Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość irenno

Kielce- Prosta, Kościuszki , Czarnów ???

Polecane posty

Gość melka207
Dziękuję gość Mała Mi. Ja jestem w podobnej sytuacji ,też chodze do ojca a szpitalem nie kazał mi się martwić,że zajmie się mną jego syn tam pracujący :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość Mała Mi
Zawsze kiedy musiałam pojawić się w szpitalu to dr W.Chróściel od razu zabierał mnie do siebie ma usg, zbadał, uspokoił :-) Świetni ginekolodzy. Jeszcze raz ponawiam pytanie, jak jest z osobą towarzysząca przy cc? Skończyłam szkole rodzenia, ale niestety okazało się, że czeka mnie cc.Jest szansa, że mąż będzie mógł mi towarzyszyć? Nie ukrywam, że cholernie się boję tej cesarki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mała Mi.Nie ma takiej mozliwosci zeby mąz towazyszyl przy CC ja mialam dwie rodzilam na Czarnowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melka207
Do Mała Mi. Dziękuję Ci za odpowiedź,bardzo mnie satysfakcjonującą :) Ja miałam cc 4 lata temu na Kościuszki i teraz też będę mieć. Nie bój się. Do planowanego cc masz znieczulenie zewnątrzoponowe i podczas niego czujesz się jak dobrze pijana ,choć jesteś świadoma także wtedy mija dużo zmatwień i stresu. Ja niestety części rzeczy nie pamiętam. A na sali operacujnej miałam super anestezjologa,który bardzo był miły ,zagadywał mnie,wszystko po kroku tłumaczył. Ja z cc w tym szpitalu jestem bardzo zadowolona i śmiało będę szła na drugą. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie polecam szpitalu na prostej leżałam ponad miesiąc na patologii ciąży, jaka zmiana takie położne, żarcie lepiej nie mówić breja ryżowa nazywana risotto. Wszystko robione na odwal się. Po porodzie 90% urodzonych dzieci z patologii mają zapalenie płuc. Po urodzeniu mój syn dostał 9/10 Apgar. Trzy dni później wykryto zapalenie płuc. Na siłę szukali żółtaczki leżę i ryczę, jak czytam, że w innych szpitalach dzieci rodzą się zdrowe tylko w tym jest jakieś fatum. Najważniejszy jest dzidziuś ale do tego szpitala więcej nie wrócę.Szkoła rodzenia śmiech na sali wciskają ci kity jaki to nie jest szpital szkoda czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam zzo i rodzilam na Prostej. Nie bylo zadnego problemu. Zzo nie polecam, jak wiele dziewczyn, mialam typowe komplikacje. Zanika czucia parcia w koncowej fazie, dziecko wypychal lekarz, bo drugi stal juz z kleszczami obok. Tak to sie skonczylo. Nikt mi nie powie, ze nie bylo to wynikiem zzo. bo drugi porod ( tez na Prostej) mialam zupelnie inny. Zakonczony cesarka, ratowali dziecko. Nie mam najmniejszego ale, pomimo, ze dziecko urodzone w zamartwicy, reakcja byla natychmiastowa. Drugie dziecko rodzilam na tzw. gazie i ta metode znieczulenia polecam. Czlowiek robi sie troche jak po alkogholu, rozluznia sie, co jest wazne przy skurczach. rewelacja, jak dla mnie. Bylo ok. Co do poloznych, to przy pierwszym nie bede wspominac ( nie ma juz tej kobiety), przy drugim zupelnie inna, cudowna osoba, ktorej w pelni zaufalam. To jest podtswa. Co do porodow rodzinnych, sa platne ( ile teraz nie wiem, maz placil), na osobnej sali. Na Prostej sa sale wieloosobowe ( rodzilam ), ale osloniete kafelkami. Wszystko slychac, malo to komfortowe, no ale tak jest wszedzie. Co polecam, nastawic sie na mega masare i isc jak na wojce. Nie ma 100% dzialajacych znieczulen, a porod to nie jest za przeproszeniem " piernieciem". bolec musi i tyle. Psychika to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moi drodzy ile bierze za wizyte dr Lepiarczyk i jak czesto sa te wizyty? Chcialam tez dopytac o Wolowca, czy polecacie? Jak teraz z porodami na Kosciuszki? Roddzilam 4 lata temu i ok. Mialam polozna, ciaze prowadzil Wolowiec ale tak jakos przecietnie wspominam ta opieke Pana doktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najdalej od Lepiarczyka! A Wołowiec to fanatyk religijny i człowiek mówiący niewyraźnie, jak na lekarza to średnie podejście z nieprzepisywaniem hormonów... Ja miałam cc na Prostej i bardzo nie skrytykuję tego szpitala w taki sposób jak zrobiły to osoby powyżej. Też leżałam na patologii, jedynie z jedzeniem się zgodzę - jest marne. Ale czy gdzieś w szpitalu jest lepsze? Warunki na pewno o niebo lepsze niż na Kościuszki, poza patologią szpital jest po remoncie, sale 1-2 i 3 osobowe, toalety z papierem, mydłem i ręcznikami papierowymi. Na Kościuszki tego nie ma!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy któraś z Was była prowadzona przez Ziółkowskiego-ojca i rodziła na czarnowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kolejny "specjalista"... do omijania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja bylam prowadzona przez pana Tomasza i ridzilam na Czarnowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystko bylo ok opieka super. W 2 ciazy tez bede chodzila do pana Z. Super lekarz a czarnow szpital jak z filmu. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego do omijania. Pisze pani bzdury, o moja ciaze dbał bardzo dobrze, jest godny zaufania i polecenia. Niestety nie wszystkim. Kobietom mozna pomoc zajsc w ciaze, ale nie mozna o to obwiniac lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod warunkiem, ze lekarz wie co robi, nie myli pacjentek, nie gubi sie na jakim etapie leczenia jest dana kobieta i nie robi inseminacji w ciemno, bez szans na powodzenie zeby tylko na niej zarobic (ocena przez kolejnego lekarza, nie przez pacjentke)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadzam się, leczenie to takie chybil trafił może bedzie ale lepiej żeby nie. Mnie ciekawi jak na czarnowie podchodzą do pacjentek pana Z? W karcie ciąży brak badań bo co miesiąc tylko ob i mocz i glukoza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie Panie! Piszę pracę magisterską i badam czy przygotowanie do porodu ma wpływ na sam przebieg porodu, brakuje mi 20 ankiet jeśli uczęszczały Panie na zajęcia w szkole rodzenia i mogłyby Panie uzupełnić ankietę z góry bardzo dziękuje! a oto link https://www.ankietka.pl/ankieta/188201/wplyw-przygotowania-psychofizycznego-na-przebieg-porodu.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr. W.Chròsciel jest na 1 roku socjalizacji z ginekologii, byłabym ostrożna co do doświadczenia choć sprawia wrażenie miłego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów (2016) dostępny już do pobrania oraz online >>>http://d8x.pl/r/wgnkapitan-ameryka-wojna-bohaterow-2016 >>>http://d8x.pl/r/wgnkapitan-ameryka-wojna-bohaterow-2016 >>>http://d8x.pl/r/wgnkapitan-ameryka-wojna-bohaterow-2016 W filmie „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”, będącym bezpośrednią kontynuacją hitowego „Avengers: Czas Ultrona”, Steve Rogers aka Kapitan Ameryka staje na czele nowej drużyny Avengers, by ponownie ocalić ludzkość przed zagładą. W czasie kolejnej międzynarodowej akcji z udziałem superbohaterów ponownie dochodzi do strat w ludności cywilnej. Rosną więc naciski polityczne, by poddać herosów systemowi nadzoru i utworzyć organ decydujący o stopniu ich zaangażowania w działania militarne. Sytuacja ta poważnie wpływa na atmosferę panującą wśród Avengers, którzy starają się obronić świat przed nowym, nikczemnym nieprzyjacielem.Ustawa zmuszająca superbohaterów do rejestracji i ujawnienia ich tożsamości doprowadza do konfliktu pomiędzy zwolennikami a przeciwnikami nowego prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćABCXYZ
A możecie napisać coś o doktorze - Adrian Swat z Czarnowa? Z opinii na "Znany Lekarz" wiem, że prowadził kilka ciąży (chociaż wygląda na bardzo młodziutkiego). Narazie jest moim lekarzem prowadzącym i z tego też powodu wybieram poród na Czarnowie. Jak to jest jak już wszytko się zaczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gośćABCXYZ Kochana, ja rodziłam na Czarnowie i dr Swat robił mi CC. Ale od początku:) Trafiłam na patologię ciąży, ponieważ byłam tydzień po terminie i nic się nie działo .Lekarze podjęli decyzje o założeniu mi tzw. balonika na szyjkę macicy, żeby zaczęło robić się rozwarcie. U mnie zadziałało i obyło się bez wywoływania porodu oksytocyną. A zaczęło się od delikatnych bóli w dole brzucha jak przy okresie. Balonik miałam założony w południe a około godziny 16 miałam już regularne skurcze co 4 min. Dość bolesne ale do wytrzymania:) Około 22.30 przechadzałam się po korytarzu z masywnymi skurczami i natknęłam się właśnie na dr Swata, który postanowił mnie zbadać i okazało się, że mam już 8 cm! Kazał szybko iść na porodówkę i tam dopiero zaczęła się akcja:) dostałam troszkę oksytocyny na przyspieszenie rozwarcia i zanim się obejrzałam już miałam bóle parte, które o dziwo nie bolały mnie w ogóle (a przynajmniej nie tak, jak te rozwierające). Po kilku próbach parcia, ciągłej zmianie pozycji na łóżku porodowym, podpinaniu KTG dr Swat podjął decyzję o cc, ponieważ dziecko było owinięte pępowiną i nie chciało wejść w kanał rodny. Syn urodził się w pół do pierwszej w nocy:) Nie wiem co lepsze cc czy sn. Mnie aż tak to nie bolało jak robiło się rozwarcie ale po cc (w drugiej dobie) każą się podnosić z łóżka a naprawdę jest ciężko się zebrać. Dziewczyny po sn biegały po korytarzu jak sarenki, a my wszystkie po cc ledwo chodziłyśmy zgięte w pół. Ani kichnąć, ani kaszlnąć nie ma jak, bo rana "ciągnie". Każdy poród jest inny. Trzymam kciuki za Ciebie i dziecko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćABCXYZ
do gość Dziękuję Ci serdecznie. A czy dr Swat był twoim prowadzącym ginekologiem, czy po prostu akurat on odbierał poród? Ja na dr Swata trafiłam, zmieniając wcześniejszego na innego w Medipartnerze. Miałam okazję w krótkim czasie odbyć parę wizyt u dr-a, a nawet raz w szpitalu na badaniu. Mogę powiedzieć, że już wtedy zdecydowałam - "jak coś, kiedyś, niedługo" - to wybieram tego dr-a. :) No i stało się. Teraz "docieram do połowy ciąży. Zmiany lekarza prowadzącego nie planuję, a nawet chcę zapisać się do Szkoły Rodzenia na Czarnowie. Szansa na zobaczenie sal, poznanie położnej(nych). Zawsze to będę się pewniej czuć. Pierwszy raz, to pewne poczucie pewności się przyda. :) Dziękuję za info o doktorze Adrianie. Na portalu znany lekarz ma same dobre opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćABCXYZ
do gość P.S.: Dziękuję :) A jeśli chodzi o poród cc i sn to sama nie wiem. CHYBA wolałabym cc... Boję się porodu sn i na razie jakoś tego nie ogarniam. Wszystko ma swoje plusy i minusy. Ale znając życie, to pewnie samo za mnie zdecyduje czy to będzie sn czy cc ;-) Acha, podobno cc może być na życzenie? (nie mam pewności). No i jest jeszcze opcja znieczulenia, ale z tego co gdzieś na jakiś statystykach widziała, to bardzo mały procent rodzących miał znieczulenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dr Lepiarczyk to przede wszystkim specjalista jedyny w swoim rodzaju. Zarówno ojciec jak i syn. Moja ciążę prowadził syn dr Mateusz Lepiarczyk jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Jasno objaśnia i rzeczowo podchodzi do pacjentki bez zbędnych pogaduszek podczas wizyty. Jest dokładny i skoncentrowany na swojej pracy, naprawdę godny zaufania mimo młodego wieku i stażu pracy. Gdybym mogła ozlocilabym tego człowieka bo dzięki niemu mam przecudowna córcie i miłe wspomnienia z okresu ciąży :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gośćABCXYZ Dr Swat akurat był na dyżurze i był przy moim porodzie, a potem jak przyszło co do czego robił cc. Ogólnie robi bardzo dobre wrażenie, jest młody i widać, że się bardzo angażuje i stara. Ja w ciąży chodziłam do dr Niziurskiego- też ok. Co do planowanego cc, to ja bym tak się o nie nie starała. To bardzo poważna operacja. Poród Cię nie ominie:) ale jest do przeżycia. Po cc, pomijając fakt, że pokarm może pojawić się trochę później a rana ciągnie masz poprzecinane mięśnie i nerwy w miejscu cięcia, do tego brak czucia i o płaskim brzuszku po porodzie można zapomnieć na dłuuugo:) Nic się nie martw (chociaż wiem, że trudno). Zanim się obejrzysz już będziesz po.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćXYZ
@ Gość Dzięki za słowa otuchy :) Oczywiście, ze wszystko jest do przeżycia. Tym bardziej coś takiego . Co do porodu CC i NS, to już nie będzie moja decyzja, a doktora. Troszkę mi się ciąża pokomplikowała. Ale jestem od opieką dr Swata, a ten jak na razie sprawdza się na 6+. Jestem bardzo zadowolona opieką. Jest młody (wygląda na mojego rownolatka:) ) i rzeczywiście bardzo zaangażowany. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Drogie mamy, jak to jest z oddawaniem mamie dzidziusia po porodzie. Koleżanka koleżanki (d ługa a więc nie do końca wiarygodna droga) mówiła, że ona dostała swoją niunię po cesarce dopiero 3 dnia po porodzie? to jakiś absurd, jeśli z dzieckiem jest wszystko ok!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od stanu mamy i dziecka. Mi na Czarnowie oddali synka dokładnie o 14:00, podczas gdy urodził się przez cc o 00:32:) Z jednej strony dobrze, bo możesz odpocząć i dojść do siebie a z drugiej miałam problem z pokarmem i dostawieniem do piersi przez to, że późno go dostałam. Wiadomości mam dość świeże- rodziłam w ubiegłym roku we wrześniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny mam wielką prośbę- napiszcie mi listę rzeczy dla siebie i dziecka potrzebnych do cc na Czarnowie. Podobno jest lista na stronie szpitala, ale mam dostęp do neta tylko z telefonu i za cholerę nie mogę tego znaleźć. Z góry dziękuję erato29@tlen.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Orientuje sie ktos ile kosztuje usg 3d prywatnie u dr Andrzeja Witczaka? Z gory dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja mam pytanie czy któraś z Was zna lekarza w Kielcach który mógłby poprowadzić trudna ciąże powikłana gestoza i wysokim ciśnieniem - w 1 ciąży miałam i w moim przypadku w 2 też pewnie wystąpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×