Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Apsika, AniaP - wy naprawde szczuplutkie;) Apsika - koniecznie wklej zdjecie z brzuszkiem :) Rzeczywiscie zaczynaja przewazac dziewuszki - fajnie:) Tez strasznie chcialam corcie - no ale z synusia tez sie okropnie ciesze;) Zastanawiam sie kiedy jest najlepszy czas zeby zrobic usg 4d. Jak wy planujecie - chcecie je miec jak tak to w ktorym tygodniu? Zastanawiam sie kiedy fajnie bedzie widac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, Dziewczyny, jak Wy piszecie, że przytyłyście 4-5kg, to ja Wam potwornie zazrdoszczę! Ja mam już 8-9kg na plusie i nie wiem, gdzie to się mieści! Fakt, moja Nuńka jest duża, na usg w 21 tyg. była oceniona na 450g- to już prawie pół kilo, teraz pewnie jest większa- 23 tyg. się skończył. Ja chyba też rosnę, ale w ogóle tego nie widzę. Strasznie mnie to tycie wkurza. Będę wielorybem, cholercia, na koniec ciąży. Jeszcze teraz muszę leżeć..... :( Nie jem jakiś dziwnych tłustych rzeczy, nie jem masakrycznych ilości słodyczy, a waga rośnie, brrrrrrr Jak ja Wam Apsika i AniaP zazdroszczę. Takie chudzinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila, ja robilam w 20 tyg. i w 23 tyg. i bylo super widac. Ale to zalezy jak sie dzidzia ulozy, tak jak pisala MamaE- u niiej nie wyszlo za bardzo. Byleby nie zapozno zrobic, bo dzidzia bedzie za duza... Fasolkowa, to sie ciesz, ze mimo wagi, tego nie widac, ba- tego nawet nie czujesz! Zwaz na to, ze w te dodatkowe kg. wchodzi tez waga macicy, wody plodowe, lozysko, piersi sie powiekszaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa Mamusko, ciesz sie ze twoich kilogramkow na plusie nie widac! to czego nie widac to tylko zdrowie ;) Ja juz przed ciaza mialam kilka nadwagi, wiec nie wiem czy te 5 to tak koncu malo. Ale zdrowie wazniejsze, teraz tylko uwazac i nie przeginac za bardzo ze slodyczami (ale jak na to poradzic??? :o) bo za duzo kilo to tez niedobrze i moze byc niebezpieczne i dla dzidzi i dla matki podczas porodu, nie mowiac juz o roznych mozliwych chorobskach ciazowych. Ja slyszalam ze najlepszy czas na robienie 4D to 24-26 tydzien. Potem dzidzio moze juz byc za duzy. hmm, niestety tej przyjemnosci juz miec nie bede, ach me lozysko ;) Ale dzidzia smiesznie jest ulozona, jakas yogi mi rosnie bo nogi ma za uszy zalozone :D:D:D KolorowyMotylek, wariatka z ciebie w tej peruce ;) swietnie wygladasz :D:D:D Apsika, no pochwal sie brzusiem :) tak, tak, tez fajna chudzinka jestes ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeeczka- wiem, wiem! Ale i tak, gdy wchodzę na wagę to przeżywam torturę. Liczę na to, że duzo kg ukryło sie w moim biuście, bo już doszedł do F! Normalnie szok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E- na Twoim zdjęciu żadnej nadwagi nie widać. :) Laska i tyle. :) Ja też słyszałam, że najlepszy czas na 4d to 24-26 tydz. i na Walentynki zamierzamy sobie zrobić prezencik. To już będzie drugi raz ogładania naszej Malutkiej w trójwymiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hajka. Faktycznie szykuje sie nam babiniec :-D Gratuluje kolejnych coreczek 🌼 Z tym oddychaniem, a raczej brakiem, to normalna sprawa w ciazy. Raz, ze serducho musi mocniej pompowac, wiecej sie narobi to jeszcze dzidzia rosnie, macica wszystko zaczyna pchac w gore no i zaczyna to wszystko uciskac przepone (akurat u babeczek to ona czesto pracuje przy oddychaniu). No i do tego jak dojdze to, ze gadamy jak sie ruszamy, to zadyszka murowana. Takze to na pewno nie brak sportu, slowo :-D Na tym etapie, przy gwaltownym uprawnianiu sportu to chyba bym sie zasapala na amen :-p Najgorzej jest jak mnie cora dopanie z kasizkami. Tzn, nie najgorzej, ze chce uwielbia zeby jej czytac. Najgorzej, bo ja siedzac na tylku, czytajac do upadlego dostaje zadyszki w polowie pierwszej ksizeczki. Zeby nadrobic braki tlenowe, zaczynam ziewac na potege, malo sobie szczeki nie wywichne. Cyrk na kolkach, bo przeciez \"czytam\" :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w pierwszej ciazy nie mialam takich sytuacji, zebym miala wyraznie odcisnieta lapke czy stopke na brzuchu. Czasami to nawet podejrzewam, ze mylilam sie czy dzidek wystawial mi pupe czy glowe do poglaskania, lokiec czy kolanko - bo takie przypadki mi sie zdarzaly. Ale to pozniej, jak dzidzia jest juz wieksza, ma mniej miejsca w brzuchu i zaczyna sie przeciagac.Nie potrafilam wtedy i nie potrafie teraz odroznic czy kopie czy piastkuje, chyba ze wali z dwoch storn naraz. Wtedy nie ma innej mozliwosci niz to, ze raczki i nozki sa w ruchu jednoczesnie. A czkawka sie zdarza. Smieszne uczucie. A maluchy maja ja, bo cwicza do oddychania. Polykaja tez wody plodowe i siusiaja, taki obieg zamkniety. No i czasami z tego wszystkiego dostaja czkawki, ktora potem tez bedzie im towarzyszc czesto na poczatku po tej stronie brzucha :-) Czkawka upierdliwa bywa dla doroslych, ale takim niemowlakom (no i maluchom w brzuchu) ponoc nie przeszkadza. Lece troche ksiazki do szkoly poczytac. Milego dzionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie Marteeczka, a ja nasłuchiwałam stetoskopem już chyba od 10tc;-) To jak już będziesz wiedziała kiedy ten moment to powiedz mi, to ja też zacznę szukać serducha;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa, masz ode mnie duzego 😘 ;) Ja jestem raczej kobieta z "zakretami" (zeby nie powiedziec ze z tendencja do paru kg wiecej) ale wzrost mnie troszke ratuje. A zadyszcze to tez sie juz poddalam, najgorsze ze dom mam pietrowy i jeszcze lazienki na parterze nie ma, wiec duzo wchodzenia i schodzenia jest :o no ale ruch tez dobry!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZTORM
Witam...musze sie pochwalic. Wrocilam z badan prenatalny i moj maluch jest zdrowy-strasznie sie ciesze do tego bedzie SYN czyli bede teraz miala parke))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztorm, super!!! Gratuluje parki. Fasolkowa mamo, ja mam 8 kg i wlasnie wcianm morelki suszone, a zgaga tak mnie pali, ze nie wiem. Ależ Wy ślicznie wyglądacie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sztorm____ super, ze wszystko w porzadku! No i tez bedziesz miala parke, hurra :-D A ja musze posiedziec troche przy kompie i na czas zajarzylam, zeby wlaczyc malemu troche muzyki. Siedze wiec ze sluchawkami na brzuchu, a synus slucha Mozdzera :-) Kopie, tylko nie wiem czy na tak czy na wylacz to :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczornie:-) Sztorm to gratuluje synka:-) A coreczke w jakim masz juz wieku? A i tak narazie dziewczyny gora:-D Faceci beda mieli w czym wybierac hihi. Dunia, uwazaj bo jeszcze pianista Ci wyrosnie;-)Tez lubie Mozdzera, wogole kocham fortepian... My dzis sluchalismy Mozarta. Rozgladnac sie musze za sterylizatorem i podgrzewaczem. Teraz sie napewno przyda...Troche zaluje, ze nie kupilam wczesniej, ale jakos sie udalo bez tego. Ale teraz bedzie mniej czasu itd. na wszystko... Ale poki co, ide tez sie edukowac. Milej nocki Mamy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U was poranne ptaszki pewnie niedlugo ju zbeda wstawac, a ja ide lulu. Dobranoc 😴

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny na początku dziękuje za wszystkie porady dot dentysty. Ząbek, odpukać, nie boli ale wiem że nie ma na co czekać więc wybiorę się do zębologa ;) Tak piszecie, że szczuplutka jestem i aż mi się to dziwnie czyta, bo po 10 dniach w PL pierwsze co usłyszałam to \"ale ty duża jesteś\" i każdy mi mówi, że na buzi bardzo okrągła się zrobiłam :) Fasolkowa mamo nie przejmuj się wagą skoro tego nie widać. Poza tym biust F też swoje waży. Tak mi się przypomniało, że kiedyś jako nastolatka ważyłam biust mojej kumpeli, która chciała wiedzieć ile waży bez swoich 2 kul :) Sztorm gratuluje synka :) Czy sterylizator rzeczywiście jest tak potrzebny. Myślałam, że wystarczy np zagotować butelki i smoczki. Pytanko do mam z UK: czy mamy coś takiego jak przerwa w pracy na karmienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, u mnie sloneczko, niemal wiosennie! Bede dzis spacerowac i spacerowac, a co!:-) Mam nadz., ze Wy tez milo spedzicie dzionek. Co do streylizatora, to ja za 1szym razem nie kupilam, bo wlasnie stwierdzilam, ze da sie obejsc- mozna samemu wygotowywac, wyparzac- i tak bylo. Ale teraz z biegem czasu, wiem, ze by to bylo wlk. ulatwienie niz taka zabawa z woda, garnkami, wrzatek...Mimo, ze ja az tak duzo butli nie mialam, bo karmilam piersia. Ale zawsze cos jest do wyparzenia, zabawki, gryzaki, smoczki...szczegolnie na poczatku jak trzeba dbac o sterylnosc.Pozniej wiadomo, ze juz nie jest tak sterylnie - i dobrze- bo dziecko przywzyczaja sie do zarazkow i uodparnia, ale od czasu do czasu i tak trzeba wyparzyc butle czy kubeczek. No, a teraz przy dwojce dzieci to nie bede miala czasu, zeby bawic sie z garnkami i wrzatkiem:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
jestem załamana postawa mojego lekarza poprzednia ciaze stracilam w 24 tygodniu bez wczesniejszych oznak szyjka byla ok a to sie stalo nagle w tej mialam miec krazek a on mo mowi ze ciaza prawidlowa i krazek nie potrzebny i biore tylko magnez nie wiem czy nie wybiore sie do innego co on o tym mysli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nemezis dla świętego spokoju idź do innego lekarza. Być może rzeczywiście wszystko jest dobrze, no ale skoro poprzednim razem też nie było żadnych oznak tego, że coś złego ma się stać to lepiej zasięgnąć opinii innego specjalisty. Na twoim miejscu właśnie tak bym zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SZTORM
U mnie roznica miedzy dziecmi bedzie 9,5 roku...cora w styczniu miala 9 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość leran
Hej! I ja tez mam termin na czerwiec. Mogę do was dołaczyc? Najprawdopodobniej bedzie chlopiec - to juz drugi :) Starszy ma juz 2 latka i 3 m-ce, ale nie do konca akceptuje fakt, ze bedzie mail braciszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Mam termin na początek czerwca, więc- wiadomo- może na maj się załapię, ale wszystko jak narazie wskazuje na czerwiec:) Ciążę przechodzę super, dowiedziałam się, że zostanę mamą dopiero w ósmym tygodniu- na brak miesiączki nie zwróciłam uwagi, bo wcześniej często mi się to zdarzało,tym bardziej, że miałam wówczas trochę stresu. Dopiero jak pojawiły się mdłości, to zaczęłam coś podejrzewać:) Jak już pisałam, czuję się dobrze, ale....za szybko tyję!!! A ostatnio byłam przeziębiona i musiałam leżec (gorączkę miałam) tydzień czasu, do tego miałam straszne zaparcia i ...nie uwierzycie...przytyłam przez ten tydzień 3kg!!!!!!!!! Lekarz mi poradził dietę bezsolną. I ja już nie wiem, co mam jeść, jak jeść, wszędzie jest sól, a gotowanie bez soli-paskudztwo! Poradźcie mi co mam robić i co jeść!Brak pomysłów:( Czy ktoś też tak szybko tyje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zagubiona 3 kg na tydzien to faktycznie bardzo duzo. A masz kłopoty z tarczyca? Bo czesto takie kłopoty maja Ci co maja niedoczynnosc tarczycy. Ja jem generalnie wszystko z tym ze omijam fast fudy. Tzn moze zdazy mi sie zjesc pizze raz na m-c. Na noc staram sie zjesc kolacje o godzinie 20 tej a potem jak jestem głodna to jem jabłka albo jogurty cos co jest lekkostrawne. Moze popros ginekolorzke o diete. Duzo diet jest na necie, ale jakos bym im nie ufała. Najlepiej tez jest kupic ksiazke. Ja mam \"w oczekiwaniu na dziecko\" i tam własnie mam diete rozpisana. Wszystko dokładnie pisze co mam w jakich ilosciach jesc. Dzis np robie spagetti:) Takze nic mało kalorycznego, a jednak nie tyje az tyle. Od poczatku ciazy przytyłam 6,5 kg a Ty ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej leran i zagubiona:-) Leran, to kolejna mamusia z doswiadczeniem...:-) Nemezis, koniecznie idz do innego lekarza, napewno nie zaszkodzi. Bardzo mi przykro z powodu Twojego maluszka poprzedniego:-( Ja az tyle nie tyje, staram sie kontrolowac z jedzeniem. Dobrze pisze Tuncia. Tez mam ksiazke o odzywianiu kobiet w ciazy \" Dieta przyszlej matki\", ale jakos malo teraz korzystam. Staram sie jesc zdrowo, nawet probuje nie jesc slodyczy(ha!), i nie solic, zeby woda sie nienazbierala zabardzo w organizmie. No i cwiczenia i plywanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis____ idz do innego lekarza, ja bym poszla. Mowia, ze kazda ciaza jest inna, ale skoro poprzednim razme bylo zupelnie bezobjawowo, to wcale sie nei dziwie, ze chcesz dmuchac na zimne. leran___ witaj w naszym gronie! Dopisz sie do tabelki, jest gdzies na poprzednich stronach. Ja tez bede miala synka, a cora mam prawie rok starsza od twojego synka :-) Ale ona cieszy sie z braciszka, bardzo. NAwet ostatnio stwierdzila, ze nie chcialabym siostrzyczki. Moze to dlatego, ze jej ukochana koleznaka tez ma brata, co prawda starszego, ale chlopak? No i teraz jak pomyslalm, to wsrod naszych znajomych tutaj goroja parki wsrod dzieci. zagubiona122_____ oprocz diety zapytaj co zrobic z zaparciami, bo to tez wstrzymuje przeciez wszystko w organizmie. Ja walcze z tym cholerstwem tym razem od poczatku ciazy i nadal mam hustawke. Ale ja wiem co moge brac i co mnie rusza w kierunku WC. Mieszkam w Texasie, weic to co biore w PL jest niedostepne, wiec moje rady na duzo sie nie zdadza :-o Wagowo hustwake mam rozna. Miedzy waga poranna a wieczorna potrafie miec nawet do 1,5 kg roznicy!!! Rano brzucha niet, a wieczorem - oho idzie pol metra przede mna. Ja starm sie uwazac na to co jem, ale sobie tez nie odmawiam wszystkiego. Powiedzialabym, ze jem normalnie, choc od paru dni znowu mam te nagle napady glodu. U mnie problemem jest to, ze caly dzien w normie, a wieczorem jakbym tasiemca miala. Nie to, ze nagla taka glodna sie robie. Tak mnie \"tylo\" do lodowki ciagnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej ! Witam nowe mamusie w naszym gronie :) Musze Wam się wyrzalić :( I iii jestem wsciekla ! Bylam dzis na usg4d - chcialam wykorzystac te wolne no i w koncu dowiedziec sie kto tam siedzi. Lekarz spoznil sie prawie 30 min. Posprawdzal parametry dzieciaka i te byly ok - ale tyle to dowiedzialam sie i na wizycie w przychodni, przelaczyl na 4d - ale jakies wszystko zamazane, ledwo bylo rozpoznac ze to faktycznie twarz - lek mowil ,ze dziecko za szybko sie rusza, ale to chyba kwestia jakosci sprzetu i umiejetnosci lekarza, zmienil znowu na normalne i powiedzial ze plci nie moze ustalic, bo dziecko zle polozylo sie i jeszcze ciagle rusza sie. Tak wiec nie dowiedzialam sie niczego nowego , ani nic nowego nie zobaczylam, 4d jestem calkowicie rozczarowana - ledwo rozpoznalam ktora czesc jest glowa , noo i nie poznalam plci !!!!!!! W koncu pytamy co z ta plcia, on ze jak nie ma pewnosci to nie mowi, no ale wydaje mu sie ze to CHLOPAK ! Ha ha - wczesniejszym lekarza wydawalo sie ,ze to dziewczynka tak wiec tylko namieszal w glowie i tyle :( Mam plytke ktora nawet nie wiem czy chce ogladac a tym bardziej komukolwiek pokazywac aby nie denerwowac sie ponownie, mam dwa zdjecia na ktorych nic nie widac - i nie mam 200 zl ,za ktore moglam kupic lezaczek dla dzieciaka :( Jestem rozczarowana , zla i rozgoryczona. I jak bedziecie zapisywac sie na usg 4d to wiek dzieciaka nie jest az taki wazny o wiele wazniejsza to jakos urzadzen i kwalifikacje lekarza . Ajjj wylalam zale i jakos mi nie przeszlo :( A i jeszcze na dodatek dowiedzialam sie,ze mam duzy brzuch jak na ten tydzien i jeszcze na dodatek twardy - pewnie mi stwardnial ze stresu i wzburzenia , achhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieciak ma 373g i rozmiarowo jest na 20tydz4dzien - czyli prawie idealnie z moimi wyliczeniami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia, ja przytyłam już 13kg! Ty bardzo maluko przytyłaś. Ja też staram się nie jeść słodyczy, choć nie zawsze mi to wychodzi, bo mnie ciągnie do słodkiego:/ Od dwóch dni nie solę, ale jakie to jest paskudne!:/ Marteeeczka, a czy Ty ćwiczysz? Bo ja własnie zawsze b yłam aktywną osobą i dużo ćwiczyłam, a jak się dowiedziałam, ze jestem w ciąży, to przestałam, bo boję się panicznie, że sobie coś zrobię, tym ardziej, ze nie wszystkie ćwiczenia w czasie ciąży można wykonywać. Może znacie jakąś pewną stronkę, na której mogłabym podglądnąć \"ćwiczenia dla ciężarnych\"? Bo kiedyś miałam taką gazetkę, tam było pare ćwiczeń, ale wiem, że wcale nie były zbyt dobre dla ciężarnej...Konsultowłam ze swoim lekarzem. Dunia, dzięki za radę z tymi tabletkami na zaparcia, bo to dla mnie ogromny problem. Myślałam, że w ciąży nie można takich tabletek stosować, tylko naturalne metody, typu suszone śliwki, które niestety nie działają:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga...............Warszaw a Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice Kasza22.............22....3.06..................... ..................W\'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś mi ucięło tabelkę, zaraz wkleję znów. Wlaśnie byłam na USG, wszytsko tak jak trzeba;-) Dzidziuś ma 26cm dłgości(myślałam, że mniej będzie miał w 22tc) i waży pół kg.;-) widziałąm na 4D buziaczka, ślicznie, buźka wygląda jak już u narodzonego niemowlaczka i widać podobieństwo w rysach twarzy do mnie;-)... no i oczywiście zgodnie z moimi przeczuciami jest to chłopczyk;-) mama jednak wie najlepiej;-) jestem przeszczęśliwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×