Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ivett0

STARANIA Jesien -Zima 2008- DZIDZIUS LATO2009 kto zaczyna???

Polecane posty

Kaska dzieki za zdjecia. WOW.. nie moge uwierzyc ze Wiktorek jest juz taki duzy, juz ma pol roczku, slicznie wyglada na swoj wiek i taaki radosna ma twarzyczke :) a w oczkach takie diabliki :) Oh bedzie lamal serca dziewczyn :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Co tam słychać? Ja wczoraj byłam po wpis na uczelni i jakoś tak mi zeszło, że nawet nie miałam kiedy wpaść tutaj :p Aleksik śpi, a ja wieszam pranie, robię obiadek i zaglądam tutaj ;) Pochwalę się Wam, że wygląda na to, że jeszcze troszkę i mały będzie siedział :D Wczoraj nie mogłam go nakarmić, bo on w leżaczku nie będzie siedział! Łapkami się trzyma za boki i siada prosto :D Kombinuje też na przewijaku i w wózku :D Wystarczy, żeby miał się zego złapać :P No i już pewniejszy jest - nie kiwa się tak jak jeszcze parę dni temu ;) Za to zarzucił pełzanie trochę :( No ale coś za coś :P Kasia Wiktorek to już duży chłopak jest :D Cudnie się uśmiecha :D Kruszyna mój łobuziak też nie lubił na brzuszku i był taki moment, że pani doktor stwierdziła że słabiej się utrzymuje, ale kładłam go po prostu częściej i na krócej. I działało :) A to, że się złościł to chyba mu tylko pomogło, bo siłę wkładał w to, żeby nie leżeć na płasko. A Haneczka ładnie przybiera na wadze :) Anna super, że dobrze się czujesz i masz super mężą :) A ty jesteś super żona - dobrze, że docenia, ze ma taki skarb w domku ;) A zdjęia dostałam i pięknie wyglądasz w ciąży - naprawdę Ci służy :) A dla reszty dziewczyn 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D Kasiu może Madzi marzenia o braciszku się kiedyś spełnią choć nie jest tak łatwo ustrzelić chłopca :D:D:D:D:D:D Kruszyna super że Hania przybiera na wadze :D:D kładź częściej a krócej moja też nie lubiła na brzuchu ale musiała leżeć jak sobie trochę popłacze to jej nic sie nie stanie :) Polusia jak Aleks rośnie nie obejrzysz się jak zacznie chodzić to dopiero będzie mamie garnki zabierał :D:D Aniu dziękuje aż się boję myśleć co będzie jak Dominika podrośnie jak zaczną psocić to dom cały rozniosą :D:D u mnie noc kiepska mała budziła się 4 razy rano też marudna jeść nie chciała teraz ją nakarmiłam i usnęła na dziąsłach zauważyłam plamki białe wygląda na to że ząbki zaczną wychodzić bo nic innego pewnie jej nie jest bo ani gorączki nie ma ani nie kaszle zobaczymy jaka nocka będzie dzisiaj najwyżej się przejdę jutro z małą do lekarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polusia super ze Aleksik konkretnie zabiera sie za siadanie :) A jak tam postepy w plywaniu??? Sylwinka jesli to zabkowanie to smaruj dziaselka mascia, bedzie miala ulge, u mnie tez pomaga zamrozona marchew, tak mi lekarz polecil, Tomasz ma raczce i trze sobie dziaselka i mu pomaga.... Grazka, jesli Igorek przybiera to nie martw sie odstepami w jedzeniu, po prostu zaczyna sie przygotowywac do innego jedzenia niz mleczko. Tomasz od 3 miesiaca zmiejszal ilosci mleka, teraz ma 20tyg i je mleko 4 razy dziennie tylko, nie chce wiecej, jak bylam z nim na bilansie, kazali juz wprowadzac inne jedzenie skorio mleka isc zmiejsza, bo dzieci wlasnie tak robia, niektore wczesnie, niektore jak skoncza pol roczku. Wiec dostaje teraz jeszcze marchewke i jablko, i przedostatnie mleko zageszczam kaszka ryzowa, bo jak dawalam mu na sama noc to czul sie zbyt pelny. Wiec nic sie nie martw, ale sprawdzaj jak waga, te nasze Maluchy sa madrzejsze niz my czasami :) Tomasz mimo ze jadl mleko 4 razy dziennie i jeszcze nie dawalam mu nic innego i tak przybieral kg na miesiac, wiec teraz ma 9,50kg i 70cm. kapie go juz w duzej wannie od dawna bo w dzieciecej sie nie miesci, a kregoslup mi po prostu czasami wysiada, tym bardziej ze on lubi wszedzie ze mna byc, nawet jak obiad gotuje, musi zagladac do garow :) :) A rozmiar stopki ma 14cm!!! Jedyny plus, zema duze raczki i nozki ze paznokcie sie obcina bez problemu.. Magdus jak sie czujesz?????????? Pomodlilam sie wczoraj za Ciebie i bardzo sciskam kciuki!!! Suri, czy wszystko ok u Dawidka??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu właśnie muszę kupić żel na ząbkowanie chyba to ząbkowanie bo wszystko bierze do buzi aż się denerwuje a wczoraj jak ją karmiłam to ścisnęła pierś że myślałam że mi odgryzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z pływaniem super - już fajnie nurkuje i pamięta, że trzeba buzię i oczy zamknąć wtedy ;) Sylwinka śliczna urodzinowa panienka ;) Już niedługo kolejne urodziny! A pocieszę Cię - mnie Aleks ząbkami ostatnio złapał za pierś :P A dziąsełka smarujemy żelem - wypróbowaliśmy rożne i najlepiej Dentinox N działa :) Z jedzeniem to tak - 2 razy rano mleczko, potem o 13 zupka, potem koło 15 mleczko i koło 17 jakiś deserek, no i przed snem kaszka lub mleczko ;) Choć za kaszką średnio przepada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwinka 26P
Polusia dzięki za pocieszenie :P:P:P:P:P wiem jak to jest Madzie karmiłam rok też mnie gryzła :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D no urodziny 24 lutego i Madzia skończy 5 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć :) mamy nowego członka w rodzinie :) Kupiliśmy dzisiaj papużkę :) Jest cudna, nazywa się Fruzio :) Dziś już Igor nie przespał całej nocy ale może i to lepiej bo przynajmniej coś zjadł :) Asia właśnie dzisiaj też lekarka mi powiedziała, że jak przybiera na wadze to ok i za dwa tyg mamy już wprowadzać kaszki i jakieś obiadki. Jednak ciągle muszę mu podawać nutriton, żeby nie ulewał to co z trudem zje :) na usg brzuszka ok, Igor podrywał lekarkę :) Ciągle się do niej śmiał i był wpatrzony jak w obrazek :) Nie umiała go zbadać bo ciągle łapał ją za ręce więc śmiechu było sporo :) Badanie ok, jedynie Igor ma krótki odcinek przełyku i stąd to ulewanie chyba, podobno przejdzie jak wprowadzimy stałe pokarmy. Po usg od razu pojechaliśmy na szczepienie, Igor waży 6800 :) nawet nie zapłakał mój dzielny chłopczyk :) Dostaliśmy skierowanie do chirurga bo coś ma z jąderkiem, jakiś wodniak jak dobrze zapamiętałam :( wiecie coś na ten temat? No i to tyle co u nas :) Sylwinka dzięki za zdjęcia, już je kiedyś widziałam ale i tak dzięki :) no i słyszałam , że dentinox jest najlepszy na wychodzące ząbki :) Polusia no proszę już będzie Aleksik siedział :) super! No i Igor wstał, więc musze lecieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam chwilkę bo znów śpi :) Asia no jestem w szoku, że już Tomaszek się nie mieści w wanience :) Super rośnie ten Twój facet :) jeszcze troszkę i będzie biegać na tych stópkach 14 centymetrowych :) rosną te nasze dzieciaczki, rosną! Kruszyna ja nie pomogę jeśli chodzi o leżenie na brzuszku bo Igorowi jest wszystko jedno jak leży byle by miał dobry dostęp do swoich rączek :) wiem, ze rehabilitant mojej siostrze kazał dawać lampkę do rowera taką migającą, żeby dziecko się zainteresowało bo mojej siostry córka też nie chciała główki podnosić. Magda trzymam kciuki mocno mocno! Nas chyba znów czeka kolejny zabieg na oczko :( Znów zaczęło łzawić i ropieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka może to z oczkiem to tylko przejściowe co? Może zabieg nie będzie konieczny...? MAGDA! MAGDA! MAGDA! MAGDA! MAGDA! Odezwij się kobito!!! Buziaki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwinka dzieki za zdjecia, Madzia slodka jak ten torcik na stole, ktory bym sobie zjadla :) Grazka, wodniki to czesta przypadlosc chlopcow, jest to nagromadzony plyn surowiczym ktory zazwyczaj sie wchlania, do 2-3 roku zycia nic sie z tym nie robi a raczej obserwuje, bo wodniaczki same sie najczesciej wchlaniaja. Co do oczka, przemywaj oczko swiezo zaparzonym rumiankiem po kazdej kapieli i rano, i pamietaj by nigdy NIE przecierac oczka od zewnetrznego kacika do wewnetrznego, mam nadzieje ze jednak obejdzie sie bez zabiegu :( Ile centymetrow Waszych dzieciaczkow stopki mierza?? Bo Tomaszek wydaje sie mi jakims wielkoludem :) dlonie tez ma ogromne, po porodzie sie wszyscy smiali ze bokser sie urodzil :) tylko to nie jest smieszne moj najmlodszy brat jest bokserem i mojej mamy bracia blizniacy, juz sie napatrzylam jak sie bija, matczyne serce me nie wytrzymalo by tego bo Tomasz poszedl w ich slady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze troszkę się przeraziłam tym wodniakiem bo poczytałam w necie. Mam nadzieję, że się wchłoni sam. Asia właśnie jak wycieram oczka to od zewnątrz do wewnątrz kącika, tak się nie robi? tak mi powiedziała położna jak chodziła jeszcze do małego po porodzie. Będziemy przemywać rumiankiem tak jak radzisz i zobaczymy. Oby pomogło, bo już było tak fajnie a tu znów. Nie wiem ile cm mają stopy Igorka ale zmierze jak wstanie :) nie martw się, że jest duży :) będzie mial branie u dziewczyn :) i oby nie poszedł w ślady wujka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grażka tym wodniakiem się nie przejmuj - mój mąż jak był mały to miał i musieli mu niestety usuwać operacyjnie, ale jak widać po Aleksie nie zaszkodziło mu to :p A oczka mi położna też tak kazała przemywać jak Grażce - od zewnętrznego kącika. Asia Aleks ma niecałe 10 cm stópki. No ale on ogólnie nie jest duży - waży tyle co Igorek i ma 67 cm :) A i coś jeszcze http://dziecko.onet.pl/40474,0,0,kilkulatek_przy_piersi,1,artykul.html :P To Sylwinka my tak będziemy :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oh! za szybko napislam! tak to jest ja Tomaszek siedzi na jednym kolanie a na drugim laptop... :) oczywiscie od strony ucha do noska zawsze oczka przecieramy....!!! Grazka nic sie nie martw, nawet jesli sie nie wchlonie wodniaczek, to jest to kilkuminutowy zabieg, dzieciatko jest kilka godzin tylko w szpitalu, i jak widac na przykladzie Aleksa taty :) wszystko pozniej jest OK :) Mam jednak nadzieje ze sie ladnie wchlonie i nie bedzie potrzebna zadna ingerencja..... Troche sie matrwie ze Tomasz tak szybko rosnie, bo to niezdrowo dla kosci, ale mial badane kosci, wiec to mnie uspokaja, mowieli ze bedzie DUZY CHLOPAK.. no tak a ja wczoraj kupilam spioszki na roczne dziecko i ledwo sie nogi tam zmiescily...oh! A moze to polaczenie polskiej komorki z angielskim plywakiem ma takie skutki uboczne... hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polusia ale zobacz jest z tego korzyść nasze dzieci będą miały pogodniejsze charaktery :P:P:P ja z Dominiką pójdę do przedszkole bo cyce muszą być :P:P:P:P:P:P:P:P:P:P Grażka uważaj na rumianek bo jest uczulający mam nadzieję że obędzie sie bez operacji ja swojej też myłam tak jak Ty i Polusia :) Magda ja też trzymam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Dziewczyny!! Już pisze co i jak. Wczoraj podpisalisy protokół in vitro. A więć zaczeło się:) Przez ostatnie 3 tyg bralam tabletki antykoncepcyjne - na wyciszenie hormonów. Wczoraj mialam bardzo dokladne usg i lekarz zdecydował ,że zaczynamy bo moje jajniki wyglądają lepiej niż dobrze. Od wczoraj biorę zastrzyki w brzuch - robie je sama w domu. Lada dzień dostanę okresu i wowczas dobiorę dawke mieszanki hormonów i to tez w formie zastrzykow bede brać. Co 2-3 dni usg , aż lekarz zdecyduje ,że robimy punkcje ( a to bedzie miedzy miedzy 14 a 20 dniem cyklu w znieczuleniu ogólnym) , dokładnie w 36 godzinie od podania specjalnego leku. 3- 5 dni po punkcji zarodki już ;) zapodaje sie do macicy ,więc ma miejsce tranfer. Tak ma to wyglądac. Mam nadzieje,że wszystko pojdzie z planem. Powiem Wam szczerze ,że strasznie się ciesze ,że się to wszystko zaczęło, bo balam się ,że odwlecze się to wszystko po tym usg. Mimo radości wczoraj puściły mi nerwy w gabinecie lekarza.... rozplakalam się poprostu ( ja - taka "twarda" baba ,ktora nigdy nie placza a jak już to w kącie jak nikt nie widzi).... nie potrafie tego wyjasnić..... z jednej strony radość a z drugiej starch .... Mąż też przejęty....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilkę :) Asia wczoraj mierzyłam Igorowi stópki i ma coś koło 10 cm, był taki ruchliwy, że nie umiałam zmierzyć dokładnie :) Musze lecieć bo maruda wstał i już nie chce leżeć w łóżeczku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magda super, że już się zaczęło :) trzymam kciuki, żeby sie udało :) przytulam Cię mocno 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka :) aska - ale bedziesz miala wysokiego przystojniaka!!!!:) Dawidek ma 10cm stopke u nas w miare ok,tyle ze kilka nocy ostatnich to maly budzi mi sie po 3-4 razy,moze to przez to ze na spacerki nie wyjezdzam bo albo za zimno albo wieje i zimno ale dzis juz chyba wyrusze chociaz na chwile,tyle ze znow sypie to musze to przeczekac Dawidzio odkrywa swoj glos i tak fajnie piszczy i krzyczy z radosci :D grazka - ja tez myje od zewn do wewwn oczko,tak nam polozna kazala,mam nadzieje ze mu z oczkiem przejdzie samo a tymi wodniaczkami sie nie stresuj bo slyszalam ze to normalne i najczesciej samo mija magda - zaciskam kciuki!!!!! ale Dorka ma sie dobrze teraz ... :) pozdrawiam i buziaki sle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️:D:D:D:D:D Asia moja mała ma 11 cm :) Grażka jak oczko nadal ropieje 🖐️ Kruszyna:) a ja z małą na 17.20 jadę do lekarza bo ma zapchany nosek i zaczęła kaszleć być może to przez ząbki ale jadę się upewnić jeszcze wczoraj się wkurzyłam bo przyszła teściowa przyprowadziła Madzie i zamiast pomóc jej się rozebrać to zostawiła ją w holu i sobie poszła a ja akurat kąpałam Dominikę :O jak ją wykąpałam to Madzie rozebrałam dopiero a Madzia wczoraj mówi wiesz Dominisiu ja jestem Twoją siostrzyczką a Ty moją i ją ukochała dała buziaka w policzek :D:D:D normalnie łzy mi stanęły ze wzruszenia kochane moje dziewczynki :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama3768
Witajcie mamusie, zapraszam na moje aukcje po córeczce, ubranka są naprawdę czyściutkie,wyprasowane i jak nowe, miłego dnia! http://allegro.pl/item903889395_sliczna_bluz eczka_h_m_roz_92_gratis_sukienka.html http://allegro.pl/item903916299_bezrekawnik_ sweterek_kamizelka_grzybek_next_86_92.html http://allegro.pl/item903967728_sliczna_suki enka_jeans_gratis_spodniczka_6_12m.html http://allegro.pl/item904001539_cieple_sztru ksowe_spodnie_cherokee_86_gratis.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magda super ze sie wszystko zaczeło pisz nam cos sie dzieje ,a my trzymamy kciuki dziewczynki dziekuje za zdjecia fajnie bylo was zobaczyc "prawie" za zywo , no i wasze malenstwa te wasze szkraby tak szybko rosna :) a mi został miesiac do porodu ,teoretycznie , poniewaz wg kalendarzyka termin mam na 28 lutego, a z ktorego usg na 2 marca ,ale wole opcje 28 luty :) powiedziałam sobie ze w nast tyg pakuje torbe ( bo mnie mąż zamęczy tym ) i rozstawiamy łózeczko aby pozbyc sie zapachu jutro jade odwiedzic tesciowa w szpitalu ( ten sam w ktorym ja zamierzam rodzic) bo miala operacje na noge, 2 tyg ma lezec, wiec jedziemy odwiedzic, a pozatym niech mąż przeciera droge do szpitala nie :) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Asia tak myślałam, że się pomyliłaś pisząc o tym przemywaniu oczka. jeśli chodzi o tego wodniaka to mnie troszkę uspokoiłyście, czy ja mam coś robić żeby on się wchłonął? oczywiście jeszcze musimy się wybrać do chirurga bo nie wiadomo czy to jest wodniak. Jak Tomaszek miał badanie kości to mamuśka się już nie zamartwiaj i niech sobie Twój synuś rośnie i rośnie :) może zostanie koszykarzem :) Sylwinka nie sądze, żeby małego rumianek uczulił bo pije herbatkę rumiankową i jest ok :) A córeczki masz słodziutkie :) Wiem jakie to szczęście mieć siostrę :) to skarb! daj znać co z Dominiką, co lekarz powiedział? Suri ja też już dzisiaj wyszłam na spacer i chodziliśmy całe 2 godziny :) w domu idzie zwariować w takie mrozy, ja chce już wiosnę! Mój Igor też tak piszczeć zaczyna i takie wydaje dzwięki śmieszne :) rozgadał się strasznie jak to mój m mówi- po mamusi :) Aniu może już zostaniesz w tym szpitalu jak się córeczce spodoba? :) Miłego weekendu Wam życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny bardzo Wam dziękuję! Nawet nie wiecie jak dla mnie ważne jest to ,że o mnie tu pamiętacie..... Mam ostatnio bardzo dużo pracy, dziś z tego powodu zarwałam noc. Niestety nienajlepiej czuję się po tych lekach, które biore. Dziś przespalam cały dzień. A co tam teraz muszę o siebie zadbac troche. Mąż mnie pilnuje z jedzeniem itd... chyba trochę przesadza, ale jest słodki. Najgorsze jest to ,że sesja mi się zaczęła na studiach a ja nie mam do tego teraz głowy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byliśmy dzisiaj u mojej koleżanki, która ma córeczkę 4 miesiące starszą od Aleksa - strasznie jej się podobał :P Ale on biedny się wystraszył i płakał trochę :P Dopiero jak zabawki zobaczył i matę to było lepiej :D Tylko Oliwka go zachodziła ze wszystkich stron, zabierała smoczek i ogólnie chciała się (z) nim pobawić :P Hehe :D No a poza tym pochwalę się, że przesiadł się w końcu do spacerówki, bo już w godnolce ciasno było :P Magda będzie dobrze - a sesją się nie przejmuj, zawsze są poprawki :) Super, że mąż tak dba o Ciebie :) Ja też trzymam kciuki! Grażka mój łobuz też gada jak najęty, ale to po mojej siostrze tak ma chyba, bo ja jakaś gadatliwa nie jestem :P A ona jak nakręcona gada :D Sylwinka cudną masz tą Madzię, że tak siostrzyczkę kocha :D Suri - mój Aleksik też marudził bez spacerów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×