Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Lusia 79 może rzeczywiście nasze maleństwa rozbudowują mieszkanko, miejmy nadzieję, że tak właśnie jest. Ja chyba zaczynam panikować trochę. Kolejne usg dopiero na początku lutego i przeraża mnie to, że nie wiem co słychać u dzidzi. Z niecierpliwością czekam na moment gdy zacznę je czuć, bo wtedy będę wiedziała, że ono sobie żyje i się rozwija. Najchętniej to tak co 2 tyg bym je sobie oglądała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny, dawno mnie nie było;-) ja mam takie bóle jakby ciągnące, raz miałam wrażenie, ze coś mi się w środku rozrywa..strasznie się przestraszyłam i poleciałam do lekarza...i mnie uspokoił, powiedział, że macica się rozciąga i dlatego tak jest i że to całkiem normalne...mam też takie bóle jak przed okresem tylko delikatniejsze i najczęsciej jak dużo chodzę lub sprzątam... ponoć też normalne i z czasem będą coraz częstrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziendoberek 🖐️ Witam nowe Mamuski i mam nadzieje, ze Wam tu bedzie przytulnie :) 🌻 Aniu, ja usg mam tak samo jak ty, dopiero na poczatku lutego i tez juz licze dni! Nie moge sie doczekac \"ujawnienia\" sie, lecz znajac moje szczescie to dzidzio sie pewnie na zlosc jakos zasloni i beda nici ;) A chcialabym przygotowac moja core. Ona oczywiscie chce siostrzyczke (i juz zapowiedziala, ze nada jej swoje ime :) ) a ja czuje jednak ze to bedzie chlopak ... Co do tych boli to nie moge Wam poradzic, ja mam ostatnio takie jakby bardzo lekkie pieczenie w dolnej czesci brzucha, jak bedzie tak dalej to wybiore sie do lekarza. Mysle jednak ze to z przemeczenia, w metrze rzadko kiedy ktos ustapi miejsca i tak mnie telepeci polgodziny w ta i pol godziny spowrotem :o Ale moglo zawsze byc gorzej, wiec nie narzekam za bardzo. Ja natomiast mam juz od kilku tygodni ten katar ciazowy i tak jak Dunia mam skrzywiona przegrode, co oznacza ze spac moge tylko na jednym boku, tym co nie powinnam - lewym :o Ok 3ej 4ej budze sie z zapchanym nosem i najlepiej wtedy siasc na parenascie sekund az sie ten caly sluz pouklada. Dzis rano poleciala mi krew z noska - atrakcyjne to nie jest :o Aniu, ja mam straszny apetyt w porze obiadowej i jem ile sie da. Potem popoludniu jakies owoce a wieczorem mniejsza porcja obiado-kolacji bo juz apetytu nie mam. Czasami zjem tylko zupe bo juz nic sie we mnie nie miesci. Potem moge zjesc znowu jakies owocki, najczesciej sa to mandarynki bo ochota na kwasne jeszcze mi nie przeszla. A sniadanie to tez raczej obwite jem. Wydaje mi sie ze jem o wiele wiecej w ciagu dnia, lecz zadziwia mnie ten brak apetytu na wieczor, bo ja zawsze takie same porcje jak moj jem :) a on jest spory chlop ;) Shila, nie dosc ze ladna to jeszcze super inteligentna! :) Ciekawy wybor, gdybym miala jeszcze raz na studia isc to zdecydowanie na inzynierie! Polamania piora zycze!!! ;) Obelixowa, no wlasnie, jak to pogodzic, odpoczynek i zajmowanie sie naszymi malenstwami? Moja to jeszcze jeszcze bo ma juz 2.5 roku, a jak tu wytlumaczyc roczniakowi ze mamusia nie moze go dzwigac? Zycze duzo zdrowka i oby wszystko ulozylo sie jak najlepiej! Pimach, Fasolkowa - wy lezycie, prawda? Zdrowka, zdrowka i zdrowka! I tego zycze nam Wszystkim!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJCIE! Mama E, ja mam podobne bole-pieczenia, i sobie to tlumacz, ze to z przemeczenia.Niestety co raz, bede nas dopadaly wszelkiej masci bole, ale to pikus z porowaniem z 9 -mcem. A wogole jakis molowy nastroj mnie dopadl bez powodu, czyzby hormony?:-( Obelixowa, to mamy dzieci w podobnym wieku.Moja coreczka tydzien temu skonczyla roczek. To czemu sie nie znamy z innego topiku?;-)Naprawde Ci wspolczuje nakazu lezenia i wiem, ze to jest po prostu niemozliwe.Ale musisz sie oszczedzac dla drugiej dzidzi. Ja opracowalam technike podnoszenia, zeby nie obciazac kregoslupa zbytnio- czyli z kleku i hop do gory.No, ale za to biegac trzeba za Nia tu i owdzie... Shila, no abtrakcyjnie troche zabrzmialy te Twoje studia, ale sa jeszcze bardziej wydziwiasne:-P Ja studiuje humanistycznie bardziej-teraz hist.sztuki, a skonczylam filozofie. WLasnie, lepiej nie spac la lewym boku, bo uciska sie wtedy doplyw krwi do serca?jakos tak to bylo...No i nie wolno na brzuchu, a ja tak uwielbiam... Chodzicie dziewczyny na basen? Aga, gratuluje chlopczyka:-)Chyba faceci dominuja jak narazie;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała Czekoladko, ja mam dokładnie tak samo. Takie jakby @ bóle i już właśnie rozwazałam telefon do lekarza, ale może spróbuję trochę poleżeć. Mama E, powiedzmy. Wiesz, ciężko przed świętami. Ale akcja prezenty prawie zakończona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala czekoladka(ale masz nicka pysznego...i to kobieta wciazy:-P), no tak mi sie cos zdaje, ze na lewym nie wolno, ze wzgledu na serce wlasnie, zeby nie uciskac doplywu krwi, zeby dziecko dobrze bylo dotlenione. Ale jak sprawdzisz to daj znac! Wlasnie, czy ja tez moge dostac haslo na bloga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamusie 🌻 Hehe wiedzialam, ze moje studia to dla wiekszosci czaaarna magia :) No ale nie jest az tak zle ;) Chociaz ciesze sie, ze w koncu juz to koncze, bo dawno powinnam ;) No, ale tak sie życie ulozylo;) Co do spania na ktoryms boku to ja slyszalam 2 wersje: 1. Na lewym nie mozna bo za bardzo obciaza krazenie. 2. Na lewym powinno sie spac, bo poprawia krazenie. :):):):):) wiec sama nie wiem w co powinno sie wierzyc;) Mnie dzisiaj boli caly dzien brzuch - no moze z krotkimi przerwami i sama nie wiem dlaczego :( Mam nadzieje, ze przejdzie do jutra... Na dobry humorek wlaczylam sobie plytke z usg Filipa, a moja siostra az nie mogla uwierzyc, ze rzeczywiscie widac, ze to chlop :):):):):):) Hehe. Juz sie nie moge doczekac, az znowu bede mogla go poogladac... W naszym gronie narazie przewazaja synusie, ale to pewnie dlatego, ze corcie zazwyczaj wstydliwe i nie chca sie ujawnic;) Dobranoc dziewuszki 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny. ja tez mam termin na czerwiec a konkretnie na 6 czerwiec. i chcialam zapytac jak wygladaja juz wasze brzuszki. bo mojego nie ma wcale. waga ta sama a brzuszka jak nie bylo tak nie ma. fakt faktem ze garderobe juz musialam zmienic bo niestety moje obcisle dzinsy mnie zaczely uwierac i nosze juz luzniejsze. a wy macie brzuszki bo ja zaczynam sie pomalu martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusiu ja uzywam lacalut sensitiv i mi pomaga. Ale krwawienie na pewno nie przejdzie juz przy pierwszym płukaniu bo dziąsła musza sie teraz wzmocnic jesli juz krwawily takze cierpliwosci. Co do mdłosci to mi juz przeszły. Czasem zwymiotuje, ale to jak cos mi niezasmakuje. Za to ciągle jestem zmeczona i ciagle bym spała. Aniu ja tez duzo jem, ale raczej o normalnych porcjach a czesto. Wiecej na raz nie potrafie własnie zjadac, ale za to musze czesto a to dopiero meczace jak chce sie co chwile jesc. Wczoraj np byłam u lekarza godzine i byłam tuz po obiedzie, a potem pojechałam do tesciow i oprozniłam jej lodowke:P Własnie wczoraj byłam w poradni chorob piersi bo bolała mnie piers i pani ginekolog mi kazała to skontrolowac, ale na szczescie okazało sie ze top nerwobole i pochodza od kregosłupa. Zalecił mi przeswietlic kregosłup jak urodze. Co do bolesci od pepka to tez to czuje czasem, ale bardzo słabo. W pierwszej ciazy bardziej to czułam, lekarz powiedział ze to łozysko sie kształuje i to odczuwam. Ale jesli Cie to bardzo boli to lepiej idz to sprawdzic u ginekologa. Tak wogóle to mi sie w pierwszej ciazy pojawiła brazowa kreska od pepka w dół to tez normalne, juz nie pamietam jak ona sie nazywała. A teraz tej kreski jeszcze nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama e ja mojemu 2,5 letniemu synowi mowie ze nie moge go nosic bo jest juz ciazki i mamusie plecy bola. Bo czytałam ze lepiej nie zwalac na ciaze i dziecko bo wtedy to pierwsze dziecko juz w brzuszku moze przestac lubic dziecko. Dlatego owszem tłumacze mu ze mam dzidzi w brzuszku i ze bedzie starszym braciszkiem, ale co do dzwigania mowie mu ze mnie plecy bola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam w mojej kochanej bardzo madrej ksiazeczce napisane ze własnie na lewym boku powinno sie spac. Jest to najlepsze i dla matki i dla płodu. Ułatwiony jest wtedy przepływ krwi do łozyska. Ponownie polecam moja ulubiona ksiazeczke http://wysylkowa.pl/ks382641.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana, Ależ chłopów na przybywa!!! Dziewczynki mogą być nie pewne bo \"jeszcze może sie coś pojawić\" ale przystojniacy juz zostaną;-) Gratuluje wszystkim które znają juz płeć. Lusia daj sobie chwile czasu z tym płukaniem, będzie dobrze. MamoE współczuje kataru, strasznie uciążliwa przypadłość. Miejmy nadzieje ze szybko opuści tak dobra duszyczkę;-) Pimach, Obelixowa napiszcie ze dziś jest ten lepszy dzień, ze czujecie sie lepiej. Zaciskam piąstki za wasze lepsze samopoczucie;-) Marteeeczka ja właśnie zaczęłam chodzić na basen. Obiecałam sobie ze po I trymestrze jak badania będą oki to idę i od tygodnia sie \"mocze\". I czuje sie super lekka. Energii mi już nie brakuje wiec śmigam tam jak mały samochodzik. Dziewczyny jak macie możliwość to polecam! Co do jedzenia to rano nie jestem w stanie wcisnąć w siebie kompletnie nic. Dopiero koło południa mogę pochłonąć konkretny obiad, potem cos z owocków i miedzi 17-18 jakieś mięcho z warzywkami a potem mandarynki za mną chodzą. Jakos mało to wychodzi wiec staram sie te śniadania wciskać ale idzie mi strasznie oporowo. No ale czego sie nie robi dla Kosika hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka09
A ja dziewczyny idę dziś do lekarza ,może i moja dzidzia się już ujawni:-). Ja miałam 3 razy robione usg,dziewczyny czy to nie za dużo?bo troszkę się martwię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klunia, u mnie za oknem taka pogoda, że chyba dziś naprawdę będę grzecznie leżała w łóżku. ;-) Pobolewa mnie brzuch, ale mam nadzieję, ze to normalne. Staram się nie martwić, ale to chyba już jest wpisane w psyche matki do końca jej dni. :-) Poniewaz jem sporo leków, to musze cos jeść, bo mnie boli żołądek, jak przyjmę je na czczo. Ale mandarynki jak najbardziej, od poczatku sa na czasie. :-) Tuncia, w sobotę robie porządek na łbie i wówczas wyślę Ci zdjecie, bo stwierdziłam, że teraz to jeszcze byście mnie wyrzuciły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny. ja tez mam termin na czerwiec a konkretnie na 6 czerwiec. i chcialam zapytac jak wygladaja juz wasze brzuszki. bo mojego nie ma wcale. waga ta sama a brzuszka jak nie bylo tak nie ma. fakt faktem ze garderobe juz musialam zmienic bo niestety moje obcisle dzinsy mnie zaczely uwierac i nosze juz luzniejsze. a wy macie brzuszki bo ja zaczynam sie pomalu martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia ja przed chwila ogladalam bloga i nie mialam problemu zeby wejsc;) Milego dnia wszystkim 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianka09 jesli te badania sa potrzebne tto trzeba robic. Na pociezenie Ci napisze ze ja w pierwszej ciąży mialam usg co 2-3 tyg bo ciaża byla zagrozona i inne takie. Wiec w sumie wyszlo tego bardzo duzo a córeczka urodzila sie zdrowa, pełna życia i wszytsko super. Wiec sie nie martw kobieto;-) PImach u mnie za oknem pochmurno i wietrznie, najlepiej w doku sie zaszyć ale moja córcia nie wyobraża siebie dnia bez spaceru wiec właśnie sie szykujemy. A dla Ciebie pora roku idealna bo pomysl jakby to było piękne, słoneczne lato a ty do łóżka przyklejona;-) Odpoczywaj ile sie da! Tuncia życzenia sie nie otwierają ale podejrzewam ze to tańczący mis-mikołajek z wycięta buzia dziecka, te życzenia docierają juz wszedzie i sa super! Dziękuje bardzo. Chrabaszcz nie masz czym sie stresować w swoim czasie brzuszek wyskoczy;-) Jeśli to Twoja pierwsza ciążą to juz wogole badz spokojna, bo ja w pierwszej brzuszka dostałam dopiero w 5 -tym m-cu, wcześniej nikt nie zauważał ze jestem w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilianka09, kochana, ja mam usg co tydzień, a czasem nawet dwa razy w tygodniu, więc nie masz czym sie martwić. Mój ginekolog rozumie, że bardziej mojemu Antkowi szkodza nerwy mamusi. I chwała mu za takie podejście. :-) Tuncia, sliczna karteczka.... Chrabaszcz, ja mam na 15 czerwca i dopiero ostatnio troszke mnie wydelo i to tylko, jak ubiore obcisła tunkę, bo w zwykłym swetrze niewiele widać. Byłamm wczoraj na zakupach w pracu u mojego męża własnie w w/w tunice, więc troszke było widać. Ja jako dumna mama chodziłam tak, ze prawie pekłam z dumy, ale nikt nic nie zauważyl. ;-( Klunia, no to fakt. Własnie sobie ucięłam drzemke i zadzwoniła teściowa... czy mam zamykany słoiczek, bo ona chciałaby zrobić smalczyk. Uff. No i wzięłam się za ubieranie mojej małej choineczki, bo na wielka wciąz czekam i negocjuję z moim mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrabaszcz- nic się nie martw. Ja też nie mam brzucha. To normalne zwłaszcza przy pierwszej ciąży. Wyskoczy kolo 5 mc. Też się bałam, ze coś jest nie tak, ale po prostu mamy silne mięśnie brzucha. :) Jeszcze wszyscy zdążą zobaczyć nasze ciążowe brzuszki. :) Ja jakoś nie jem więcej niż wcześniej. jedyna różnica to jem kolacje, przed ciążą nie jadałam ,albo tylko sałatki. I oczywiście masę mandarynek, a ostatnio, jak Was poczytałam, to naszła mnie ochota na kiwi. :) Do mięsa muszę się wciąż zmuszać. Faza na kanapki też mi przeszła. Ostatnio dogadzamy sobie z Mężykiem deserami owocowo- lodowymi z bitą śmietaną. :) To moja zachcianka. Nieważne, że już po 23:00, ja ubijam śmietankę i ze smakiem szykuję lody. Moje tycie się zatrzymało i od miesiąca mam 3-4 kg więcej niż przed ciążą i nic się więcej nie dzieje. moje koleżanki, które niedawno urodziły maluszki mówią, ze od 5-6 mc zaczyna się poważne tycie. Przynajmniej u nich tak było. Tuncia, czy tego bloga, poza nami, nikt nie może oglądać? Tak się waham i tak jak już wcześniej pisałam, mam schizę na ujawnianie swoich zdjęć w internecie. wolałabym mieć pewność, że to tylko dla nas i wtedy bym do Was z przyjemnością dołączyła. Zdjęcia tylko musiałabym zrobić, bo w ogóle się ostatnio nie fotografuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobitki, a gdybym tak się podłączyła na stałe do USG to myślicie, ze dałoby radę?;-);-);-) ja już 2 tyg. po USG i zaczynam panikować co sie tam dzieje u maluszka;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala_czeklada, Ja też chcę się podłączyć na stałe do usg. :) :) Mogę moją malutką oglądać cały czas. Jak jej nie widzę przez dwa tyg. to też wymyślam, ze coś może być nie tak. Zwłaszcza ,że jeszcze nie czuję jej ruchów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NO właśnie Fasolkowa mamo, ja też bym chciaął, zeby dzidzia już kopała to bym była spokojniejsza. W ostatnim tyg, strasznie mi brzuszek wywalił-w sumie nie ma już wątpliwości jak się na mnie patrzy, ze jestem w ciązy;-) a jak 2 dni nie usrósł nic to się martwię jak głupia i męża zamęczam... w każdym razie na wadze spadło mi 2 kg...ale to chyba dlatego, ze zaczęłam się równoczesnie jak zaszałam w ciażę leczyc na tarcvzycę, ponoć leki mają wpływ bo kiedyś ptytyłam bardzo dużo i nie weidziałam czemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo ten blog jest zastrzezony hasłem i nikt oprocz nas, czyli oprocz tych co maja hasło go nie obejrzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZESC MAMUSIE A CO TU TAAAAAKA CISZA????????? kochanr dzieki za wsparcie- ale same wiecie jak to jest z maleństwami... latam za moim jak głupia.właśnie stoi koło mnie i zawodzi;-) mareteczka- ja miałam rodzic tymusia w styczniu ale niestety nie dałam mu się juz dłużej wylegiwać:-) miałam indukowany poród (tak poważnie to zadziałał instynkt matki). niestety rodze baaardzo duże dzieci ponad 4kg i niestety nie jest to zawsze normą ze powyżej 4 robią cesarkę.mojego pierworodnego wyciskałam naturalnie (4.3kg)- dziewczyny-mamusie-pierworódki- stańcie na rzesach i róbcie cesarkę jezeli jesteście pewne duużych dzieci. a no i dlatego może sie nie znamy z topiku:-) ale za to jak teraz dałysmy czadu....:-):-):-) biała- tez bym sie podpięła;-) tuncia czy ja tez moge zajrzec na bloga i sie dołączyc? lusia jak dziąsła? przeszło?? mnietez to dopadło.. ania ja jem chyba normalnie.ale męża masz cudownego!!baranina...hmmm...slinka leci...mój też jest tym co w garze gotuje i wymyśla dziwactwa ale baraniny to chyba nigdy nie jadłam..za to jak ja jestem sama to idą tylko kanapki i p[izza. nie znosze gotować!!!! mamusie kochane-nie patrzcie na wagę!!!przecież może wam się woda zatrzymać albo cycuszki urosły;-) ja w każdej przytyłam 20kg i nic nie zostało.a brzuszek dostaje tak w 5miesiacu.jeszcze chodze w starych spodniach i jest ok. dziewczyny pamietam ze jak mnie tak dziwnie pobolewało z tyłu to stawali nie rwę tylko odginanie sie ogonowej albo promieniujący ból od rozchodzacego się spojenia (moja kumpela to miała-TRAGEDIA) tuncia-tak jest spimy na lewiznie:-):-):-) pa pa pa kochaniutkie pimach???a ty gdzie sie szwędasz???:-)do łóżka kochana!jak twoje boleści/ przeszły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×