Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

no to ja tylko na minutke jeszcze... dziweczyny super ze Wy tez zadowolone z wizyt!!!!!!! a dco do liczenia ruchow dzieciaczkow naszych to znalazlam o takie cos: \"Amerykański College Położnictwa i Ginekologii (ACOG) zaleca obserwację czasu jaki zajmuje wyczucie 10 szturchnięć, ruchów płodowych, przeturlań, obrotów i skrętów. Zdrowe dziecko powinno mieć 10 ruchów w czasie poniżej 2 godzin. Większości dzieci zajmie to mniej niż 30 minut. Niektóre poradnie radzą, że jeżeli nie było 10 ruchów płodowych w czasie 1 godziny, należy skontaktować się z poradnią, w celu dalszej oceny. \" wiecej na str: http://www.ebrzuszek.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=516&Itemid=139 albo jeszcze cos takiego: \"Ruchy można liczyć w dwojaki sposób: określamy czas wystąpienia kolejnego, dziesiątego ruchu albo liczymy wszystkie ruchy w ciągu godziny (w tym czasie powinno ich być przynajmniej cztery).(...) I jeszcze jedno. Dziecko ma wyraźne okresy snu i czuwania (z których każdy trwa po 15-40 minut) – trzeba to wziąć pod uwagę. Jeżeli liczba ruchów dziecka w ciągu godziny jest mniejsza niż cztery i dziecko nie reaguje ruchami na bodziec z zewnątrz (dotykanie brzucha mamy), powinna Pani skontaktować się z ginekologiem.\" i to na str:http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10005064.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa Mamo no na to wyglada ze leb w leb ida nasze pociechy ;) a lekarz powiedzial mi tylko tyle ze termin na koniec maja wychodzi, no i u mnie to trudno wyliczyc chyba jakos bo mialam strasznie nieregularne okresy i rozlegle cykle do 45dni i problemy z prolaktyna. No zobaczymy. Niby tak ma termin porodu wyjsc na 30 maja :) no, spadam bo padam:) buziaki moje drogie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Zapomnialam podac swoj adres e-mailowy gonia44@vp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiki mi troszke inaczej kazała liczyc lekarka ruchy dziecka. Otoz mam to liczyc tak ze kazda seria kopniec to jeden ruch i zapisac 10 taka serie. Bo dzieko powinno poruszyc sie conajmniej 10 razy w ciagu doby. Wysłałam hasło na bloga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa,Carmen,tuncia,Wiki, Takietam- to wspaniale, ze takie dobre wiesci macie:-)!!! To juz niezle waza nasze maluchy, ponad dwa kg...wow!Ale fakt faktem, mozna to odczuc. Bylam dzis z Matylda w parku, w jedna strone szlam zwawo, a w druga to ledwo sie przyczlapalam:-o P.s. Carmen.Masz zrobic cytomegalie:-)Wazne badanie dosc. Gonia, super to krzeselko, widzialam go wczesniej w katalogu chicco. Napewno na dlugo posluzy. A wozek Quinny u mnie jest b. popularny,moze sie do niego jeszcze przekonasz. Ale...slyszalam, ze lubi on byc wywrotny. Tak piszecie o majowych terminach...toz, to juz niebawem!:-) Ja chyba naprawde sobie nieuswiadamiam, ze to juz tak blisko od zobaczenia malenstwa... Dolaczajacie do bloga:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Tuncia wielkie dzieki. Fajnie Was tak wszystkie zobaczyc. Obiecuje Ze tez sie "ujawnie" wkrotce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki, no to jestesmy dwie takie \"arbuzowe\' :D:D:D nie wiem kiedy, nie wiem jak, ale brzusio mi sie przeksztalacil wlasnie w cos takiego wielkiego i okraglego ;) I troszke wyzej ulozony niz przedtem, przynajmniej tak mi sie wydaje. Wiki, ja zmierzylam obwod \"w talii\" 109cm! czyli niedaleko od ciebie :) a pakmanki to fajne kreaturki ;) Swietnie ze macie dobre powizytowe nowiny, oby tak dalej! Goniu, fotelik cudo! Ja mam Polly ale wersje poprzednia bez baerow, tez swietnie sie spisal od 4 mc zycia Myszki. I patrzac na zdjecie tego twojego przyszedl mi pomysl ze przeciez moge go uzywac juz wczesniej bo rozklada se na plasko :) dzieki za olsnienie ;) Myszko, slicznie ze mieliscie udana podroz! A z malym dzieckiem podrozowanie nie jest az tak trudne, po czasie mozna sie zorganizowac i nawet nie trzeba podrozowac z tysiacami rzeczy ;) I nie ma sprawy, jesli moge w czyms sluzyc to bardzo chetnie! Acha, chcialam ci powiedziec ze kolezanka rodzila z miesiac temu w Whittington hospital, jesli masz pytania to moge byc posrednikiem ;) a ja cba sobie sama zaszkodzilam zupa ze smietana! nie dosc ze dzisiaj bolaly mnie strasznie nerki (to chyba dzialanie antybiotykow) to na dodatek podraznily mi sie jelita i dostalam przeokropnych i bolesnych skurczy :o jeszcze cos mnie tam kreci :o achhhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie te 10 ruchów w 10 min to mi się za dużo wydawało chociaż przy moim małym nie miałabym problemu żeby tyle naliczyć, strasznie ruchliwy jest! Najlepiej chyba ustalić z gin jak to liczyć. Tuncia dzięki bardzo za namiary na bloga :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) No i jestem po glukozie. Wizyta się opóźniła z czego nie byłam zadowolona bo w brzuchu mi burczało i dodatkowo mała szalała. Pobrali mi krew z żyły i z paluszka no a potem pani podała pełniuteńki kubek żółtego napoju. Uprzedzała że bardzo słodki więc niepewnie zaczęłam sączyć. I szok, to było kwaśne, smakowało jak pomarańczo-cytryna tyle że konsystencja była troszkę gęstsza niż normalny sok. Z przyjemnością dopiłam do samego końca i nawet mała się uspokoiła. Później przy kolejnym pobieraniu krwi wkłówali mi się w drugą rękę - z żyły prawie nic nie ciekło więc musieli kłóć ponownie. Chwilę jeszcze siedziałam na fotelu i poczułam że odjeżdżam. Zaczęło mi się robić słabo. Wydaje mi się że to przez 14 godz bez jedzenia. Miałam ze sobą kanapkę i wodę i po zjedzeniu było lepiej. Ale do teraz boli mnie głowa przez co nie czuję się najlepiej. Dodatkowo mojego M dopadło chyba przeziębienie i już śpi obok mnie i chrapie!!! Nienawidzę tego bo mam bardzo lekki sen i wszystko słyszę. Chyba będę egoistką i będę go szturchać łokciem w nocy ;p Jeszcze tylko dodam, że po nadrobieniu zaległości marcowych, które wywoływały u mnie niestety też smutek i łzy, mam nadzieję, że teraz to już będą nas omijać wszystkie te przykre rzeczy związane ze zdrowiem i życiem prywatnym. A tym z nas, które właśnie borykają się z takimi problemami życzę szybkiego i jak najmniej stresującego ich rozwiązania.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, fajnie, ze tym razem wszystkie wizyty w lekarzy skonczyly sie dobrymi nowinami 🌼 Ja swoja mam w poniedzialek, ale taka normalna, wiec nawet chyba sie nie dowiem ile to moje szanowne malenstwo wazy 😭 Ja jak pytalam o liczenie ruchow to mi lekarka powiedziala tak, jak carmen przytoczyla z USA: w ciagu godziny powinno byc 10 ruchow, jesli nie - to polozyc sie, zrelaksowac, poczekac do 2 godzin - nadal liczac. A jesli po dwoch godzinach nie ma tej dychy to najlepiej wypic cos lodowatego (i slodkiego) i jesli po tym dziedek sie nie ruszy to odwiedzic oddzial polozniczy. Moj dzis jakby na to samo troche spokojniejszy, ale to pewnie daltego, ze ja sie sporo nalatalam dzis i w domu i w ogrodku to sie uspil maluch. carmen_____ ja sie przeprowadzilam do swojej chatki w grudniu, tuz przed swietami. Sporo juz zrobilismy, ale teraz, jak maz zaczal czesciej odwiedzac Kanade (i na dluzej) remonty nam przystopowaly. No ale jak nie marchewka to kijek... Dostalismy z pismo z naszej osiedlowej administracji (ze tak to nazwe w olnym tlumaczeniu), ze mamy.... komin do malowania :-o Fakt, nie prezentowal sie najlepiej, farba oblazila platami i wgole dawno potrzebowal nieco milosci. No to jak sie za to wzielismy, a dokladniej - najelismy kumpla, to od razu poszlo malowanie z zewnatrz. Duzo tego nei bylo, bo chodzilo o ten komin, wszelkie zewnetrzne drzwi, garaz, sidingi itp. No ale chatka wyprzystojniala zdecydowanie. Masz racje, zawsze epiej na duszy jak cos sie zmieni :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam To supper że wizyty bezproblemowe były:) Ale duże te dzidzie Wasze, to moja z 1620 g to malutka. Znowu zaczęłam się bać że może za mała przez to łożysko!!!! :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka09
Carmen , Fasolkowa mamo wasze dzidzie już takie duże????Moja ma tylko 1580 a wydawało mi się ze taka waga to nawet sporo!!! W sumie 9 kg juz przytylam,wiec chyba jej nie głodzę:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Ewcisko, my z Carmen jesteśmy z samego początku czerwca, Ty chyba troszkę później, no nie? Poza tym mi lekarz powiedział, ze Mała jest dużą jak na swój wiek, także na pewno u Ciebie wszystko jest w normie. Nic się nie martw! Powiedzieli, ze jest ok, to z pewnością to prawda. :) Dziewczyny, ujawniajcie się na blogu, będzie bardzo miło. :) :) Miłego ślicznego poranka Wam życzę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka09
Ja mam na 2 czerwca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka09
Poproszę hasło na bloga : minia-1983@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane w ten piękny dzionek ;) Ja od rana na nóżkach, jako że miałam wizyte u dentysty. I powiem Wam, że troche wkurzyłam się, bo pani stomatolog nie była miła i w sumie to, jak to sie mówi \"po łebkach\" zrobila mi wypełnienie. A (ta sama pani) pół roku wczesniej też robiła mi to samo, ale prywatnie i była taaka miła, więc...no jestem hmmm troche zawiedziona, trochę wściekła... ale taka prawda, że jeśli zapłacisz to inaczej Cie traktują. Wczoraj p. dr też od ręki mi wypisał skierowanie na badania na toksoplazmowe i te cytomegalia itd, bez żadnego rzężenia, że może to nie potrzebne, że się bez obejdzie, no ale proste ja mu zapłaciłam i jeszcze zapłacę pewnie jego znajomemu, który prowadzi analitykę gdzie te badania mam wykonywać. No i proste, lepiej chodzic prywatnie! Nikt nie rzęzi, każdy jest milutki a przez to całe samopoczucie lepsze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i moje kochane, których dzieciaczki jeszcze nie przekroczyły 2kg - nie ma sic co martwić! wiadomo, że dzieci sa mniejsze i większe, że jedne rodząc sie w terminie mają nawet ponad 4kg i sa dzieci które ważą przy porodzie troche ponad 2 kg! i też jest dobrze! Nie ważna waga myślę, ważne zdrowie. No i jeśli duże dziecko to trudniej go urodzić naturalnie ;) I jak słusznie zauważyła Fasolkowa Mam, my obie jesteśmy z samego początku czerwca, a może nawet juz urodzimy końcem maja =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie z ciekawości zmierzyłam brzuszek i mam 95cm w obwodzie :) Rośnie jak na drożdżach bo jeszcze niedawno było 90cm. No i spojrzałam co też wczoraj mi napisali w mojej karcie ciąży bo pierwszy raz mierzyli mi brzuch miarą - no i mam 30cm, czyli jeśli się nie mylę to się przekłada na tygodnie. Ja jestem na przełomie 28/29 tyg (sama dokładnie nie wiem jak liczyć bo mam różne daty porodu) no ale wychodzi na to że moja mała dzikuska (tak ją zaczęliśmy nazywać ;p) jest ok rozmiarowo. Wreszcie przeszedł mi ból głowy, o 5 rano jeszcze był. Przypomniało mi się że położna mi mówiła, że to może być objaw odwodnienia więc całą nockę piłam ile wlezie przez co ciągle do wc latałam. Mąż chrapał niemiłosiernie, nos mu się zatykał, ale obudziłam go tylko 1 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie staram sie myslec pozytywnie ale ciezo mi jakos dzis krazka nie bedzie lekarz jeszcze nie dostal koszmar ja leze sobie prawie caly dzien tylko na papu wstaje bardziej martwi mnie waga 1190 a wasze dzieciaczki takie duze lekarz mowi ze w normie taka ladna pogoda a ja w leze ale czego sie nie zrobi dla dzidzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny takie pytanko. Czy zauważyłyście jakieś zmiany w waszych facetach spowodowane tym że zostaną tatusiami? Chodzi mi o to że mój to chyba za bardzo się tym przejął, myślami wybiega w daleką przyszłość (doszedł już do etapu gdy nasza mała zacznie przyprowadzać chłopaków do domu). Martwi się tym że pojawiły mu się siwe włosy, że jakby się przerzedzają, bierze witaminki, poprosił żebym mu jakiś szampon kupiła. On jest przerażony tym że na Pierwszą Komunię Św małej będzie już łysy. No i skarży się że nie czuje się kochany i ciągle tylko go poprawiam. Czyżby to moja wina była? Może za bardzo skupiłam się na brzuchu? Wczoraj jak rozmawialiśmy to w pewnym momencie głos mu się załamał i powiedział, że on tak bardzo chciałby czuć wszystko to co ja, ruchy małej itp. Co ja mam zrobić żeby poczuł się pewniej w roli przyszłego taty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice carmen37...........24....2.06......s..........??????.... ..........malopolskie lilianka09............26....2.06......c.........Malwinka ........mazowieckie Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a...............Łódź annnnnnna......... 27....9.06.......s....... Michał.........Nottingham (UK) Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s....... Kubuś....................śląsk Paola.22...........23.....13.06........c......Zuza...... .. ........Myslowice Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów JAGODA369........26.....17.06............C...Julia/Marty na..Nowy Sacz kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Gonia.......................17.06 Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c .........Martula..........UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06.......c.........Maja...... .................UK wiki3010............26...25.06........s.........Dominik. .............Poznań nemezis2682.......26...25.o6.........????.....Łucja,Irek ?.......Makow loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis nie martw się wagą maleństwa. Ja miałam usg m-c temu i moja mała ważyła 767g gdy reszta dziewczyn pisała że ich pociechy dobijają do 1kg. Teraz piszą już o 2kg i jestem pewna, że mojej jeszcze daleko to tej wagi. Zresztą my to możemy nawet i na początku lipca urodzić więc nie ma się co martwić. Główka do góry 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, bardzo Wam dziękuję!!!! Dzis w nocy była kolejna rozmowa, tym razem w formie listu. coś dotrze? Mały kopie jak szalony, bo mamuśka nerwowa. Byłam dziś na ciuchach i zakupiłam sobie sukienkę i tunike na lato oraz sweter. Trzeba korzystać, dopóki mamy wspólna kase. Nemezis, moja sąsiadka miała założony krążek, ale nie leżała, wypadł jej. Urodziła w 8 m-cu i mała jest sliczna. Głowa do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JA W OBWODZIE MAM 113 WIEC CHYBA MAM NAJWIECEJ Z WAS:p A termin mam na połowe czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja juz tez po dzisiejszej wizycie. Ale mnie nerwow troche kosztowała gdyz sie okazało ze maja mnie umowiona na badanie glukozy a nie na wizyte z polozna i zastrzyk na antyciała! Mowie ze chyba zwariowali bo co miesiac mi chca to glukoze robic a nie mowia mi o wynikach! Ale w koncu sie udalo i mialam szybka wizyte u poloznej i slyszlam bicie serduszka mojej malutkiej:-) w koncu tez dowiedzialam sie o wynikach na ta moja glukoze i wyszlo, ze mam w normie:-) czyli moge jesc slodycze!!! :-) oczywiscie z umiarem ale zawsze to cos:-) no a zastrzyku oczywiscie nie mieli i musze tam jechac znowu jutro:-( troche mi cisnienie skoczylo i juz chcialam zmieniac szpital i polozne i wszystko:-) oj cierpliwosc moja jest coraz mnijesza. mama E, jak kolezanka zadowolona byla z porodu i obslugi w tym szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania P, troszke inaczej mamy jak inne dziewczyny:-) Tu juz mowia o terminach majowych a dla nas nawet lipiec jest opcja:-) jeszcze nam troszke czasu zostało ale tak bardzo pragne zobaczyc juz moje malenstwo:-) Po cichu im zazdroszcze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super Myszka,ze przynajmniej wynik dobry z cukru! I mam nadzieje, ze jutro beda wiedzieli juz po co do nich sie zgłaszasz. Ile sie to człowiek musi czasem nadenerwowac! Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aż mi się niedobrze zrobiło, kilka razy kupiłam w Lidlu tą herbatę!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×