Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Kasza____ odzyskalam duzego kompa i napisalam maila do tej koleznaki, ktora pare lat mieszkala w CS, maz tez na doktoracie tu byl. Jak mi odpisze to przesle do ciebie tylko podaj mi swojego maila, oki? A bilety, coz, drogie bo pewnie patrzycie w sezonie wakacyjnym. Skoro maz twoj ma tu rozpoczac od roku akademickiego to rusza jakos pewnie kolo 20 sierpnia, tak? A bilety najdrozsze sa tak do konca sierpania i potem jeszcze pare dni, poczatek wrzesnia tez drogie, ale juz w polowie wrzesnia, jak sprawdzisz to powinno byc duuuzo mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do eure
ja jestem w 8 mc i bralam pimafucin,ktory w swoim skladzie ma własnie natamecyne-oczywiscie z przepisu mojego gina i pomogło na moje dolegliwosci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - mowilas ze nie lubisz zapachu Dreft'u. Poczyatalam jaki plyn wybrac i wybralam free anc clear i dla baby - seventh generation. Wypralam w tym dla baby rowniez nie ma zapachu a zapach to glowny z alergenow. Mam nadzieje, ze sprawdzi sie dla maluszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP_____ ja tez mam pajeczynki na nogach, glownie w okolicach kolan. A to wszystko przez to, ze jednak te nasze nogi musza dzwigac troche wiecej brzucha i naczynka nam wysiadaja z wysilku. Pocieszam sie, ze to moja ostatnia planowana ciaza i pewnie na jesieni wybiore sie do jakiegos dermatologa na konsultacje, zbey to "pozamykac". No i poki co dorobilam sie jednego zylaka, tez w okolicy kolan - i tez chce sie go pozbyc po ciazy. Ja rozstepy na wewnetrznej stronie ud mam tez od niepamietnych czasow; jak i wszystkie pozostale moje rozstepy. Ciazowo poki co nic nowego nie przybylo... Kasza____ fajnie jak tak piszesz o kosciolach w UK. My chrcilismy Hanie w PL jak miala pol roku, teraz chrzciny tez beda, ale pozniej, bo ja sie w tym roku z malym nie wybieram. A rodzina by nam nie przebaczyla chyba jakbysmy zrobili tutaj. Ja to nawet czulabym sie okej, ale az sie obawiam zaproponowac mojemu M. I to jemu, z jego stosunkiem do Kosciola :-) Szczerze, to ja tez sie nei udzielam koscielnie, mam wiele uwag do polskiego kosciola jako instytucji, zaznaczam, bo nie do religii, przekonan czy wiary. Ale ludzie, ktorzy tworza polski kosciol sa w wiekszosci moim zdaniem koszmarni. Co wiecej, podobnych, o podobnej mentalnosci spotykam tutaj. W Dallas jest polska parafia i wlasnie zmienil sie ksiadz. Uh, mam z nim bardzo ograniczony i sporadyczny kontakt, ale czasami mam ochote mu wypalis z grubej rury.... Ale jakos tak chrzciny moze nieco hipokryzja z nas wyszla, bo zrobilismy, moze bardziej pod rodzine niz dla nas. Dzieciaki i tak same w przyszlosci zadecyduja w co i jak beda wierzyc, maja wolny wybor. Ale powiem wam, ze jak pod koniec chrztu ksiadz wymawial taka formulke, ze od teraz jestes czlonkiem spolecznosci.... to bylo naprawde wzruszajace i nawet moj M mial wilgotne oczy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra___ ja kupilam Mountain Green, Laundry Detergent Ultra Baby. Troszke pachnie, ale bardzo delikatnie i w sumie wyprane ciuchy w zasadzie nie pachna. Jest tez wersja dla wrazliwej skory i plyny do plukania tej samej firmy dla dzieci. Poki co zostalam przy samym plynie do prania, potem zobaczymy jak bedzie. Ale z drugiej strony, pare czerwonych ciuchow dla malego wypralam z normalnym praniem duzym, w proszku i plynie :-D Nie chcialo mi sie w reku prac dwohc pary spodenek i czapeczki bodajze, wiec bede miala cos do "przetestowania" na malym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
ok wiec wrzucam siedzonko do pralki:) jak na razie to ostatnie pranie, ktore moge zrobic. Nastepne po kolejnych zakupach. Ciuszki wyprane, ale wciaz masa prasowania Duniu - wiem, ze dziecko trzeba dodac do ubezpieczenia medycznego w ciahu 30 dni po porodzie. Kolezanka mi mowila, ze sporo jej zaspieali za to ubezpieznie. Czy Ty musialas brac rodzinne lub matka/dzeci, czy na jakis czas bez dodatkowych oplat dodali Hanie do Twojego ubezp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantra___ u mnie jest taka sytuacja, ze ja podelgam jako spause pod ubezpieczenie meza i do tego samego ubezpieczenia "dopisalismy" Hanie i teraz malego jak sie urodzi. Masz na to 30 dni, ale robia to w data wsteczna, czyli z dniem porodu. Chodiz o to, ze faktury, rachunki za pobyt w szpitalu i cala reszte wystawiaja z reguly osobno na matke i osobno na dziecko, wiec musza miec malucha w ewidencji ubezpieczeniowej juz od dnia porodu, zeby go "obciazyc" finansowo. Jest to tez o tyle wazne, ze czasmi moga byc pomyslki w ubepieczalni. U nas np. byla taka sytuacjia z rachunkiem za badanie sluchu. badanie z tzw. przesiewowych, czyli kazdy noworoekd, pokrywane w 100% przez ubezpieczenie, ale rachunek byl wystawiony na mnie! Blad szpitala? I mialam jazde, bo ubezpiecznie nie chcialo pokryc, bo twierdzili ze MNIE sie takie badanie nie nalezalo. Wiec wisialam na telefonie pare razy i w koncu udalo mi sie tym ciolkom wytlumaczyc zeby popatrzyli doklanie na claim ze szpitala, ze jesta napisane ze dotyczy noworodka! Pokryli! Oczywiscie zaraz po zgloszeniu cory do ubezpieczenia skladka nam nieco wzrosla, choc nie pamietam jaka to byla kwota, tym bardzije, ze u mojego meza jets tak, ze np. w kwestii opieki stomatologicznej, okulistycznej masz pare opcji do wyboru i od tego zalezy wysokosc skladki. Moze sprobuj podpytac w swojej ubezpieczalni juz teraz? No i jeszcze jedna rzecz, zapytaj w szpitalu, gdzie bedziesz rodzic, czy oni zglaszaja twoj pobyt w szpitalu automatem do twojej ubezpieczalni. W moim przypadku np. jest tak, ze na zgloszenie pobytu w szpitalu mam chyba 24 godziny, ale w przyapdku porodu szpital robi to automatycznie i nie musze juz sama do nich dzwonic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZAKOCHANA MAMA;;;;;NAPISZE PARE SŁOW O TEJ RWIE nie czesto pisze ale jestem z Wami cały czas zapewne nie pamietasz jak pisałam ze rwa tak mi dokucza ze nie wytrzymywalam z bolu.Poszłam do neurologa i wiesz co zabroniła mi rodzic naturalnie dostałam od nie zlecenie na cc moja gin mysle ze nie byla zadowolona ale powiedziala ze nie bedzie podwazac decyzji lekarza.Dostaslam czopki pomogly ale ale nie jest super i w cale nie zamierzam rodzic naturalnie,urodziłam juz posladkowo i syna 5 kg a teraz nie mam sily na naturalny porod .Kilka dni temi wrociłam ze szpitala problemy z oddychaniem alergia spowodowała astme,a czytania miałam na kilka godz.Wiem ze sie meczysz to jest straszny bol ja miałam tak ze nie mogłam z lozka sie zwlec..Moze idz do neurologa zapewne dostaniesz czopki...Pimach urodziła to super ja ledwo laze strasznie mi sie stawia brzuch a to bardzo mnie boli....jutro wizyta moze umowie sie na ta cc bo tak zyje w niepewnosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Duniu - dzieki za info. Wlasnie powoli zabieram sie za te sprawy ubezpieczeniowe. Wiec poczytam a ponzniej zadzwonie i dowiem sie. Juz w styczniu czy nawet wczesniej dostalm potwierdzenie o 2-dniowym pobycie w szpiatlu na 15 czerwca... raczej sama nie bede msuiala nic zglaszac. Szpital to pewnie sam zrobi. ALe zapytam tak w razie czego. chcoiaz wlasciwie ja jzu wiekszosc papierow m in dla ubezpieczneia podpisalam na pre-registartion w szpitalu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sliwa88
.w jakich miesiacach juz dziecko ma szanse przezyc ,kiedy jest silne juz????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
Dzięki czarunia!!! Ja miałam jeszcze zaplanowaną wizytę u neurologa przed ciążą ale oczywiście ją odwlekałam i nie poszłam. Mój gin jak mu mowię że to mam to on na to że każda kobieta w ciąży na to cierpi, no i masz ci los. jak ktoś tego nie miał to nie wie co to za ból. Ja też nie jestem w stanie chodzić bo mnie paraliżuje a z bólu to bym sobie nogi odcięła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Sliwa - a w ktorym jestes tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Zakochana mamo - sporo kobiet rzeczywiscie na to cierpi w ciazy i rodzi naturalnie. Jednak ty wspominalas, ze juz przed ciaza z tego powodu cierpialas. Moze warto, zebys wybrala sie jednak po opinie do neurologa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem po badaniu u gina. Dzidzia nisko siedzi ale usg juz nie bede miała, podobno nie ma takiej potrzeby. A szkoda bo chetnie popatrzałabym na moja kruszynke troszke. 17 kg mam na plusie. I to własciwie tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez cierpiałam na bol rwy przed ciaza. Bardziej podejrzewam ze to cos od kregosłupa a mi rwe wmawiaja. Ale nic na to nie biopre bo i tak nic nie pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha! ja mam 21 kilo juz na plusie! i kto mnie przebije?! ;D dobrze, że to juz końcówka bo do 30+ to ja bym nie chciała dobić, a przecież i tak bywa... Ogólnie u mnie też dobrze, miałam usg, ale nie widziałam dzidzia bo mi te wszytskie aparaty przeszkadzały, a zdjęcia też nie dostałam. Ale słyszałam bicie serduszka mojego dzieciaczka. Po badaniu lekarz stwierdził, że moge jeszcze z 10 dni spokojnie wytrzymac i nie urodzic. Więc kolejna wizytę jeśli sie nie rozpakuje mam na 25 maja. Ale jak usłyszałam, że moge juz rodzić to ... i to w najbliższych dniach... o jejku! Biała Czekoladko ja tez tylko z pochwy miałam wymaz na te bakterie, wię chyba też i w ten sposób może być i też jest dobrze:) A ten Pharmaceris to ile tak mniej wiecej kosztuje? Mam nadzieje że nie jet jakis strazsnie drobgi...? Ja dzisiaj odkryłam nowe rozstepy właśnie na udach, więc mam całą kolekcję ciążową; uda, brzuch, biodra, piersi.... eh... Ja nadal nie spakowana :/ Już kolejny dzień tak się zbieram ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Dunia milosci Ty moja:-) moj mail piruetka@o2.pl co prawda nie wiem czy jak oni czy Ty sie do mnie z US serwera odezwiecie to czy mail przejdzie bo czasem nie przechodzi ale wyslij cynka i dam ci na ymailu swoja skrzynke tutaj nie chce bo sa w nim moje dane osobowe wiec wiesz scisle tajne:-P dziewczyny my tu o kosciele widze mozemy ksiazke napisac...wlasnie z tego co zauwazylam polskie koscioly za granica to czesto jeszcze wieksza masakra niz w PL bbbrrrr szerzy sie zaraza:-P Zakochana mamo jak to kazda baba ma rwe jak ja odpukac nie mam? hmmmmm nielaznie ze strony twojego gina nieladnie ...jak ja nie lubie jak lekarze traktuja pacjentow 'tasmowo'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia.79- widzę, że mam tu bratnią duszę co się karmi fenoterolem:) Ile tabletek dziennie bierzesz? Ja najpierw od 20-tego tygodnia brałam 2 dziennie, za jakiś czas już cztery, a od trzech tygodni 6! I wciąż czuję skurcze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A nasz polski kościół jest bardzo fajny. Księża się pozmieniali, ale też na takich w porządku. Mnie zawsze w PL odpychały gadki o pieniądzach. Dlatego też ślub brałam nie w swojej parafii tylko w tej, do której kiedyś należeliśmy i w której ksiądz jest takim naprawdę z powołania. Moim zdaniem to właśnie od nich zależy czy ludzie przychodzą na msze czy nie. Kasza jeśli się nie mylę chyba też pisałaś, że miałaś to badanie z obu dziurek. Czy to znaczy, że oni to robią w UK i ja też to powinnam mieć? Jak tak to muszę zapytać położną. Ja cierpiałam na lumbago (to chyba to samo co rwa???) i bardzo obawiałam się, że w ciąży będzie bardzo boleć, ale odpukać poza sporadycznymi bólami rwącymi wzdłuż nogi, jakoś mi się udało. tfu tfu (żeby nie zapeszyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasza_____ poslalm ci maila z odpowiedzia od koleznaki. Daj znac czy doszedl :-) Dobranocka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakocchana Mama
Dzieki dziewczyny z troską o tą rwę. Na pewno po ciąży już się wybiorę do neurologa. Powiem szczerze tylko żeby nie zapeszyć - dzisiaj mi minęła i mogę normalnie funkcjonować. A tak dla tych które mają rwę ale nie w ciąży to bardzo pomaga lek PROFENID tylko nie można go brać w ciąży ani przy karmieniu piersią. Jest to bardzo silny lek przeciwzapalny. A co do wagi to doznałam szoku podskoczyło mi z 8,5 na 10kg. Chyba dzidzia rośnie. Dzisiaj idę do ginca to się dowiem. Już nie mogę się doczekać!!! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to zaliczyłam wpadkę. Wczoraj przed snem przypomniało mi się, że dziś mój M ma imieniny no i oczywiście nic nie mam :( Pracę zaczyna o 13, to chociaż dobre jedzonko mu przygotuję. Ale żeby tego było mało spojrzałam w mój notesik i zapomnieliśmy także o urodzinach teścia. Co ta ciąża robi z moją głową, zawsze pamiętałam o wszystkich urodzinach, imieninach, rocznicach itp., a teraz...no nic zwalimy na ciążę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam zakomunikować, że zameldowałam się na blogu.... Teraz dopiero tez odkryłam, że w plikach jest cała kolekcja waszych zdjęć... wiec nadrabiam.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
AniuP oj ładny numer. Ale pewno że zgoń to wszystko na ciąże, przecież nam trzeba wszystko wybaczyć, tym bardziej w samej końcówce :-) anaconda ślicznie wyglądasz z brzusiem!!! To już 37 tydzień???? Jejku to na dniach może się zacząć!!! ja jeszcze jestem u siebie spokojna bo mam 34tyg i 5 dni. Pozdrowionka mamusie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zakochana mamo, na razie nic na to nie wskazuje, że urodzę wcześniej- pisałam przedwczoraj po wizycie u gina, ze szyjka zamknięta i twarda- gin powiedzial, ze jak za 2 tyg na wizycie dalej taka będzie to mam sie liczyc z porodem po terminie(wcale mi się to nie podoba:( )...wiec na razie nic nie wskazuje, że wystąpię z szeregów czerwcówek na rzecz majówek:) A co do fotek:) cóż mamut i tyle:) Jak patrzę w lustro to tego aż tak nie widzę, ale jak zerknęłam an fotkę- to po prostu bylam w szoku, że taka okrągła jestem-i niekoniecznie mowie tu o brzuchu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaconda no bardzo ładnie wyglądasz, masz taki śliczny krąglutki brzuszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
anaconda bzdury piszesz!!!! Wyglądasz ślicznie. Ale rozumiem Cię też czasami mam taki dzień że się sobie nie podobam. W końcu przybyło nam trochę kilo ale pamiętaj słodkiego kilo!!!!! A z tym czekaniem na dzidziusia to wiadomo najgorsza jest końcówka - czas się wtedy dluuuuży ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Lilka - no to witam w klubie ;) Ja mialam przepisane od 20-ktoregos tygodnia 3x 1/2 tabletki , potem zmienilam to na nospe z magnezem, no a od 30-tygodnia 3 x 1 f .tabletka plus isoptim. Tyle ,ze dokonalam samowolki i lykalam ta chemie ostatnio tylko przez niecaly tydzien - mam wszystkie objawy uboczne, no i tak nie czuje zbytnio aby to dzialalo. Teraz lekarz na wizycie (przyznalam sie do mojej swawoli lekowej) nakazal to lykac, gdyz jak mowi trzeba walczyc o kazdy dzien i tydzien. I z tego stresu nie spalam dzis pol nocy, gdyz wydawalo mi sie,ze juz zaczyna sie :( Jednak umysl potrafi nam tez namieszac ... O 2 w nocy zjadlam 1/2 tab ... Wyczytalam o tym fenoterolu w necie pelno negatywnych opini i teraz mam metlik , bo nie chce szkodzic dziecku, a z drugiej strony gdy urodze przed terminem to tez zaszkodze ... :( Lilka ja ty to znosisz biorac to w takich ilosciach ??? Ja juz po polowie tab. czuje sie jakbym wypila kilka glebszych ;) Ogolnie humor od rana do d... Glowa mnie boli , od niewyspania, czy od stresu - sama juz nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×