Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Gość kasza22
Apsika Ty chudzina jestes:-) przeciez na blogu dalas zdjecie sprzed ciazy na rowerze; nozki raczki jak patyczki i tak masz ladna pileczke. Pociesze Cie ze ja tydzien temu mierzylam w najgrubszym miejscu i mialam 93 cm! A mam termin na sam poczetek czerwca. Juz mi polozna wymierzyla ze nie rosne wszerz tylko wzdluz -tzn od kosci po zebra dzidzia sie rozpycha. Nic sie nie boj :-) Jolaa no staram sie spac ale jak juz wczesniej pisalam w nocy nie ma szans ciagle sikanie w dzien jestem wiecznie padnieta do tej pory tez nie moglam w dzien spac, teraz chodze jak nacpana i przysne na godzinke i juz mi za goraco albo musze siku ehhh.... A tak wogole moj chlop dostal odp w sprawie stypendium juz mu podali ile kasy ma dostawac ehhh nie wiem duzo czy malo. DUNIA w zwiazku z tym pytanie? ile mniej wiecej na zycie dla takiej rodzinki jak my na miesiac wypadaloby miec? I on ma tez zapewnione health insurance teraz pytanie czy w razie wypadku to bedzie pokrywalo tez nas i jak nie to czy mozna w naglych wypadkach 'przepisac' je na dziecko albo mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
hmmm moja torba dalej wymaga dopakowania ...ale wierzcie mi jestem w UK bede miala czas jak sie zacznie bo mi ostatnio na szkole rodzenia laska mowila ze odejscie wod albo regularne skurcze czesciej niz 7 minut NIE SA powodem bycia przyjetym do szpitala. Czyli np bede miec bole pojade rozwarcie 4 cm i wracam do domu. Jak to uslyszalam to sie niezle wkurzylam. Dlatego juz sobie postanowilam ze naprawde chrzanie to bede z bolami lazic po domu, moja Mucza jak co zjawi sie od razu i moj chlop trudno bedzie musial jak cos decydowac jako weterynarz czy juz czas czy jeszcze nie:-P a najlepsze bylo to jak ta laska tlumaczyla ze no najpierw bole np 5 godzin i rozwarcie 3cm a potem naprzyklad jedne maja bole 2 godz a niektore 10 godzin a niektore wiecej i dopiero maja 6cm ...ja chyba poj****** ze ja bede tyle lazic i siedziec w domu cholerni hipokryci ... wogole to moj chlop mnie zadziwil; gada gada i nagle z tekstem 'aaa wysle zgloszenie na studia PODOKTORACIE w Nowej Zelandii ok?' yyyyyy przyjechalismy kazde z innej strony swiata 4 lata temu, niedlugo ladujemy sie na 4 lata w Stany a on juz planuje ze po Stanach jakas kolejna przeprowadzka. Niby fajnie ale musze to napisac- nie z dzieckiem no bo jak? Sama juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
AAA!!!!!! dziewczyny dzis 9ty maja !!!!! SLUB u nas na topiku zaraz zaraz czyj?takie tam chyba????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny chyba umre ze stresu... od dwóch dni boli mnie po lewej stronie w dole, najgorzej jak musze sie polozyc z wyprostowana lewą nogą, mam problem np w samochodzie jak prowadze w spodniach ciazowych(mimo ze sąz gumką to na liniii bioder dzins mi sie torche wpija w cialo i boli ale ta lewa strona, takze jak chce usiasc, polozyc sie... no generalnie przy naciaganiu tej strony to jest takie ostre dosc kłócie. do gina idę we wtorek a sie martwie co to moze byc... pierwsza ciaza wiec nie chce siac paniki, to zaczyna byc nie do zniesienia,a teraz z wieczora nawet mam wrazenie jakby zabolalo leciutko z drugiej strony... czy ktoras moze mnie uspokoic? bo zaraz dostane palpitacji serca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TUNCIA - MAM PYTANIE!!! jESTES Z rYBNIKA, A RODZIC CHCESZ W KNUROWIE- CZY W ZWIAZKU Z TYM "ZAKLEPAŁAS' SOBIE MIEJSCE CZY COŚ? BO DIWE CIEZARÓWKI MI NAMIESZAŁY... JA Z ZABRZA A CHCE RODZIC W PYSKOWICACH..CZY MUSZE COS ZALATWIC W TYM KIERUNKU? MOGĄ MNE NIE PRZYJAC- MOZE DLA KOGOS TO KRETŃSKO-IDIOTYCZNE PYTANIE ALE ONO MI OD KILKU DNI SPAC NIE DAJE.. TUDCIA ODEZWIJ SIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaconda_a no mnie bolalo czasmi i to bardzo tto z lewej to z prawej (czesciej z prawej), ale trwalo to z ... najwyzej godzinke. Moze dzidzi sie tak ulozylo naciska na lewy jajnik, albo na nerwa... no coz, dobrze ze z lewej bo to nie wyrostek, gdybys miala cyste to tez bys o tym juz dawno wiedziala bo to widac na usg... No nie wiem sama... Mam nadzieje, ze to Ci szybko przejdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde nie wiem czy to wina małej, bo szaleje jak zazwyczaj i ciagle łebkiem w dół, wyrostek fakt to nie ejst-iedys mialam atak i to troche inaczej sie czuje, a co do cysty.. to kij wie z lekarzami nigdy nie wiadomo... kurde termin mam na pocztek czerwca choc szczerze chetnie jzu bym to skonczyla w przyszlym tygodniu.... a i jeszcze nogi mi puchna coraz bardziej... dzis to byl jakis koszmar, kostki jak baaalony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP właśnie w UK jest taka opcja że prąd i gaz mozesz kupi w sklepie ;) zaiast rachunku masz licznik który doładowujesz karta lub kluczykiem a karte/kluczyk ładujesz w sklepie (każdym Pay Pal, czy cooperative, spar - mysle że wiesz o czym pisze :) ) czyli bierzesz kluczyk/karte idziesz do sklepu i prosisz o doładowanie np za 5,10, 15, 20 Ł pani wkłada kluczyk w taki urządzenie przy kasie, płacisz, wracasz do domu wkładasz kluczyk do licznika i te pieniązki spływają na twoje konto, i tak np nam doładowanie prądu za 40 f wystarcza na miesiac (taka przedpłata), kiedys mieliśmy tez gaz w ten sam sposób ale teraz mamy rachunki a raczej comiesieczny Direct Debit (polecenie przelewu) bo tak nam wygodniej, tylko rachunek za wode potrafi raz na pół roku zaskoczyc. Mam nadzieje że wyjaśniłam jasno, jak nie to pytaj. Właśnie zjadłam talerz makaronu z białaym serem i masełkiem na słodko - bede wazyła 100kg jak nic :) mały sie nadal przeciąga, a my dziś pomalowaliśmy łóżeczko, już stoi ustawione i wózek sie wietrzy, ale dziwnie sie w domku zrobiło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnna teraz już wiem o co chodzi, ktoś z moich znajomych coś takiego miał, dzięki za wyjaśnienie. W sumie to fajne pod warunkiem, że nie zapomnisz doładować ;) Mnie dobija tutejszy system rachunków za wodę i prąd, też czekamy po kilka miesięcy, a później szok, że tyle się uzbierało. Ale z drugiej strony można negocjować. W zeszłym roku po długich rozmowach umorzyli nam 400 funtów bo wytłumaczyliśmy im, że niemożliwe byśmy tyle zużyli-to był nasz pierwszy r-k na nowym mieszkaniu. paola tak jak piszą dziewczyny, teraz wszystko przeżywamy ze zdwojoną siłą więc daj sobie chwilkę na opadnięcie emocji - może nie jest tak źle. Trzymam kciuki za szybką poprawę nastroju 🌼 Kasza a twoja szkoła rodzenia to są spotkania co tydzień? Moje dzisiejsze Birth Workshop trwało 3 godz i na tym chyba koniec - zapomniałam spytać - nie chcę nic stracić więc jeśli ty chodzisz na coś innego to mogłabyś mi napisać na co, to dopytam w szpitalu czy to mają. Tak mi się przypomniało, że położna dziś mówiła, że może się zdarzyć że porodówka będzie pełna i wtedy odeślą mnie do innego szpitala - ja nie chcę innego :( Mam nadzieję, że tak nie będzie. Tak, tak dziś ślubowała wiki :) Ciekawe czy wszystko poszło po jej myśli? Wiki czekamy na sprawozdanie ;) Życzę wam mocnego snu przynajmniej przez kilka godzin bez przerwy na siusiu :) A ja idę rozwieszać pranie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniuP można ich wziąsc sposobem, zalogowac sie na stronie dostawcy, np e-on i kontrolowac zurzycie i rachunek, tam masz wszystko na bierząco, można też ustalić miesieczny DD lub zapłacić jak ma sie jakiś extra grosz z góry żeby później spac spokojnie :) Super że negocjacje sie powiodły, myśmy nie mielli jeszcze takich doświadczen :) Jesli chodzi o zapomnienie doładowania to faktycznie moze byc problem stojąc pod prysznicem z pianą na głowie i zostajesz nagle bez światła i ciepłej wody :D Jej przeraziłas mnie z tym przenoszeniem do innego szpitala :/ ja nie chce rodzic w Quens Medical, jest to najwiekszy szpital w UK i akurat znajduje sie w miescie gdzie mieszkam, przeraza mnie ten kolos :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ps apropo UK dostałyscie to 190f helth in pragnacy grant? ja juz połowe wydałam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anacond_a, jestem z majówek. Od ponad miesiąca mam podobne bóle jakie opisujesz, we wcześniejszych miesiącach ciąży też sporadycznie pojawiało się takie uczucie kłucia po lewej stronie. Wg mojego gina jest to spowodowane uciskiem macicy (dziecka) na jelito grube, końcowy odcinek. U mnie czasmi ból jest nie do wytrzymania, muszę zmienić pozycję ale nie zawsze to pomaga. Zauważyłam że takie kłucie pojawia się jak dłużej mam zaparcie. I faktycznie, po pójściu na kibelek momentalnie przechodzi. Nie wiem czy u Ciebie jest taki sam powód ale warto zaobserwowac w jakich ololicznoscich pojawia sie bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina29 - dziękuję za odpowiedz, jednak nie mam problemu z wyproznianiem czy gazami:) a 3 dni to chyba za długo jak na ucisk jednego miejsca...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaaa, znowu miałam sen, może proroczy??? Śniło mi się wszystko związane z moim porodem. Jak wyglądała sala, na której leżałam przed cc, potem było cc w znieczuleniu ogólnym. Jak się obudziłam, to dziecka nie było, ale pielęgniarka mi przyniosła i okazało się, ze to syn a nie córka! Duży syn, który ważył 4450g i mierzył 54cm!!!! My oczywiście w strachu, ze dziecko nam podmienili. Lekarz jeszcze mi powiedział, ze i tak tak dużego dziecka nie urodziłabym sn. Ciekawe, co będzie w jutrzejszą noc....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianka, jak tam, już troszkę lepiej z samopoczuciem? Anaconda_a- ja nic nie wiem o takich bólach, konsultacja u gin chyba będzie konieczna. Dziewczyny, jakiś czas temu też coś pisały o bólach z jednej strony, ale chyba u żadnej nie trwało to tak długo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo - no dzis juz niedziela we wtorek w południe mam wizyte u mojego gina (wreszcie znow zobacze moja pieknosc) wiec sie skonsultuje, teraz od rana jakby mniej kłuje.. Widzę, że większość juz przygotowanych... Ja od tygodnia smęciłam teściowej ze przyjade po torbe zeby sie spakować, w czwartek ją odebrałam -i efekt jest taki że nadal leży pusta.To się nazywa entuzjazm...chyba dzis to rusze w koncu bo mąż wyjeżdza w delegacje to będę miec na to duuuzo czasu. Ja ostatni tydzien prawie sie nie ruszałam z łóżka... zgon normalny zgon, humor wisielczy- M miał mnie dosc. Dopiero wczoraj jakos sie tak poskładałam (pomijajac to kłucie) Ja wszystko dawno poprane, wózek odbiorą tesciowe jak sie urodzi dzidzia, a łóżeczko jeszcze w kawałkach pon naszym łożem- M złozy jak sie rozsypię. Też tak macie, że dzidki mniej kopią/boksują a więcej się naaaaciągają? jak moja sie zabiera do wiercenia to musze wręcz uciskać brzuch tam gdzie ona bo to już zupełnie nieprzyjemne.. zdaża mi sie na nią "poburczeć"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za pomoc wszystkim dziewczynom za rady u mnie krucho z kasa wiec staram sie kupowac co najpotrzebniejsze dostalam wozek ok kol graco ale bez gondoli i nie wiem czy sie nadaje ja tez mam te skurcze w nocy i okropnie mim ciezko jest oddychac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnna nie chciałam nikogo straszyć z tym odsyłaniem do innego szpitala, ale jak tak na spokojnie się nad tym zastanowisz to wiemy że w tym roku jest wyż i rzeczywiście tak się może zdarzyć. Oczywiście żadnej z nas tego nie życzę. Ja jeszcze nie starałam się o żadne benefity, ale wiem że już najwyższa pora. Mam tylko nadzieję, że nic mi nie przepadnie przez moje lenistwo. Anaconda no moja mała też tak się przeciąga, one chyba już nie mają wystarczająca miejsca na fikołki. Ja też uciskam brzuch tak jakbym chciała ją odsunąć, zwłaszcza jak zabiera się za kopanie moich żeber. I też burczę na nią ;) Nemezis musiałabyś sprawdzić jak bardzo płasko można rozłożyć ten wózek. Tu w UK to większość nie kupuje gondol tylko właśnie takie spacerówki rozkładane na płasko. A może jeszcze ktoś inny obdarzy cię gondolką. No i trzymaj się kochana, jeszcze troszkę i będzie po wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annnnnnna to 190f health in pregnancy grant to jet ta kasa na witaminy, warzywa, owoce itp o które można wnioskować od 10tyg ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zabrałam się za pakowanie do szpitala ;] mam pytanie do tych ktore juz to przerabiały- brać ręcznik dla dziecka? bo skoro w szpitalu pielegniarki kąpią malca... chyba nie trzeba brac? I czy brać ze sobą spirytus i gaziki jałowe? czy to tez na czas pobytu jest zrobione przez pielegniarki? cos wam o tym wiadomo? Ah.. i najwazniejsze - mam spirytus 95% w domu i kupione jałowe gaziki - jak rozcieńczy? Bo efekty szukania na necie są marne..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zakochana Mama
Witaj anaconda. Z tymi ręczniczkami i innymi rzeczami dla dziecka to jest różnie i to zależy od szpitala. U mnie w szpitalu wszystko jest ich - ubranka, kosmetyki, ręczniczki itd. Nie każą nic ze sobą przynosić bo mają jakieś sterylne. Nawet pampersów nie każą ze sobą zabierać. Jedyne co to słyszałam że warto ze sobą zabrać chusteczki do pupy i kremik do pupy bo na tym oszczędzają!! A co do tego spirytusu to sama muszę się dowiedzieć bo nie wiem :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anakonda, a może m asz ucisk na jakiś nerw? Ja miałam tak przez dłuższy czas i włąśnie najgorzej w samochodzie, jak wcyhodziłam to taki bół , ze ni mogłąm się ruszyć...lekarz mi powiedział, ze przejdzie po porodzie i że to się czesto zdaża, tylko nie wiem za bardzo gdzie u Ciebie ten bół jest umiejscowiony dokłądnie?? A jeżeli chodzi o ręcznik to tak jak pisze zakochana mama, wszytsko zależy od szpitala, może na stronie internetowej tego gdzie będziesz rodzić jest informacja co ze sobą zabrać? W Warszawie jest np. przeróżnie, w jednym mówią, że trzeba w innym że nie i to dotyczy wszytskiego, więc ja postanowiłam na wszelki wypadek wziąć, nie zaszkodzi, tym bardziej, ze nie mam 100% pewności, ze będę rodzic tam gdzie chcę...bo jak miejsc nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anaconda_a moze zamiast bawic sie ze spirytusem i gazikami to kup gotowe waciki nasaczone alkoholem, ktore nazywaja się Leko i mozna je kupic na sztuki w aptece... A najlepiej oczywiscie dowiedziec sie w szpitalu co trzeba zabarac, a co jest zbede, zamiast taszczyc walize. Dodatkowo mozna sie podpytac osoby, ktora rodzila w tym szpitalu co Ty bo ona to zna z wlasnego doswiadczenia jak to faktycznie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten grant 190f to jest na dożywianie w ciąży i można o niego aplikowac po 25tc, powinnas dostac formularz od połoznej, wypełniony i podpisany przez nia, wysyłasz do miesiaca i czekasz ok 3-4 tygodnie na przelew, należy sie każdej ciezarnej niezaleznie od dochodu na rodzine. Popros położną na najbliższej wizycie bo wkrótce faktycznie Ci przepadnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasza22
Alez sie objadlam zrobilismy sobie grilla i normalnie zdycham z objedzenia:-P Anaconda nie mam pojecia co to moze byc ze tak dlugo trwa wiec niestety nie pomoge Aniu P moje zajecia w szkole rodzenia to cykl 4 spotkan nie w szpitalu ale w children community centre najblizszym do mojego miejsca zamieszkania. Juz mialam zajecia z karmienia piersia, teorii o porodzie w nastepna srode ma byc sesja o komplikacjach jakie moa wystapic w czasie porodu a ostatnia lekacja ma byc z pielegnacji malucha. W sumie obeszlo by sie bez pierwszych 3 i skupilabym sie tylko na zajeciach o niemowalakac no ale... piszecie o tych 190 funtach ja wyslalam miesiac temu na razie cisza nawet zadnego potwierdzenia nie dostalam hmmmm...???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam juz dosc remontu!!!! Juz dwa tygodnie, mase pylu w domu, do pracy chodze ubrana jakbym to ja dom remontowala bo mi sie wszystkie to biale cholerstwo do ubran doczepia 😡 ach!! MatraElle, ja mam wlasnie ta pojedyncza pomke, mini electric, i ja sobie bardzo chwale. Ale powiem ci od razu, zalezy od twoich piersi i jak latwo ci bedzie mleko szlo. U mnie nie bylo z tym problemu, mala nakarmiona byla w 10-15 minut (co podczas nocnych karmien bylo moim zbawieniem!) ale znam tez osoby ktorym mleko szlo wolniej - nie mam pojecia od czego to zalezy.. Fasolkowa, sliczne fotki z ogrodka!!! Ide kapac mala, potem trzeba sie przyszykowac na jutro do pracy - dziewczyny, zostaly mi tylko dwa tygodnie, hurra!!! 9 dni (bo 20go biore urlop)! yuppi!!! Acha, annnnnnna, ja jeszcze tych 190f nie dostalam.... mam nadzieje ze nie zgubili moich papierow :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beees
anacond_a ten spirytus powinien być ok. 70%, zwykle więc piszą, że rozcieńczać 2:3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×