Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Gość gość
A001 jestes polozna z kosciuszki? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszyskich, badzo proszę o opinie, kto korzystał, z indywidualnej opieki położnej w czasie porodu w szpitalu na Kościuszki. Nie wiem którą położna wybrać Panią Barbara Bryk czy Małgorzata Wira ? To mój drugi porób przy pierwszym była przy mnie Pani Ania Kowalczuk też na Kościuszki ale niestety już nie pracujej na tych warunkach;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak wyglada porodowka na prostej i sale?jak z opieka?rodzil ktos niedawno z was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Mam pytanko czy orientuje sie ktos czy na Czarnowie mozna wynajac sobie polozna, bo boje sie bardzo porodu i chcialabym miec polozna Pania Anne Kowalczuk ktora przeniosla się z Kościuszki na Czarnow..??? Jaki jest koszt??? Rodze w listopadzie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja rodziłam w lutym na Czarnowie i nie spotkałam sie z wynajmowaniem położnej do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z wlasnego doswiadczenia bardzo dobrze oceniam szpital na kosciuszki. Nie wyobrazam sobie jakby porod wygladal bez prywatnej poloznej i swietnego pana anestezjologa. Mi znieczulenie zewnatrzoponowe bardzo pomoglo i ulatwilo porod. Opieka nad dzidziusiami tez w porzadku. W razie potrzeby dzieci sa dokarmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...Niestety boje sie bardzo pierwszego porodu...Chciałam rodzić w szpitalu na Czarnowie lecz ze wzgledu ze nigdzie nie moge sie dowiedziec jak jest z wynajeciem poloznej do porodu staje se dla mnie to nie pewne...wiem ze na Kościuszki napewno można taką opiekę sobie opłacić..A ja bym sie czuła bezpieczniej gdybym miała jednak swoją położną wynajętą...Gdyby któraś z Was orientowała się cos w temacie prosiłabym o odpowiedź...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wystarczy zadzwonic do szpitala na kosciuszki i poprosic o kontakt z polozna ktora mozna wynajac do porodu. Kosztuje taka usluga 400zl , dostaje sie rachunek potem. Wynajecie poloznej jest bardzo pomocne szczegolnie podczas pierwszego porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny czy coś się zmieniło odnośnie znieczulenia zewnątrzoponowego na życzenie na kościuszki? jak to teraz wygląda w praktyce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mooonikka
wpadłam z ciekawości zobaczyć co u Was, widzę, że pan Borus ma inne doświadczenia, przykro mi, że inne i dobrze, że przestrzega. Ale jakim prawem neguje moje? Napisałam swoje doświadczenie, nie małe, bo przed porodem 3x byłam na czarnowie z problemami więc trochę chyba się napatrzyłam. jednym słowem, weź się pan borus ogarnij.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulkagg
DZiewczyny pomóżcie szukam jakiegoś dobrego lekarza prowadzącego ciąże? Myslałam o dr Gruszce dobry by był to wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie raz już słyszałam jak dziewczyny wychodziły na opłaconej położnej... Kase wziela i albo wcale jej nie bylo albo byla ale nie pomocna wcale. Miedzy innymi na kościuszki. Ja rodzilam na czarnowie i naprawde nie ma sensu komus placic bo i tak urodzic trzeba! Polecam lepiej te pieniądze przeznaczyc na poród rodzinny. Można zrobic szkole rodzenia albo wykupic tylko sale do porodu. Zdecydowanie warto!! Ja swojej poloznej ktora byla ze mną przy porodzie dalam czekoledki i wino juz po wszystkim bo byla rewelacyjna. Uwazam, ze to jest lepsze rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o lekarza to polecam dr Mariusza Malmura. Super lekarz! Pracuje na Czarnowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość buniaq
do prowadzenia ciąży bardzo polecam dr Wydrzyńskiego. Ja też kiedyś szukałam, polecano mi go, ale nie byłam przekonana... ostatecznie trafiłam do niego i jeśli chodzi o dopilnowanie wszystkiego przy wizytach oraz w szpitalu - można czuć się bezpiecznie. minusem jest koszt wizyty 150 zł, i to, że rzadko robi usg. Ale zdecydowanie jest profesjonalistą w swoim fachu i dba o swoje pacjentki. Jak wszędzie, mogą trafić się niezadowoleni. Ja jednak, kobieta po problemach wielu, zdecydowanie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość01
Zdecydowanie polecam szpital na Kościuszki. W trakcie porodu była przy mnie położna Beata Prokop- położna z powołania. Kobieta niezwykle ciepła i pomocna. Dzięki Pani Beacie, która wszystkiego dopilnowała i była dla mnie ogromnym wsparciem poród odbył się szybko i sprawnie. Nieoceniona również w tym rola Pana Anestezjologa Szpaka, który w odpowiednim momencie podał znieczulenie. Opieka nad maleństwem b.dobra, położne laktacyjne służą pomocą, w razie czego dzieciaczki są dokarmiane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam wszystkich Hurtownia Ares w Kielcach na 1 Maja ma nowy sklep internetowy pod adresem www.hurtowniaares.shoparena.pl zapraszamy Organizujemy wyprawki dla niemowląt itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkie przyszłe mamy, które mają zamiar rodzić w szpitalu kieleckim. Gorąco polecam ten szpital. Nie dawno urodziłam tam swego wspaniałego synka...Mały dostał 10 pkt..Pobyt w oddziale troszkę dłuższy, bo miałam cesarkę i Antoś mial również żołtaczkę. Jednak nie odczułam stresu. Bardzo pomogły mi panie pielęgniarki od dzieciaczków. Przewijały, do piersi dostawiały i dokarmiły synka. Jak kąpały, to glośno mówiły o pielęgnacji pępuszka..ja nawet bylam poproszona do stolika i patrzyłam z bliska..Informacje na temat zdrowia synka były zawsze rzetelne..Tutaj przy okazji chciałam podziękować pewnej młodej lekarce -pani doktor Adamska, czy Adamczyk?( długie włosy i w okularach)..bardzo pomogla mojemu synkowi, miał coś z wędzidełkiem?..przemiła, delikatna i jak na młody wiek bardzo doświadczona..Wszystkie z sali ją chwaliłyśmy..bo tacy powinni być lekarze od dzieci..Jeśli będę miala rodzic drugie dziecko- to tylko na Kościuszki i mam nadzieję, ze również spotkam tą przemiłą lekarkę..Pozdrawiam cały personel..dziękuję za wszystko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościiówa
dziewczyny, wiem, że mało która z nas zastanawiała się kiedykolwiek, czy USG jest szkodliwe. Mamy pretensje do lekarzy kiedy nie chcą robić go tak często jakbyśmy chciały. Ale ostrzegam Was, coś w tym jest, i tym lekarzom, którzy nie robią go na zawołanie z jednej strony trzeba podziękować, bo to nie jest takie bezpieczne urządzenie, jakby się wydawało. polecam poczytać. wolnemedia.net/zdrowie/usg-czyli-ciag-dalszy-oglupiania-kobiet/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane mam pytanie termin porodu mam za dwa tygodnie będę rodzic w szpitalu na Czarnowie czy orientuje się któraś z Was ile kosztuje tam poród rodzinny???i czy trzeba to wcześniej zgłaszać? ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościiówa
poród rodzinny na czarnowie to albo 200 albo 300 zł, ale chyba 200. tak czy siak, nie masz co zgłaszać, bo nie wiesz, czy będzie wolne. Uczęszczając na tamttejszą szkołę rodzenia masz poród rodzinny już za darno, no i pierwszeństwo w razie czego. Ja miałam poród rodzinny właśnie w ten sposób, i miałam pierwszeństwo mimo iż szłam rodzić z dziewczyną która też chciała rodzinny ale nie była ze szkoły rodzenia. musisz im to na starcie powiedzieć jak tylko przekroczysz próg oddziału i jesli tylko bedzie wolne to trafisz tam. Bo sala do porodów rodzinnych jest tylko jedna. Kciuki trzymam i szybkiej akcji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
...Ja niestety nie uczęszczałam do szkoły rodzenia ze względu powikłań w ciazy mam nadzieje ze jednak trafię na wolną sale do porodu rodzinnego jest to mój pierwszy poród i bardzo się boje....Dziękuję za odpowiedź. ..☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniulek
Mam zaplanowane cc na Czarnowie. Czy któraś z Was mogłaby opisać mi jak wygląda opieka po cc,nie mam lekarza prowadzącego z tego szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniulek
Czy ktoś jeszcze zagląda na to forum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiówa
minulek po cc jesteś 24h na pooperacyjnej, jeśli chcesz możesz mieć dzieciaczka przy sobie, jeśli nie to będzie na noworodkach. opieka wgląda tak, że doglądają Cię położne zza ściany, jeśli chodzi o przeciwbólowe, to zależy na jaką trafisz, bo siwa zołza z pudlem do ramion na głowie, niestety strasznie jest opryskliwa i nie chce dawać więcej niż 1 rodzaj leku, mimo iż masz prawo do wielu. także zapoznaj się ze swoim prawem pod tym względem. potem przechodzisz do sali poporodowych, gdzie leżysz z innymi matkami i jesteś tam ok 3-4 dni jeśli wszystko z Tobą i dzieciaczkiem ok to wyjdziecie. Jeśli jakaś żółtaczka lub inne dolegliwości to dłużej. Obchody 2-3x dziennie, psikają Ci ranę. mnie na pooperacyjnej następnego dnia na łóżku umyła/podmyła położna, zmieniła podkłady. przez 12 h po cc nie możesz podnosić głowy. Potem po 24h pionizują. Ja sama się pionizowałam kiedy mąż przyszedł, nie chciałam ich pomocy. Jakoś poszło. Lekarze dobrze zajmują się swoimi obowiązkami, sprawdzają jak rana, Twój stan, także bądź spokojna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miniulek
Dziękuję Ci za informację. Czy Twoje cc było planowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, szukam nazwiska poloznej z prostej ma na imię Elzbieta, krótkie włosy i okulary. Okolo 50-tki. Podczas porodu na prostej miała mnie w d***e i zaczelam rodzic bez pelnego rozwarcia i nacięcia. Pekla mi m.in. Szyjka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja chciałam z całego serca polecić szpital na Kościuszki. Wspaniała opieka położnych pozwoliła mi i mojemu dziecku czuć się tam bezpiecznie i dobrze. Polozne są tam bardzo dobrze wykwalifikowane i miłe. Lekarze dostępni w każdej chwili. Ja rodziłam przez cc do dziś z łzami w oczach wspominam ta wspaniała chwile kiedy przy podaniu znieczulenia i moim ogromnym strachu polozna Kasia trzymała moja rękę i mocno ja sciskala dodając mi tym samym olbrzymie ilosci wsparcia.... słuchajcie tego nie da się opisać słowami. Tam pracują poprostu ludzie z wielkimi sercami!!!! Dziękuję i Gorąco Polecam kinga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćiowaa
minulek nie, moje cc nie było planowane. miałam wskazania, nie mogłam dłużej być zostawiona z czekaniem na SN. tzn lekarz uprzedzał mnie że jeśli "do czwartku" nie urodzę SN, to robimy cc. Cały dzień spędziłam na porodówce na wywyoływaniu ale niestety akcja się nie zaczęła i zrobiono mi CC. W szpitalu na poród SN czekałam tydzień więc z jednej strony wiedziałam że na końcu możee byc cc i być może lekarz to zapobiegawczo wpisał gdzieś ale idąc do szpitala nie wiedziałam o tym że idę na cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melka207
Czy,któraś z Was dziewczyny miała doczynienia z synem Chróściela Wojtkiem na Kościuszki ??? Jak wrażenia ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mała Mi
melka207 Tak, miałam okazje być u dr W.Chróściela. Kierował mnie do niego właśnie jego ojciec, z racji tego, ze jest moim lekarzem prowadzacym. Bardzo sympatyczny, kompetentny czlowiek, zreszta tak jak jego tata :) Do kobiet, ktore miały cc na Kościuszki: jest możliwość obecnosc***artnera podczas cesarki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×