Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Obelixowa ja tez urodziłam naturalnie mojego Nikosia 4320 i dało sie, ale ciezko , a słyszałam ze teraz juz takich duzych dzieci lekarze nie pozwalaja rodzic naturalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tuncia- i właśnie dlatego ze bylo ciężko po co maja sie męczyc?? istna głupota.a jak sie pomysli o konsekwencjach.... nno ale fakt dało rade;-) ciekawe jak duże bedziesz teraz miała? życze takie \'standardowe\' 3500g:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obelixowa, jezdem. Ubrałam moją nowa choinkę!!! Malutką mam w sypialni, bo jakoś dziwnym trafem spedzam tu najwięcej czasu ;-), w tonacji srebrno-granatiwej. A dużą złoto-czerwoną. Uff. Ale jest bosko!!! Jutro rano lecę na wigilię do moich dzieciaków do klasy, potem do teściowej położyć sie i na rosołek, i spowrotem do szkoły na wigilię dla nauczycieli. Zaprosili mnie, miło. Pobolewa mnie brzuch, ale to chyba normalne. Czy którąś z Was też boli? Kiedy wreszcie poczuję ruchy, żebym się troche uspokoiła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pimach-może cie pobolewać bo w końcu macica sie wzięła do roboty;-) te bole są normalne, ale juz widziałam dziewczyny o tym pisały tylko wiesz ból bólowi nie równy i ja dzwonie do gina jak mi coś nie pasuje widze że nam trzeba cegłówki do dupska przywiązać może wtedy byśmy leżały???ja tez dzisiaj załatwiałam choinke ale przywiozą mi ją w sobote.także synek starszy z tatusiem będą ubierac bo mamusia bedzie siedziec w poznaniu:-) tuncia👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie pobolewa cały czas, ale przyjęłam to za normę. Pimach, musimy z tym wytrzymać, nie ma rady. :) Ja bardzo, bardzo chcę, żeby moja Mała się poruszała, a tu nic. Jedynie, gdy ćwiczę i leżę na brzuchu, to czuję dziwne ruchy, jakby cosik w brzuchu mi się przewracało. Nie wiem, czy to mojej Niuni nie podoba się to rozciąganie, czy daje znak, że jest i ćwiczy ze mną. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć mamusie:) mam zaległości w pisaniu ale źle się czuję straszne mam bóle u dołu pleców ,lekarz powiedział ,że to wina tyłozgięcia macicy więc się tego trzymam. mięska nadal nie jem nie mogę go nawet\"czuć\" owoce ,surowe warzywa itd oooo i ziemniaki z kefirem plus pomidory pod każdą postacią.. nie wiem dlaczego u Was słabo brzuszek widać booooo u mnie to masakra ...dzisiaj pani w sklepie przepuściła mnie do kasy :( poczułam się taka duuuuża..ale brzuszek wypinam dumnie:) zdążyłam dzisiaj zaliczyć fryzjera i manicure więc psychicznie całkiem dobrze się czuję. gratuluję wszystkim ujawnionych siusiaczków i nielicznych dziewczątek...oj jak ja chciałabym wiedzieć co tam siedzi:D a teraz zmykam po mandarynkę i spać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja staram sie co wieczor nadrabiac calodzienne zaleglosci, ale powoli nie wyrabiam :-o Dzis tez juz przyslowiowo padam na pysk, a tu jeszcze kupaaaaa prasowania mnie czeka. Byle do niedzieli, do przeprowadzki! Potem juz nie bede musiala sie rozrywac miedzy chata jedna, druga i mala w przedszkolu :-) Na szczescie maluszek nie daje mi w kosc i jakos ogarniam wszystko co powinnam :-) Ale mialam dzis kolejna wizyte u ginki, z tych comiesiecznych. Wszystko wyglada okej, choc cale badanie to cisnienie, waga, sluchanie serducha (150 razy na minute), pomacanie, gdzie konczy sie macica pod pepekiem i wypytanie jak sie czuje co i jak :-P I to wszystko przez tzw nurse practicioner, czyli pielegniarke z wiekszymi uprawnieniami. Lekarke zobacze za miesaic, bo bede miala juz polowkowe usg (polwkowe?! Juz?! kiedy to minelo?!) :-) Jutro tez poprawie sobie nastroj - mam fryzjera, razem z farba :-D A potem - zachrzan jak co dzien ostatnio.... Uhhh, jak juz napisalam, byle do niedzieli :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja watpie ze tym razem dziecko bedzie standardowe, bo jem za 3 prawie:P a i ja i maz jestesmy duzi:) joolaa nie przejmuj sie u mnie tez brzuch wysadził, jak łądnei sie ubiore i doprowadze do porzadku to zrobie fotke:P Moze po swietach wkleje na bloga:) A jak szwagiera mnie ujrzała to powiedziała ino tyle \" ale Ty masz cyce\" :) Mieska tez nie lubie, jem ale sporadycznie, choc wczesniej uwielbiałam:) Ale za to pomidory sałatki i lody, lody, lody...Och aż chyba zajrze teraz juz do zamrazalki bo tam mam zapas lodow:P Chce ktos? Hej dziewczyny a czy nam wolno jesc makówki? Bo juz nie pamietam... Apsika a co u Ciebie? Mam nadzieje ze Ci przeszły wymioty:) POZDRAWIAM WSZYSTKICH:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! - Obelixowa - niestety dziasla dalej krwawia, no ale jest poprawa - lacalut jednak cos dal Przygotowania do Swiat u mnie dalej jak po grudzie , prezentow nie mam, choinki nie ma, okna jeszcze w jednym pokoju zostaly do mycia, zakupow tez nie ma . Od poniedzialku mam wolne , wiec bede zap... jak maly samochodzik :) Brzuch troche wydymalo - dalej chodze w starych spodniach, ale rozpinam je gdy siedze , najlepsze widowisko gdy ktos niespodziewanie wchodzi do biura a ja mecze sie z rozporkiem ;) aby doprowadzic sie do ladu. U fryzjera tez nie bylam , jakas niezdecydowana jestem i nie wiem czy chce przyciemnic czy rozjasnic , no a odrosty rosna sobie w najlepsze, cale szczescie ,ze nie sa tak widoczne , bo naturalnie tez mam raczej jasne wlosy. Podbrzusze czasami dalej pobolewa, najbardziej odczuwam to wieczorem,ale nie jest to zbyt bolesne, wiec jak narazie jestem spokojna. Pozdrawiam i milego dnia zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
witajcie u mnie nie ma zadnych przygotowan wogole nie wiem czy beda te sw :( ja nie moge pracowac a nie ma kto tragedja wczoraj bylam u lekarza i zastanawia mnie czemu na kazdej wizycie robi mi usg czy to bezpieczne mowi ze tak 8 stycznia zakladac beda mi krazek boje sie troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Brzuszki! Lusiu, oj szkoda ze wymioty jeszce cie drecza, mam nadzieje ze chociaz na swieta dadza ci odedtchnac! A do mycia tego ostatniego okna prosze zagonic meza!!! Na prawde nie warto sie przesilac! U nas tez choinka jeszcze nie ubrana, planuje zagonic moja dwujeczke w niedziele. Ale z przygotowan swiatecznych to ja dzisiaj zaczne gotowac kapuche z grzybami, do jedzenia i jako farsz do pierogow. Nigdy w zyciu pierogow nie robilam... ta ciaza jakas gosposie ze mnie czyni, bo ja tak naprawde i wczesniej to gotowac nie lubialam :o Joolaa, kolega w pracy wczoraj mnie zapytal czy to beda blizniaki - wnioskuje ze chodzilo mu o obwitosc mojego bardzo widocznego juz Brzusia ;) I tak jak mowi Obelixowa, nie ma so sie martwic o wage, pozniej i tak spadnie :) Tuncia, bosheee, za mna tez ciagle lody chodza!!!! wczoraj przed pojsciem spac napchalam sie dwoma magnum. Ale do mieska juz powrocilam bezproblemowo. Dziwne, ze ja na pomidory nawet patrzec nie moge.... Moja pierwsza byla \"standardowym\" dzieckiem 3500 gr ale przyszla przez cesarke po 20 godz wywolywania, i prawde mowiac nie obrazilabym sie jesli zaproponuja mi cesarke. 30go mam wizyte u pani ginekolog, zobaczymy co powie. Nemezis, wazne zeby swieta miec w serduszku! A czy choinka jest czy nie to juz nie takie wazne - sciskam Was mocno! A co to ten krazek? to na twoja szyjke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
Mama E masz racje ze w sercduszku najwazniejsza:) to jakis krazek na szyjke ktory ma pomoc podtrzymac macice bo ostatnio zrobila sie przepuchlina i 24 tygodniu urodzilam:( dziewczyny tyje 1 kg na tydzien a jestem dopiero w 14 czy to nie za duzo a jej malo dopiero co mi mdlosci przeszly jak ja bym chciala pracowac zanudze sie niedlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa, a jakie cwiczenia robisz? ja musze sie rozejzec za jakos joga w okolicy pracy, bo po przyjsciu do domu moj maly cukiereczek jest bardzo wymagalny a no i nie mam jus sily na gimastyke. Chetnie poszlabym tez poplywac, ale baseny w okolicach pracy nie prowadza zajec dla ciezarnych... chociaz musze sie upewnic. Wczoraj wieczorem przygotowalam sobie relaksujaca ciepla kapiel, sekunde po zanurzeniu sie poczulam "bum, bum, bum" z brzuszka. Mam nadzieje, ze to z przyjemnosci :) Acha, swietne wiadomosci ze moge spac na lewym boku! czasem spie tez na polbrzuszku, jeszcze mi nie przeszkadza :) A co do maku to nigdy nie slyszalam ze nie mozna jesc... ja tam pieke makowiec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
mam takie pytanko kiedy powinam poczuc pierwsze ruchy bo w ppierwszej to bardzo puzno poczulam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis, to trzymam mocno kciuki zeby ten krazek pomogl!!!! A na nude to moze jakies nowe hobby sobie znajdziesz? albo moze podszlifuj nauke jakiegos jezyka? Ja na pewno bym sie zanudzila na smierc bez pracy :o padam z glodu ale jeszcze musze czekac bo dzisiaj mamy "swiateczny" obiad w wydzialem - restauracja malejska, az mi slinka leci, bo w tej ciazy ciagle tylko pikantne bym jadla ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis, jak to sie mowi, kazda ciaza jest inna. W mojej pierwszej ja tez poczulam ruchy bardzo pozno ok 5 miesioca, moze tez i dlatego ze nie wiedzialam jakie to jest odczucie. Poza tym moja corka byla bardzo leniwa w brzuszku, nie kopala, czulam ja tylko jak zmieniala pozycje jub sie naprezala. Tym razem czyje juz wyraznie kopniaczki, co utwierdza mnie tez w przekonaniu ze to bedzie chlopczyk ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
Mama E co do hobbi to mam zaczelam hawtowac krzyzy super sprawa wycodza mi niezle obrazki narazie male robie :) i duzo czytam mam nadzieje ze ten krazek pomoze 3 porażki nie zniosla bym chyba ale pozostaje to w rekach Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis to Ty juz 14 kg przytyłas? Bo piszesz ze jeden na tydzien... Ja przez cała pierwsza ciaze przytyłam 19 kg, a teraz jestem w 14 tyg i przytyłam 4 kg. Ej nowiutkie wpiszcie sie do tabelki! :) Ja w pierwszej ciazy ruchy poczułam pod koniec 4 m-ca a teraz juz chyba czuje, bo czuje takie kołatanie lekuskie ktorego wczesniej nie czułam. Z pierwszym dzieckiem tez cos podobnego na poczatku czułam. Jeszcze nie czuc zadnych kopniec, a maz juz by chciał poczuc jak go dzidzia kopnie:P Co chwile przykłada reke i mowi \"ej malenki kopaj\" Mama E w ktorym jestes tygodniu ciazy? Moze wstaw suwaczek, bede mogła podgladac:P Ja tez haftowałam jak byłam w pierwszej ciazy i wychaftowałam Nikosiowi obrazek ktory ma teraz na scianie:) Teraz nie narzekam na nude, bo widomo ze przy 2,5 latku zawsze jest co robic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
tuncia ja tak tyje od 6 tygodni dopiero naszczescie ale sie przezazam tym bardzo jak ja bede wygladala :( ja nic nie czuje narazie zobaczymy jak to bedzie ale to stresujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Mamy! Mama E, ja chodze na basen \"normalnie\", tzn. nie na zadne specjalne cwiczenia dla ciezarowek.Troche poplywam tam i z powrotem, a potem cwicze w wodzie,chodzenie tez jest bardzo dobre(wg. fachowych gazet), choc bardzo ciezkie, jak na ksiezycu;-PNo i plywanie na grzbiecie, bo obciaza kregoslup. MNie cos ostatnio pobolewa:-( A wymioty to mnie tez mecza.I na 100% nie trawie jajka, bo od razu...terefere. Kiedy to sie skonczy?Juz mogloby. A z joga to swietny pomysl.Mnie tez strasznie korci( w czasach studenckich nawet troche jogginowalam), ale jakos nie moge sie wybrac:-o I nie wiem czy wiecie, ze ostrych potraw sie nie zaleca w ciazy.Ponoc( znowu sie powoluje na madre teksty) to zwieksza ryzyko alergii u dzidzi.Podobnie z gazowanymi napojami, typu coca-cola. A mak jest o tyle nie wydajny, bo nie ma zadnych skladnikow odzywczych czy witaminowych, a tylko przechodzi przez czlowieka. Obelixowa, a to Ty styczniowka formalnie jestes?;-) WYobraz sobie, ze ja urodzilam coreczke z waga....4600g. Bardzo chcialam naturalnie( w wodzie), ale od razu jak przyjechalam do szpitala(bylo tydz.po terminie) to wzieli mnie na stol, ze nawet nie zdazylam sie zastanowic co i jak...Jak piszesz, ze to sie moze powtorzyc to...pieknie.Chyba teraz tez mnie bedzie czekalo cc. A chce natura...Po prostu chce:-)(bo nie wiem co to znaczy hihi). A po cesarce to tez nie jest za wesolo:-( Zrobilam dzis rano badania, ciekawe jak wyjda. Ile placiliscie za toxoplazmoze?WOgole prosze napiszcie mi jakie Wy badania juz wykonalyscie,ok? A u mnie sniezek....szkoda, ze taki mokry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, no dobra, dobra, ale ta tabelka chyba jest daleko,co??? Nie chce mi sie szukac, aj aj. Powinna byc na kazdej stronie standardowo,o! Ja z niecierpliwoscia czekam na pierwsze ruchy...to jedno z najpiekniejszych doznan, jakie kobieta moze przezyc...(zaraz po seksie hihi).W pierwszej ciazy poczulam tak w pelni swiadomie w 18 tyg., ale podejrzewam, ze wczesniej juz sie zaczelo, tylko nie wiedzialam, ze to TO. I tez chce sobie zamontowac usg w domu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialo byc: (zaraz przed seksem)!!! Zreszta, nie ma co tego dawac w jednym szeregu, bo to niesprowadzalne do jednej kategorii. Mam nadzieje, ze wiecie o co mi chodzi. Juz nie moge sie doczekac i zazdroszcze(oj bardzo bardzo), tym, ktore juz czuja bulgotki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie:-) niech wam bulgocze w brzuszku na zdrowie! i oby codziennie mocniej:-) ja sie pochwaliłam mojemu ginowi ze już czuje a on......w głowe sie postukał i powiedział ze z punktu anatominczno-fizjolog to nie mozliwe! i zebym sobie nie ubzdurała ze to To bo to TYLKO jelita;-( a ja mu8 ze swoje wiem i...konsternacja:-) i mam czekac na te prawdziwe ruchy bo trzeba zapisaC....oj jesssoooo kochane czy to ważne jak urodzimy?? ważne zeby bez problemów szybko i prawie bezboleśnie. chociaz faktycznie po naturalnym mozna od razu wstawać i fisiować z dziecinką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E- ja ćwiczę pilates. Troszkę jogi i rościągania przy fajnej spokojnej muzyce. Sama joga mnie wkurza, zwłaszcza sterczenie w jednej pozycji przez kilka chwil. Ze swoich ćwiczeń jestem bardzo zadowolona, jak nie daję rady, to robię coś innego albo odpoczywam. Polecam. Z basenem wolę nie ryzykować, zwłaszcza, że zimno na dworze... Nie chciałabym, zeby jeszcze jakieś przeziębienie się przypałętało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj to dobrze dziewczyny ,że nie jestem sama z tym wywalonym brzuszkiem a piersi też mi rooooosną ale na to akurat nie narzekam:D na basen lekarz zabronił mi chodzić chyba,że na taki którego jestem 100% pewna jakiś prywatny czy cuś....no nie dorobiłam się jeszcze:D żałuję bo przed ciążą regularnie chodziłam i brakuje mi :) w pon idę na co miesięczną wizytę może się dowiem co tam \"siedzi\" nie wiem czy to co czuję to ruchy ...takie pływanio-łaskotanie:P co do coli ...przed ciążą sporadycznie przeważnie w drinku z łiskaczem (kurcze szkoda ,ze nie wolno:D:D:D) a teraz cola z cytryną jak widzę...to się trzęse jak małe dziecko tak mam na nią ochotę:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dziś na pracowej Wigilii zaszalałam i wypiłam dwie szklaneczki coli. :) Tak malutko chyba nie zaszkodzi... I najadłam się pierogów, kapustki i śledzików. I wigilijnego jedzonka już mi starczy. :) muszę coś nowego wymyślić na naszą prawdziwą domową Wigilie, bo śledzików już mam dość na dłuższy czas. U mnie jest bialutko. Mieszkam przy parku i alejki parkowe wyglądają ślicznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Marteczka - ja placilam po 25 zł za IgG i 25 zł IgM - wczesniej zrobilam samo IgG ale wynik mialam watpliwy i musialam znowu zrobic , no ale oba wyszly ujemnie, wiec juz z toxo mam spokoj. - Mamo E- okna wymylam, sama, ale juz uprzedzilam swojego ,ze ma tez zabrac sie za porzadki swiateczne, bo sama nie mam juz tyle sil co kiedys. U mnie rowniez bialo :) MIlego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×