Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Duniu,filmik suupeer,smialam sie na glos,a maly B.slyszac moj smiech tez sie smial;) u mnie nocka jak poprzednie,o 4 pobudka,i wyspany jak wczesniej o 6 albo7,wiec dalam mleczko i zasnal,ale potem o 8.30 on znowu na nogach;),a tym razem to jemu spanie przeszlo,normalnie wstawal o 6-7 na jedzonko,ewentualnie pampka zmienilam i bylo kimonko do 10,a tu tak mu sie porobilo.wspolczuje nocki. mam nadzieje ze i Jasiowi i Benjaminkowi to sie jakos znowu unormuje.mnie sie wydaje ,ze zmiana czasu jest za tydzien,ale pewna nie jetem. Lilianko,kurcze no nie fajnie z tym zwolnieniem,ale moze u prywatnego bedzie lepiej. Myszko,hihi....myszki pewnie zazdrosne,ze barabara robisz i nawet taka chwile intymna Wam niszcza. ale masz racje weekend sie zaczyna wiec...u mnie tez plany na tego typu animacje sa poczynione,tym bardziej ze tu pon.wolny,sw.narodowe,wiec wykretow mi zabraknie i sie poddam(niby):P u nas dzis piekna jesienna pogada byla,wiec spacerek dluzszy zrobilismy,Maly przysnal a ja troche poruszalam sie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko,hahahihihahha... ten filmik o kobietkach juz widzialam,no my kobiety tak mamy;) a o facetach,no to jest tak widac juz od malenkiego a smiejace baby...zaraza smiechem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusia___________ te nasze dzieciaki cos sie chyba dzis zmowily :-o Jasiek po "zarwanej" nocy zdrzemnal sie poki co niecale pol godziny. Wrrrrrrrrrr. Ale jest szansa, bo cos mu oko ucieka w lezaczku. Wibracje - dobra nasza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za miłe słowa:) Filmiki super. Juz nas wypisali ze szpitala:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko, podaj maila to ci przesle numer kom, albo jak masz dostep na bloga to tam jest. Jesli pogoda bedzie taka jak dzisiaj (przepiekna) to w srode lub czwartek sie pojawie, jak nie to moze w nastepnym tygodniu :) Moj e-mail pod nickiem jesli chcesz napisac mi twoj numer ;) Ja dzis po dlugim bojowym dniu padam - na szczescie Alex juz chrapie; Evelyn patrzy na baje w tv ale zaraz po ja wyganiam i ja tez siup pod koluderke. M dzis w pubie. Wybaczcie ale sil nie mam, jeszcze kumpela wskoczyla nas odwiedzic z dwojka dzieci po 18ej ... i dom mi rozniesli :o Dobrej nocy wszystkim i do jutra!!! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Takiego ruchu na tym forum to juz dawno nie bylo!!!!! Mnie tez to cieszy!!!!! :) Oby to nie bylo chwilowe!!!!!! Myszko no to Ci rosnie mala tenisistka, tak? fajnie!!!! powodzeniu w przepedzeniu myszki :) Filmiki ekstra! posmialam sie, zwlaszcza z tego smiechu dziecka! Gonia fajnie, ze chrzciny sie udały!!!! :) a co do prezentow to Witus tez nic nie dostal od babci (tesciowej) a najgorsze, że nic nie dostal od chrzestnego!szkoda gadac, jak niektorzy nie umieja sie zachowac! Ale niech sie pocaluja! Prawda? Wazne , żeby nasz skaarby byly zdrowe! Lilianko mysle, że prywatnie sie uda! No albo trzeba bedzie cos innego wymyslic, prawda? Duniu w tym tygodniu wypada naszym dzieciom podobno skok rozwojowy! Mojemu juz te plamki o ktorych pisalam znikaja, wiec moze sie nawet uda bez masci. Wrocilam do dzieciecego proszku i to pewnie przez to! A jednak...Wiec zycze , żeby te plamki Jaska to byly tez od proszku, bo to duzo lepiej niz po jedzonku, prawda? Dobry filmik z tym dzieckiem, zwlasza ta figura z otrzepywaniem nogi ( tak to wyglada) :D :D A Jasiek w dyni rzadzi!!!!! Super zdjecie!!!! Benjaminek jak pieknie urosl!!!!!! Wiki, AniuP ale fajnie, ze sie spotkalyscie! Ja tez tak chce!!!! :D Kolorowymotylku widzialam, że dodalas zdjecia! a czemu sie nie odzywasz! ????? Prosze mi tu zaraz napisac co tam u Was! Lusiu! no to masza spryciare w domu!!!!!! ale sie usmialm z opisu tego co Twoja wyrabia corcia!!!!!! :D :D :D No i tak szybciorem napisalam, przepraszam, że nie do kazdej. ... A moj Witek dzisiaj skonczyl 5 miesiecy!!!! Ale leci ten czas. Z tego tytulu dostal dzisiaj jarzynowa z krolikiem! ale mu smakowalo!!!!!!! :) Spokojnej nocki mamuski!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Nareszcie Was doczytałam do końca, ale 'produkujecie' stronek, że ho ho Ostatnimi czasy obiecywałam sobie co dzień, że napiszę, i padałam przed kompem, a w ciągu dnia moja lalka nie daje mi tyle wolnego, żeby poczytać i napisać. Teraz jak mam chwilę, to aż nie wiem, od czego zacząć :( Uśmiałam się z Waszych 'przygód' z myszkami... niby mi są obojętne, ale w domu mieć bym nie chciała. Za to ja panicznie boję się ciem i chrząszczy majowych, te przyprawiają mnie o coś podobnego do szału(ze strachu). U mnie już po chrzcinach, ale jak zawsze nie trafiłam w gusta mojej mamusi i nawet Niunia była nie tak ubrana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko tak na chwile i na szybciutko! Chrzest załatwiony, ksiądz OK żadnych pytań czemu nie mamy ślubu ani namawiania do tego żebyśmy go wzieli. Ale żeby nie było tak pięknie to jakieś ale musi być! My chcemy chrzcić w innej parafii niż w miejscu zamieszkania i trzeba się wybrać tam u nas po zgode że możemy dziecko gdzie indziej chrzcić! W tej naszej parafii ksiądz nas nie zna i nie jesteśmy tam zapisani, krótko mieszkamy więc tak dziwnie bo bardziej jesteśmy związani z parafią w której chcemy chrzcić. No i przez to że nie mamy ślubu kościelnego musze wyciągnąć "zupełny akt urodzenia" nie wiem po co? ale niech będzie! Więc myszko tak w skrócie u nas potrzebne były: zupełny akt urodzenia dziecka zgoda z naszej parafii że możemy chrzcić gdzie indziej kartki od spowiedzi chrzestnych O kasie nie było narazie mowy. Wiem że w moich stronach bo koleżanka ostatnio chrzciła to tak 100 - 200 zł Wiem że w innych parafiach żądają też zaświadczenia że osoby wybrane na rodziców chrzesnych mogą nimi być. Chodzi o to czy są bieżmowani i czy są praktykującymi katolikami. Chrzest mamy 14.11 teściowa stwierdziła że nam pomoże i zrobi przyjęcie u siebie zobaczymy jak to wyjdzie! Tunciu ciesze się że już was wypisali :-) A mój mały śpi i śpi . . . AniuP jak będziesz miała chwile to przeslij mi zdjęcia z Twojego aparatu które robiłyśmy. Maila podałam na blogu pod nr. telefonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podpowiedzcie mi, czy jeśli ja biorę antybiotyk, to mogę w tym czasie szczepić dziecko? Karmię ciągle piersią i tylko piersią. Bo nie wiem jak się nastawiać, a pediatra w naszej przychodni jest beznadziejny... Fajne są takie spotkanka forumowe, znajomości zostają na długo. Ode mnie jest wszędzie daleko a i chwilowo nie mam zacięcia do podróży, aż się nie poznaję normalnie. Aha i zapewniam Was, że czytam codziennie a na pewno usypiam nad waszymi postami :) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze chciałam się pochwalić że mój Malutek dziś zaczął się śmiać na głos! Przesłodki dźwięk!!!! A rozśmieszyła go tak ciotka (moja 13 letnia siostra) turlająca się po ziemi a potem to już śmieszne było wszystko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAAAA!!!!! Jakaś masakra!!!! Potwór podmienił mi chyba dziecko, nocka zarwana! Nie liczę wstawania na podawanie smoka, bo to standard, nigdy tych króciutkich pobudek nie zaliczam do nocnych pobudek, ale pojawiły się nagle nocne karmienia i zabawy. To był koszmar! Od 2 albo jedzenie, albo zabawa. Po 5 Mała wylądowała w naszym łóżku, bo obydwoje nie daliśmy rady. 1,5 godziny w łóżku na różne sposoby próbowaliśmy ją uśpić i nic. Gadała, kręciła się, za włosy nas ciągnęła. Nie dałam rady i urzędujemy właśnie w salonie. Mała na brzuchu, wierzga nogami i zadowolona. O spaniu nawet nie myśli. :o Chyba na rzęsach będziemy dziś chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melduje; dom oddany agencji, wysprzatany na blysk, co prawdA KOSZE na smieci pelne i 4 worki obok ale no trudno.... jestem teraz do jutra jeszcze w wolver u chlopaka mojej muczy. Jezu jak tu goraco w tym domu. Panda puszcza baczyska takie ze tylko sie ewakuowac;-p Tuncia brawo dla Mateuzka !!!! Fasolkowa oddychaj i licz do 10...ja od 2 tyg te nie spie bo moja mala pospi do 1-2, a do 7 rano cyc, cyc i cyc....uzalezniona wiec spi z dzieckiem przy piersi . Jeszcze kilka dni i bedziemy robic pozegnanie z 'boobikiem' :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia- super, że już w domu! Czyli operacja udana, Mati wraca do zdrowia. Duże buziaki dla Was Takietam- dawaj częściej znaki, że jesteś. Tak miło, jak blogowa ekipa się odzywa. Muszę zajrzeć na bloga skoro Kolorowymotylek coś dodała. A reszta naszych koleżanek? Zakochana mama, Mum2be, Mantra.... Dziewczyny podczytujecie chociaż? Kasza- Jutro lecicie, tak? Będziesz mieć neta w USA? Jak by Ciebie zabrakło na forum to by się całkiem smutno zrobiło. :P Carmen- dobrze, ze uczulenie nie od jedzenia, bo te jedzeniowe ciężko wyeliminować. :( Moja jedzeniową alergię ma wciąż na czole. Drapie się niemiłosiernie. :o Już ograniczyłam inne jedzenie, zero nowości, a to świństwo nie znika. W związku z powyższym jesteśmy zacofane i zupek jeszcze u nas nie było. Pewnie nieprędko będą.... Już wiem, że Mała nie może jeść nic ze śliwkami i winogronami, a zastanawiam się też, czy dynia nie dodała kilku krostek... Z alergiami u mojego dziecka jakoś ciężko jest.. Na czole od jedzenia, na ciele nie wiadomo od czego plamy suche.... I żaden lekarz nie potrafi nic poradzić. Liczę na to, że miną te wysypki, ja w końcu w dzieciństwie też ciągle coś na skórze miałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki- super, że z chrztem się udało. :) Ksiądz widać życiowy, zbędnych pytań nie zadawał. ;) U nas też koszt ok.100-200zl i te same dokumenty musieliśmy załatwić. Też chrzciliśmy w innej parafii niż nasza. Z tymi papierkami chrzestnych ( nas jednej chrzestnej) różnie bywa. Niby ksiądz wymagał, a przed mszą, gdy mu dawałam, powiedział, żebyśmy sobie zachowali. Czyli do niczego to nie było potrzebne. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze miałam napisać, że jak oglądałam filmik o dziewczynce rozgadanej, to jakbym Moją widziała. :) Też takie gadanie czasem uskutecznia, oczywiście mniej sylab jej wychodzi, ale próbuje. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.youtube.com/watch?v=C7ZN5J1N9Vk&feature=related tak na dzien dobry wszystkim niewyspanym mamom takim jak ja:) nie wiem co mu sie przestawilo ale caly tydzien mam taki,nagle wybucha placzem,jakby sie czegos przestraszyl i musze go dlugo tulic zeby sie uspokoil. Takie tajm:D az takie nudne jestesmy,ze usypiasz nad naszymi postami?:p Tunciu wspaniale wiadomosci,teraz bedzie tylko lepiej:) Odezwe sie pozniej bo maly z drzemki sie znowu wybudzil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja dołączę do niewyspanych:(:( Już wymiękam, dzisiaj pobudki: po północy, po 2, po 4 i po 6 wszystkie na jedzenie a po 6 to na jedzenie a później już na zabawę:(:( paaadamm!!!! Teraz już godzinę śpi a ja trochę posprzątałam i usiadłam przy kompie. Dzisiaj wieczorem spróbuje dac jej jakąś kaszkę czy kleik na moim mleku łyżeczką, może to coś da. Takietam a może pokażesz nam swoją gwiazdeczkę na bloogu. Fajnie że czytasz i jesteś z nami. U mnie chrzest 100 zł kosztował, a to zaświadczenie o tym że chrzestni są wierzący i praktykujący to była koniecznośc, chrzestny Wiktorii musiał przysłac je z Niemiec, bo tam mieszka, dobrze że chociaż tłumaczenia nie wymagali:P Kasza właśnie będziesz miała tam neta??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM WAS KOCHANE MAMUSIE musze wydrukowac nasze opowiesci a naj wazniejsze z tymi wiesciami i radosciami ze zostałam znowu mama kiedys pokarze TO CORCE.. CO u nas Wiktoria jest sliczna i kochana wazy 7kg ale od kilku dni budzi sie w nocy i nie wiem dlaczego spała mi cale noce a teraz 3 godz i pobotka nie chce za bardzo jesc mleka z butli mysle ze zeby bo wszytko do buzki i pcha ..ja mam nerwowe bo dalismy zadatek na zakup mieszkania a niewaidomo czy tesc dostanie kredyt bo jeden bank powiedział ze da a pozniej odmowił cholernie sie boje bo chciałabym mieszkac juz na swoim pozdrawiam Was goraca..A POCHAWALE SIE JESTEM NA DIECIE DUNKANA ,,NIE POTRAFIE SCHUDNAC;;MOJE ZNAJOME SCHUDLY PO 20 KG NA NIEJ MOZNA SIE NAJADAC I NIE WOLNO SIE GŁODZIC JESTEM TYDZIEN I 2.800 KG SPADŁO .WROCIŁAM DO WAGI SPRZED CIAZY A LE ZACHODZAC W NIA BYŁAM JUZ GRUBA KTO PROBUJE ZE MNA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie z chrzcinami nie bylo problemu ale chrzestni sa wierzacy praktykujacy z mojej parafii i ksiadz doskonale ich zna, za chrzest "co laska"ale popytalam i daja po 100 zl wiec tyle dalam ja jestem mega nie wyspana,wczoraj mialysmy z kolezankami "babski comber"i odkad wrocilam maly budzil sie co 10-15 min ,dosatkowo latalam grzac mleko ,spotkanie bylo z alko.teraz doceniam karmienie piersia . w nocy nie wiedzialam kiesty placze z glodu kiedy z innego powodu ...szkoda gadac.mam nadzieje,ze to minie i szybko wroci moj grzeczny synuś:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez z niedospana gebka sie witam :o ale tez z innego powodu, Alex nawet ladnie spala, obudzila sie tylko tuz przed 2ga, po 5ej i potem po 8ej sama ja musialam budzic (a taka smaczna spiaca miala minke) bo musialam wychodzic o 8.30. A ja spalam okolo 4 godzin, bo moj mial przepustke do pubu i potem chrapal niemilosiernie! A i ja glupia bo sie zagapilam na film ktory skonczyl sie okolo 1ej 😠 dzisiaj wczesnie do wyrka sie pojdzie ;) Czarunia! Fajnie ze sie odzywasz! Trzymam kciukasy za ten kredyt, bo na swoim zawsze najlepiej! A co to za dieta? Ja chetnie sie przylacze, ale musze jeszcze poczytac co to takiego i czy moge ja robic podczas karmienia piersia? Takietam ;) no wlasnie, az takie nudne jestesmy? :D:D:D wstawiaj fotki! Fasolkowa, oj gdzie sie twoja Kinia schowala, i co to za dziecko?? Mam nadzieje ze to takie jednorazowe imprezowanie z jej strony! Filmiki swietne, prawie sie posiusialam ze smiechu!!!! Musze przeslac dalej tego tancerza! Duniu, zapomnialam powiedziec, swietne te zdjecia z pumpkin patch! U nas takich nie robia, ale coraz wiecej dzieci sie juz przebiera na wieczor 31go, zastanawiam sie czy nie wyslac tez i Duzej na obchod i zbor cukierkow? A Hania przesliczna, ma bardzo oryginalna urode, slodkosc i madre oczka! (no to sie troszke podlizalam ;) ) Kasza, dobrej podrozy! Cos mi sie wydaje ze ty do niesmialych nie nalezysz ( :D:D:D ) ale nie rob sobie czasami skrupolow i jak potrzebujesz pomocy to pros siasiednich pasazerow, stewardes! Czasami zyczliwosc ludzi jest zaskakujaca :) I napisz jak tylko dolecisz (oczywiscie po porzadnym przywitaniu sie z Samem ;) ) ❤️ Ide poogldac cudo Kolorowego Motylka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w ten sobotni rozpadany, zimny dzien. Tunciu super ze jestescie juz z Mateuszkiem w domu. Duzo zdrowka mu zycze. Kasza milej podrozy. Mysle ze jesli jestes tak uzalezniona jak ja od forum to nawet jesli nie masz neta to szybciutko go zalozysz. Joola ja tez mialam wczoraj babski wieczor a tatus zostal z mala. Ponawiam moje pytanie w jakim celu dodajecie ta kaszke do mleka? Czarunia, Takie tam fajnie ze nadal nas czytacie. Zastanawiam sie nad kupnem playmaty dla Emilki. Bo na dole mam tylko krzeselko i hustawke gdzie moge ja bezpiecznie polozyc. Nie wiem tylko czy mala ja polubi i bedzie sie chciala bawic. Znalazlam taka troche wieksza ale kosztuje ok 65e i nie wiem czy nie wydam tylko niepotrzebnie kasy. Myslalam o tej http://z.about.com/d/babyproducts/1/0/E/7/activitot.jpg A moze lepiej kupic taka piankowa mate ktora ma ta zalete ze jest ciepla i moge ja polozyc bezposrednio na plytkach i dodatkowo jakies zabawki ktore zawsze moge wymienic. Musze poszukac u nas ale na necie znalazlam takie http://www.softplayzone.co.uk/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goniu, ja nie zageszczam mleka kaszka bo podaje Malej piers ale wydaje mi sie ze zageszczanie to dobra sprawa dla glodomorkow zeby sie w nocy na papu nie musieli budzic. Ja nigdy nie stosowalam i nie bede, i jak widzisz duzego pojecia w tym nie mam ;) Za to co do tej maty to ja bym kupila ta druga, piankowa, bedzie zniej wiecej uzytku i na dluzej. Maty edukacyjne powoli naszym malucha sie znudza a jak zaczna raczkowac to juz raczej na nich nie uleza. Ja natomiast mam do ciebie pytanie: mowilam o baby masazu i o zwrocie kosztow przez ubezpieczenie, jak to dokladnie wyglada w Irlandii? Koszta zwraca ubezpieczenie prywatne czy panstwowe? Ja robilam baby masaz trzy lata temu i tez uwazam ze to swietna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Czarunia - fajnie ,ze odzywasz sie :) Tuncia :) Niech szybko Mateuszek do zdrowia dochodzi po tej operacji! Kasza - spokojnego lotu no i nie zapomnij o nas ! U mnie tez nocka byla nieciekawa :/ Mala budzila sie tradycyjnie na jedzenie, ale i dodatkowo jak smoka stracila - co u niej nowosc bo zawsze sama go wypluwala i w nocy nie chciala juz... kolejny raz jeszcze wybudzila sie na kupsko - o 3 w nocy ! a potem rozgadala sie :/ no i wybudzona calkowicie o 6 ! Cale szczescie o 7 padla juz ze mna w lozku... a w ciagu dnia znowu dwie drzemki po 40 min :// Przedszkolaki chyba spia wiecej niz ona ! Gonia - kaszke do mleka chyba glownie po to aby dziecko bardziej najadalo sie -czyli dluzej syte bylo, no i dla poznania nowego rodzaju pokarmu, gestosci, smaku ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE - w Irlandii sa tylko ubezpieczenia prywatne ktore trzeba sobie samemu oplacac ewentualnie jak sie pracuje w duzej porzadnej firmie to oni Ci oplacaja, tak jest w naszym przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyny pozdrowienia z Aten :* no pogoda taka sobie:( Milenka super zniosla jestem dumna z corci :) za to 7 latka dala popalic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czaruniu ja nigdy nie dojadam, bo nie lubie uczucia sytosci a mimo to grubne:/ ale ja za tro za duzo słodyczy jem:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejo, Gonia____ u mnie Jasiek urzeduje na takim piankowym abecadle, bo w duzym pokoju mam tylko panele. Ale mate edu tez ma, fakt, ze po Hance, ale teraz doceniam, gdy wszedzie ja ze soba zabieram. Np. dzis byly zajecia w polskiej szkole i jechalam z Jaskiem. Wypad na dluzej, pare godzin, mlody nie wysiedzi w foteliku samochodowym, za ciezki zeby go nosic, wiec mata w reke i jak znalazl. Fakt, ze w domu to raczej z niej szybko spelza do tylu, choc sa momenty, ze zabaki podwieszone zaczepia dobre pare minut. Natomiast wogol ezlewa lusterko :-) Hanka mogla gadac godzinami do dzidzi w lusterki, a mlody - eh, facet i tyle :-) Dobra, cos mi sie wydaje, ze jakas produkcja sie odbyla. Czas na jedzenie i moze jakies drzemano. U nas dzis nocka juz w normie, znaczy sie - zero reguly w tym temacie :-D Mlody dzis koncy 5 miesiecy!!! Milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość atillaMAMA
CZESC KOCHANE DZIEWCZYNY WIDZE ZE NADAL PISZECIE ciesze sie!!! nie bylo mnie dlugo bo mialam problemy rodzinne i wogole mieszkaniowe i dziecko praca tak szybko ,,,ale zagladam i patrze jak nasze pociechy rosna szybko!!!!!!!!1pozdrawiam serdecznie !!!!!!!!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×