Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

Sympatyczna nie martw się pracą - ja też dostałam L4 - do 6 stycznia na razie. Grunt to wypoczywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia teraz zajrzałam dopiero na pocztę dziękuje za kartkę 👄 Sympatyczna uwierz że w Twoim brzuszku rośnie mały człowieczek ja wiem że będzie wszystko dobrze :) Polusia a krzyczałam chować się bo rzucam pomarańcze i nie posłuchałaś mnie :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec po wizycie dostalam jakies tabl, bo podobno mam jakies jajniki poli costam :) tzn ze wszystko ok, ale sa troche leniwe i trzeba je pobudzic do pracy. dostalam duhpaston i metformax do lykania. malo mi to wszystko mowi i szczerze nie wiem co o tym wszystkim myslec, ale jestem pozytywna ze nam sie uda i to juz niedlugo! Sylwinka zaraz bede sprawdzac NK, bo w sumie nie uzywam wiec nawet nie wiem ze cos przeslalas, ale z gory juz dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super kartka! bardzo dziekuje! Ide na drozdzowe i herbatke! Trzymajcie sie do jutra! buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka widac, ze jestes czesciej niz jak bylas tu w Londynie;) lekarz mowil Ci, ze jest ok? i dal Ci lek na policystyczne jajniki??????? nie wiem, nie znam sytuacji i nie jestem lekarzem, ale to dziwne, wazne, zjestes zdrowa:) zrelaksuj sie w kraju:) ja odpoczywam po pracy:) Polusia to dipiero bedzie prezent:) wooow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Sympatyczna gratulacje :) spokojnych 9 miesięcy :D A ja dziś byłam u nowego gina i śpieszę donieść co się dowiedziałam :) Powiedziałam wszystko co mnie martwi i lekarz przedstawił mi jakie badania zrobimy w następnym cyklu. A teraz w 14dc mam jeden pęcherzyk dominujący i endometrium 8mm - ciesze się jak głupia. Podobno mam piękny śluz w szyjce, choć ja go na zewnątrz nie widzę, więc wiesiołek działa jak należy :D Jutro mam oznaczyć LH i estradiol. A w pt kolejna wizyta w celu oceny czy pęcherzyk już pękł no i zrobimy test przeżywalności plemników w śluzie. Oczywiście są rzeczy, które muszę koniecznie zbadać, bo mogą być przeszkodą w staraniach. Ale jak nawet nie wyjdzie w tym cyklu to przecież będzie następny. Ale mam poczucie, że coś się dzieje, że nie stoję w miejscu i płaczę, że nie wyszło, ale działam :) Dorka_L u mnie lekarz w jednym jajniku też zaobserwował pęcherzyki, które mogą świadczyć o PCO, ale stwierdził, że bez oznaczenia hormonów nie można tego jednoznacznie stwierdzić. Za to drugi jajnik wygląda oki i jak zresztą widziałam ma pęcherzyk dominujący. Ważne, że masz diagnozę i wiesz na czy stoisz to już połowa drogi do sukcesu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka, te Twoje jajniki jajniki poli costam tzn Zespol policystycznych jajnikow , nie jest to zadna choroba wiec sie nie martw, to jest zespol ktory ma co 10ta kobieta, a te leki ktore dostalas pomoga wyrownac wszytko bez problemu. Metformax pomaga obnizyc glukoze we krwi, czyli zmniejsza sie poziom glukozy w watrobie, a wzrasta obwodowo czyli krotko mowiac doda Twoim jajnikom energii :), a duphaston wyreguluje progesteron... wiec niedlugo czeka Cie piekna owulka :) Dobrze sie odzywiaj i pij duzo, bo z tego co pamietam pacjenci zawsze bardzo chudli po metformax. Trzymaj sie cieplutko i nic sie nie martw..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda Neti najwazniejsze wiedziec na czym sie stoi, wyeliminowac przeszkody i dzialac, a potem rezulat musi byc taki jaki pragniemy :) Ja czekam na podroz do Pl i 29 grudnia do lekarza by dowiedziec sie jak tam moj organizm i zwalczyc przeszkody jesli takie beda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aska trzymam kciuki, żeby żadnych przeszkód nie było, tylko wspaniała wiadomość o upragnionej ciąży, czego zresztą wszystkim staraczkom życzę z całego serca. A teraz zmykam wykonać pracę domową jaką zadał mi lekarz :D trzeba w końcu wykorzystać tak piękny śluz :D Miłej nocki dziewczyny i owocnych wieczornych staranek ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no PCO to nei taka tragedia, ale tez nie jest to cos do konca normalnego..choc to nei koniec swiata i mozna zajsc w ciaze majac to, moja przyjaciolka po 2 lata w koncu zaszla w ciaze, choc przy dobrym postepowaniu w tych sprawach wszytsko moze miec lepszy skutek:) chce tylko powiedziec, ze ten lekarz bardziej poiwinien CCie uswiadomic, opowiedziec o tym, wytlumaczyc co i jak, na czym stoisz, w koncu 100% profesjonalizmu i zaangazowania wymaga sie w tych sprawach od gina... nei wiem moze za bardzo przezywam Twoja sytuacje:) ale to tylko z troski:) oby tabletki wszystko szybko zalatwily:) ni eiwem, co Ty Asiu o tym sadzisz, nie posadzam lekarza o zaniedbanie, ale ja chyba bym go konkretnie przemaglowala neti witaj:) ciesze sie, ze wzielas sprawy w swoje rece i dzialasz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agus masz racje, tez mnie wkurza jak ludzie nie robia swojej pracy jak powinni, szczegolnie w sprawach tak waznych jak zdrowie... Wiec lekarz powinien wiecej wytlumaczyc o co chodzi i jak to wszytko wyglada. Ale nie ma co sie przejmowac bo medycyna nie traktuje PCO jako choroby. I po zakonczeniu leczenia bardzo czesto juz przy pierwszym cyklu zachodzi sie w ciaze, a nawet w trakcie w zaleznosci od wielkosci problemu... Wazne jest ze Dorka nie masz hormonow zaburzonych, i wszystkie sa ok, wiec te leki bez problemow powinny szybko pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Piękne :) Dzień dobry ,nie mogę coś spać.Jak chodziłam do pracki to dałabym sie pokroić za sen :) a na wolnym nie mogę. Dziękuje WAm za słowa otuchy ;) wiem musze po odpoczywać troszkę żeby zarodek się śliczny utworzył ;) Właśnie zrobiłam siusiu do pojemniczka :) idę ok 9 na pobranie krwi z której zrobią serię badań i dodatkowo za opłata również muszą znać moja gr krwi :) ale juz przynajmniej ja będę wiedzieć. No i najgorsze muszę iść do pracy wyrobić legitymację ubezpieczeniową bo jakiś zakład pracy mi zgubił :( bo będzie potrzebna,no a w pracy jak to w pracy zaczną wypytywać czy jestem czy nie jestem co mi jest itp.... jejku Jak tam u Was poranek???? Mój mężus wymiotował po 12 w nocy biedactwo czyms sie zatruł ,zrobiłam mu gorzką herbate i dałam smectę:) śpi do teraz spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Sympatyczna. Czyżbyśmy były jeszcze same? :) Dobrze, że badania sobie zrobisz, lepiej się upewnić że wszystko ok. Ja jestem dawcą krwi, więc grupę znam, tylko jak tu męża namówić na badanie grupy krwi skoro igły boi się jak ognia hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) ympatyczna i Kruzyna witajcie;) dla nieobecnych siostr syjamskich i reszty buzki tez🌻 ja juz w pracy, tez bym sie teraz dala pokroic za 2 godziny snu dluzej:) Sympatyczna jak Ci fajnie;) biedny maz moze za bardzo wczul sie w role, tak sie przejal i wymiotuje:) a tak na powaznie to wspolczuje..oby wyzdrowial i dalej cie wspieral odf poczatku ciazy tak ladnie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) Sylwinek oczywiście, że dostałam Twoją karteczkę na nk, dziękuję bardzo. Ja jeszcze nie miałam czasu wysyłać ale nadrobie zaległości :) za chwile jade na zakupy a dzisiaj jeszcze mnie czeka spowiedz. Dorka moja koleżanka też ma policystyczne jajniki i po roku zaszła w ciąże, ma termin w moje urodziny :) wiec bedzie dobrze:) Kruszyna mój M też się boi igły :P Kiedys z nim poszłam na pobieranie krwi i jak wszedł to od razu zapytał czy bedą mu pobierac z żyły czy z palca :) Odp że z żyły a on do nich: to ja dziękuję i wyszedł :D wszyscy w śmiech ale w koncu dał sobie pobrac z żyły :D Sympatyczna trzymam kciuki żeby wyniki były super! :) Aga staranka rozpoczęte? Reszcie 👄🌻 trzymam kciuki żeby się udało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grazka tak sobie, co dwa dni mamy w planie, przed wczoraj wczoraj nic, moze dzisiaj, jutro mam miec owulke;) wiec luzik, na razie jestem w prtacy, pozniej maja przyjsc znajomi, juz wczoraj mieli byc, ale nei wypalilo itd, itp:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agi - my też mieliśmy co 2 dni w planie, a jak już zaczęliśmy to jakoś codziennie przytulaki są :P Chyba też będę nieżywa po wszystkim :P Sylwinka - jak tam dzień mija? Mam nadzieję, że humorek równie dobry jak wczoraj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kawał sprośny, ale wczoraj jak mi go mąż czytał to składałam się ze śmiechu :) Mąż pracuje w prosektorium. Przywożą młodego mężczyznę, który zginął w wypadku. Facet go rozbiera, żeby do lodówki włożyć, patrzy, a tam taaaaaaaakie wielkie przyrodzenie... Myśli sobie, pokażę żonie, normalnie nie uwierzy! Nie wiedział za bardzo w jaki sposób może ten cud natury żonie pokazać, no to odciął co trzeba, zawinął w gazetę i przywiózł do domu. Wchodzi do pokoju, woła żonę: - "Graaaażyyyna, zobacz jaki penis!" Wchodzi żona, odwija gazetę i krzyczy: - "O Jezu, Rysiek nie żyje!!!!!!!!!" :P :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:P:P:P:P:P:P:P:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D Kruszyna świetny dowcip :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D a humorek dobry tylko Madzie coś katar męczy ale najważniejsze że gorączki nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey , hey buziaki dla wszytkicha dla Agusi spacjelny sniezny :) wie dlaczego! :) Sylwinka buziaczki dla malej Madzi 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pewnie, ze wiem, mam nadzieje, ze Ci sie podobalo:P troche sniezek nie zaszkodzi:D nudze sie troche w pracy, to porzucac sie mozna;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia, wielkie dzieki za dokladne wyjasnienie i Aga za troske! Ja sie za bardzo nie przejelam, bo lekarz, jak Asia, mi powiedziala ze to nie choroba tylko uroda moich jajnikow, i wszystko jest OK, ale ze sie staram o dzidzie to lepiej je pobudzic do lepszej pracy :) no i nie widzi zadnych przeszkod abym zaszla w ciaze od razu :) dala mi te piguly, zebym miala owilacje czestsze a nie co 37-40 dni. Tak jak Asia napisala na pobudzenie jajnikow. W sumie mam jakies dobre nastawienie, zaczelam brac wszystko od dzis i kupie testy owu jak przyjade do Londka, i mam nadzieje ze sie uda szybko. Na szczescie mam wszystkie hormony dobre, wiec nie powinno byc problemu. Pecherzyki rowniez sa ladne i zdrowe, ale leniwe :) ja im pokarze sie obijac! jedno co mnie martwi, to to ze sie chudnie. Ja i tak juz jestem dosc szczupla i jak zaczne dalej tracic to chyba znikne :) oj duzo musze sie najesc w te swieta! Ale super miec taka podpore w was! Wielkie dzieki! xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej po przerwie znowu wlece i wylece, owulka była ale pozno ale to jest moj drugi obserwowany cykl wiec nie mam porownania czy tak zawsze było, temp sie podniosła wiec była (była nie ?) :) staranka były co 2 dni w tym miesiacu , teraz czkam na wykniki. Tylko problem mam jeden nie wiem jak sie ustosunkowac do tego kiedy powinnam miec @ ? bo jak owulka była pozno to od niej odlicza sie 14 dni ? weźcie mnie oświedzcie bo juz głupieje dziewczyny. Bo jesli tak jak dotchczas to powinnam miec ok 31-33 dnia ale jak 14 dnmi po owulce to 37 dzien i nie wiem w razie w kiedy zrobic np test o ile @ sie nie pojawi wczesniej co o tym myslicie napiszcie a ja spadam do pracy :/ niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anna @ powinien byc 14 dni po owulce, wiec jak wiesz kiedy mialas, to tak mozesz liczyc. Ja tak bede robic, bo u mnie wszystko tak troche jest nieregularnie i tak mi gin doradzila. trzymam kciuki abys juz nie musiala o tym myslec bo dwie krechy beda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agusia mam nadzieje ze nie rzucalam zbyt mocno tymi sniezkami, stralam sie byc delikatna :) :) :) :) Dorka i super podejscie, bo sters tu w niczym nie pomoze, dbaj o siebie, lykaj leki i duuuuuuuuuuzo jedz :) Anna najlepiej z testem poczekac 14 dni po owulce, bedzie wiarygodny bardziej. Cierpliwosci wiec zycze i oby nie przyszla @.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia wlasnie poczytalam troche na necie i tylko sie zalamac i plakac :) Ale ja mam jakies pozytywne nastawienie i wiem ze nam sie uda! Moja gin absolutnie nie panikowala i uwaza ze wszystko szybko pojdzie :)mam nadzieje ze sie niw myli! Ogolnie jestem zdrowa i nigdy nie mialam jakis problemow, wiec wszystko sobie wyrownam i bedzie dobrze! Przynajmniej wiem co jest! zaraz lece kupic testy owu i od nowego roku dajemy! Chyba nie bede wszystkiego dokladnie tlumaczyla ukochanemu, aby sie nie martwil! Jak uwazacie? A ta sniezka to tez dostalam! W samo OKO :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka oczywiscie ze nie ma co lekceawazyc ale nie ma co tez panikowacczy sie stresowac... Nawet jak o grypie czytasz w necie czy w medycznych ksiazkach to mozna sie przerazic niesamowicie... wiec potrzebny do wszytkiego jest zdrowy rozsadek.. Wszytskie inf ktore czytasz sa ogolnikowe, a kazdy czlowiek jest inny, i kazde schorzenie wyglada inaczej i podejscie jest inne.... Dorka jak masz czas wybierz sie do innego lekarza, nie mowiac o tym co wiesz od swojej lekarki, mozesz np pokazyc tylko badania... i upewnisz sie czy to w Twoim przypadku to naprawde prawie nic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka uwazam, ze nei ma sensu mowic facetowi o tym, moze na to za wczesnei skoro mozna sie kilka miesiecy po prostu styarac, jemu to wcale nie pomoze. Ale gdybyscie byli malzenstwem to zawsze takei sprawy warto omowic...w razie jakichs pozneijszych nie porozumien, ale Wy takowych nei macie;) wiec na razie zatrzymaj to dla siebie..i zyj normalnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ma racje, na Twoim miejscu przeszlabym sie jeszcze do jednego lekarza, dla swietegho spokoju...:)tym bbardziej, ze jestes w Polsce i mozesz sobioe na to pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×