Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Shila____ slicznie wygladalas do slubu! Gratuluje raz jeszcze i zycze, zeby taki radosny usmiech juz nigdy nie schodzil ci z buziaka 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje wszystkim za mile slowa:) Ja w koncu poczulam jak Filip rano buszowal w brzusiu:) a jak kopnal to nawet maz poczul:) Chorowitki lezcie i sie leczcie {kwiat] Ponoc ta grypa jest straszna:( gratuluje wszystkim ktore poznaly plec i ciesze sie ze wszystko w pozadku z waszymi dzidziusiami. Ja jutro dzwonie zeby na koniec tyg sie zarejestrowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam po dłuższej przerwie Zacznę od gratulacji dla Shili. Życzę Wam wszystkiego co najlepsze na nowej drodze życia! Ja jestem sobie od 5 dni w Polsce. Zawiodła mnie jedynie pogoda, bo z niecierpliwością oczekiwałam śniegu i pięknej białej zimy. Trudno. Taka ciekawostka odnośnie 4D. Od żony mojego kuzyna dostałam namiary na lekarza, który właśnie robi takie usg łącznie z płytką i za przystępną cenę (nie pamiętam szczegółów). Po tym jak widziałam buźkę ich maleństwa stwierdziłam, że my jednak też na to pójdziemy. Dziś zadzwoniłam do lekarza z samego rańca i ku mojemu zdziwieniu lekarz, który miał za to dostać kasę odradzał mi, mówiąc że jeszcze mam poczekać tak ze 3 tyg bo wtedy maleństwo wygląda już naprawdę ładnie (wspominał coś o zrośnięciu główki) i będzie śliczna pamiątka. Powiedział że najlepszy czas na tego typu usg to między 22 a 28 tyg. Tak więc nici z fotki i tym samym nadal nie wiem kto mieszka w brzuchu :( Dziś rano mąż przyłożył rękę do brzucha i ja spytałam maleństwo o płeć. Miało kopnąć jeśli jest chłopcem - cisza. Potem miało kopnąć jeśli jest dziewczynką - od razu dało znać. Tak więc dzisiaj mamy dziewczynkę :D Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno. Być może już o tym pisałyśmy, ale jakoś nie pamiętam więc pytam. Wczoraj położyłam się na boczku i musiałam jakoś mocno ściskać pierś bo jak się ruszyłam to miałam mokrą koszulę na wys brodawki. Potem jak tak porządnie ścisnęłam to maciupeńka kropelka wyleciała. To chyba było coś przezroczystego. Rano trochę jakby ciągnęło mnie w tej brodawce, ale przeszło. Czy to normalne, czy może jednak nie? Co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP - w ciąży może już pojawić się mleko w piersiach i jest to jak najbardziej naturalne. Wszystko jest w porządku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie zdawałam sobie sprawy, że to może pojawić się tak szybko, myślałam że jakoś przed porodem. No to poobserwuje sobie piersi i poczekam na wyciek z prawej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP, to podobno siara. Wlasnie ostatnio pytalam mojego dr, dlaczego ja nie mam ani siary ani kreski na brzuchu? Powiedział, ze zaraz sam mi narysuje kreskę. ;-) Dziewczyny, dokucza mi w nocu potworny ból w pachwinie. Zawsze prawej. To takie ciągnięcie, jakby skurcz. Zjadłam magnez i no-spę i powoli przeszlo, ale az sie oblałam potem i popłakałam z bolu. Czy ktos tak ma? Czy to te więzadla?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kolorowymotylek - gratuluje \'hamburgera\" myślałam ze sie w pracy przewróce ze śmiechu, poczułam to samo uczucie \"ulgi\" ze będzie córa- bylo mi to niby obojętne byle zdrowe ale podswiadomie marzyam o córce;) fasolkowa mamo - co za cesarskie cięcie:):) cesarka tylko jak cos grozi tobie lub dziecku w zadnym innym wypadku:>:>:> co to za przyjemnosc byc pociętym na wlasne żadanie - bol da sie zniesc bo przeciez nie byloby ludzi:):) ja sama przecholernie sie boje ze na sama mysl mam migrene i bol brzucha ale co zrobic:) trzeba zacisnac zeby i swoje zrobic:) Wszystkie zasmarkane, zakichane i zakaszlane - ZDRÓWKA!!:):) Marteczkaaa_____ JA NIE WIEM NA CO TY CZEKASZ:) DO LEKARZA WIO! shila2 - super ze czujesz kopniaczki synka, ja juz potrafie rozróżniać kiedy moja mała kopie kiedy boksuje... zdecydowanie wole bokserskie popisówki są przyjemniejsze bo jak kopie to czesto w pęcherze a wtedy czy pusty czy pełny to mam wrazenie ze sie posikam;/ nie mowiac ze to nie laskocze a piecze;] AniaP - witamy poczatek \"laktacji\" - podobno to norma, mnie wczoraj w łazience olsnilo jak scisnęłam prawy sutek to wpierw byly biale krople, za drugim razem byly to krople jasnobiale z przewagą wody... druga piers na razie sucha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP w ciazy moze4 wyciekac Ci siara z piersi. To nic złego. Mi w pierwszej ciazy wyciekała ok 7 m-ca, ale nie wiem kiedy najwczesniej moze zaczac wyciekac. Pimach mnie nic nie boalało i nie bolało w pochwie, wiec to troszke dziwne chyba. No i tak cie bolało ze sie popłakałas, czy ze strachu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Mi sie zaczął nie fajny okres wzdęć. Co prawda stolce mam luźne i nawet czasem robie 3 razy dziennie, ale własnie chyba z tego powodu ze tak często mi się chce mam gazy i wzdęcia:/ Najchetniej bym nic nie jadła bo tak mnie boli brzuch:( Wy tez tak macie? Zastanawiam sie czy to nie od witamin. Jakie wy zazywacie witaminki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zażywam feminatal, oprócz tego żelazo i witaminę C dwa razy dziennie, narazie z wypróżnianiem się też u mnie wporządku, tylko stolec jest czarny, czarn-zielony, ale już wyczytałam że to przez żelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia ja okres wzdęć rozpoczęłam juz wcześniej bo bodajże w grudniu, powiedziałam lekarzowi a on zalecił espumisan i tyle. Obecnie już mnie tak nie męczą, ale zauważyłam, że pojawiaja sie jak za długo siedzę, zwłaszcza w jednej pozycji. Ja jeszcze dowalałam sobie pijac mineralną gazowana :P Rozumiem jednak co czujesz, one naprawdę bolą, ja wtedy nie moge ani siedzieć, ani lezeć, a przy chodzeniu masakra. Co do witaminek Tuncia, to nie sądzę by to one powodowały wzdęcia. Ja biore feminatal N i obecnie dodatkowo B complex bo dzidzia wyjadła ja ze mnie i mam tzw. zajady (kąciki). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! AniaP - to siara , nie masz sie co martwic. Ja juz tak mam od 2 tyg :0 Pimach - wydaje mi sie ,ze to wiazadla , ale moze najlepiej skonsultuj to z lekarzem, mnie bolalo z obu stron -raz wyzej , raz nizej , najgorzej przy schylaniu i gwaltownej zmianie pozycji ciala. Tez lykalam magnez dodatkowo. Ja mam prenatal classic teraz, wczesniej complex - tyle, ze wlasnie nie ma tam magnezu i musze dodatkowo przyjmowac, za to zelaza sporo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie kiedy robilyscie/bedziecie robic usg 4d ? Kiedy najlepiej widac dzieciaczka ? Wiem ,ze od ktoregos tyg dzieciak jest juz za duzy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Chcialam oglosic wiesc, ze bede miala druga coreczke- na 90%!:-D:-D Ale sie ciesze!Tak czulam:-) Najwazniejsze, ze jest zdrowitka, wszystko dobrze sie rozwija, wazy ok 370 g, stopka mierzy 2.60mm:-) Na usg widzielismy Ja calutka, nawet sie do nas usmiechala i raczka salutowala( a na usg 4D to wyglada po prostu wspaniale!!!).A jaki ma sliczny zgrabniutko noseczek, no mowie Wam!Slicznotka moja:-) Niech sie strzega wszystkie chlopaki:-P Moj M. byl troche oszolomiony, pytal lekarza na ile jest pewny, ze to dziewczynka:-PPowiedzial, ze nie poradzi sobie z dwoma zieciami hihi. Co do moihc swedzawek to mam predko zrobic badanie moczu i proby watrobowe i jak cos nie tak to predko do lekarza. Tak jak pisze Dunia, moze to byc choleztaza(zaraz musze o tym poczytac). Wysypka przeszla mi na kolejne czesci ciala, a o swedzeniu ni ebede pisac, bo juz mnie tak swedzi, ze aaaaaaaaaaaaa!!!:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga...............Warszaw a Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a...............Łódź Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06...................... ............... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s???.... Kubuś....................śląsk Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.............................. ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala sztorm..............33...15.06.......................... ........podbeskidzie mantraelle..........34...15.06.......................... ..................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06......................... . .........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C..........................Tarnów kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk polka1983...........25...20.06................... .......................Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................28...21.06.................. .................UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06..................... .........................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia, ja robilam 4D w 20 tyg. ( a w pierwszej ciazy w 24 tyg.) i duzej roznicy miedzy nimi nie ma. W tej klinice zalecaja robic od 18-30 tyg., pozniej nie ma sensu, bo wlasnie dzidzia jest za duza. Jak sie maluszek dobrze ulozy to wyglada naprawde tak namacalnie, te oczka, nosek, buzka...no mozna zobaczyc rysy twarzy:-)Cos wspanialego, naprawde!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztorm, dzieki za rady!Masc sobie zapisalam i moze zapytam o nia w aptece.Musze sie jeszcze od dermatologa zapisac. AniaP, to siara jak dziewczyny pisza. Kup sobie juz wkladki laktacyjne, moge byc pomocne. A mnie sutki zaczely bolec i musze jakies krem sobie kupic.Ja jak nacisne sutka to tez mala kropelka wyleci, ale podejrzewam, ze to jeszcze pozostalosci po karmieniu( skonczylam karmic pod koniec listopada). Z wit. to biore Feminatal N, a zelazem uwarzajcie bo nie wolno przesadzic( w tym preparatach witaminowych juz jest zelazo). No i magnez na skurcze. Mowilam Wam jak sie ciesze?:-D Mam dwie coreczki:-) Moj M. bedzie mial wesolo z nami-dziewczynami!:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Marteczko:)gratuluję :)dobre wieści :) następna dziewuszka u czerwcowek:) podejrzeć Lusię możesz na naszym blogu oczywiście co do witamin to brałam Elevit ,później Falvit M,a teraz Prenatal ale coś po nim jest mi niedobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku Shile a nie Lusie sorki:D haha... na blogu Marteczko ale cofnij sie do stronki gdzie ona jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piękne zdjęcie i jakie wzruszające:) Marteczko była Matylda z Wami na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie, wkoncu w ostatniej chwili udalo sie dziadkow zatrudnic i byli z Matylda. I chyba dobrze bo w samochodzie by sie wynudzila( bo usg mielismy az w Krakowie-80km od nas), a z samego usg byc nic nie kumala, tylko bysmy sie pewnie rozpraszali. Zastanawiam sie nad imieniem....bedzie na M. Martynka( troche oklepane juz) Marietta (moj typ) Michalinka(troche oklepane) Marcelinka Marianna( moj M. tak proponuje, ale pewnie beda wolac albo Marysia, albo Anna,nie?) Shila, wygladaliscie pieknie!🌼 Gratuluje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia- ja mam jak kolorowymotylek. Za długo siedzę w pracy i mam potem problem z brzuchem. Tak naprawdę to nic na to nie biorę, tylko staram się ruszać jak najwięcej. W domu nic mi się nie dzieje na szczęście. Z witamin biorę Prenatal, ale chyba potrzeba mi magnezu i wapnia więcej, bo mam potworną ochotę na mleko (strasznie dziwne, nie znosiłam mleka) i na czekoladę. Poproszę gin o coś, jak u niej będę w przyszłym tyg. Marteeeczka- gratulacje :) :) Lusia- ja robiłam 4 d w 15 tyg., a koleżanka polecała mi 26 tydz. na kolejne 4d. Dzidzie wtedy jeszcze ładnie widać, potem już jest za duża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytalam o tej cholestazie ciezarnych i duzo wskazuje, ze to moge miec Choc pisza, ze najczesciej objawia sie w okolicahc 30 tyg., ale to najczesciej. Kurde...grozi to przedwczesnym porodem ( w 40%) i rzadko-obumarciem dzidziusia Musze konicznie badania zrobic bo zaczynam sie denerwowac tym!:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczko tak Kubusia,chociaż chciałam imię na literkę T... w niektóre przesądy wierzę:classic_cool:a babcia mi mówiła zawsze ,ze dzieci które mają pierwszą literkę w imieniu i nazwisku taką samą ,to poprostu jest im w życiu prościej...:classic_cool: więc mój brat jest MM a Tomasz T...na razie sprawdza się u brata:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×