Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Pani_Misiowa

CZERWIEC 2009 - gdyż we wrześniu nam się uda !!!

Polecane posty

Cześć. Będąc w Polsce tak bardzo czekałam na śnieżek, a ten pojawił się w dniu wylotu. Na szczęście chyba zabrałam go ze sobą bo dziś za oknem białawo. O teraz to porządnie sypie takimi dużymi płatkami. :) Tak piszecie o tym, że od 20 tyg to przybywa nam ok 0,5kg. Ja gdzieś wyczytałam, że to będzie 1cm na tydz :) Czyli w moim przypadku dojdzie 20cm, jeśli nie więcej. Tak poza tym przez te 10 dni w Polsce mój brzusio eksplodował (polskie jedzonko i niepohamowany apetyt na słodycze robi swoje) i teraz jest już porządnie widoczny. Mam fotki więc postaram się wkleić na bloga. Ja też mam takie bóle w brzuchu jakbym za dużo ćwiczyła. No ale moje maleństwo tak wariuje, że wszystko mi tam w środku poprzepychało pewnie. Widok ruszającego się brzusia jest niesamowity. Wiecie, że ok 21 tyg nasze maleństwa śpią w ulubionej pozycji :) W środę mam moje połówkowe usg i marzę o tym by już wiedzieć kogo mam pod serduszkiem - oby tylko dupką się nie odwróciło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tuncia gratuluje laktacji. U mnie było to jak na razie jednorazowe doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam problem z ósemkami. Obie dolne urosły pod kątem 90 stopni w stosunku do reszty i niestety trudno utrzymać je w czystości. Chciałam je usunąć w sierpniu zeszłego roku, tak żeby ze spokojem starać się o dziecko. Niestety po zrobieniu zdjęcia okazało się, że to poważny zabieg i dentystka wyśmiała mnie, gdy powiedziałam, że w 10 dni po usunięciu chcę lecieć samolotem (musiałam wracać do UK). Mówiła że ze względu na zmianę ciśnienia może nastąpić krwotok. Tak więc odpuściłam sobie rwanie zwłaszcza, że zęby mnie nie bolały. Niestety od wczoraj lewy ząb daje o sobie znać. Jest próchnica. Wyczytałam, że zepsuty ząb może być niebezpieczny dla maleństwa więc muszę zacząć działać. Całe szczęście 2 trymestr to ponoć najlepszy moment na dentystę. Czy któraś z was ma jakieś doświadczenia z dentystą w ciąży, szczególnie z wyrywaniem, nacinaniem dziąsła itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania P, tak jak piszesz teraz najlepszy okres na dentystę, ze wględu na to, że zęby niestety sie psują i trzeba leczyć (u mnie 3 typowo ciażowe ubytki). Jeżeli chodzi o wyrywanie-nie można w ciaży wyrywać, prześwietlać , wiec trzeba z tym poczekać do porodu (może Ci zaleczą tą ósemkę- ja mam podobny problem jak Ty-nie mieszczą mi się bo mam za małą szczękę, więc też będę musiała wyrwać, ale tak jak piszę,l teraz nie można) Za to znieczulenie można przyjmować, jakbyś potrzebowała. Ja byłam u dentysty tydzień temu, wiec wypytałam, więc informacje świeże;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nemezis2682
witajcie lekarz stwierdzil koniec 19 tygodnia tak powiedzial nadal czuje ruchytylkojak leze i nie za czesto maly wazy 290 g czy to ok waga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AniaP, ja mialam robiony rentgen na samym poczatku ciazy, zapewniano mnie, ze to bezpieczne( bo lampa idzie tylko na zeba). Mialam leczone, ale nie mialam duzych ubytkow(uadlo mi sie wieksze dziury zalatwic przed ciaza). Moja znajoma wyrywala zeba w ciazy, wlasnie dla dobra dziecka, bo zepsuty zab moze byc b. niebezpieczny, np. jak jest konieczna cesarka( b.b.b.niebezpieczne!). A te 8mki bardzo masz zepsute? A wogole co taka cisza na forum, co?:-P Nemezis, waga calkiem wporzadku na ten etap ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marteeczka, chyba w takim razie zależy to od stomatologa. Mój powiedział, że absolutnie nie można robić prześwietlenia w ciąży( moze zależy to także od oresu ciąży.... Oczywiscie wyleczenie zębów przed ciążą jest koniecznością, ale zaleca się (we wszystkich poradnikach ciążowych o tym piszą) wizytę u stomatologa w II trymetrze, bez względu na to, czy sie zęby wyleczyło przed ciażą czy nie. W ciąży tracimy bardzo dużo wapnia i u wielu kobiet powstaje tzw. próchnica ciążowa, której my gołym okiem nie widzimy, a może się przerodzić w duże ubytki, co może zaszkodzić dziecku ze względu na możliwość powstania stanu zapalnego no i nam... Wyrywanie zęba w ciąży( mowa o ósemkach, które często należy usuwać chirurgicznie ) oczywiście, jeżeli nie da się zaleczyć takiego zęba to ze względu na możliwy stan zapalny to po 12 tc. w odtateczności się wyrywa, ale z tego co mówiła mi dentystka to nie można wyrywać ósemek w ciąży, ale być może to rzeczywiście zależy od stomatologa...ja pisze o tym co mi powiedział stomatolog. W każdym razie ja bym się poradziła i dentysty i ginekologa gdybym miała taką konieczność Wyrywanie zęba w ci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś takiego znalazłam o ząbkach: U stomatologa w czasie ciąży Najlepiej, gdybyś wyleczyła wszystkie zęby przed ciążą. Ale jeśli tego nie zrobiłaś nie ma co wpadać w panikę. W czasie ciąży także można leczyć zęby. Ciąża nie jest okresem, który źle wpływa na zęby. Zaszkodzić mogą wymioty i żelazo, które niektóre kobiety musza przyjmować z powodu anemii. Wtedy warto częściej odwiedzać swojego stomatologa. Nie każda dziurka w zębach jest niebezpieczna dla dziecka. Nie wolno lekceważyć zepsutej czwórki i trójki, bo chory ząb może stać się ogniskiem zapalnym i rozsiewać bakterie po całym organizmie. Nie każdy zabieg u stomatologa jest wskazany w czasie ciąży. Nie powinnaś prześwietlać zębów, szczególnie w pierwszym trymestrze ciąży. Jednak niekiedy prześwietlenie jest konieczne. Przyszła mam powinna wtedy leżeć, żeby wiązka promieniowania nie kierowana była na brzuch. Na szczęście dawka promieniowania jest niewielka - aż 60 zdjęć zęba równa się jednemu prześwietleniu płuc. Niewskazane jest także wybielanie zębów. Nie zbadano do końca preparatów wybielających zęby pod kątem szkodliwości na płód, więc lepiej chuchać na zimne. Możesz natomiast poprosić o znieczulenie. Zmniejszenie bólu i strachu u przyszłej mamy lepiej wpłynie na dziecko niż jej duży stres i roztrzęsienie spowodowane wizytą u stomatologa. Leczenie kanałowe również jest lepszym wyjściem, niż faszerowanie się tabletkami przeciwbólowymi. Co prawda odradza się robić prześwietlenia w tym okresie, ale istnieje możliwość zbadania kanałów urządzeniem, które mierzy długość korzenia. A prześwietlenie w celu sprawdzenia poprawności wykonania leczenia kanałowego zawsze możesz zrobić już po porodzie. Nie jest groźne dla dziecka czyszczenie zębów. Usunięcie kamienia zabezpiecza przed próchnicą i chorobami dziąseł. Wyrywanie zębów w czasie ciąży to ostateczności, jednak kiedy nie ma innego wyjścia można ząb usunąć. Nie powinno się jednak w tym czasie usuwać zębów gdy nie jest to absolutnie konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No trzeba na dobrego stomatolooga trafic! Pewnie decyzja tez zalezy od indywidualnego wypadku, wybiera sie mniejsze zlo. Ja, jak mialam rentgena( pierwsze tyg. ciazy) to strasznie spanikowalam, ale zarowno stomatolog jak i gin. mnie uspokoili. Tez sie wybieram na kontrolna wizyte wkrotce.Mam nadz. ze wszystko wporzadku.Odkad wyleczylam wszystkie zebole to mam fiola na punkcie czystosci i pielegnacji:-) I to chyba procentuje, bo po ciazy pierwszej mialam tylko jeden malutki ubytek, a dodam, ze ogolnie mam bardzo slabe zeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko, idę dzwonić do dentysty, żeby umówić sie na kontrolę mojego wątłego uzebienia. Byłam na usg. Mały ma sie dobrze, wszystko ma na miejscu. Jestem zdruzgotana moją wagą. Mam 8 kg na plusie. Prawie, a to dopiero 21 tc. A gdzie tam do końca???????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ! Cisza na forum bo pewnie wiekszosc choruje ;) Mnie tez dopadlo - glowa boli jak diabli od wczoraj, tchawice cala czuje, miesnie mnie bola lacznie z kosciami - cale szczescie to chyba nie grypa bo temp mialam wczoraj tylko troche podwyzszona. Widzialam zreszta ,ze tak to musi sie skonczyc bo moj od prawie 1,5 tyg chory, moja rodzinka tez i 90% ludzi w pracy. Dzis bylam robic te krzywa cukrowa - obrzydliwosc jak diabli - na czczo wypic 50gr glukozy to powinno nazywac sie tortura a nie badaniem. Wyszlam z gabinetu i momentalnie zrobilo mi sie niedobrze, jednak po wyjsciu na mrozne powietrze troche uspokoilo sie. Nudnosc jednak mam az do teraz i apetyt calkowicie obnizyl sie. Po godz. pielegniarka nakluwala mnie dwa razy, tak wiec mam teraz trzy siniaki :( Podobno kiedys po wypiciu badali glukometrem, ale nie wiem co teraz moze sprzet im zepsul sie ;) Ogolnie nie polecam i mam ogromna nadzieje ,ze wyniki beda ok bo 75 gr glukozy i tego nakluwania juz nie zniose . Shila2-gratulacje ! ja mam badanie pojutrze i juz nie moge doczekac sie :) U dentystki tez bylam - sprawdzila stan i ok, za to zaniepokoila sie dziaslami - sama zreszta widze, ze pogorszylo sie z nimi. Teraz myje lacalut activ wiec i tak nie jest az tak zle. Kontrole bede miala znowu w maju - tylko nie wiem jak zmieszcze sie na fotelu z takim gigantycznym brzuchem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę że o stomatologu mowa, a ja właśnie wróciłam od dentystki :) Dwa tygodnie temu byłam na kontroli i okazało się że mam tylko jednego ząbka do leczenia, dzisiaj go wyleczyłam i narazie spokój :) Za jakiś czas mam tylko na kontrolę się zawić. Też słyszałam że prześwietlenia nie powinno się robić w ciąży, mówił mi o tym ginekolog i dentystka dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a i Shila dzieki za odpowiedz dot. bolow kolkopodobnych - mnie takie cos dopada co jakis czas i juz teraz wiem dlaczego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nemezis - ja tez czuje tylko czasami ruchy. Lekarka mi powiedziala, ze jak dzidzius ma 500g to wtedy dopiero czuje sie kazdy jego ruch:) wiec nie ma sie co martwic. Na wszystko przjdzie czas:):):):):):) sama sie tym martwilam, ale na usg Filipek ruszal raczka - dotknal mnie;) i lekarka zapytala czy to poczulam, a ja oczywiscie, ze nie ;) Zatem trzeba spokojnie czekac az nasze dzieciaczki beda mialy po 500g :):):):):):):) Nooooo chociaz sama wiem, ze ciezko z cierpliwoscia;) No i na tym etapie nie ma co sie przejmowac nawet jesli nic sie nie czuje przez kilka dni;) Widze, ze dzis mowa o dentystach:( A ja wlasnie caaaaly dzien zbieram sie zeby zadzwonic i sie umowic... tylko, ze ja strrrraaasznie sie zawsze boje, bo z reguly mam slabe zeby mimo, ze dobrze nie dbam:( No ale jutro juz zadzewonie i tez sie umowie;) lusia - prosze bardzo ;) Ja to wiecznie lekarke o cos pytam wiec dobrze, ze jej wiedza sie przydaje rowniez innym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano i mnie dopadly skurcze :( Zazwyczaj rano czuje jak caly brzuch tak do pepka twardnieje, ale nie boli. Powtarza sie tak 2-3 razy i przestaje. A laktacji to nie mam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biala czekoladka, ja absolutnie nie pomyslalam, ze masz zlego stomatologa! Tylko ogolnie chodzi mi o to, ze dobrze miec dobrego specjaliste...we wszystkich dziedzinach:-)Szkoda tylko, ze przewaznie za dobrego lekarza trzeba niezle zaplacic i isc prywatnie:-o Np. do ginekologa chodze prywatnie...bo na fundusz nie przyjmuje.A jest i wspanialym czlowiekiem i b.dobrym lekarzem.Ale drogi...choc ktos mi powiedzial, ze za wiedze trzeba placic, ze lekarze za same doszkalanie, kursy musze slono sami placic i dlatego tak pozniej sie cenia. A na zabki polecam wam taki zel Elmexu - fluor.Naprawde wzmacnia zeby.Myje sie tym raz w tygodniu.Na slabe zeby to naprawde wielka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lilianka09
Nemezis moja Malutka już 2 tygodnie temu ważyła 480 a ja ruchy czuje może co 3 wieczór.W ciągu dnia to jeszcze się nie zdążyło żebym cokolwiek poczuła. Czasami też mnie to martwi i zaraz mam czarne myśli. Ale na wizycie Gin powiedział ze wszystko jest ok wiec nie ma sie chyba czym martwic. Co do ząbków to ja w zeszłym tygodniu zaleczyłam dwa i już mam spokój.Nic nie bolało:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mozecie mi podac namiary na jakas fajna stronke o znieczuleniach do porodu? Chciałabym sie blizej z nimi zapoznac. Z pierwszyym dzieckiem cos mi wkuli a ja nawet nie byłam pewna czy dobrze robia. Teraz bym chciała wszystko wiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja znowu wylądowałam na zwolnieniu... :( :( :( Moje bóle brzucha okazały się na tyle poważne, że gin zaleciła leżenie. Mam silne skurcze, jak podczas miesiączki i twardy brzuch... Najgorsze, że moją gin zaniepokoiła szyjka macicy i coś o jej skracaniu wspomniała. Właśnie naczytałam się na ten temat i troszkę mnie to przeraziło.... Kurcze, zakładałam, że będę pracować do końca lutego, a tu psikus. ... Boję się też o moje maleństwo, żeby tylko wytrwało w brzuchu tyle, ile trzeba... Wracając do dentysty, mnie gin wysłała na początku ciąży i wtedy też wszyscy mówili, że nie można robić ciężarnej prześwietlenia. Podobno tylko w wyjątkowych sytuacjach jest to dopuszczalne... Pimach, nic się nie martw, ja też tyle przytyłam. Ginka powiedziała, żebym uważała z czekoladą, bo lubi zostawać na biodrach, ale ja nie umiem się oprzeć.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowa mamo, spokoj i jeszcze raz spokoj:-)Odpoczniesz, polezysz, nabierzesz sil... a Kinia bedzie bezpiecznie sobie fikac:-) Skracanie szyjki faktycznie jest alarmujace.W razie szybkiego skracania zaklada sie specjalny krazek(Pesar) i on niedopuszcza do skracania(czyli wywolania przedwczesnego porodu). Bedzie dobrze:-) Tuncia, nie mam pod reka stron o znieczulaniu, ale jak wpiszesz w google to napewno wszystko znajdziesz.Az tak duzo tych znieczulen nie ma do wyboru. A Ty za pierwszym razem mialas cc? Ja mialam znieczulenie ZZO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki! AniaP____ ja doswiadczenie z dentysta w ciazy mam szczatkowe. W poprzedniej ciazy, ju zpod sam koniec, rozbolal mnie kiedys fatalnie \"wyleczony\" zab. Bolal potwornie wiec wyladowalam u dentysty a ten mi na to, ze w tej sytuacji tylko kanalowka (bo byla spieprzona i stad ten problem :-o ), ale on sam mi przykazal, ze zrobi to tylko gdy bede miala zielone swiatlo od ginki. Na \"tymczasem\", zeby nie doszlo do wiekszego stanu zapalnego, dal mi amoxycyline. I ten antybiotyk byl okej, zab przestal bolec, ale ginka powiedziala, ze 3 tyg przed terminem ona na znieczulenie do kanalowki nie wyraza zgody. No wlasnie, koncowka ciazy - wielkie \"nono\". Ale teraz to bym skonsultowala i z dentysta i z ginekologiem co masz robic, bo fakt, ze bakterie te zebowe, w przypadku infekcji nazwijmy to \"do krwi\", czyli ostrego stanu zapalnego sa bardzo niebezpieczne. Zawsze, dla kazdego, moga nawet doprowadzic u zdrowego czlowiek do zapalenia miesnia sercowego. Dlatego tutaj daja amoxycyline uderzeniowo, przed kazda wieksza robota stomatologiczna, zeby zapobiec infekcji. A u mnie tez podzialao i zeba na spokojnie zrobilam juz jakis czas po porodzie, jak znowu zaczla dokuczac :-) Ale teraz do porodu jeszcze dlugo wiec raczej na przeczekanie nie ma co brac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fasolkowoa mamo, zafundowalam sobie wczoraj dzień towarzyski. Moja najlepsza przyjaciolka miała urodziny, więc wpadałam do niej z prezentem, odwiedziłam chrzestna matke, jeszcze zadzwoniła koleżanka, mama bliźniaczek, że pękł jej smoczek, węc jej podwiozłam... a wieczorej, jak mnie rozbolał brzuch, to beczalam nad swoją głupotą. Nie wiem, czy to były gazy czy skurcze macicy, ale bolało jak cholera. Zjadlam espumisan i no-spę, ale wciąż ten brzuch nie jest taki, jak zawsze. Więc funduje sobie dwa dni w lóżku. Solidaryzuję się z Toba i leżę. Oczywiście z niepokojem wyczekuje ruchów malego... Odpocznij, zwolnij tempo i zrelaksuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
za pierwszym razem rodziłam naturalnie i teraz tez bede tak rodzic i chodzi mi o znieczulenia do porodu naturanego. A to tak na rozsmieszenie http://www.rodziceradza.pl/Ciazowe_zabobony_na_wesolo,q,30111,newest.html HEHE najbardziej ozbawiło mnie ze nie wolno nam sie golic bo dziecko bedzie łyse, oj to ja bym zarosła przez te 9m-cy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej,hej:-) Zaraz poczytam ta stronke, zeby sie troche posmiac;-)Z najnowszych pomiarow: W porownianiu z poprzednia ciaza na tym etapie....jestem o kg. ciezsza niz wtedy, ale- uwaga- w "talii"(hihi) o 6 cm szersza( czyli wiekszy mam brzuszek).Ciekawe czy to zwiazane z tym, ze Malutek jest wiekszy, czy po prostu jestem juz roztyla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem o 0,5 kg ciezsza:) ale brzuszka nie mierzyłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dodałam nowe fotki na bloga:) Ja to chyba najwiecej sie pokazuje:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej No i cieszylam sie przedwczesnie bo to chyba grypa -wczoraj wieczorem mialam 38,3 :( Zjadlam apap to spadlo do 37 , obudzilam sie w nocy i znowu 38,3 - zdjadlam kolejny i spadlo . Dzis rano juz bez tabletek 37. Do lek. ide dopiero jutro rano, ale martwie sie dzisiejsza noca - czy nie bedzie znowu tak zle. Wiecie ile mozna zjesc apapow na dobe w ciazy ? Nie chce zaszkodzic maluszkowi, z drugiej strony wysoka temp tez jest niebezpieczna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lusia, o ile pamietam to 3 mozna max. Niedawno tez mnie to dopadlo i mialam goraczke 39... Pomogl chlodny prysznic, oklady na glowe.Apap juz mialam brac, ale nie wzielam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×