Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość kasza22
Dunia to ze US sie placi za porod opieke itd to wiem ,ale dziewczynyrany julek, w PL za rodzinny, znieczulenie, pokoj, wanne, POLOZNA (>??????) kurcze co jeszcze? za ta kase to powinni chyba nie wiem na kolanach za wami chodzic. Ba rozumiem w prywatnej klinice ale w panstwowym szpitalu? Masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Witam Nie wiem dziewczyny skad wy bierzecie sile na sprzatania, mycia okien. ja po powrocie z pracy jestem padnieta i zazwyczaj tylko odpoczywam. Zreszta jak moj chlopak widzi ze zaczynam cos robic to i tak mi nie pozwala. Ale od razu go to mobilizuje do sprzatania hihi. Pimach - w sumie to nie powinnas lezec na sloneczku moze jakis polcien bedzie odpowiedniejszy. Chociaz mysle ze pare minut Ci nie zaszkodzi. I zazdroszcze Ci tego sloneczka bo u mnie dzisiaj tak bardziej jesiennie. Przerazajace sa te ceny w szpitalach zwazywszy ze w Polsce jest "bezplatna" sluzba zdrowia. Ja na szczescie nie bede musiala za nic placic. W Irlandii osobna sala porodowa, znieczulenie czy obecnosc partnera sa bezplatne. Trzymajcie sie mamuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gonia, wiesz, ja nie pracuje, więc może dlatego mam energie. Po 7 m-cach siedzenia w domu, mozna dostać jobla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gonia.
Pimach pewnie masz racje ale nie przesadzaj za bardzo. Pamietaj teraz musimy odpoczywac za dwoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pimach, z doświadczenia mojej koleżanki, uważaj ze słoneczkiem. Ona tylko troszkę złapała promieni i zrobiły jej się plamy- takie niby piegi- pod oczami. Niestety po ciąży nie zeszły. :( Przestrzegała bardzo przed słońcem, niestety nasza skóra jest teraz wrażliwa i dziwnie może reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE nie wyzywaj, ale w sprawie tej różowej wydzieliny byłam tylko u GP. Przy okazji liczyłam, że da mi coś na przeziębienie bo za mną już pierwsza nocka z zapchanym nosem. Oczywiście usłyszałam paracetamol. Zrobiłam sobie świeży syrop z cebuli i tego się będę trzymać. Co do mojej wydzieliny to niby wczoraj było ok i mała znowu fika normalnie, ale jak powiedziałam o tym GP to wyglądało na to, że nawet się przejął. Powiedział, że jak to się będzie utrzymywać lub nasilać to od razu mam przyjść do niego bez umawiania wizyty. annnnnnna wspomniałaś, że położna śmiała się że u ciebie to pewnie po seksie. No to akurat by pasowało bo się kochaliśmy z M tego dnia rano. Może musimy być jeszcze bardziej ostrożni. Kasza22 no nie zazdroszczę ci tych bóli. Mam nadzieję, że twoje maleństwo jeszcze trochę u ciebie pomieszka i wszystko będzie dobrze. Nemezis trzymam kciuki za ciebie i dzidzię 🌼 już tylko jutro i nareszcie czwartek :) Duniu świetnie że również u ciebie wszystko dobrze. Zazdroszczę ci trochę tego, że wiesz kiedy nastanie ten wielki dzień. My musimy w takiej niepewności żyć :) Obawiam się, że nie będę przygotowana. Po Świętach zaczynam działać intensywnie jeśli chodzi o zakupy dla małej. Pisałyście o muzyce. Moja mała nie może narzekać na jej brak, ponieważ ja śpiewam przez cały dzień, no może nie śpiewam ale nucę (zawsze tak miałam). Z muzyki poważnej dla mnie niezastąpiony jest Strauss. Mamy też Mozarta, ale to raczej mój M słucha. A no i uczę jej Ach śpij kochanie, jeśli gwiazdkę z nieba chcesz.... Liczę na to, że później będzie to pamiętać i jakoś może się uspokoi w razie potrzeby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja tylko na chwile dziś! Mam nadzieje, że wzystkich zatruć, dolegliwości żełądkowych i przeziębień już koniec!!! W końcu taka piekna pogoda :-) trzeb z niej korzystać! Nemezis trzymaj się, jeszcze troche, mam nadzieje że teraz już wszystko będzie OK! Co do żelaza to fakt wit. C ułatwia jego wchłanianie ja też mam z tym roblemy ale jak nie było poprawy po zwykłym żelazie to dostałam takie na recepte silniejsze Tardyferon Fol, po tym odrazu wyniki mi się poprawiły. Co do ciuszków to ktoraś pisała, że rampersów nie może znaleść ja widziałam w H&M. Sama nie kupowałam bo moja mama mi już wcześniej gdzieś kupiła ale te całkiem sympatycznie wyglądały ;-) Wy tu o porządkach a ja na nic siły nie mam i jak ciągle ciśnienie musze kontrolować to mi się odechciewa robić cokolwiek!!! Na święta jedziemy do rodziców a zaraz potem planujemy malowanie więc sobie odpuścimy jakieś większe pożądki, a po malowaniu jakoś powoli doprowadzimy do porządku to wszystko! A wy tam nie przesadzajcie z tym szorowaniem okien i innych takich!!! Będe uciekać bo jutro idę do szpitala musze się naszykować. Będą mi różne badania robić, to jest jednak plus chodzenia do lekaża w dużym mieście, jak słysze od dziewczyn z mniejszych miast to nawet jak chodzą prywatnie to ta opieka inaczej wygląda, tu się nie szczypią coś się dzieje to wysyłają do szpitala i wszystko sprawdzą. Będe przynajmniej wiedziała co się dzieje a na wizyty co 2 tyg. już od dawna chodze więc na opieke nie mogę narzekać :-) No to pozdrawiam, trzymajcie się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki___ mam nadzieje, ze badania wyjda okej. Daj znac jak juz bedziesz po 🌼 Ja sobie tez odpuszczam wieksze sprzatanie. W zasadzie jeszcze od przeprowadzki tak sprzatam troche tu, troche tam, ale maz ma ambitny plan, ze jak teraz wroci z tej Kanady, jeszcze przed porodem, pomaluje pozostale sypialnie. A poza tym, na swieta jestemy same z Hania, idziemy do znajomych wiec nei szaleje ani kuchennie ani sprzataniowo :-P Tym bardziej, ze ostatnio czuje sie jakbym znowu wyladowala w pierwszym trymestrze, kolo 2-3 jak mnei lapie ochota na spanie to koszmar, mala drzemka (albo i wieksza) bylaby okej :-) A teraz mam podrzucone dzieciaki kolezanki na jakas godzinke wiec rejwach w chacie na 150 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam w środę! Na zewnątrz ślicznie, słońce daje czadu, aż miło popatrzeć! :) Zaraz znowu wyruszam do pracy, zobaczymy, jak będzie dziś. Córcia upodobała sobie kopanie mnie pod żebrami z prawej strony. Nie mogę się tam dotknąć, bo czuję, jakbym miała siniaka. Całą noc się budziłam co chwilę, coś okropnego. Muszę Małej przemówić chyba do rozsądku. Mam nadzieję, że takie obijanie narządów nie odbije się na moim zdrowiu... Dziewczyny, a rampersy jak widziałyście, to rozpinane z przodu? Ja widziałam dużo, ale wszystkie miały zapięcie z tyłu. Chciałabym dostać takie z zapięciem z przodu... Jakie są w H&M? Wiki, trzymaj się cieplutko w tym szpitalu! Głowa do góry! Nemezis- jutro już czwartek. :) Leż spokojnie i bądź dobrej myśli, jutro wizyta. ;) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie dziewczyn przetrwalam jakos wczorajsz dzin mala zaczela tak mnie kopac ze bolalo :) troche jak robie siusiu to mnie szczypie ale tylko z rana dobrze ze juz czwartek zycze wszystkim udanego pieknego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
carmen ja nie mam wyboru musze sama sie brac za parzadki bo nikogo do pomocy nie mam. A energii wcale nie mam. Wieczorem padam jak kafka. Ja tez zakochałam sie w czerwonej sukience i własnie ta kupuje;) No i te sukieneczki mozna z brzucholem nosic i bez:) Mamo E masz raje rok i moda sprzyja teraz, bo jak byłam z Nikodemkiem w ciazy to w modzie były rzeczy obcisłe i ciezko było mi znalezc cos taniego do noszenia w ciazy na moj brzuchol. Teraz modne sa tuniki itd. A co do pracy to tez mam mało energi ale jak juz wyzej napisałam nie mam wyboru. Ale jakbym jeszcze do tego pracowała to chyba bym machła reka i w domu był bałagan:P No ale wole posprzatac bo u mnie to ciagle ktos jest. Ciagle ktos niezapowiedziany wpadnie i to mnie troszke wkurza, bo mimo sprzatania mam wieczny bałagan. Takietam mi tez hemoglobina spadała i ginekolorzka zmieniła mi witaminy. Teraz jem prenatal classic. Ma wieksza dawke zelaza i wyniki odrazu sie poprawiły. Poza tym wcinam ciagle buraczki, barszczyki i pomidory:) Co do herbaty to ja na okragło pije zielona, takze na pewno nie szkodzi jest bardzo smaczna. I oczyszcza organizm z toksyn. nemezis ja tez ma głupie sny ostatnio. I co najsmieszniejsze to sni mi sie ze sie ciagle wkurzam na moja mame. Ze ona takie głupoty wygaduje:P Tak jakos mnie pona przesladuje w snach. Dziewczyny na co macie najwieksze smaki ostatnio? Mnie bierze na truskawki. I kupiłam sobie wczoraj mrozone bo juz nie umiem wytrzymac. Zrobie sobie koktail. Maz sie smieje bo wszystko, nawet wino, kupuje ostatnio o smaku truskawkowym. Co do porodu to juz sie dowiadywałam i w Knurowie porod rodzinny i w wodzie jest bezpłatny, super opieka. Takze jak tylko zdaze dojechac to chce tam rodzic:) Co do znieczulenia to sama nie wiem ktore brac, bo prawie nic o nich nie wiem. Musze podpytac dokładnie ginekolorzki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, oj tak, truskawki to jest to... Ale mi narobiłaś smaka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki ja tez wlasnie mam Trdyferon Fol ,ale powiedz mi ile razy na dzien go bierzesz? Bo ja mam zalecone 2 tabletki dziennie, a dotego jeszcze łykam elevit ktory tez przeciez zawiera zelazo, wiec tylko raz dziennie biore ten Tardyferon... No i Wiki, zycze powodzenia w tym szpitalu. Czekamy na dobre wiadomości od Ciebie! Co do kopniakow to mój tez wali w prawą strone, ale to nic w porownaniu do strzałów na pecherz ;) Nemezis, mam nadzieje, ze juz jutro zakończy sie to całe Twoje oczekiwanie na krążek. Tzrymaj się mocno :) Co do sprzątania, to ja generalne porzadki i tak zostawię na maj, tak zeby wszytsko lsnilo jak Synek bedzie juz na swiecie. Teraz rozplanowywuje, wynosze niepotrzebne ciuchy, ksiazki, kserowki ze studiow itp. I dokladnie mam ten komfort, bo mama dziala na calego w sprzataniu, no na meza nie ma co liczyc bo na obczyznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskawki !!!!! , mniami!!!!! a jeszcze lepiej poziomki ze smietana... uuuu ja chce poziomki!!! ;O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiki, trzymam kciuki, pewnie wszystko bedzie dobrze:-) Ja zawsze po wizycie u połoznej gdy sie okazuje ze wszytsko jest w porzadku jestem przeszczesliwa i taka radosna:-) Mam nadzieje, ze tak bedzie z Toba i bedziesz miała jeszcze lepsze swieta dzieki temu:-) Namezis, Tobie rowniez jak najwiecej pozytywnych nowinek zycze! I wszytskim tu mamuskom! Juz coraz blizej wiec damy rade!! Wczoraj mi mama mojego powiedziała, ze mam nisko brzuch i pewnie urodze wczesniej no i dzis oczywiscie miałam sen, ze mi sie porod zaczał:-) no na mnie to jeszcze duuuzo za wczesnie:-) mama E juz całkowicie zdrowiutka? Dunia, super ze wszystko dobrze! Tobie juz tak malutko zostało:-) Juz w nastepnym miesiacu bedziesz miec swoja kruszynke przy sobie:-) a swoja droga ciekawe ktora pierwsza:-) Ja z dziewczynami sie moge tylko scigac w kategori ktora ostatnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak o tych truskawkach, poziomkach mniam mniam:-0 mnie tez naszło na jagody, arbuza, gruszki.... ostanio miałam zabronione bo w owocach jest fruktoza czyli cukier czyli zakazane:-( .... ale ze ostatnie wyniki glukozy wyszły dobre wiec i moge zaszalec z owocami, w koncu!!!!!!!! tak mnie naszła ochota na zrobienie jakiejsc nowej prostej i smacznej sałatki. Macie mamuski fajne sprawdzone przepisy?? Ja moge polecic zółta sałatke, uwielbiam ja, nieskomplikowana, prosta i pyszna! Tuncia, wrzucisz prosze link na Twojego bloga z przepisami? Moze polecisz mi cos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
ale mam nerwa zaraz musze dzwonic rozmawiac z szefem o swojej wyplacie bo zaplacil mi za malo, nie dal payslipa, nie podpisal formy o zatrudnieniu po to by moc wystapic o pobyt dla mojego chlopa (juz 4 tyg sie prosimy) a jak wczoraj dzwonilam to mial czas, byl bez pacjenta bo sie dziewczyn spytalam a on w tle ze nie ma czasu ze mna rozmawiac. Juz nie moge wiem ze on to robi specjalnie ale mam ochote zaj***** mu. Jest tak nie mily bezczelny i chamski ze nawet nie jestescie sobie w stanie wyobrazic a wszyscy maja to w du***;ministerstwo bo oni zajmuja sie tylko sprawami pacjenta a nie zatrudnieniem, policja nic nie zrobila jak zglosilam ze chcial mi przywalic, wszyscy tylko kiwaja glowami 'ze zrozumieniem' a nikt nic nie robi. Boze jakbym miala kase na prawnika to bym mu pokazala patalachowi...ufff dzwonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskawki❤️ mnie sie chce wszystkiego o czym mi sie mówi:) Tuncia wolno nam ser feta taki np z mlekowity czy arla bo to z mleka pasteryzowanego... co do salatek to uwielbiam grecką i włoską sałatka gyros ,pewnie znacie piers pokroic w kosteczke wymieszac z przyprawa gyros i odstawic na godz zeby zamarynowało sie..potem podsmarzyc na oliwie pieczarki drobno pokroic i podsmazyc z cebulką,ogórki korniszony w kosteczkę i sos dwie lyzki keczupu ,dwie smietanki kwasnej i dwie majonezu salate lodowa porwac na kawalki i troszke dac do miski ,na to po troszke reszty produktow troszke polac sosem ,znowu salata ,produkty sos ,taka warstwowa salata lodowa ,porwac na male kawalki.. ryżową ...dwie paczki ryżu ugotować do tego papryka czerwona świeza w kosteczkę,puszka kukurydzy,ogórek wężowy w kostkę ,rzodkiewki w kosteczkę ,koperek,sol pieprz i majonez troszke zeby skleic wszystko albo seler taki ze słoiczka konserwowy,ananas z puszki ,puszka kukurydzy,majonez do smaku lub makaron rurki ugotowac al dente do tego puszka kukurydzy i puszka tunczyka w oleju wymieszac ,sol pieprz eh duzo tego powiedz lepiej Myszko jakimi produktami dysponujesz?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia, dzieki:-) Wiesz, ze chyba sie skusze na sałatke z pora:-) jeszcze nigdy nie probowałam jej. Co do greckiej sałatki to uwielbiaaaaaaaaaaaaaaaam! Rok temu byłam na wakacjach własnie w Grecji i tam dałam upust mojemu podniebieniu. Ogołnie lubie ser feta i tam poznałam jak mozna roznie wykorzystac go do potraw! Przepyszne sa tam potrawy! Jesli lubisz ten ser i gotowac zdecydowanie polecam sie przyjrzec greckiej kuchni:-) A Grecje teraz jeszcze bardziej lubie po powrocie z wakacji stał sie cud:-) Wiecie jaki:-) Sentyment mam wiec niesamowity:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to twoj maluszek prawie jak Grek:P Moj Niki został poczety w gorach, a drugie dzieciatko w domu, ale myslelismy czy nie zrobic juz wczesniej na wakacjach w Paryzu:P No ale w Paryzu padła decyzja o drugim dzieciatku:P Co do sałatki z pora to ja ja robie do franfuterek zamiast chlebka lub do kiełbaski z grilla. Oj grilowanej kiełbaski etz mi sie zachciewa, choc jadłam w sobote:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jolciu musze sprobowac tej twojej sałatki z ryzcu, brzmi apetycznie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jooolu, dzieki! Tez super pomysły!!!! produktami dysponuje chyba wszystkimi:-) Chce sie własnie zdecydowac na jakas sałatke i zrobic liste zakupow swiatecznych:-) Jedyny problem bo moj mezczyzna kochany ma tysiace pierdołek ktore nie zje. No i na przykład odpadaja pieczarki, oliwki, :-( Ja je uwielbiam on ich nie trawi:-) zreszta padłabys czego on nie lubi, gorzej niz z dzieckiem:-) Dlatego musze troche poszukac i niestety pojsc na ustepstwo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
wwwwrrrrrr!!!!!!!!!!!ide po lody az szkoda pisac ....i przestance o tych truskawkach bo dostaje slinotoku...:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja Wam wkleje przepis na ta żółta sałatke, jesli jeszcze nie próbowałayscie polecam! Niech tylko znajde przepis, bo sekret lezy w odpowiednich proporcjach sosu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Składniki 2 woreczki ryżu, 1 łyżka curry, 2 łyżki oleju, puszka ananasa, puszka kukurydzy, 6 łyżek majonezu, 1 łyżka sosu sojowego, 3 ząbki czosnku, sok z połowy cytryny, 4 łyżki soku z ananasa, sól, biały pieprz Ryż ugotować na sypko, dodać do niego curry, olej i wymieszać. Następnie dodać pokrojony ananas (trochę więcej niż połowę puszki) oraz kukurydzę. Przygotować sos: wymieszać majonez z sosem sojowym, zgniecionym czosnkiem, sokiem z cytryny, sokiem z ananasa i przyprawami. Połączyć z sałatką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tunciu zwykły zielony ogórek ,pychotka ta salatka ,obiecuję:) Myszko wklej przepis ,póki jeszcze nie musze się odchudzać:) A z prostych sałatek lubię pomidory przekładane mozarellą ...prosto a jakie dobre:)Pomidory to całą ciąże za mną chodzą:) Dziewczyny a co gotujecie na świeta?U mnie świeta tak tradycyjnie gotujemy w Boze Narodznie a na Wielkanoc to taka sałatka szynka,kiełbasa w kostke ,chrzan i jajka do tego babka drozdzowa i buraczki z chrzanem Moj maz piecze chlebek z zawinieta w srodku kielbasa i boczkiem no i zurek ,a co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×