Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

No raczej trzeba miec konto. Ale moze ktos ze znajomych ma? U mnie ma maz i szwagier i znajomi takze problemow z zamawianiem nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E_____ ja tez dzis weiczorkiem serwuje pizzole w chacie :-) Jesliby ktoras nie mogla w nocy spac z glodu, to zapraszam :-) Spod kupiony, ale polecany, wiec moze da sie zjesc :-) A i tak nic innego na kolacje nie bedzie, bo mnie ostatnio naszlo na takie \"zdrowe\" jedzenie, ze az starach sie bac, jak mi d**pa urosnie :-D Kolorowy motylek____ Jak powiedziala Mama E, ja jestem za Polska 7 godzin do tylu, wiec teraz u was juz po 21 a u mnie dopieor po 2, srodek dnia. Dlatego tez z reguly monologuje na forum, jak wy juz spicie, bo wtedy mam czas zeby na spokojnie zczytac i pomyslec :-) A co do kapieli, ja tez korzystam, nawet czasami z jakas sola (mialam jeszcze z PL taka w Rossmanie nabyta, niemiecka chyba, dla skory wrazliwej, nawet dla dzieci, rumiankowo - nagietkowa, super! Szkoda, ze ostatnia z zapasow :-o ). Jesli nei masz zadnych infekcji babskich, czysta wanne (najlepiej swoja domowa :-) ) to chyba mozna. Byleby nie za goraca woda, jak dziewczyny pisza. No i jesli tylko poczujesz, ze ci slabo, to z miejsca wylaz. Ja nie moglabym sobie odmowic poleniuchowania w wannie od czasu do czasu 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis____ super, ze sie odezwalas. Jak sie czujesz? Czy strachy juz przeszly? ❤️ A z malutkami to tak bywa, ani sie obejrzysz a babel bedzie harcowal na calego, bez wzgledu na to co robisz, i ktora godzina. Na poczatku tak niesmialo sie zaczyna tylko :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MamoE- to zdrowka i jeszcze raz zdrowka zycze! Mam jeszcze do Ciebie pytanko- na to wtorkowe usg zabierasz core? My sie tak zastanawiamy, ale chyba i tak wyjscia nie bedziemy mieli, bo nie bardzo miala by z kim zostac tyle godzin( bo do Krakowa musimy dojechac). Jest jeszcze za mala, zeby cos zrozumiec z tego, ale moze Ja aparatura zaciekawi;-) A ja chyba mam potworna zgage!Ni ewiem czy to to, bo nigdy nie mialam, ale wszystko na to wskazuje.OKropne uczucie, tfu!Zna ktos jakis magiczny sposob, zeby sie tego pieczenia pozbyc? Dunia, pewnie bedziesz to niebawem czytac, bo noc jeszcze daleka przed Toba, wiec zycze Ci milego czytania i myslenia:-) A reszcie-dobrej, spokojnej nocki😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, martwi mnie cos, bo mam te bole, takie miesiaczkowe, w podbrzuszu. Poza pierwszymi tygodniami ciazy, nie mialam takich dolegliwosci, czy to normalne? Czy to objaw powiekszajacej sie macicy? Troszke mnie to martwi :o Matreeeczka, chcialabym zeby Mala z nami poszla na to usg, ale jeszcze nie wiem czy ta klinika nam na to pozwoli. Bede sie z nimi kontaktowac dopiero w poniedzialek, jak juz dolecimy do Gdanska, bo jakos sie nie moge dodzwonic stad :( A teraz skarpetki na nogi, szklanka cieplego mleka i do lozka :) Spokojnej nocy 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeczka, na zgagę migdały, ale musisz je dłuuugo żuć, tak, żeby się to mleczko z nich wytworzyło. Powiem Ci, że jadłam dwie paczki, oczywiście nie naraz, i jak na razie, odpukac, przeszło. Bo masz racje, uczucie obrzydliwe. Błe. Tuncia, poluje na stolik do łóżka pod laptopa i znalazłam fajne na Allegro. Ciuchów jeszcze nie kupowałam, ale mój m namietnie cały sprzęt wędkarski... MamaE, wierzę, że nie mozesz się doczekać. Mnie wykoańcza czekanie na poniedziałek, zawsze lecę do gina sprawdzić, czy wszystko ok. W ten poniedziałek mam połówkowe. Matko, jak to zleciało... Pomysł z pokazaniem córeczce wydaje mi się doskonały. A na niepokojące Cię bóle weź sobie No=Spe i połóż się na jakiś czas. Minie. A ten lek w ciąży jest bezpieczny. Dunia_77, mnie powiedział lekarz, że w pierwszym trymestrze ciepłe (nie gorące!!!) kapiele nie sa wskazane, natomiast w drugim, jak najbardziej. I powiem Wam, ze skrupulatnie z tego korzystam. Dostałam od przyjaciółki na gwiazdkę peeling myjący z Joanny, w takich malutkich buteleczkach, owocowe, aktualnie dwa azy w tygodniu uzywam pomarańczowego. Powiem Wam, ze pachnie cudownie, a skóra gładziutka jak przysłowoiowa pupcia niemowlaka. I cą taniutkie jak barszcz. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia jeszczed raz wielkie dzięki za pomoc, co my byśmy bez Ciebie zrobiły :) Dziewczyny dzięki za komplementy, :) OlaOli pewnie że pamiętamy Cię, trzymam mocno za Was kciuki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym razem skopiowałam to co napisałam, nie wiem co się dzieje że wysyła mi ciągle tamtą wiadomość, no ale nic. witam z rana, wczoraj byłam u lekarza ogólnego, no niestety, myślałam że to zwykłe przeziębienie, ale mam zapalenie oskrzeli, no i oczywiście antybiotyk, o nazwie bioparox czy coś takiego, ponoć nie przenika przez łożysko, stosowała już któraś z was?? Ale mam też i dobre wiadomości, byliśmy też wczoraj na usg połówkowym:) Moja dzidzia waży prawie 400 gram:) wszystko jest wporządku:) Lekarz na 95% powiedział że to dziewczynka:):):):) Jeszcze się za bardzo nie nastawiamy, ale to i tak dużo:) Powiedział że miał złe warunki do oględania, bo Nasza dzidzia była zwinięta w kłebek :) a do tego złączone nóżki i za nic w świecie nie chciała ich rozłączyć :) Wstydliwa:) ale lekarz powiedział że przez moment migły mu wargi sromowe, tylko ręki sobie odciąć za to nie da, dlatego to 95% :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety na tym naszym blogu nic nie mogę zrobić, tylko mogę o was poczytać i pooględać zdjęcia, sama nic nie mogę dodawać. Nie widzę też do ściągnięcia książki, jak piszecie instrukcje jak coś zrobić to ja w ogóle czegoś takiego nie mam. No nie wiem może ja poprostu jakiś anty talent jestem do takich rzeczy i jakoś ciężko kapuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podaje jeszcze raz instrukcje jak umiescic cos na blogu. Wklepujecie adres bloga. Wpisujecie hasło które podałam, a jak ktos nie ma podam na maila. 1. W prawym górnym rogu klikamy „zaloguj się” 2. I wpisujemy login i hasło, które równiez podałam, jak ktos nie ma pisac maila to posle:) 3. Otworzy sie nowa stronka i tam w prawym gornym rogu klikamy „nowy wpis” 4. pojawi sie tabelka do pisania, najezamy kursorem i piszemy,bądx wklejamy gotowy teks, link. 5. Żeby dodac fotke nalezy kliknac na pasku zadań ikonke „wstaw obrazek z zasobow” 6. otworzy sie nowe okienko klikamy „przegladaj” 7. wybieramy plik z folderu takiego w jakim zapisalismy fotke na komputerze 8. klikamy”dodaj plik” 9. nazwa fotki pojawi sie w tabeli 10. no i klikamy wstaw jako obrazek i gotowe:) A teraz dla tych ktorzy juz maja wpis na blogu i chcieliby cos dodac tylko: 1. dwa pierwsze punkty robimy tak jak wyzej jest napisane. 2. szukamy swojej notatki i pod nia klikamy napis”zmien wpis” 3 no i dopisujemy cos badz dodajemy zdjecie tak jak jest napisane wyzej w punktach od 4 do 10 :) A jak ktos sobie nie radzi piszcie na mojego maila maliszenka@gmail.com to was wyrecze:) Sory za byki, ale takie cisnienie dzis niskie ze juz marze o drzemce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joola- ja też mam na plusie ok.7 kg, przy czym teraz w niecały miesiąc już 2-3 kg mi przybyły. Martwię się tym, bo podobno 5 kg w miesiąc może oznaczać jakieś zaburzenia, a do końca stycznia jeszcze 9 dni... Aż się boję na wagę wchodzić....Nie jem jakiś zaskakująco dużych ilości, a kg skaczą. :( Mamo_E- uważaj na siebie, Na pewno no spa pomoże. To chyba skurcze, więc tym bardziej bądź ostrożna. Ja w wannie czasem przesiaduję. W pierwszym trymestrze raczej tego nie robiłam, ale teraz z Mężykiem robimy sobie wspólne kąpiele. Mamy duża wannę, są bąbelki i jest milutko. ;) Oczywiście woda nie jest gorąca, kąpiel trwa ok.20 min, a z bąbelkami uważam, żeby masaż nie był na brzuch i był bardzo delikatny. Tuncia- sukieneczki fajowe, muszę męża namówić. :) Ewcisko- gratulacje!!!! Ja też mam małą córeczkę ,troszkę cięższą, bo narazie 450g. Już nie mogę się doczekać, aż ją przytulę. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ewcisko, gratuluje coreczki:-) Wiesz juz jak bedzie miala na imie? Ostatnio to same coreczki na naszym forum hihi. Bioparox kiedys bralam, psika sie do ust i w miare szybko pomaga i faktycznie jest bezpieczny. Zdroweczka! MamoE, ja mysle, ze Twoje bole to normalne- rozciaganie sie macicy. Ale tak jak dziewczyny pisza- NosPa powinna pomoc(jest bezpieczna). Ja tez juz licze godziny do poniedzialku....i wtedy(mam nadz.) oznajmie Wam Kto mieszka w moim brzuszku:-) Ciekawe czy ktos z was nie chce znac plci?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeeczka- bioparox w ciąży brała moja koleżanka, jest bezpieczny, więc nie ma co się przejmować. Zdrówka! Troszkę ściągnęłam z Twojej wypowiedzi i właśnie wysłałam męża po wymienione przez Ciebie tantum verde i syropki, bo chyba mnie też znowu przeziębienie bierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, chyba coś pochrzaniłam, sorry Marteeeczka, jakoś bioparox Tobie przypisałam. Ale inne leki od Ciebie ściągnęłam, więc pomyłka nie była aż tak duża. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Mamo E - tez odczuwalam cos podobnego i wczoraj i dzis. Nawet ciezko mi wyprostowac sie. Choc raczej nie porownywalabym tego do boli miesiaczkowych tylko cos w rodzaju kolki jak po wiekszym wysilku. Wyczytalam w mojej ksiazce ,ze to normalne odczucia rozciagania wiezadel i powiekszania macicy ... Ewcisko - gratuluje corki :) Faktycznie niedlugo na naszym forum bedzie wiecej corek. Ja musze uzbroic sie w cierpliwosc, bo dopiero za 2 tyg bede miec usg polowkowe, no chyba ,ze wczzesniej zdecyduje sie na to usg 4 d ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co kapieli to nie przepadam szczegolnie ;) Wole prysznic - niestety mamy wanne i prysznicuje sie w pozycji kuczno - stojacej ;) w efekcie czego cala lazienka zazwyczaj jest zalana. Czytalam ,ze kapiel nie jest wskazana w ciąży, ale wlasnie w bardzo goracej wodzie, wiec pewnie umiarkowana temp i umiarkowany czas przesiadywania nie powinnien zaszkodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest udało się, teraz postaram się już sama dodawać coś na naszego bloga, ściągnęłam sobie już język niemowląt i za chcwilę troszkę poczytam :) Poprosiłam męża o pomoc, bo on jest bardziej do przodu z tą techniką niż ja. On skorzystał tunciu z twojej szczegółowej instrukcji i pokazał mi jak to wszystko działa. Ja poprostu odrazu logowałam się na tego naszego bloga, tzn musiałam podać tylko hasło bez loginu i dlatego nie mogłam nic tam wprowadzić, no ale teraz już będę wiedziała:) Tuncia dzięki za powtórzenie instrukcji!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, tak już sobie myślę od dłuzszego czasu, że chętnie bym dołaczyła do tego waszego bloga o ile oczywiście jest taka możliwość. Mogłabym was dziewczyny lepiej poznać. Jezeli Tunciu jest taka możliwość to daj znać. Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dzien! Wyszlam z mala o 9ej i wrocilysmy dopiero o 19ej!!! ale swietnie bo pogoda piekna i teraz jakos chce pospedzac troche czasu sama z mala, bo jak juz przyjdzie malenstwo to juz tak sobie nie bedziemy mogly pojechac na drugi koniec miasta same. Oczywiscie zachaczylam o sklep z ciuchami dla ciezarnych i spedzilysmy tam poltorej godziny. Naprzymierzalam sie mase kolorowych ciuchow a co kupilam? czterey rzeczy i wszystkie czarne!!! Cos chyba u nie z kolorystyka nei tak :o Skurcze/bole miesiaczkowe sa dzis lzejsze, ale poobserwuje jeszcze jutro i gdyby co to od razu do szpitala lece. Jak narazie nic na to nie bralam, a No Spy dziewczyny to aj tu nie mam (zaopatrze sie jak bede w Gdansku w przyszlym tygodniu) ale myslalam ze tez jest na basie paracetamolu? Ewcisko, gratuluje coreczki! Nawet jesli jak narazie 90 procentowki :) Gdyby nie Mala to bysmy pewnie nie chcieli znac plci, niektore szpitale w UK nawet nie mowia plci na usg polowkowym. Ale chcemy ja juz przygotowywac na nadejscie Ktosika, i dlatego tez to 3d/4d. Jedyna niewesola rzecz to lot do Gdanska mamy o godzinie 6ej rano!!! Pobudka bedzie o 3ej :o 😭 😡 strasznie padnieta jestem i juz M zapowiedzialam ze dzisiaj bede chrapac ;) i to mi wlasnie przypomnialo jak pod koniec pierwszej ciazy spalismy w oddzielnych sypialniach bo ja tak strasznie chrapalam, ze nieraz sama siebie obudzilam :D:D ponoc w ciazy to normalne ;) A teraz zycze Wam wszystkim spokojnej nocki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, Ja miałam też bóle podbrzusza podobne do bóli miesiączkowych i moja lekarka kazała mi brać nospe przez 10 dni i wtedy jak nie pomoże to się zgłosić. Z tego co mi powiedziała to takie bóle wskazują na skurcze ale mogą też oznaczać początek stanu zapalnego więc dobrze jest takie przypadki szybko skonsultować. Mój synek harcuje na całego! Na początku ułożył się w jednym miejscu i odczuwałam go tylko po prawej stronie brzucha ale teraz rozgościł się już na dobre. Dziś tak leży, że jak usiąde lekko pochylona do przodu to czuje go cały czas, chyba mu niewygodnie w tej pozycji. Ładne te sukienki na allegro! Ja konto założyłam niedawno bo tak spodoboło mi się okrycie kąpielowe dla maluszka, że nie mogłam się powstrzymać. Za radą dziewczyn kupiłam tam też \"język niemowląt\" książke zawsze lepiej się czyta niż z kompa a cena przystępna 25 zł razem z przesyłką (jest kilka aukcji tej książki) - fajna rzecz to allegro. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka_B
czy mogłybyście pomóc... tak dużo wiecie... takie objawy: spie jak zabita,po 15 godzin,wogole nie chce mi sie jesc a jak juz zjem cos tresciwego to wymiotuje po minucie,a sikam takim ciemnym pomaranczowym moczem i on taki ciezki jest az opada na samo dno.Normalnie nie wiem o co chodzi ,chyba musze pojsc do lekarza ,... nie jestem w stanie sie opiekowac eryczkiem (1,5roku), poprostu na nic nie mam sily ani na spacer ani na zabawe tylko bym spala,nawet zupy mi sie nie chce ugotowac.Masakra,juz sama nie wiem co mam robic. nie ma mnie w PL, jestem w UK, tam jest wszystko do góry nogami :o termin na 17 czerwca 2009 Dziękuję! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolezanka_b, kto ci prowadzi ciaze, GP czy szpital? W kazdym badz razie, radzilabym jak najszybciej do szpitala i nie do antenatal unit ale od razu na wydzial maternity. Wiem, ze czasami moze nam sie wydawac ze w UK jest wszystko do gory nogami, ale jak juz cos sie dzieje to gwarantuje ci ze dzialaja bardzo szybko i dobrze. Ale jak mowie, jedz odrazu do szpitala ze swoja karta ciazy i nie zawracaj sobie glowy w tym momencie chodzeniem do GP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mamusie. Co do kapieli to ja nie mam co rozmyslac bo mam jedynie prysznic:( Nadal zazdroszcze tym co juz czuja ruchy bo ja nadal nic:( dzisiaj rozmawialam ze szwagierka i ona poczula ruchy dopiero w 24tyg. Mam nadzieje, ze nie bede musiala tyle czekac;) To moj pierwszy wpis na forum jako mezatka:) Ach super bylo:):) musialam sie pochwalic;) Teraz juz pewnie bede czesciej sie odzywac bo wiecej czasu bede miala:) Kolezanko_B ja na twoim miejscu poszlabym do lekarza, choc wiem ze w UK wszystko jest inaczej z ta sluzba zdrowia, ale sprobuj!!! Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila, gratulacje! Wszystko się udało? Też chodzisz i patrzysz wciąż na obrączkę? Jak mąż, zmieniło się coś? KolażankoB, zgadazam się w przedmowczyniami, koniecznie trzeba się skonsultować z lekarzem. Opisane przez Ciebie objawy nie wygladają \"normalnie\". Trzymam kciuki. Ojej, ale mam jazdy. Pokłóciłam się z M i spałam dzis na kanapie. Beczałam ze złości, było mi niwygodnie, całą noc przewracałam się z boku na bok. A poszło o pierdole. Wymysliłam sobie, ze nie rozmawia ze mną i mnie nie lubi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, shila wszystkiego dobrego na nowej drodze życia. Nie martw się niedługo poczujesz ruchy, może twój Filip jest śpioszkiem i narazie nie ma ochoty kopać:) Marteeczka moja córeczka będzie miała na imię Wiktoria, to imię które podoba mi się już od dzieciństwa, nawet na bierzmowaniu wybrałam dla siebie Wiktoria. Chcemy naszej małej dać też drugie imię i właśnie trwa debata, bo ja chcę Wiktoria Alicja, a mąż chciałby dać na drugie po mnie czyli Wiktoria Ewa, no zobaczymy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila- serdeczne gratulacje :) :) KoleżankoB- leć do lekarza, jak MamaE Ci pisała. Ewcisko- ja bym chciała, żeby moja córcia miała na drugie imię Ewa, po mojej siostrze, ale obawiam się, że mój Mężyk będzie miała jakieś \"ale\". Niby dlaczego po mojej siostrze, a nie jego.... Odwrotnie niż u Ciebie. Tak ładnie byłoby Kinga Ewa... A z Kingą miałam tak jak Tyz Wiktorią. Też wybrałam sobie na bierzmowaniu i od bardzo dawna to imię mi się podobało. Oczywiście, jak przyszło, co do czego, to zaczęłam się wahać, ale Małą już tak nazywamy, więc pewnie tak zostanie. Chyba, że okaże się chłopcem.... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila wszystkiego dobrego! Aby wasze małzeństwo kwitło z miłości:) Ja juz jestem 3 lata po slubie ale nadal chodze i z duma patrze na maa obroczke:) Nistety musiałam ja zdjac juz bo mi chyba palce zgrubły przez ciaze, a w pierwszej ciazy nie byłam taka madra i musieli mi ja przepiłowywac. POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×