowo wychodzi wiecej :-p A apropos kiszonej i kwasnosci - slyszala ktoras z was o sposobie na odkwaszenie bigosu? Ponoc jak za kwasny wychodiz to trzeba wrzucic obranego surowego ziemniaka, ze "wyciaga" kwas? Nigdy nie probowalam, uslyszalam calkeim niedawno, a ze ja nie mam cierpliwosci do tysiackrotnego plukania kiszonej, kwasne lubie, to bigos mi z automatu wychodzi za kwasny (dla wszystkich oprocz mnie ;-P) annnnnna____ no to faktycznie niezli ci sie maluch rozlozyl :-( Buzka dla was i duzo zdrowka dla wszystkich chorowitkow ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia ja wlasnie doszla do tego samego wniosku z kapusta bo kiszona podgotowalam i smakuje jak normalna gotowana. Ale chlop jak przeanalizowal i zbadal skladniki upiera sie ze nie, ze cos z kiszonego zostalo i to jest wlasnie TO 'to' co nadaje smaku;-/ yyyyy? zapamietam z tym ziemniakiem, ja 2 tyg temu robilam bigos dla tutejszej polskiej rodziny bo im zmarl dziadek. Zrobilam za kwasny walnelam 2 lyzki cukru zamieszalam i juz:-P byli zachwyceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze, ja chyba lazanki na sniadanie zaraz zrobie ;) ale mi smaka narobilyscie! Ale dzieki za pomysl i przepis, na Swieta bedzie. Jaki makaron do tego uzywacie? ja pamietam moja babcia robila z takimi kwadracikami ale u nas makaron byl zawsze domowej roboty. Annnnnnna, a goraczka Michasia juz przeszla? jak to, trzydniowke tylko raz w zyciu sie ma? nie wiedzialam, u nas, odpukac, nigdy sie nie przyplatalo. Zdrowka dla was! Kasza, tak Ola chodzi do childminderki, milalo byc u niej domowe przedszkole, tzn ciagle jest ale dzieci tylko dwojka :) i sie ciesze bo wiem ze Mala ma lepsza opieke. Ceny, wiesz tu Londyn, nasza bierze 40F za dzien, na miesiac wychodzi 850, ale wiem ze sa i drozsze. Na pewno w WV ceny beda nizsze. Kiedy wracacie? Wiesz, nie wiem czy bylby to dobry pomysl zeby twoja mama zajmowala sie Panda po zmianie nocnej, przeciez ona bedzie musiala tez i odespac. Moze childminderka na rano a babcia na popoludnie? Wracasz od razu do pracy? Jak bedziesz sie rozgladac to najwazniesze zeby przedszkole czy childminderka byli zarejestrowani w Ofsted. I wg mnie najlepiej jest rozmawiac z innymi rodzicami bo wtedy masz wyczucie jaka naprawde ta struktura jest. Nemezis, Kasza bardzo dobrze mowi, twoje zdrowie bardzo wazne! Bedzie dobrze, zobaczysz! A co do wysadzania, masz na mysli nocnikowanie? U nas naukia jeszcze sie nie zaczela, pomysle o tym gdzies za rok, bo wole sie z tym pieprzyc 3 dni niz 7 miesiecy ;) Duza miala 2.5 roku jak sciagnelismy pieluche i tak szybko zalapala ze po 3 dniach pieluch juz w ciagu dnia nie nosila, nawet wychodzac poza dom. Wiec jednak cos w tym jest ze im mlodsze dziecko tym dluzej sie uczy. Lilianko, no i dobrze zrobilas! chociaz te grosze to przy waszych cenach w PL to niewiele ale zawsze cos. I niech chlop wie ze obowiazek ma! A on nie pracuje bo tak u was z praca ciezko czy ciezko mu isc do pracy? MantraElle tez dawno nie pisala. Sciskam Was wszystkie i zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×