Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

jeju, jak przeczytałam opowieść z samolotem to doznałam szoku...;-( swoją droga , jeżeli chodzi o komunikację w Polsce to też nie miałąm przyjemności aby ktoś mi ustąpił miejsce, a moje przygody to przyciśniecie drzwiami od tramwaju przez kierowcę, wydzieranie japy przez miłą panią w autobusie itp.. (raz miałam sytuację, ze kobieta zaczęłą mnie wpychać do zatłoczonego autobusu, bo ona też sie musi zmieścić (pchałą tak mocno, że ludzie stojący za mną wepchnęli mnie na wóżek z dzieckiem i uderzyłam się w brzuch o rączkę...jak zaczęłąm głośno protestować co ona robi i niech się opanuje, przecież nie ma miejsca (a ja nie mogłam a ni w jedną ani w grugą tak było ciasno) to nawyzywała mnie od beszczelnych i grubasek;-) to mnie akurat rozbawiło...jak można kobiete w ciaży tak nawyzywać \"ludzie przejdźcie bo ta gruba znów będzie krzyczeć;-) nie należę do szxczuplutkich, ale chyba 30kg nadwagi nie mam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do komunikacji miejskiej to ja sie nawet nie wypowiadam, bo wiem jacy ludzie potrafia byc...... Glowa w szybe i istna slepota - udaja, ze nie widza....... :(:(:(:( Na szczescie ja nie korzystam juz z komunikacji, bo wszedzie jezdze autem;) Ale niejednokrotnie mialam przyjemnosc jechac z siostra jak ona byla w ciazy.... brrrr az sie wspominac nie chce... Dlatego teraz jak przyjezdza do szczecina - bo mieszka poza nim - to wszedzie ja z corcia wioze autem :):):) Klunia - wspolczuje przezyc w samolocie :( Az mi slow zabraklo :( 🌻 A co do NK to znalezienie nie byloby chyba problemem - tak z ciekawosci sprwadzilam i cyba twoj profil ogladnelam:):):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shila2 a jak Ty mnie znalazłaś na tej NK? Przesyłaj zaproszenia chętnie przyjmę do grona :-) :-) :_-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Kluniu - to mialas ciezki powrot do domu. Chamstwo ludzi nie zna granic, a w tramwajach czy autobusach to jeszcze nikt nie zwolnil mi miejsca, wiec nie ludze sie ,ze to zmieni sie w kolejnych miesiacach. A te zdjecie to juz kiedys widzialam ... i wlasnie niedawno mialam podobny sen, dzieciaczek mnie kopnal i wlasnie stopka odcisnela sie na brzuchu to ja zlapalam(przez skore oczywiscie;)) i wolam do mojego aby przyniosl apart szybko bo chce to upamietnic :D. Jak opowiedzialam ten sen mojemu smial sie i stwierdzil ,ze biedny dzieciak bedzie mial matke sadystke ;) W piatek moze przejdziemy sie znowu do tego gina co robil mi usg 4d - sam zaproponowal,ze mozemy przyjsc za tydzien aby sprawdzic jeszcze raz plec, tyle , ze nie wiem czy to znowu nie bedzie zmarnowanie czasu, bo jakos zaczynam watpic czy ten lek cokolwiek kiedykolwiek moglby wypatrzec ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kluniu, moje niefachowe podejrzenia: 1. lekka infekcja nerek (ale nie mam goraczki ani boli przy siusianiu) 2. problem z jajnikami - dwa lata temu mialam laparoskopie na zrosty po cesarce i jeden z jajnikow byl zakrecony wokol siebie. Niby to poprawili (nota bene, ginekolog ktora mam widziec jutro to wlasnie ta co wykonala prywatnie laparoskopie) ale wiadomo co sie przez te dwa lata innego jeszcze stalo? Wiec mozliwe, ze podczas rozciagania sie macicy istnieja jeszcze jakies zrosty lub/i problemy z jajnikami 3. nierowne ustawienie miednicy przy ktorym rozciagajace sie wiazadla w kroczu moga sie nieodpowiednio skrecac, powodujac nieziemski bol - to niestety jest sprawa za bardzo \"new age\" dla tradycyjnej medycyny w UK, wiec ewentualne wizyty u osteopaty bede placic sama :( Pozyjemy, zobaczymy. Kluniu, nie wiedzialam ze WizzAir tez taki zbastardzialy! Ale popieram opinie tescia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biała czekoladko z uporem szukam Twojej otyłości na zdjęciach i jakoś nic oprócz oczywistego brzuszka nie widzę. Swoja drogą jak można kogoś wyzywać publicznie choćby od grubasów, ech najgorsze jest to ze to właśnie kobiety są dla siebie tak mało tolerancyjne. Jakby zapomniały co jak to było być w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze MamoE ja tak myślałam ze może te bóle związane są z cesarka bo pamiętam ze właśnie cc miałaś. Ja tez często czuje bóle z dzikim rwaniem w środku i zastanawiam sie czy to przypadkiem szwy sie nie rozciagaja i powodują taki problem. Mam nadzieje ze szybko uporasz się z bólem i odzyskasz kondycje. Rozumiem ze tym razem również cc Cie czeka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawno nie pisałam ale czytuje was codziennie! Kluniu współczuje przeżyć!!! Krew się w żyłach gotuje jak się coś tkiego czyta - BRAK SŁÓW!!! Ja też niestety muszę polegać na komunikacji miejskiej dlatego o ile to możliwe wszystko staram się załatwiać w godzinach kiedy jest mało ludzi w tramwajach! Ostatnio jednak miła Pani ustąpiła mi miejsca mimo, że miała dużo toreb z zakupami i było to bardzo miłe, przywrca mi to wiarę w ludzi! Mój synek też płata mi figle raz cały dzień kopie i \"bulgocze\" a dnia następnego nie chce dać o sobie znać ale znalazłam już na niego sposbób zakładam słuchawki na brzuch i puszczam mu muzyke zawsze wtedy zaczyna się kręcić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E____ zajmij sie koniecnzie tym bialkiem w moczu, to faktcyznie jakas infekcja. A z tymi jajnikami to nie mowili ci np. po usg, ze maluch sobie wygodnie na nich lezy? Wiem, ze nie moga tego powiedziec, ale ja po porzedniej ciazy juz wiem, ze jakos tak mam unerwionna macice, uksztalotowana jestem w srodku, ze takei bole czasmi mi sie zdarzaja. Dokladnie tak, jakby mi sie na nich dziecko wygodnie rozlozylo i jeszcze pokopoalo czy co. Boli, ale u mnie nigdy tak dlugo to nie trzyma. Aczkolwiek zawsze zwalam na ciaze i nerwobole 🌼 Czytam te wasze doswiadczenia lotnicze i serio, mozg mi deba staje. I to sa tzw. tanie linie lotnicze? Za przelot do Anglii 1000PL to ma byc tanio? Plus wszystkie oplaty towarzyszace, ale do tego jestm przynajmniej na ucho przyzwyczajona. W Stanach tez tak jest, w lokalnych tanich lotach, ze zarabiaja na czym sie da. \"Goly\" bilet jest smiesznie tani, ale placisz za wszystko, lacznie z miejscem przy oknie jelsi chcesz, za bagazd dodatkowy, bo np nic nie placisz tylko za jedna walizke itp itd. Aczkolwiek bulwersuje mnei to bardzo, bo niech to wlacza w cene biletu i przestana sie nazywac \"tanimi\" 😡 Slowo, mimo ze moja podroz do PL stad to co najmneij 9 godzin przez Atlantyk i potem jeszcze poltorej z Frankfurtu do Wawy (z dzieciakiem najlepsze polaczenie z Dallas), to ze przynajmneij stoi to na jakims odpowiednim poziomie. Bo placi sie tez jak za barszcz :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, ze mnie ta nieuprzejmosc Polakow poprostu boli. Ciesze sie, ze ani pierwsza ciaza ani teraz, druga, nie musze sie uzerac z takim ludzkiem chamstwem. Czy w UK tego wogole nie ma? Bo w Stanach to po pierwsze, jakby cie ktokolwiek publicznie przy ludziach nazwal grubasem (a w Texasie jest takich ludzi mnoooooostwoooooo) to jesli ci sie chce i masz sile, to skladasz pozew o naruszenie dobr osobistych i masz wygrany. Ja tu odzylam pod tym wzgledem. Poniewaz mam spory biust, zawsze taki mialam, to w PL nasluchalam sie od facecikow spod budki z piwem, od budowalancow na rusztowaniach roznych komenatrzy, od ktorych nabawilam sie takich kompleksow, ze nawet kochany maz mnie z nich nie potrafi wywlec juz ladnych pare lat :-o Wiem, ze od rowniesnikow to pewnie zebralabym co mje, to "norma". Ale na ulicy, tu w Texasie, nigdy nieczego nie uslyszlam pod swoim adresem. Zadnego komentarza :-) Ludzie sa duzo bardziej zyczliwi, moze nawet i niech to bedzie tak na pokaz nieco, na krotka mete, ale nikt w sklepie kolo ciebie nie przejdzi eobojetnie jesli wyda sie mu, ze np zle sie czujesz, potrzebujesz pomocy. MOja kumpela w ciazy zaslabla w spozywczym, usiadla na ziemi i chile potem ktos juz jej przyniosl wode, ktos sie dopytywal czy na pewno nei dzwonic po pogotowie, meza, ktos zbieral zakupy, potem ktos z nia poszedl do kasy, obsuzyli poza kolejnoscia, zapakowali wszystko do auta i to jeszcze tysiac razy upewniajac sie, czy juz sie aby dobrze czuje. Tutaj to raczej norma. Choc pewnie nie w calych Stanach, bo o tym kraju nie mozna mowic, ze wszedzie jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu ja w UK obracam się raczej wśród anglików i nigdy nie spotkałam sie z chamstwem , wręcz przeciwnie wszyscy podchodzą do siebie z szacunkiem. Owszem mamy znajomych polaków, ale to wybrana i sprawdzona garstka, bo tutaj niestety tez ta zaraza się szerzy. Za grosz sprzeda rodak rodaka, niestety tak prawda, a widać to poza krajem bardzo. Przykre ale prawdziwe:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo E dzięki za info o karmieniu w pracy. 🌼 Kluniu co do Polaków w UK to masz rację. Mnie przeszkadza również, to jak niektórzy np rozmawiają w sklepie lub na ulicy, wtrącając co drugie słowo \"upiększacze\". Jest mi wtedy strasznie wstyd, bo gdy pomyślę, że jakiś Anglik utożsamia go z typowym Polakiem to aż mnie trzęsie. Przykre, ale prawdziwe. No ale w każdym narodzie są takie egzemplarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Hey dziewczyny Tak szybko jak pojawilam sie i tak szybko rowniez zniknelam, ale tylko w pismie, poniewaz czytam co tam u Was regularnie. Fakt az glowa sie jezy jak sie czyta o samolotowej przygodzie Kluni. Znam to niestety, ale nie az w takim wydaniu. Czesto latam do Polski i jesli chodzi o przeloty do nigdzie nie ma takej \"dziczy\" jak wsrod Polakow:( przykre, ale prawdziwe. Sporo latam, teraz moge napisac przynajmniej jaksi czas, ze latalam. W Polsce bywalam 2-3 razy w roku i to nie tanismi liniami bo nawet takei nie lataja na mojej trasie, wiec miejca ponumerowane, limity bakazowe jesli chodiz o bagaz podrczny przestrzegane, wiec nie ma potrzeby przepychania sie kto piwerwszy ten lepszy... a mimo to w Poslce wciaz sie to dzieje. Rzadko gdziekolwiek korzystam z komunikacji miejskiej, ale jak juz tak jest to polska rzeczwistosc wypada najgorzej. Fakt trzeba przyznac, ze metro nowowjorskie to niezly sajgon, ae ilosci ludzi teznie przypominajace Polski, gdyby to byla Polska to ludzie w ogole by chyba juz sie pozabijali. Jednak jak juz jedzie sie autobusem z okolic mniejszych tlokow to do autobusu grzecznie ustawia sie kolejka lub jak jest malo ludzi wchodza do autobusu w kolejnosci w jakiej pojawili sie na przystanku. Tak samo jesli chodzi okulture prowadzenia auta Polska wypada tragicznie, oczywiscie pomijam Nowy Jork i szczegolnie taksokarzy, ale to jedyne miasto w tym rodzaju wiec... ale sie rozpisalam:) wracam do tematow ciazowch:) Gratuluje Wam wszystkim coreczek i syneczkow! Ja rowniez jestem po polowkowym USG. Juz na USG w 13 tyg pani radiolog powiedziala mi, ze na 80% chlopiec i potwierdzilo to rowniez USG polowkowe jak i banaia chromosomow, wiec na dziewczynke nie ma szans. Jednak nam to obojetne, zeby tylko maluszek byl zdrowy to jest najwazniejsze. Kupilam jzu sporo ciuszkow i powli bedzi etrzeba dokonywac wiekszych zakupow. Wozek jzu wybralam, ale jeszcze czekam z kupnem poniewaz gwarancja na rok od dnia zakupu. A jak u Was? Polecacie jakies przydatne gadzety, przedmioty, ciuszki itd? To moja pierwsza dzidza wiec nei mam doswiadczenia zbytnio w tych tematach. Pozdrawian Was wszytskie serdeznie i zycze duuuzo zdrowka! ps. zapomnialam hasla i cos nie widze gdzie je mge odzyskac lub zmienic:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................................Katowice Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna....Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktoria..............Łódź Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s???.... Kubuś....................śląsk Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.............................. ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c?..........Martusia?.....UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06..................... .........................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MontraEllee____ wiec i nawet w NY nie panuje taka totalna dzicz jesli chodzi o kulture osobista. Mimo, ze to przeciez kulturowy tygielek. Eh, duzo by mowic o naszych rodakach, czy w kraju czy na obczyznie. Co do gadzetow, ciuszkow itp. Osobiscie nie polecam kupowania ubranek dla niemowlakow, ktore maja jakiekolwiek zapiecia na plecach. Cokolwiek z nogawkami - najlepiej jesli i nogawki sie w kroku zapinaja, np na napy. Wygodnie wtedy zmieniac pieluche, bez koniecznosci wyciagania maluszka z calego ubranka. Do porodu jeszcze troche, ale warto zaopatrzyc sie albo w jakies luzniutkie skarpety malutkie albo mini rekawiczki, bo maluchy z reg tuz po porodzie maja dlugie pazurki i zeby sie nie podrapaly po buzi. Z gadzetow: warto od samego poczatku miec termometr najlepiej elektorniczny, bo takim najszybciej mierzy sie temp u dzieciaczka. Smoczek - jak dla mnie mus na wszelki wypadek, zeby nie leciec w srodku nocy do sklepu, gdy rece juz opadaja z wyczerpania i pomyslow brak :-) Taki najmniejszy, choc moze sie okazac, ze trafi sie w gust dzieciaka dopiero z piatym rodzajem :-) No i cala wyprawka higieniczna, ale to mozna jeszcze obgadac w miedzyczasie czy z polona w skzole rodzenia czy z pediatra, przy wyborze lekarza (tez mozesz to zrobic jeszcze przed porodem?). Aha, uwaga ogolna, dziewczyny. Ostroznie podchodzcie do kosmetykow Johnson&Johnson, bo czesto uczulaja niemowlaki. Tu, w Stanach bardzo popularne jest kupowanie osobneog przewijaka - komody. Ale jesli nie masz miejsca, to polecam takie rozwiazanie: http://www.burlingtonbasket.com/pages/rail_rider.html Chyba jedyny taki nakladany na lozeczko przewijak tu dostepny, a na pewno taki za normalne pieniadze. Moj sie sprawdzil rewelacyjnie i czeka teraz na kolejna \"sluzbe\" :-) Co do zakupow czy chusty do noszenia, czy nosidelka na brzuch - warto poczekac na \"potem\". Nie ma sensu wydawac teraz kasy, bo moze sie takie rozwiazanie wogole nie przydac. Aha, dziewczyny pisaly o sterylizatorze do butelek. Zszokuje was? Moja cora odkad skonczyla miesiac \"jechala\" na butli, na formule. Na poczatku owszem, butelki i smoczki (zarowno te zwykle jak i butelkowe) wyparzalam standardowo gotujac przez pare minut raz na 3-4 dni. Potem, za rada pediatry, bo mala nie miala zadnych problemow uczuleniowych, infekcyjnych, robilam to coraz zadziej. Skoczylo sie na myciu w jak najbardziej goracej wodzie (zeby sie nie poparzyc :-) ), a gotowanie bylo raz na ruski rok. Przyznam sie, ze gryzakow, zabawek wogole nie sterylizowalam. Tylko przelewalam wrzoatkiem jak byly nowe. Smok, ktory upadla na podloge nie ladowal z miejsca we wrzatku. Najczesciej byl splukiwany woda mineralna, bo taka byla najblizej i sluzyl dalej. Widac - mozna w ten sposob tez :-) Zalecanym sposobem na sterylizacje butelek i sprzetu niemowlecego tutaj jest wsadzenie tego do zmywarki. Puscic bez zadnego plyniu, bez niczego i niech wysuszy takie gorace. Szczerze - jakos sie do tego sposobu nie przekonalam, ale sporo moich znajomych tak robilo i tez bylo okej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - Sliczne dzieki za wszytskie rady. Wlasnie cos slyszalam o kosmetykach Johnson & Johnson, a jakie Ty polecasz? Jesli chodzi o zapiecia wlasnie takie ciuszki kupilam, body zapinane w kroku i pajacyki zapinane na calej dlugosci na jednej lub 2-ch nozkach. Co do przewijaka to wciaz zastanwiam sie... ale i tak chce miec przez kilka miesiecy maluszka u siebie w sypialni wiec poza lozeczkiem musialabym wniesc tam tez caly przwijak, moze i dobre rozwiazanie bo kupilabym taki z szufladami na ciuszki i jak juz przewijak nie potrzebny to bym sciagnela i zostalaby sama szafka. Jednak bardziej wlasnie przekonuje mnie taki na lozeczko i kilka ciuszkow pod reka obok zamiast calej szafki u mnie w sypialni. Widzialam taki na lozko w jakims sklepie dla niemowlakow, jednak ten na ktorego podalas link wydaje sie duzo lzejszy jak cos, sliczne dzieki no i wygodniej w ta strone a nie z boku, bo z boku to chyba pomylka. Czyli jak wkladasz dziecko do lozczka sciagasz po prostu ten przwijak tak? Dziewczyny a co Wy uwazacie na temat sterylizatorow elektrycznych, ktoras uzywala? wiem ze sa takie do mikrofalowki i o tej praktyce w zmywarce rowniez slyszalam. Jakie jest Wasze zdanie? i jeszcze podgrzewacze do butelek, przydaja sie? widzialam taki ze jest podgrzewacz i "chlodziarka" na dwi butelki w jednym i ma male swiatelko na noc do sypialni zeby nie biegc jak cos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - nie zauwazylam, ze ten przewijak tak super zawiesza sie na lozeczku:) super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MontraElle___ jak cora byla zupelnie mala, to przewijaka nawet nie zdejmowalismy. Te lozeczka amerykanskie sa nieco wieksze niz polskie i zobaczysz, ze noworodek ci w nim wielkosciowo \"utonie\". Przewijak dluuugo wisial caly czas na wierzchu. Faktycznie jest leciutki, latwy w utrzymaniu. Ja na wierzch kladalm jeszcze zawsze albo pieluszke albo taki flanelowy kocyk, zeby maluszkowi bylo milej pod plecami. A jak juz przyszlo do zdejmowania przewijaka, bo cora coraz bardziej szalal w lozeczku, to poprostu kladlo sie go pod lozeczko :-D Nie potrafilam przewijac dziecka stojac do niego bokiem. W sklepach byla to dla mnie katorga. Nadal twierdze, ze to bardzo nienaturalna pozycja dla matki :-) My rozwiazalismy to tak, ze przewijak lezal na lozeczku, lozeczko kolo komody. Gorna szuflada komody byla na podreczne ciuszki, a na komodziew duzym koszyku stala cla oprawka higieniczna: pieluszki, husteczki, masc na pupe itp. Aha, od razu w temacie lozeczka: warto, jak dla mnie koniecznosc, miec bamperki (bumpers) czyli te ochraniacze materialowe na szczebelki. Im wyzsze i grubsze tym lepiej. Koniecznie na cale lozeczko, bo jak dzieciak sie juz zaczyna krecic to spi we wszystkie storny swiata :-) Fajna rzecz tez te falbanki na spod lozeczka, pod materac. Co prawda, dla neimowlaka materac masz podniesiony na najwyzszy poziomi falbankom duuuuzo brakuje do podlogi. Ale z czasem sie przydaja, zeby przykryc caly \"podlozeczkowy schowek\" - bo podreczny na pieluchy, nieuzywane kocyki - cokolwiek :-) Co do kosmetykow. Moja cora miala szybko tzw. tradzik niemowlecy i to dosyc powazny. Pediatra polecila nam wtedy myc ja takim mydlem: http://www.cetaphil.com/Products/cleansingbars.aspx, tylko tym Gentle (a nie tym antibacterial). I myta byla tym faktycznie od stop do glow, wlacznie z wloskami (tylko trzeba uwazac, bo jednak troche moze szczypac jak wpadnie do oczu). Do tej pory, ponad 3 lata myjemy ja tym mydlem i chyba jeszcze dlugo tego nie zmienie. nawet jak jade do PL to biore ze soba zapas :-) Hanka ma skore b. wrazliwa i po co walczyc z jakimis uczuleniami? Owszem, szampon wprowadzilismy jakis rok moze temu, jak nam sie cala wazelina wysmarowala :-p Czym ja ja na poczatku smarowalam? Probuje sobie przypomniec. Chyba Aveeno baby, ktore najczesciej nadal uzywam. Czasami takim tlustym bardzo kremem: http://www.walgreens.com/store/product.jsp?id=prod375343&CATID=100361&skuid=sku375344&V=G&ec=frgl_611001&ci_src=14110944&ci_sku=sku375344 (generalnie dobre kosmetyki). Johnsona omijalam i nadal omijam szerokim lukiem, bo faktycznie, wysypalo mi kiedys dziecko po balsamie. Jedyne co uzywam to chusteczki wilgotne. A masc na pupe? u nas nie sprawdzily sie zadne z tych \"wazelinowych\". Musiala byc jakas z cynkiem i najlepsza byla Desitin (ale tez z cynkiem, biala taka \"pasta\"). Cla eswoje pieluchowe zycie Hanka nie miala odparzonej mocno pupy. To nam sie udalo :-) Czasami na zmiane uzywalam Balmex, tez z cynkiem. I przy tym na pewno zostane i tym razem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, to jeszcze o tych sterylizatorach do mikrofalowek. Masz racje, popularne to tutaj, choc wsrod moich "dzieciatych" znajomych jedna si ena to zdecydowala i w sumie to nie byla zachwycona (a bardziej na nie to byl chyb ajej maz, gdy byla jego zmiana do butelek :-D). I tak itak przed wyparzeniem musisz butelki dokladnie umyc i najlepiej jesli do tego sterylizatora wstawialo sie komplet. Nie wiem czy to jest warunek konieczny producenta, ze np nie mozesz wysterylizowac dwoch, nie mam pojecia. Ale wiem, ze oni uwzyali bo mieli, ale jakby nie mieli to tez byloby dobrze :-) Podgrzewacza przez jakis czas milam taki ultrasonic. Ale za Chiny nie wiem co sie z nim stalo :-P Chyba szybko wyladowal w koszu, bo szybciej nam bylo inaczej. Mleko (oprcz pierwszego miesiaca cycowego) mala dostawla w temp pokojowej albo i chlodniejsze. Gdy szykowalismy w ciagu dnia, to wode przegotowana podgrzewalismy na tyle, zeby formula sie rozpuscila. A to co bylo na nocne karmienie szykowne, to wyciagalo sie z lodowki, wsadzalo do garnuszka z wrzatkiem (pstryknac czajnikiem albo miec naszykowany w termosie obok lozeczka) i zawsze zdarzylo sie ucieplic zanim mala przewinelam. Jak bedzie teraz - nie wiem. Butla nas czeka tez szybko wiec moze tym razem sie przekonam do jakiegos podgrzewacza :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Dunia - dzieki:) piszesz o bumpers - tak planuje kupic bampers:) bede pamietac im wyzsze i grubsze tym lepiej... polecasz moze jakis konkretny materac do lozeczka? Jesli chodzi o mydlo Cetaphil w plynie to uzwyam go czesto jako mydlo do twarzy rano... jak nie trzeba makijazu zmywac, bo z tym czasami sobe nie radzi.. uzywam go takze jako mydla do higieny intymnej. Nie musisz chyba juz go wozic do Polski, poniwaz widzialam w aptekach w Polsce. Dziewczyny a co uwazacie na temat takiego sensora, ktory kladzie sie chyba pod materac i wyczowa on oddech i ruchy dziecka etc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Duniu, widze ze tez bardziej na luzie mama jestes ;) Ja tez nie szalalam ze sterylizacja chociaz uzywalam takowy na pare przez pierwsze 6 miesiecy, kiedy to tez karmilam piersia, wiec duzo sie nie zuzyl ;) Ale jak bylam w odwiedzinach u mamy to gotowalam laktator i go w zupelnosci rozpuscilam i gdyby nie pies to spalilabym im tez i mieszkanie, wiec teraz uwazam ze raczej lepiej takie cosik miec. Podzielam opinie co do przewijakow na lozeczko, my mielismy taki i szalenie swietnie sie sprawdzil! Stawialismy na niego tez i wanienke do kapieli. Co do podgrzewaczy to ja je uwazam za zbedne, podgrzewalam wode w mikrofalowce. MantraElle, swiatelko nocne mielismy w niani/child monitor, naciskalo sie jeden z guziczkow i zapalalo sie swiatelko. Nic specjalnego nie kupowalam a raczej staralam sie przyzwyczaic mala do ciemnosci zeby potem sie jej nie bala. Dziewczyny z US i UK polecam skarpetki dla maluchow z Gap! Nie gubia sie!!! Ale mam cicha nadzieje ze lato bedzie jednak cieple :) Wiecie, z perspektywy czasu i doswiadczenia jestem przekonana ze macierzynstwo to Eldorado dla marketingu - Maluszki wcale tak duzo rzeczy i gadzetow nie potrzebuja :) Duniu, ja chociaz jestem w Londynie jednak nie spotykam sie wielkim chamstwem duzego miasta, no chyba ze ze strony kogos, niestety z Europy Wschodniej, ktory nie jest tu dlugo. Spolecznosc angielska ma pewne swoje reguly zachowania ktore bardzo mi odpowiadaja i ktorych przestrzegam, moze tez i dlatego spotykam sie z taka sama postawa od innych. Miejsca w metrze mi juz odstepiaja a jak obchodzisz sie z innymi z usmiechem to i z usmiechem bedziesz traktowana. :) AniuP, na szczescie Anglicy malo rozumieja z jez. polskiego wiec nie zdaja sobie sprawy ze polowa tych gadek to \"upiekszacze\" ;) Ja tez tego nie cierpie. Trzymam mocno kciuki zeby jednak pani ginekolog mnie jutro nie olala, chce z nia omowic pare rzeczy, przedewszystkim te wlasnie bole. A co do cc, Kluniu, to wlasnie chca zebym sprobowala porodu naturalnego - ja nawet bym chciala ale chce najpierw dobrze i wszystko sprawdzic z czyjego powodu milam cc, bo jesli z mojego, tzn moje cialo jest takie a nie inne, to nie chce meczyc siebie i dzidzi jak i tak skonczy sie na cc. Ale, to dopiero okarze sie za kilka tygodni co mnie czeka :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My do kapielu uzywalismy emulsji oilatum, na pupcie sudocrem (wg mnie najlepszy) a do smarowania cialka puder w kremie firmy Fissan. Przypomnialyscie mi, dizeki, za dwa tygodnie bede we Wloszech to sie zaopatrze! Szampon byl delikatny, tzw organic, ruminakowy. Mantraelle, perwsze dziecko prawda? Powiem ci tak, jesli da ci to spokoj duszy i jestes przekonana ze jest to niezbedne to kupuj. Ale wg mnie to pieniadze wyrzucone w bloto. Jest wiele innych zdrowszych sposobow zeby uniknac cot death, przedewszystkim nie przegrzewac dziedziatka. Dobre nianie/child monitor pozwalaja ci slyszec oddech dziecka, a zobaczysz ze bedziesz zaszokowana jak glosno takie malenstwo potrafi oddychac i jak dziwne odglosy wydawac. Wiec jesli masz duze mieszkanie to radze dobry child monitor ale teki sensor wydaje mi sie tylko zdzieraniem pieniedzy z nowych rodzicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze raz ja bo widze ze sie moje C "usunelo" ;) NICK..............WIEK....TERMIN .PŁEC....IMIE..............SKĄD JESTEM gosia1062009.......25....1.06...................... ....................Tychy Apsika................29....1.06.................... ...................podlasie Fasolkowa mama...30....1.06........C.......Kinga..............Warszawa Mum2be..............30....2.06.......................... .............Katowice Kasza22.............22....3.06..................... ..................W'ton UK Dunia77.............31....4.06........S........ ?? ...................Stany Gonia81.............27....5.06.................... ........................Śląsk agaaa1..............24....6.06..................... ....................Jarocin Pigii .................30....6.06............................ ............Węgrów Anaconda_a........21....6.06........c.....Magda/Martyna. ...Zabrze/Śl Agusia ..............28....7.06.............................. ...............Śląsk ewcisko.............25....7.06.........c.........Wiktori a..............Łódź Pakston21..........35...10.06..................... ....................Poznań Nikola81............27...10.06................... .........................śląsk tuncia...............26...12.06.................. ........................Rybnik Biała_czekoladka.26...12.06.........s........Kubuś...... ..... Warszawa czarunia...........34...13.06.......................... ..........świnoujscie joolaa...............28...13.06.........s???.... Kubuś....................śląsk Shila2...............25...15.06.........s........ Filip.................Szczecin Mama E.............39...15.06.........C.........???...... ................. UK MariolaNY..........30...15.06........................... ..................NYC Pimach..............31...15.06........s.........Antoni ..........BielskoBiala mantraelle..........34...15.06........S................ .................stany klunia1912..........34...16.06.................... ..........................UK OlaOli................28...16.06.................. ............................UK mamawiwi...........22...16.06............S.....Ignacy. ........Sochaczew Marteeeczka.......26....17.06............C............. ............Tarnów kasiulaaa25.........25...17.06..................... ...............dolny ślask takietam............32....17.06......................... ................lublin Mamusia222........22...18.06..................... ...................Nasielsk Sztorm..............33...20.06..........S........Jaś.... ....... Bielsko-Biala polka1983...........25...20.06.................Leon..... ............Kielce Zakochana mama..27...20.06...........................................K alisz obelixowa...........32...20.06.................... ....................lubuskie mój pierwszy raz..30...20.06...........................................Ś ląsk sąsiadka dorothy..28...20.06....................................doln y śląsk AniaP.................29...21.06......c?..........Martus ia?.....UK/Poznań lusia.79..............29...23.06......c.????..Ewa Alicja.................Śląsk myszka79...........29...23.06..................... .........................UK wiki3010............26...25.06........s............ ...................Poznań loona_84............24...30.06.................... .................dolny śląsk kolorowymotylek 27...30.06.......c....... Julia..............małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MantraaElle
Mamo E – Tak pierwsze dziecko.. nawet wspomnialam o tym, ale I bez tego lawtwo sie domyslec prawda - te wszytskie pytania:) Trzymam kciuki za Twoja jutrezjsza wizyte zrobilam zakupy miedzy innymi w baby GAP … skarpetki super, super jest tez wg mnie seria fisrt favorites. Jesli chodzi o swiatelko – to nie mialam na mysli swiatelka jako takiego, opisywalam tylko podgrzwaczo/lodowke. Tez mam zamiar jak najwiecej w nocy w ciemnosciach zeby sie nie wybudzac i maluszka przyzwyczajac, ze jestdzien i noc;) Hmm a sterylizacja laktatora jakos w ogole nawet nie przeszla mi przez mysl… musze jakis tez kupic, mysle o jakims firmy madela, moze jakies osobiste doswiadczenia macie co do lakatorow? Zgadzam sie, ze ilosc gadzetow dla maluszkow osiaga jakies chore rozmiary I mozna obejsc sie z minimum… ja mam osobiscie takie podejscie, ze jak cos jest przydatne I moze mi ulatwic zycie i spokoj ducha a nie jest szkodliwe to dlaczego nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama E____ sudocrem jest okej, tyle ze w Stanach go nie widzialam. Moze jest w Chicago czy NY w polskich aptekch, sklepach. Ale w Polsce uzywalam i bylam zadowolona :-) O Oliatium tez duzo slyszlam, sporo dziewczyn z mojego poprzedniego \"ciazowego\" forum tego uzywalo i chyba wszystkie byly zadowolone :-) Trzymam kciuki razem z toba za jutrzejsza wizyte. Moze poprostu nastaw sie na to, ze czas u lekarki jest twoj i najlepiej pytania miej na kartce, zeby cos w stresie nie umknelo. A jelsi bedzi eprobowala cie znowu olac, to zapytaj wprost kiedy bedzie gotowa z toba te wszystkie tematy omowic, bo ty masz juz dosyc odkladnia tego na ostatnia chwile. I tyle 🌼 Zgadzam sie z twoja opinia tez o tych wszelkiehc sensorach. Ja monitorek mialam, ale taki najprostszy (nadajnik i odbiornik radiowy i to wszystko). Bez zadnych bajerow, wychwytywania ruchu czy oddechu. Chodzilo glownei o to, zebym uslyszala mala, jak sie obudzi, bo mieszkanie bylo spore, no i przydalo sie tez u moich rodzicow w PL. Natomiast sa sposoby, zeby tej tzw naglej smierci lozeczkowej uniknac, albo drastycznie zmniejszyc jej szanse. To co pisze Mama E o nieprzegrzewaniu dziecka to raz. Dwa - dziecko powinno lezec na samym materacu, na plasko, bez zadnej, chocby najbardziej plaskiej poduszeczki (co innego pielucha, w ramach ulewania :-)), bez kocykow luzem, nie wspominajac juz o kolderkach. Dziecko zawsze klasc na wznak do lozeczka (potem zacznie sie przewracac, ale skoro te sztuke juz opanuje, to znaczy, ze i we snie sie przewroci samo w wygodna pozycje). Pluszaki, duze male, cokolwiek czym sie moze przykryc, przycisnac - won z lozeczka :-) Dlatego do spania albo pajacyk albo taki pajacyk z woreczkiem na nogi, zeby moglo sobie swobonie kopac. Cos takiego: http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=2317631 lub podobnego. Ja wiem, ze babcie (tzn mamy wasze) beda nad wami sie wywnetrzniac, ze jak to, dziekco takie \"gole\" bez kocyka, bez podusi... :-) Zdarzy sie pewnie niejednej taki komatarz, hihi. MontraElle____ ja mam materac Simmons, sprezynowy i bardzo sobie chwale. Ponad 3 lata uzywania i wogole nie widac, zeby sie jakos odksztalcil. I pewnie z drugim materacem przy tej marce zostane, tylko poczytam co nowego slychac, moze jakies nowsze technologie? http://www.burlingtoncoatfactory.com/IWCatSectionView.process?Section_Id=29802 Aha i przydatna rzecz, szczegolnie na ulewanie i przesikane pieluchy: ochraniacz na materac, przewiwny, ale nie przepuszcza wody, wiec jak trzeba dzieciaka w nocy przebierac, to nie konczy sie spaniem na mokrym materacu. Ja w sumie nawet nie wiedzialam, ze takie cos jest, zaopatrzylam sie w sumie dopiero jak zaczelismy bez pieluchy trenowac. Ale teraz bede miala od poczatku. Jest tego sporo, wszystkie na standardwoy tutejszy materac. Przykladowe: http://www.toysrus.com/product/index.jsp?productId=3371346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mantraelle, ja mialam Medele elektryczna http://www.mothercare.com/Medela-mini-electric-breast-pump/dp/B000M4ZI5G/sr=1-5/qid=1234212212/ref=sr_1_5/278-0348030-4886211?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core i bylam zadowolona. Co prawda malo mleka sciagalam ale byla przydatna jak mi sie ktorys z cycuchow zatkal i mala nie mogla mi pomoc. Po powrocie do pracy sciagalam by mrozic dla malej na nastepny dizen ale ona mojego mleka z butelki nie chciala, wolala modyfikowane, wiec powoli powoli mleko zaczelo mi znikac :) Wspominam to wszystko z olbrzymia czuloscia, jeszcze raz wszystko to sie bedzie przechodzic!!! Duniu, moja spala bez poduszki do ok 2 roku zycia. Co prawda zdarzalo jej sie spoczac na jednej jak spala ze mna w lozku (raz na jakis czas ucinamy sobie razem popoludniowa drzemke :) ) ale swoja pierwsza i ortopedyczna dostala wg przykazan tutejszych. A zima spala albo w najgrubszych pizamach z Gap (ja ich rzeczy dla dzicka wrecz uwielbiam i powinnam dostac od nich jakies akcje, tyle majatku u niech wydalam ;) ) lub w spiworku http://www.mothercare.com/Bubbles-Travel-grobag-baby-sleeping/dp/B000TUP3DK/sr=1-5/qid=1234212709/ref=sr_1_5/278-0348030-4886211?%5Fencoding=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=42764041&mcb=core sa ich rozne rodzaje na rozne pory roku. Komentarzy babc u nas na szczescie brak, chyba to jest jedyny adwantaz nie mieszkania "za rogiem". Ale i tak i moja mama jak i tesciowa zostawiaja sprawy wychowawcze itp dla nas. Natomiast zdarzaja mi sie w Pl komentarze od przechodnich pan... co mnie najpierw denerwuje a potem smieszy. Duniu, dobra rada z ta lista, ide pisac bo jutro na pewno bede sie stresowac :o Czas tez na kapiel, dobrego wieczoru wszystkim Czerwcoweczkom 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej:-) Duzo dzis do poczytania, ale to glownie dla poczatkujacych mam:-) Ja w skrocie dodam pare slow od siebie, ze tez mam pzrewijak na lozeczko.Kosmetyki to glownie Nivea, do pupki Sudocrem, czasem Bepanthen,Alantan. Podgrzewacz i sterylizator tym razem zakupie, bo wiedz,ze jednak by mi sie przydaly. Laktator mam reczny z Aventu. Monitora oddechu, ani elektr.niani nie mam- to sie przydaje jak np. dziecko ma problemy z oddechem, no i jak matka nie chce panikowac( mowa tu o monitorze), a co do niani to super sprawa jak ktos mieszka na duzych metrazach i moze nie slyszec placzu maluszka. Wy troche innymi firmami strzelacie, ktore sa niedostepne w Pl., wiec sie nie wypowiem:-) Wogole to najlepiej sobie sciagnac taka liste- wyprawka dla malucha, tam wszystko opisane, co potrzebne, a co mniej. Ale i tak wszystko jeszcze wyjdzie w \"praniu\";-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaintrygowalyscie mnie z Gapem, szkoda, ze w Pl. niedostepne(chyba). Ja lubie ciuszki z Early Days,Cocodrillo,Nexta,Wojcika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez lubie GAP. A jest w UK Carter\'s? Bo ja to od nich powinnam dostac jakas znizke za wydany majatek :-) Super maja ciuszki, rozmiarowke nieco wieksza, ale bawelne taka, ze po roku prania wcale nie widac, ze sie zniszczylo. Szkoda tylko, ze maja tak w zasadzie tylko dla niemowlat, bo dla 4 latka w gore to wybor juz nieduzy. Ciuszki z tej firmy zawsze zostawialam w PL kolezance, bo przez 3 mies pobytu tam moja wyrastala ze wszystkiego. I ta kolezanka potem jeszcze dalej je dawala, nie rozchodzily sie jeszcze w praniu :-p Moja natomiast nie lubila spac w tych spiworkach. Wiec u nas w gre wchodzily takie polarowe pajacyki na zime, no i bawelniane na lato.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteczka___ ja jeszcze lubilam w PL kupowac chyba z Pinokio, glownei klasyczne spioszki i kaftaniki w ramach sweterkow. Bawelna cienka, fajne na lato akurat. Przewiewne. To chyba byl Pinokio.Tak, sprawdzilam online. Mam pare spiochow i polspiohow i tez zsoatly dla kolejnej dzidzi teraz. http://www.tututu.pl/pinokio-m-13.html?filter_id=50&sort=2a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×