Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Tuncia, ja liczę właśnie tak jak piszesz...dzielę miesiąc na 4, więc skoro jestesmy w 16 tyg. to konczy nam sie 4 miesiac a nie zaczyna;-)ja licze wg USG nie ostatniej misiaczki.czyli mniej wiecj 5 stycznia zacznie nam sie 5 miesiac, skoro mamy porod na 12 czerwca;-) Nie rodziłybyśny w kwietniu bo ciąza nie trwa rowno 9 miesiecy-tylko dłużej, wiec skoro teraz koczy sie 4 miesiac mniej wiecej z koncem stycznia skoczy sie 5 z koncem luteko 6 zkoncem marca 7 z koncem kwietnia 8 z koncem maja 9, to w czerwcu bedzie wlasnie 9 miesiac;-) nijak nie wychodzi kwiecien;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia - dzieki za przeslanie namiarow. Swietnie wygladacie dziewczyny :) Teraz wypadaloby abym i ja przeslala jakies fotki, ale to znajac mnie pewnie troche potrwa. Udanego wieczoru !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się ,że licząc tak skrupulatnie powinnyśmy wziąć pod uwagę to czy rodzimy z początkiem czerwca czy z koncem ... dla mnie jest to bez różnicy czy ciąża trwa 10 m-cy czy 9 ,lekarz i tak liczy ją na tygodnie . dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dobry pomysł dodac do tableki płec dziecka:) Dziewczyny macie juz jakies pomysły na imiona bo ja co do dziewczynki mam Nataka i Oliwia ale co dochłopca to zielonego pojecia i pomysłow nie mam. Moze cos zgapie od was:) Pochwalcie sie co wymysliłyscie:) No własnie Biała Czekoladko wczesniej sie pomysliła, konczy nam sie 4 m-c:) jooluu masz racje lekarz zawsze liczy na tygodnie ale znajomi czesto pytaja o m-c i dlatego tak sobie przeliczam:) Co powiecie na meskie imiona : Ariel, Konrad. Wiktor, Kamil? To tak po przewertowaniu kalendarza mi wpadło w oko, ale nic mi sie szczegolnie nie podoba:) Najlepiej bym drugie dziecko tez nazwała Nikodem:) Miłego wieczorku zycze:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo Tuncia, zajrzalam jeszcze :)w takim razie zaczyna mi się piąty m-c tak?:-O podoba mi sie Kamil i Wiktor ale za dużo w moim otoczeniu,podoba mi sie też Szymon ale też dużo znam:) Konrad troszku mniej ale każdy ma inny gust:) Dla córeczki mam Sara Alicja... podobało mi się też Karolina ,Emilia Aleksandra .To ,ze moja córeczka to będzie Sara wiem jak skonczyłam 10 lat a Alicja po mamie:) Dla synusia Przemek albo Jakub jeszcze nie wiem Oczywiście też dałabym raz jeszcze Tomasz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla dziewczynki tez mialam Natalia -ale za duzo ich wokolo, Oliwia srednio , zreszta tak wlasnie ma cora mojego kuzyna. Ja mysle dalej o Ewie :) a jesli to jednak chlopak bedzie ;) to nie wiem . Z tych co Tunciu podalas to Ariel wylacznie kojarzy mi sie z proszkiem do prania ;) , Kamil moze i ladnie brzmi , ale jakos tak malo mesko , Konrad juz bardziej mesko za to nie znam ladnego zdrobnienia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro idę do lekarza....może mi powie na co mam się szykować:D byłam wczoraj w h&m....boziiiiiuniu jak widziałam te sukieneczki ....szaleństwo....a z drugiej strony te maluteńkie koszule ,kamizelki....a jak już będe wiedziała rozglądne się po jednej stronie:classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
precyzujac Ewa Alicja , to drugie po mnie i zarazem przyszlej tesciowej ;) a pierwsze po mojej mamie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noo mi lekarz powiedzial - raczej dziewczynka , ale wtedy to bylo po 12 tyg. ,wiec jeszcze mozemy sie spodziewac, iz to jednak bedzie chlopak ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mi powiedział,że nie mam co marzyć o tym ,że mi powie przed 20 tyg:) z drugiej strony wszystko jedno co byleby zdrowe:) Lusiu ale fajnie już mieć świadmomość ,że to może być córunia:) Ewa Alicja ,podoba mi się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi lekarka w 12tygodniu powiedziala, ze \"dziewczynkom to takie cus miedzy nogami nie dynda\":):):):):):):):) No i my juz wybralismy, ze bedzie Filip;) jakos tak nam wpadlo a moja babcia sie smieje, ze z konopii ;) hehe Dobranoc brzuchatki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Filip też ładnie....może przy porodzie właśnie tak \"wyskoczy\" :) miłego dnia:)🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek tez mi sie podoba, ale tak ma na imie moj maz:) Mi tez lekarz nie okreslił płci bo dziewczynkom tez moze jednak "dyndac cos" miedzy nozkami bo w 13 tyg dziewczynka moze miec rzez hormony powiekszona łechtaczke i dlatego lekarze boa sie okreslac płec dziecka tak wczesnie. Filip mi sie podoba ale za duzo kolezanek ma dzieci o tym imieniu. Jeszcze podoba mi sie Kacperek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia- ja jak będę miała synka (choć podobno jest dziewczynka), to będzie miał na imię Kacperek. To już wiem od paru ładnych lat. :) Bardzo mi się to imię podoba. Kubuś też. Mój mąż był zawsze za Oskarkiem, ale to kwestia sentymentu, jego dobry kolega miał tak na imię. Dziewczynka do Kinga, bo bardzo mi się podoba zdrobnienie Kinia. :) Zdjęcia wciąż nie mam, bo z wigilii wszystkie są rodzinne. Mężyk jednak mi obiecał, że zrobi mi sesję z brzuszkiem, więc będzie w czym wybierać. :) Czy Wy też jesteście takie poddenerwowane i w nastroju wojowniczym? Ja kłócę się ostatnio ze wszystkimi, a raczej każde słowo dotyka mnie bardzo i zaraz wszystko biorę do siebie. Oj, te hormony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, dzieki Słońce. 👄 Fasolkowa mamo, o tak. POdobno nie da się ze mna wytrzymac. Zupełnie nie wiem, dlaczego? Ja do tego jestem ciało pedagogiczne, wiec wszystkich bede pouczała. Ech, szkoda gadac. A mój Antek znowu lezał i bawił sie ptokiem. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo ja jestem wulkan ...tylko mnie zaczepić:) właśnie wróciłam od lekarza...na bóle odpoczywać :) mam l4 co do płci...mój gin powiedział ,że do 20 tyg nie jest nic pewnego bo wszystko sie kształtuje i mógłby się pomylić więc nie powie dopiero na następnej kontroli....no cóz musze poczekać ....trudno:) wszystko w porządku ,dzidzius lezał spokojnie serduszko biło :) gin złożył mi zyczenia noworoczne i śmiał się ,że tak sobie z\"zaplanowałam\"dzidziusia kiedy mój syn do 1 Komuni Sw przystepuje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola, oczywiście, że każda z nas jest na innym etapie ciaży i co za tym idzie miesiace liczy sie inaczej, ale jak napisałam na wstępie zwracałam się do Tunci bezpośrednio ponieważ mamy termin porodu wyznaczony na ten sam dzien ;-) Tuncia, czy Ty czujesz już ruchy bobaska? Bo podobno w 2 ciąży ruchy szybciej są wyczuwalne... Ja nie mogę się doczekać, zaczynam wariować i szukam serdeuszka za pomocą stetoskopu...ale nic nie slyszę oprócz burczenia w brzuchu;-) Co do nastrojów to także zaczynam mieć humory i jestm bojowo nastawiona, chodź myślałam, że skoro na początku nie miałam to że humor będzie mi do końca dopisywał. A czy zauważyłście u siebie zmianę kształtu brzuszka? Mój był taki okrągły wystający na środku, a teraz jakby się \"rozlał\" mam wrażenie, że zajmuje dużo większą powierzchni, to normalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mnie szczgolnie wkurza szwagier. Bo on z natury jest wredny, ale jakos teraz mnie mega wkurza:P No i zauwazyłam ze niestety do mojego Nikoska mam mniej cierpliwosci:( Raz go skrzycze a za chwilke tule bo nie umiem patrzec jak placze. Wiem ze zle robie , ale nie potrafie tego zmienic... Wczesniej miałam do mojego synusia chyba mega cierpliwosc:) Bo raczej spokojny i grzeczny to on nie jest. Tzn jest grzeczny ale uparty:] Co do ruchów dzidzi to poczulam bardzo wyraxnie 2 razy kopniecia, raz jak mnie maz wkurzył, a drugi raz jak zle siedziałam. A tak poza tym nie czuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do FASOLKOWEJ MAMY...ponieważ jesteśmy z tego smego miasta może masz juz wybrany szpital bądź jakieś opinie...zaczynam sie zastanawiać i jak narazie przychodzi mi do głowy tylko IMiD na Kasprzaka... Dziewczyny i pytanko do wszytskich, co myslicie o szkole rodzenia, kiedy powinno się zacząć itd..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz miałam zalec w łóżeczku ale jeszcze musiałam tu zajrzeć hihi Biała czekoladko, ja też pochodzę z Warszawy i 2 lata temu rodziłam w szpitalu na Solcu. Jestem bardzo zadowolona z warunków i opieki wiec polecam ten szpital. Co do szkoły rodzenia to chyba najlepiej zacząć po 6 -tym miesiącu i tu tez mogę polecić taką przy szpitalną, oto namiary: http://www.rodzimy.pl/ Warto dowiedzieć się wcześniej o terminy rozpoczęcia by zarezerwować sobie miejsce, no i sama prowadząca jest chyba najbardziej polecana położna na forach, wiec można ja lepiej poznać i ewentualnie \"zarezerwować\". IMiD jest jednym z tych szpitali które przyjmują wcześniaki przed 36 tyg tak jak Karowa dlatego czasami jest się tam ciężko dostać. Najlepiej mieć lekarza ginka który pracuje w danym szpitalu. Ojej lecę do łózia, słodkich snów i buziaczki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jeszcze w starym roku :-) Ja tez mam zawsze problem z tym w ktorym to miesiacu aktualnie jestem (a to juz druga ciaza). Ksiazkowo to faktycznie licza tak, jak podala juz ktoras z was, ze ten czwarty miesiac konczy sie nieco pozniej niz 16 tydzien. Ja teraz jestem w polowie 18 tyg i z normalnych wyliczen wychodziloby to ze prawie jestem w polowie piatego miesiaca. Idac tym tropem: polowa szostego miesiaca (22 tydzien) - pocz lutego; polowa siodmego mies (26 tydz) - pocz marca; polowa osmego mies (30 tydz) - pocz kwietnia; polowa dziewiatego mies (34 tydz) - pocz maja i tu sie nieco rozjezdza wszystko. Bo koniec dziewiatego miesiaca (36 tydz) wypadalby wg tych wyliczen na srodek , druga polowe maja. Nie mowiac o tym, ze wtedy do konca ciazy zostaja jeszcze pelne 4 tyg czyli caly dodatkowy miesiac :-) Hehe, wtedy to jeszcze tylko dwa miesiace i jak sloniki :-) Dlatego, ja zawsze odpowiadam w tygodniach i tyle. Ew. jak bede blizej konca, to wtedy jakos to sobie zaczne przeliczac 🌼 Wlasnie moj maluch sobie beckal na calego. Nawet tak mocno, ze zawolalm meza, ale jak tylko tatus polozyl lapke na brzuchu to sie potomek uspokoil :-D Ja juz od paru dni regularnie czuje kopniaki (tudziez kuksance), szczegolnie nad ranem i walsnie tak jak teraz, wieczorem. Moze i dlatego, ze to co wagowo \"nadgonilam\" w swieta juz sobie poszlo... Dwa dni walczylam z jakim zoladkowym wirusem i nieco mnie przeczyscilo w jedna i w druga strone i mam nadzieje, ze chwilowo bede miala spokoj z chorobami wszelkiego typu. Bo mam dosyc. U nas tez z imionami zagwostka. Pisalam juz, ze dla dziewczynki w ciemno mielismy Ala (Alicja) ale dla chlpca - tylko problem :-) Kacpe i Kuba odpadaja - sa u mojej siostry, wiec za blisko; Maciek - maz, a poza tym malo miedzynarodowe (tak tak, juz byl etap, ze czytaja go jako Mejsi). Za mna chodzi Antek (choc zaluje, ze nie ma takiej formy, ze jest tylko Antoni) i jeszcze podoba mi sie Szymon. Zobaczymy co dalej nam z tego wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dunia, Antek jest u nas i podobno nie ma bata na inne imię. Juz sie przyzwyczaiłam. Współczuje choroby, choc zazdroszcze przeczyszczenia, bo moje zaparcia mnie wykończą. Wydawało mi sie, ze czuję małego, ale dr powiedział, że to za wczesnie i ze to moje jelita. Ale co on tam wie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Mamusie! Ja znowu w rozbiegach, ale czytam was, czytam:-) Chcialam Wam zlozyc Noworoczne zyczenia- aby ten Nowy Rok byl wyjatkowy, aby brzuszki pieknie sie eksponowaly, a ten Wielkie Dzien Narodzin byl wyjatkowy, bezbolesny(w miare mozliwosci)...A przede wszystkim, aby dzieciatka byly zdrowe! Mam tez propozycje, zeby do tebelki dopisywac tygodnie, wtedy bylaby czesciej aktualizowana i nie zgubila by sie gdzies tam daleko.Zawsze to tez milo tak dopisywac kolejny, magiczny tydzien.Co wy na to? Czytam o imionach, jakie proponujecie.My dla chlopczyka mamy (ale wlasnie nie na M.), dla dziewczynki prawie...Chcielibysmy, zeby bylo tez na M. bo my wszyscy na M i jak sie pospisujemy do jest M&M&M, albo M3 :-)Najpierw poczekamy na lekarski werdykt co do plci... Milego dnia i udanych zabaw sylwestrowych:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w szkole rodzenia byłam tylko na 3 wykladach dotyczacych tylko i wyłacznie porodu. Bo te pozostałe wykłady były odnosnie pielegnacji dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia01062009
hey mamuski. Dawno mnie tu nie bylo, zaglądam tu od czasu do czasu i zawsze mam zaległości. Duzo sie u was dzieje... Ja przytyłam 0,5 kg dopiero i mam nadzieje ze jakos to bede kontrolować, ale chyba zacznie sie etap tycia bo mi zaczyna brzuszek pomału rosnąć. Byłam u lekarza ok 18 i usg miałam robione. Dzidzia rośnie tak jak i wasza. Zastanawiam sie która z nas pierwsza urodzi :) Z okazji Nowego Roku życzę Wam i Dzidziom zdrowia. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KLunia 1912, dzięki za poradę. słyszałam włśnie pozytywn opinie o tym szpitalu, tyle, że ja mam go strasznie daleko;-( to druga strona Warszawy;-( ale pomyslę jescz;-) Co do imion to widzę, że jakaś moda na podobne, bo w Waszych postach odnalazłam te, które z mężem sobie już dawno \"zarezerwowaiśmy\";-);-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamuski , jutro juz mnie tutaj nie bedzie , wiec zobaczymy sie dopiero w przyszlym roku :) Tak wiec zycze aby ten 2009 rok byl wyjatkowy, piekny, bardzo udany i aby wszystkim Wam spelnily sie wszystkie zyczenia i marzenia. Nasze maluszki rosly zdrowo, a porody odbyly sie jak najmniej bolesnie ;), a potem cale noce przesypialy, nie marudzily, nie plakaly i tylko radosnie gaworzyly ;). No i udanej zabawy sylwestrowej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala_Czekoladko, ja przed samymi Świętami byłam u mojej gin i wypytałam się, co i jak. Powiedziała, że szpital najlepiej wybierać kolo 6 mc i zdecydować się na położną. Z lekarzami podobno jest tak, że czasem maja dyżur w innej klinice i nie ma opcji, że będą mogli zwolnić się z pracy i odebrać akurat nasz poród. Wiem, ze tak jest, znajoma została podczas porodu na lodzie, bo lekarza nie było akurat w ten dzień...No niestety w Polsce nie zawsze lekarz prowadzący jest lekarzem od przyjmowania porodu... Gin poradziła, żeby wybrać położną i z nią być w kontakcie. Najlepiej też chodzić do szkoły rodzenia przy tym szpitalu, w którym chcemy rodzić. Nie robiłam jeszcze wywiadu, w którym szpitalu rodzić. Moje koleżanki polecają Żelazną (ale ostatnio kadra tam się zmienia....). W luty inna koleżanka będzie rodzić w Centrum Matki i Dziecka. O Karowej słyszałam złe i dobre opinie, Czerniakowska i Bielański koleżankę z bliźniakami odsyłali jeden szpital do drugiego. Chyba chcieli, żeby na ulicy rodziła... Najlepiej zorientować się, jaki szpital jest najbliżej naszego miejsca zamieszkania, potem zrobić wywiad, czy opinie o nim są ok. Ja postanowiłam zabrać się za to od przyszłego roku, czyli już za kilka dni. :) Gin do szkoły rodzenia radziła zapisywać się od 6 mc przy szpitalu, w którym zamierzamy rodzić, wcześniej nie ma sensu. Oczywiście trzeba się dowiedzieć, czy są miejsca i ile czasu musimy czekać do rozpoczęcia zajęć. Moja koleżanka jest teraz w połowie 8 mc i dopiero zaczęła szkołę rodzenia. Ja wolę troszkę wcześniej, bo nigdy nic nie wiadomo, a wolałabym ukończyć zajęcia. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×