Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Karola1988

zwariuję przez to czekanie na te 2 kreseczki

Polecane posty

Hej dziewczyny karmicie piersią czy tylko butelka??? jak tylko butelka to mówiłyście o tym lekarzowi??? ja mam problem z małym, dziwnie płacze tak jakby był przeziębiony ale ani katarku ani gorączki nie miał. Nie wiem co robić i czesto mi charcze podczas oddychania:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loonka20
STARACZKI nick.............. cykl.............miejscowość..........wiek.......płeć Malwina21.........14...............Śląsk ...................22.........brak Donia80...........3................Kielce............... ....30.........brak ZACIĄŻONE nick..................tydzien....termin.........miejscow ośc..........wiek......płeć Natulek..............30..........03.01.2010....Zgierz... ..............28........chłopczyk Panna Freddy K......36........19.09.09......Poznań.....24......chłopczyk< br /> kamciak............36.........01.11.2009.........Szczeci n/Delvin......26.........chłopczyk Aisha1979........5.................Poznań............... ..29........brak URODZINKI Karola1988..............20.08.09......Gdańsk.... .............21.........dziewczynka Hania Mooncia.................26.09.09.......Gorzów Wlkp........21.......dziewczynka Martusia Asienka478..........16.10.2009........Koszalin.......... .....22.......chłopczyk Aleksander Loonka....10.11.2009......Kielce....20...chłopczyk Oliwierek;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lonka GRATULACJE:)) jak się czujesz?? jak maluszek?? opowiadaj swoje wrażenia z porodówki:) Asieńka ja na poczatku małej mieszałam mleczko- troszkę mojego troszkę sztucznego, teraz tylko modyfikowane. Mnie pediatra pytała, więc mówiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jaką twój maluszek miał wage urodzeniową, bo dziecko powinno przybierać max 1 kg na miesiąc. Herbatki jak najbardziej zresztą tam jest napisane kiedy możesz podawać, ja podaję koperkową bobovity jest po 1 tygodniu. Moja mała hippa wogóle nie chciała pić;/ Hania 20 kończy 3 miesiące, ale ten czas goni:) Jeszcze troszkę i zaczną się zupki, deserki:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszędzie jest że do 1 kg( najlepiej zapytaj pediatry niech ona to oceni) Może za często dajesz jemu mleczko?? bo wiesz że modyfikowane mleko nie częściej niż co 2,5 h, Hania je co 3 h, w nocy już nie je bo przesypia całe noce, a jak po godzinie marudzi to daje jej herbatkę albo wodę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STARACZKI nick.............. cykl.............miejscowość..........wiek.......płeć Malwina21.........15...............Śląsk ...................22.........brak Donia80...........3................Kielce............... ....30.........brak ZACIĄŻONE nick..................tydzien....termin.........miejscow ośc..........wiek......płeć Natulek..............30..........03.01.2010....Zgierz... ..............28........chłopczyk Panna Freddy K......36........19.09.09......Poznań.....24......chłopczyk< br /> kamciak............36.........01.11.2009.........Szczeci n/Delvin......26.........chłopczyk Aisha1979........5.................Poznań............... ..29........brak URODZINKI Karola1988..............20.08.09......Gdańsk.... .............21.........dziewczynka Hania Mooncia.................26.09.09.......Gorzów Wlkp........21.......dziewczynka Martusia Asienka478..........16.10.2009........Koszalin.......... .....22.......chłopczyk Aleksander Loonka....10.11.2009......Kielce....20...chłopczyk Oliwierek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwonili do mnie z przychodni i szczepienie nie będzie;/ jest za dużo chorych dzieci i poradnia dziecka zdrowego jest zamknięta, działa tylko poradnia dziecka chorego. Dopiero może w przyszłym tygodniu.. ehh Halo a ci o u reszty słychać?? Mooncia, Lonka, Malwinka co z wami???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loonka20
Dziewczynki sorki, z esie nie odzywam ale powoli dochodze do siebie po porodzie i przyzwyczajam sie do nowej roli;) jedynie mam problem z karmieniem bo leci mi non stop z piersi i musze non stop odciagac pokarm laktatorem:/ a po nocy mam cala mokra poduche mam nadzieje, ze sie to unormuje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) u nas wszystko oki Marta zaczyna juz podosic glowke jak lezy na plackach, apetyt dopisuje i juz sie przyzwyczaila do tego mleczka :) my caly wekend mielismy zajety, w sobote bylismy na imieninach a wczoraj moj M robil urodziny :) nie mialaz zabardzo czasu na neta. karola przyszlo dzisiaj mleczko :) dziekuje jeszcze raz :) masz sliczna corczke :) podobna chyba do ciebie :) asienka moja corcia tez przytyla 1,5 kg w miesiac ale pani doktor powiedziala ze mozliwe jest ze chciala nadrobic straty bo jak sie urodzila wazyla 3120, w srode idziemy na szczepienie i zobaczymy ile teraz jej przybylo :) a co do karmienia to ja na poczatku karmilam piersia i butelka ale pozniej z piersi zrezygnowalam bo kolki jej sie zaczely i jak piers odstawilam tak kolki minely... lonka gratuluje serdecznie :) opowiadaj swoje wrazenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asieńka nie nic nie mówiła, przecież to jest indywidualna sprawa kto jak chce karmić dziecko. A co ty miałaś jakieś problemy z tego powodu?? Lonka jeszcze raz gratuluje i opowiadaj nam wszystko:) Mooncia nie ma za co:) Niech wyjdzie malutkiej na zdrówko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na szczęście nie miałam ale gdzieś czytałam ze brdzo na to zwracają uwage. lekarz wczoraj sie tylko zapytał jakie mleko podaje i ile mały je, przytył tykko 1300. Był taki spokojny jak nigdy:-) prawdziwy aniołek:-) Lonka kup sobie wkładki laktacyjne nie bedziesz miała nic mokrego, ja używałam i miałam spokój. Tylko czesto trzeba je zmieniać zeby zarazków nie dostać. Masz teraz nawał pokarmu to tobie sie przydadzą. Mam do was takie pytanie. Jakie wybrałyście szczepionki??? NOrmalne czy kupowałyście??? Bo jest teraz zamiast 6 kłuć jest jedno albo dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zdecydowalam się na zwykłe szczepienia i tylko to co jest obowiązkowe żadnych rotawirusów, pneumokoków itp. Uważam że co za dużo to nie zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi lekarz powiedział ze lepiej zrobić szczepienie 6 w 1 a chciałam normalne. NA poczatku sie zastanawiałam nad ta szczepionka ze wzgledu na Olka żeby mi nie płakał bo to tyle kłuć. Szkoda mi dziecka... Lonka opowiadaj jak było:-) Macie jakieś fajne przepisy na ciasto??? ale coś czekoladowego z kremem itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mooncia a te piersi z kurczaka i pieczarki wkładamy do brytfanki surowe, tak? Bo niewiem czy dobrze zrozumiałam :) 3 piersi z kurczaka 2 cebulki pol kg pieczarek zolty ser starkowany ile lubisz sol,pieprz pietruszka smietana 18 slodka taka z kartonika piersi pokroic w kostke ulozyc na dnie brytfanki,na to polozyc pokrojona w kosteczke cebulke,pokrojone pieczarki,i zalac to smietanka,posypac zoltym serem i zapiekac to w piekarniku 20-30 minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Loonka20
Witajcie:* Powiem Wam, ze nawet sie nie spodziewalam, ze tak szybko urodze;) a zaczelo sie od tego, ze zaczelo mi cisnienie skakac wiec sie bali i wzieli mnie od razu na wywolanie, i od momentu kiedy podali mi kroplowke za rowne poltorej godzinko Oliwierek byl juz na swiecie:) ale bol byl niesamowity:/, ale warto bylo;) pozdrawiam Was serdecznie:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ciasta czekoladowego z kremem to upiecz zwykłego murzynka i przełóż gop kremem karpatkowym tylko oczywiście mniejszą ilością Delekta ma dobrym krem karpatkowy :) do mnie te szczepienia X w 1 nie przemawiają po drugie jak zaczniesz nimi szczepić to nie masz chyba już możliwości zmiany. Uważam że każdy rodzic wie co dla jego dziecka jest najlepsze, a lekarze namawiają bo mają od firm faramceutycznych profity. Miałam klientkę która jest przedstawicielem firmy farmaceutycznej i jak mi powiedziała jakie ma fundusze przezanczone na prezenty dla lekarzy to mi szczęka opadła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co ty opowiadasz karola... Ja już nie wiem jak zrobić z tymi szczepieniami, mi to już obojętne aby maluch był zdrowy. ja mam fajny przepis na pieróg CALZONE jest przy tym roboty ale jest pycha!!! Farsz najlepiej zrobić dzień wcześniej. 1kg g mąki pszennej 2 łyżeczka soli 4 łyżeczki drożdży suchych (8 g) lub pół kostki świeżych 4 łyżki oliwy z oliwek 500 ml ciepłego mleka Składniki na nadzienie: 4 czerwone cebule, drobno pokrojone 2 ząbki czosnku, posiekane Pieczarki (koszyczek), papryka po pół z każdego koloru pierś z kurczaka kiełbasa 2 - 4 łyżki oregano sól i pieprz do smaku ser koncentrat pomidorowy i ketchup przyprawa do grosa_kebab z „prymata lub kamisa” i vegeta cebulę i czosnek podsmażyć do miękkości, dodać kurczaka i dusić aż będzie miekki dodać do tego przyprawę kebab-gyros i troszkę vegety. Pieczarki z dodatkiem vegety smażyć osobno z cebulą aby były lekko twarde i sok z pieczarek wyparował. (pieczarki kroić w grubszą kostkę) Dodać do tego paprykę pokrojoną w kostkę i dusić razem z pieczarkami. Kiełbasę pokrojoną w kostkę usmażyć na patelni. Do pieczarek dodać kurczaka i kiełbasę. Wszystko razem wymieszać z 3-4 łyżkami oregano. Odstawić do ostygnięcia. „Kurczak z przyprawą musi być trochę ostry i dodać lepiej do tego ostrej czerwonej papryki” Ponadto: jajko roztrzepane do posmarowania Wykonanie: Mąkę przesiać do miski, dodać sól, wmieszać drożdże (ze świeżymi zrobić wcześniej rozczyn). Zrobić w środku dołek, wlać mleko i oliwę. Wyrobić ciasto, aż będzie miękkie i gładkie; uformować w kulę, naoliwić, umieścić w naczyniu, przykryć ręczniczkiem. Pozostawić do podwojenia objętości (około 1,5 godziny). Po tym czasie ciasto jeszcze raz wyrobić, podzielić na 4 części. Każdą z nich rozwałkować na koło o średnicy 20 cm. Na połowę każdego koła nałożyć nadzienie, zostawiając około 1 cm wolnego od brzegu. Posypać startym serem. Brzegi posmarować wodą, ciasto zgiąć w połowie, uformować pieroga. Brzegi dobrze skleić. Pierogi ułożyć na blaszce. Posmarować roztrzepanym jajkiem. Nie ma konieczności pozostawiania do kolejnego wyrośnięcia. Piec 200 stopniach aż do zarumienienia. ŻYCZĘ SMACZNEGO:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurczak z warzywami i ryżem Składniki: 1 średnia cebula 3 małe papryki (czerwona, zielona i żółta) 1 dojrzały pomidor (20 dag) 4 filety z piersi kurczaka (0,5 kg) 1 ząbek czosnku 2 łyżki oleju sól, czarny pieprz, 1/2 łyżeczki średnio ostrej papryki 2 łyżki masła 1 pęczek zielonej pietruszki Jak przyrządzić: ugotować ryż. Cebulę obrać i drobno posiekać, papryki przepołowić, wydrążyć, opłukać i pokroić w paski. Pomidora obrać ze skórki i pokroić (dość grube kawałki). Obrać czosnek. Olej rozgrzać na dużej patelni, włożyć filety i smażyć 5 min. Wycisnąć czosnek i dodać do filetów, przyprawić solą, pierprzem i papryką. Zdjąć z patelni i nie dopuścić do wystudzenia. Na pateli roztopić masło, dodać cebulę, paski papryki, smażyć przez 5 min. na średnim ogniu. Dodać ryż, kawałki pomidora, przyprawić (sól, pieprz, papryka w proszku). Filety ułożyć na ryżu, przykryć patelnię i dusić ok. 10 min. na małym ogniu. Pietruszkę drobno posiekać, posypać nią danie przed podaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te szczepienia X w 1 dla mnie to jest takie wzbudzanie litości w matkach. Bo dziecko będzie bolało, bez przesady wszystkie byłyśmy takimi szczepionkami szczepione i jesteśmy całe zdrowe i mamy się świetnie. Pamiętasz ból szczepionek?? bo ja nie... boli cię pobieranie krwi?? a to jest taki właśnie ból więc nie dajmy się zwariować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×