Skocz do zawarto艣ci
Szukaj w
  • Wi臋cej opcji...
Znajd藕 wyniki, kt贸re zawieraj膮...
Szukaj wynik贸w w...
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  
Go艣膰 stary nerwus

Moja nerwica.....cd..

Polecane posty

Go艣膰 CapsLok..
dzieki dziewczyny:) ps.banan nie opuscil zol膮dka:) dolozylam bobo-frut soczek -ku pokrzepieniu. maz mnie ciagnie na 5 minutowy spacer ale mi sie tylek chwieje ,tak mi zle......wiem ,ze ma ra cje ale mnie mdli i nie mam sil. jezu ale tortury.....nawet myslec nie moge....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Kiedy czujesz si臋 zraniony, czasami pr贸bujesz wm贸wi膰 sobie, 偶e ci臋 to nie obchodzi: osoba, kt贸ra ci臋 skrzywdzi艂a, nagroda, kt贸rej nie wygra艂e艣, okrutny uczynek lub s艂owo, kt贸re zosta艂o bezmy艣lnie wypowiedziane. Udawanie, 偶e nic si臋 nie sta艂o, to w pewien spos贸b unikanie prawdziwego 偶ycia, bo pr贸buj膮c udawa膰, 偶e co艣 ci臋 nie obchodzi, niepostrze偶enie odcinasz tak偶e swoje uczucia. Wi臋c nie odczuwasz szcz臋艣cia, smutku, z艂o艣ci, nie czujesz si臋 kochany i nie czujesz, 偶e kochasz. Spos贸b na przebrni臋cie przez to, co ci臋 boli, polega na zbli偶eniu si臋 do tego, pozwoleniu sobie poczu膰, pozwoleniu sobie na p艂acz, kt贸ry ci臋 oczy艣ci i zmyje b贸l. Udawanie, 偶e nic si臋 nie sta艂o, prowadzi do tego, 偶e tak naprawd臋 przestajesz w og贸le cokolwiek odczuwa膰 i w rezultacie przestajesz tak naprawd臋 偶y膰. Tak wi臋c pozw贸l sobie to poczu膰! Czuj, p艂acz i zdrowiej. Tak, aby艣 znowu m贸g艂 czu膰, 偶e co艣 si臋 dzieje. Aby艣 m贸g艂 偶y膰. Aby艣 m贸g艂 kocha膰.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie w nowym roku 2009. Witam nowych forumowicz贸w! :) Justah impreza lokalna bardzo si臋 uda艂a, chocia偶 przed p贸艂noc膮 wr贸ci艂am do domu, bo ba艂am si臋 napadu l臋ku przy wystrza艂ach, ale tez chcia艂am by膰 o p贸艂nocy z tat膮, kt贸ry na imprez臋 nie poszed艂. Na szcz臋艣cie wi臋kszych l臋k贸w nie mia艂am i by艂o ok. Nie najlepiej si臋 czu艂am przez ostatnie dni, ale raczej nie mia艂o to zwi膮zku z g艂ow膮, bo mia艂am gor膮czk臋, bola艂a mnie g艂owa i nie mia艂am si艂. Znajoma, kt贸ra by艂a u nas na Sylwestra przyjecha艂a z wirusowym zapaleniem gard艂a i mog艂am od niej co艣 z艂apa膰. Na szcz臋艣cie czuj臋 si臋 ju偶 lepiej, chocia偶 dalej mnie g艂owa boli. Ca艂y czas staram si臋 my艣le膰 pozytywnie i nakierunkowywa膰 si臋 na fajne tematy. Co prawda w chorobie nie bardzo mi to wychodzi艂o, ale 膰wicz臋. :) Caps Lock ja chodzi艂am podobnie jak ty, tylko ze nie mia艂am 艣wiadomo艣ci, ze to nerwica. Teraz wiem, jak bardzo ci膮g艂y l臋k mo偶e wym臋czy膰 i rozumiem te偶 twoj膮 chorob臋 jakby \"bez powodu\". U mnie w sumie te偶 nie by艂o wielkich dramat贸w - a jednak zaatakowa艂a. Nie wiem jak jest u ciebie, ale mi si臋 wydaje, ze mi to cholerstwo pojawi艂o si臋 przez te wszystkie lata drobnych smutk贸w, nieszcz臋艣膰 i ma艂ych tragedii, zawsze g艂臋boko skrywanych i nie przedyskutowanych oraz d艂ugoletniego nieu艣wiadomionego stresu. Teraz wiem, 偶e to pora na zmiany i walk臋 z cholerstwem! Wierz臋, ze mi s臋 uda! :) Trzymam kciuki za nas wszystkie! :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 trixy
hejka! Mam do艂a od wczoraj, nagle sie pojawi艂 i probuje mn膮 ow艂adn膮膰, znowu si臋 denerwuje chocia偶 sobie wszystko t艂umacze na spokojnie ale nie mam jakos na nic weny, znowu lekki krok wstecz...... a juz by艂o tak dobrze.....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 trixy
ci膮gle mi zimno, panicznie zimno, p贸艂 nocy nie spa艂am bo wstawa艂am (mam dzinksa akurat te偶 - wiec pewnie hormony szalej膮) sie "przewija膰" bosko - rano wsta艂am z mega siniakami pod oczami (nigdy nie miewam nawet po zarwanej nocy takich podkr膮偶onych oczu) nieweim co sie dzieje..... nastr贸j rycz膮co-bucz膮cy, by艂am na 艣niegu z ma艂膮 ale nie podrasowa艂o mnie to jakos :( wszystko mi dzisiaj dzia艂a nma nerwy - mam nadzieje, 偶e jutro b臋dzie lepiej. Jeszcze ta pogoda, zamie膰 taka 偶e 艣wiata nie wida膰 niewiem jak wyjade z tego mojego zadupia jak tak dalej p贸jdzie... Wszystkim ciep艂o a mi zimno, teztak macie? ja juz tak d艂ugo mam.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 trixy
wiem 偶e : "Zaden fakt, przed kt贸rym stajemy, jakkolwiek by艂by trudny, czy nawet, Z pozoru, beznadziejny, nie jest tak wa偶ny, jak nasze do niego nastawienie. To, jak myslisz o jakim艣 fakcie, mo偶e rozstrzygn膮c o Twojej pora偶ce zanim jeszcze cokolwiek zrobisz. Mo偶esz pozwoli膰, 偶eby jaki艣 fakt przyt艂oczy艂 ci臋 psychicznie, zanim zaczniesz si臋 z nim zmaga膰 w rzeczywisto艣ci. I odwrotnie, ufny i optymistyczny model my艣lenia mo偶e zmieni膰 lub ca艂kiem przem贸c 贸w fakt." czytam to i czytam ale mam dzisiaj taki ci臋偶ki m贸zg, 偶e ci臋偶ko mi idzie :) Mam takie momenty, 偶e mi sie rycze膰 chce i jakby mnie cos mia艂o zacz膮c bra膰 ale to na szcz臋艣cie tylko momenty. moze to ta nag艂a zmiana pogody tak mnie zdo艂owa艂a bo snieg wali, 艣wiata nie widac, wiatr wieje, mog艂o tak byc w 艣wi臋ta a nie teraz jak ja musze w poniedzia艂ek do pracy i ma艂膮 do zer贸wki zawie偶膰.....

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
trixy, a gdzie ten 艣nieg tak wali? bo u mnie w Opolu nie spad艂 dzisiaj ani jeden p艂atek :)) ale zimno jest, to fakt, a m贸wi膮 偶e id膮 mrozy, ja si臋 jednak tym nie przejmuj臋, przecie偶 wiosna coraz bli偶ej ;))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 trixy
Wali w okolicach Gda艅ska, jak cholera, 艣wiata nie widac i ten wiatr,brrrr. nieznosze zimy i zimna, chocia偶 lepsze to ni偶 plucha i b艂otko bleee. Moze te chor贸bska wirusowe ca艂e wymrozi, niech mrozi, bo dzieciaczki choruj膮 a my matki - rodzice od nich. Dobra ludziki ja spadam na dzisiaj, papa Mam nadziej臋,偶e mnie nie zasypie ;D

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Widz臋, 偶e na kafeterii dobry humor nigdy niekt贸rych nie opuszcza. I dobrze, to te偶 spos贸b na odreagowanie. :P Trixy a tak na serio - nie poddawaj si臋. To tylko taki dzie艅 - masz okres, a to na szcz臋艣cie mija. Jutro ju偶 b臋dzie inaczej, a pojutrze zn贸w wr贸ci ci dobry humor. Zobaczysz. :) Dobrej nocy wszystkim.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Wszystko, co pojawia si臋 w Twoim 偶yciu, sam(a) je do niego przyci膮gasz. A czynisz to za spraw膮 obraz贸w, jakie pojawiaj膮 si臋 w Twoim umy艣le. To jest to, co my艣lisz. Cokolwiek rozwa偶asz w swoim umy艣le, przyci膮gasz do siebie. „Ka偶da Twoja my艣l jest czym艣 realnym -jest si艂膮". Kto zgadnie, z jakiej ksi膮偶ki jest powy偶szy cytat? :)) (dopiero zacz膮艂em czyta膰) Dobranoc ;))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
pomaranczowy stres stop zenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! widzisz jestes pomaranczowy trudno sie zaczernic nie?:P dzieciakom sie nudzi , dopiero w poniedzialek do szkoly

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
wredny dzieciak moze jeszcze siedzi na forum wiec nie beda pisac o mnie tylko ide sie polozyc do lozka, u mnie tez pelno sniegu, skoro w gdansku ostro pada to i do mnie dotrze pewnie:) dobranoc

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Lambo przeczyta艂am ze jestes z Opola w OPolu moja c贸rka studiuje na POLitechnice Opolskiej a ja mam w czwartek robione badania w szpitalu na Katowickiej ......mamy niedaleko od siebie nareszcie ktos z moich okolic .... U mnie tez wali snieg jest juz do kostek i ci膮gle sypie Mam ksi膮zke Potega Pod艣wiadomosci i w艂asnie jej nie czyta艂am zacze艂am pare kartek i od艂ozy艂am ale czytajac was ze wiele os贸b ja czyta艂o0 postanowi艂am do niej zajzec i bardzo mnie wciagne艂a tylko jak wsta艂am z 艂贸zka pogodzinie czytania to nie mog艂am stac na nogach takich zawrot贸w dosta艂am i trzyma mnie do tej pory czy to od nerw贸w ........

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
te wyra偶enia to sobie zostaw do obory i zastan贸w sie g艂eboko czy ty nie jestes jebnie..............oj przyda艂o by ci sie byc w naszych cia艂ach choc na chwile i poczuc to co my czujemy .........dlaczego podszywasz sie pod innych dlaczego nie ujawnisz sie swoim nikiem i n wtedy nie wydasz swojej opini tylko pod kogos to ty robisz z siebie wariata piszac takie epitety widac ze masz nier贸wno pod sufitem .......

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
ja od wczoraj czuje lewy jajnik, nie wiem moze to od zimna moze od tego ze okres dostane za 2 dni:(ale sie boje:(ze znow mnie czeka sterta lekow:(

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 trixy
Hej! 艢nieg lezy, s艂o艅ce 艣wieci, czuj臋 si臋 lepiej, chociaz se wczoraj porycza艂am przed snem - taka lekka za艂amka. Dzsiaja juz by艂am na dworze, u mnie -3`C bez wiatru - nawet przyjemnie(rano by艂o -10`C), troche 艣niegu se odgarn臋艂am rekreacyjnie. Og贸lnie lepiej, chociaz nadal 偶le sypiam, budze sie po 4-5 razy w nocy bez powodu. Jutro do pracy, za choler臋 mi si臋 nie chce. Co u Was ? Pozdro.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Na nowy rok nowy pseudonim !!! to ja Trixy ale ze pseudo trixy kojarzy mi si臋 z samymi dolegliwosciami postanowi艂am go zmienic, juz wyst臋powa艂am jako Trixy na kilku forach zawsze z jak膮s choroba i uzna艂am ze czas na zmiany, nowe pseudo na dobry pocz膮tek. :) lec臋 g艂owk臋 my膰 i nalesniki piec, nie chce jutro do pracy !!! oj b臋dzie roboty a 偶e nadal nie wiadomo czy nas nie pozwalniaja to jak si臋 domy艣le膰 艂atwo mozna ch臋ci do pracy mam na minus tysi膮c. dobra lec臋, p贸ki mam werwe :) pozdrofki :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witajcie. U mnie tez snieg :) mnie cos 艂apie i odpuszcza , jakas biegunka my艣lowa :-o (pms)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no ja te偶 od jutra do pracy po urlopie 艣wi膮teczno-noworocznym :)) w nocy zacz膮艂 pr贸szy膰 艣nie偶ek i tak sobie ca艂y czas kekko pada... mi艂ej niedzieli ;))

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
a cosik jeszcze do stres-stop, ja z regu艂y mam b贸le w jajniku 2 dni przed okrem ale to normalne raczej, napewno jeste艣 zdrowa :). Ja mia艂am 2 razy torbiele na prawym jajniku i jak mnie boli to w艂a艣nie ten i wtedy sobie wkr臋cam ale ju偶 ostatnio nie, spoko jest. Zreszt膮 jajniki na zmiany pogody tez tak czasem wiec nie stresuj si臋, napewno b臋dzie dobrze. Mnie juz dzinks opuszcza i si臋 bardzo z tego ciesz臋 :) nie lubi臋 dzinksa bleeee. pozdrofki nerwusy - spadam podzia艂a膰 troszku.

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
To jeszcze raz ja stara Trixy, nowa aurora333 : chcia艂am tylko podziekowac za wczorajsze wsparcie - jeste艣cie wielkie ! :x

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie! :) Aurora - podoba mi si臋. :) Ja te偶 si臋 czuj臋 jakby lepiej. 艢nieg u mnie nie pada i ociepli艂o si臋 - chyba b臋dzie chlapa. Szkoda. Ca艂y czas ucz臋 si臋 racjonalizacji i pozytywnego my艣lenia. Dzi艣 rano ju偶 chcia艂am oczekiwa膰 na jaki艣 napad, na jakie艣 l臋ki, ale powiedzia艂am sobie - \"PRZECIE呕 WSZYSTKO JEST W PORZ膭DKU\", \"NIE DZIEJE SI臉 NIC Z艁EGO\", \"JEST OK\", \"WSTA艃 BY POWITA膯 Z RADO艢CI膭 NOWY DZIE艃\". Jako艣 obesz艂am si臋 bez wi臋kszego l臋ku. Troch臋 ci艣nienie mi skoczy艂o i serce przyspieszy艂o, ale zacz臋艂am robi膰 艣niadanie, my膰 si臋 i wszystko si臋 unormowa艂o. Takie powolne pranie m贸zgu, ale co艣 tam si臋 zmienia. Oczywi艣cie mimo wszystko id臋 na wizyt臋 do psychiatry i mam w planie psychoterapi臋. Czuj臋, 偶e potrzebuj臋 wygada膰 si臋 komu艣 i nie oczekuj臋 cud贸w, ale wierze w to, ze cho膰by m贸wi膮c o problemach, spojrz臋 na to wszystko z boku. Tak bardziej racjonalnie i na luzie. :) Bianka nie denerwuj si臋 zgrywusami na forum, bo im w艂a艣nie o to chodzi. Ich posty i tak znikn膮, a ty si臋 niepotrzebnie zez艂o艣cisz. Nie ma po co. :) Agni-s nie dawaj si臋 z艂ym my艣lom. Powtarzaj sobie, 偶e wszystko b臋dzie dobrze i zr贸b sobie jak膮艣 przyjemno艣膰. 呕ycz臋 Wam dobrego dnia. :)

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
no dzieki trixy juz mam skleroze jak twoj nowy nick brzmial co aroror333 chyba:P ale zaraz spr i sie noucze go:) po okresie i tak dzwonie i ide do gina bo dawno nie bylam i licze na niego ze mnie uspokoi:) U mnie slonce i chyba snieg sie topi bo slysze jak kapie na parapet:( Ja zaraz mam obiad a potem dziadkow w goscinie wiec do napisania wieczorkiem馃尲

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zosia.......
hej dziewczyny , podczytuje was , bo tez borykam sie z ta choroba juz 20 lat , ale jakos nie mam odwagi isc do psychiatry, zaraz otoczenie by mnie nazwalo wariatka , o braku szacunkuto juz nie wspomne .I tak mecze sie juz 20 lat , raz jest lepiej raz jest gorzej .Najgorsze jest jak mam sama zostac w domu , lub gdzies wyjsc to wtedy wspomagam sie signopanem .Och ta wstretna choroba , niech odleci sobie w sina dal .Pozdrawiam wszysciutkich co maja co walcza z ta choroba.A snieg pada i pada brrrr

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 Zosia.......
PS. gdzie sie podziala osoba o nicu zdrowko , moze tez sie zle czuje ze nie pisze , lub moze wyzdrowiala .

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
witaj zosiu, wiele osob rzadko pisze albo wogole:( CHOCIAZ NIECH KAZDY RAZ NA TYDZIEN DA ZNAC JAK SIE CZUJE:)!!!!!

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
w艂asnie jestem po obiadku , boze tyle gotowania , stanie przy garach a delektowania sie raptem 15 min :) czuje sie dobrze , cho膰 zmeczona jestem...

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach
Go艣膰 o k..wa m.c
Warszawa (PAP) - Stosowanie lek贸w antydepresyjnych u pacjent贸w z depresj膮 i lekami zapobiega ubytkom w hipokampie, strukturze m贸zgu, kt贸ra bierze udzia艂 w procesach zapami臋tywania i uczenia si臋 - donosz膮 naukowcy z USA na 艂amach "American Journal of Psychiatry". Zgodnie z wcze艣niejszymi doniesieniami, u os贸b, kt贸re przechodzi艂y depresj臋 kliniczn膮 ,cierpialy na stany l臋kowe hipokamp jest cz臋sto mniejszy, w por贸wnaniu z hipokampem os贸b nigdy nie wykazuj膮cych objaw贸w choroby. Hipokamp to cz臋艣膰 uk艂adu limbicznego m贸zgu, kt贸ry po艣redniczy w powstawaniu emocji i ma udzia艂 w odczuwaniu przyjemno艣ci. Okaza艂o si臋, 偶e u chorych obj臋to艣膰 hipokampa by艂a mniejsza ni偶 przeci臋tna obj臋to艣膰 u zdrowych os贸b. Badacze zauwa偶yli jednak, 偶e najwi臋ksze ubytki w obj臋to艣ci tej struktury wyst臋powa艂y u pacjentow, kt贸rzy najrzadziej za偶ywaliy leki antydepresyjne w czasie wyst膮pienia objaw贸w choroby. Potwierdzeniem dla wynik贸w Sheline s膮 prace przeprowadzone na zwierz臋tach, kt贸re wskazuj膮, 偶e leki antydepresyjne mog膮 zapobiega膰 wywo艂anemu stresem zmniejszeniu hipokampa. Wprawdzie naukowcy nie przeprowadzili por贸wnania r贸偶nych lek贸w antydepresyjnych, by oceni膰, kt贸re skuteczniej zapobiegaj膮 kurczeniu hipokampa, wydaje si臋 jednak, 偶e zastosowanie jakiegokolwiek leku antydepresyjnego jest lepsze ni偶 brak leczenia. Teraz badacze chc膮 sprawdzi膰, na jakiej zasadzie leki antydepresyjne chroni膮 hipokamp - czy polega to na ochronie neuron贸w przed zniszczeniem, czy te偶 na odtworzeniu wcze艣niej utraconych kom贸rek. ......to jak to? to czlowiek wysila sie bez tabletek i ze stresu mu hipokamp zanika馃槶buuuuuu

Udost臋pnij ten post


Link to postu
Udost臋pnij na innych stronach

B膮d藕 aktywny! Zaloguj si臋 lub utw贸rz konto

Tylko zarejestrowani u偶ytkownicy mog膮 komentowa膰 zawarto艣膰 tej strony

Utw贸rz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj si臋

Posiadasz w艂asne konto? U偶yj go!

Zaloguj si臋
Zaloguj si臋, aby obserwowa膰  

×