Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

venus00 Polecam dr Słomińską oraz jej córkę dr Marię Niekrę!! Obie kompetentne, bardzo dobre, ale u słomińskiej trochę większa kolejka... Ja osobiście leczę się u Niekry i jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morenojr
Witam Miał ktos przeprowadzone badanie Rezonansem Magnetycznym? Ja mam problemy z plecami i zeby wiedziec dokładnie co mi dolega potrzebuje badania Rezonansem. Niestety dowiedzialem sie z aparatem moze być trudno wykonać takie badania. Podobno nie wolno miec elementow metalowych podczas badania. Miał ktos ropbiony rezonans z aparatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tetlejkaa --> ja mam przecież ogromną wadę, więc na pewno z 3 lata ponoszę... A ty masz bardzo ładne zęby!!! Ja, gdybym miala takie to nie zakładałabym nawet aparatu! Myślę, że więcej niż rok, półtora nie ponosisz ;) Nie wszyscy noszą aparat dwa lata. Tak jest najczęściej, ale znam mnóstwo ludzi, którzy nosili np tylko rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecam to drugie forom :PP dla tych początkowych :) ...bo wszystko jest podziałowane :) iii adresy ortodontów też są ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat kafeteryjny chyba umiera powoli... ale ze jakoś się jeszcze nie odnalazłam na forum to jeszcze popisze tutaj ;p bo jestem dziś po pierwszej wizycie.. siedziałam na fotelu dobre pół godziny bo orto wymyśliła sobie przeklejanie zamków na 4-kach i 5-tkach na nowe bo tamte były za nisko.. no dodatek mam jakieś takie śmieszne długie ligatury które są zaczepione na trójkach a kończą się na pierścieniach ale nie idą prosto tylko tak są pozakręcane ;p nie wiem jak to opisać ;] ale najgorsze ze zamiast zwykłych gumeczek mam pozakręcane druciki na przednich zębach (oprócz jednej jedynki ktora jest u mnie niemalże pionowo..) uff się rozpisałam ale musiałam się gdzieś wyżalić bo coś mnie ta kupa żelastwa w buzi denerwuje dziś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aigia Noszę już miesiąc aparat i czeka mnie pierwsza wizyta kontrolna za dwa tygodnie (20.01). Orto również mi coś wspomniała,że zamiast ligatur będę miała druciki wokół zamków... Nie za bardzo mi się to podoba, zwłaszcza, że górę już mam wyprostowaną... Wole niewidoczne ligatury, bo aparat o wiele ładniej wygląda na już wyprostowanych zębach...Zwłaszcza, że mam super ligatury, które praktycznie się nie przebarwiły!!! Czy orto powiedziała Ci, w jakim celu zakłada Ci te druty zamiast ligatur? W celu przyspieszenia leczenia, czy może żebyś nie miała problemu z ligaturami? Nie wiem no... Daj znać, z góry dzięki:) I czy mogłabyś zamieścić fotki jak to teraz u Ciebie wygląda? Z tymi drucikami i poskręcanymi ligaturkami ? Bo u mnie niedługo po wizycie kontrolnej prawdopodobnie będzie zakładany dół, dlatego wolę mieć jak najmniej żelastwa w buzi... Ehh Pozdrawiam:) PS. WRACAJCIE TU:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość michalewski
Ja już nosze aparat od ponad miesiąca byłem na zmianie już gumek. Widać znaczną poprawę i mi założyła jeszcze taką sprężynkę. Jeden zamek zamiast gumki też miałem obwiązany drucikiem i to był rewelacyjny pomysł bo bardzo szybko wyszedł ząb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego mam druciki zamiast gumeczek nie powiedziała ale myślę że po prostu druciki mocniej działają ( ja mam duże stłoczenie zębów z przodu i trzeba je jakoś ruszyć :) ). Wstawiłam zdjęcia , te druciki z przodu nie wyglądają tak źle, a tych ligatur poskręcanych właściwie w ogóle nie widać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
Czesc :) No i jestem po pierwszej wizycie :) ortodontka przemila i w ogole atmosfera w gabinecie pierwsza klasa :) powiedziala, ze do leczenia nie mam juz nic ale niestety musze wyrwac piatke z prawej strony :/ myslalam ze bedzie to szostka zeby bylo analogicznie do lewej strony :) jednak ona powiedziala mi, ze wystarczy piatka zawsze to mniejszy bol, poza tym po szostce zostalaby zbyt duza przerwa :) zrobila mi wycisk, obejrzala zdjecie i kazala zadzwonic w poniedzialek zeby dowiedziec sie czy wycisk gotowy i umowic sie na kolejna wizyte :) JUtro rano najprawdopodobniej usuwam moja zdrowa piatke :( trzymajcie kciuki tak sie boje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aigia Dzięki za foty!! masz rację tych drucików praktycznie nie widać... Pewnie gdybyś mi nie powiedziała, że je masz w ogóle bym nie zauważyła;) No ale jak mówicie, że druciki raczej są po to,żeby przyspieszyć leczenie, to może u mnie już nie będzie trzeba skoro góra jest prosta:P 16.01 czeka mnie wyrywanie dolnej ósemki położonej poziomo:D a 20.01 wizyta i pewnie separacja na dół... witajciieeee Powodzenia przy wyrywaniu:) jak widzisz moje wyrywanie chyba będzie gorsze;p 5-tki \"idą\" łatwo. michalewski Dzięki za info co do drucika;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miagros25
hej:) ja również jestem po pierwszej wizycie...nie było tak miło jak u ciebie;( pani ortodontka powiedziała, ze ma dużą wadę:/ no przeciez wiem bo mam lustro i czasem go używam;p no ale już mam porobione wyciski i te wszystkie zdjęcia i następna wizyta 22 styczna;) tak bym chciała żeby się udało:) hmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
Ojjj ja tez mam naprawde powazna wade i bylam przygotowana na komentarze orto jednak ta nic nie powiedziala takiego. Powiedziala tylko, ze na pewno przeszkadza ci to i to.... wiec przesuniemy to tak a to tak i bedzie pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
a i jeszcze jedno... :) miagros25 to fajnie bedziemy pewnie zakladac aparat mniej wiecej w tym samym czasie :)a mowila Ci co bedzie robic na drugiej wizycie?? ja bede sie w poniedzialek umawiac na nastepna :) tez masz jakies zeby do wyrwania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
hejka;) nie nie mam żadnych ząbków do wyrywania bo nie mam obydwu szósteczek;( mam bardzo wąską szczękę i nie wiem jak się nazywa ta wada ale obydwie jedynki wysuniete do przodu;( mówię ci tragedia. mam mega kompleksy z powodu ząbków;( ale zrobiłam już dwa kroczki i zniosę wszystko żeby do ślubu pięknie wyglądać;p i wogóle żeby mi było lepiej;p no i obydwa łuki..hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
no widzisz :) ja mam jedynke lekko wysunieta i obie trojki dosyc duzo :/ ja tez w sumie zdecydowalam sie na aparat bo wiem ze to ostatni dzwonek przed slubem i moze do samego slubu uda sie wszystko naprawic :)to taka moja cicha nadzieja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
powiedz mi skąd jesteś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
okolice krakowa a Ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
ja z okolic łodzi ale ortodonte wybrałam z łodzi;) mam nadzieję że dobra jest ta pani...polecona....mam nadzieję że mi wyprostuje ząbki;) a ty mnie pytałaś co na wizycie 22 będzie robione... chyba plan leczenia tak?? nie wiem ale tak wyczytałam na forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
plan leczenia czyli co???? :D :D ja kolejna wizyte bede miala chyba w przyszlym tyg i mam nadzieje, ze zalozy mi juz ta separacje a od tego to juz chyba dwa kroczki do aparatu :) przynajmniej mam taka nadzieje :) boje sie zeby to sie nie przesunelo na dalszy termin, bo z tego co wiem to moja orto ma bardzo napiety plan zajec :) a jaki aparat zamierzasz zakladac i ile masz lat ?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
wyczytałam na róznych forach że na drugiej wizycie jest omawiany plan leczenia i jeśli się go zaakceptuje to zakłada te separatory pomiędzy ząbki i dopiero na trzeciej wizycie aparacik?? ale dokładnie nie wiem...dowiem się 22;) a mam 26 lat...aparat nie wiem jaki dokładnie ale pewnie ten hyrax czy coś podobnego na rozerwanie szwu podniebieenego(na rozszerzenie szczęki) i na pewno metalowy na ząbki na górę i na dól;) tak??a ty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
mi na razie ortodontka nie mowila nic o tym na rozszerzenie szczeki ale sadze, ze by sie przydal :P powie mi pewnie jak przeanalizuje moj odlew i zdjecie pantomograficzne :) ja mysle caly czas o kosmetycznym . Wiem ze bede musiala go troche ponosic wiec chcialabym zeby byl jak najmniej widoczny. Nie wiem jednak czy sa jakies przeciwskazania do noszenia takiego aparatu, jesli sie okaze ze tak to zostane przy metalowym :) ja robie na razie dol, a jesli chodzi o gore to powiedziala, ze zobaczymy w trakcie leczenia czy bedzie konieczna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
a i mam 22 lata :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
a ja nastawiałam się tylko na góre ale na taką wade jak ja mam podobno konieczne sa obydwa łuki;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
mi orto dzis powiedziala, ze w wiekszosci przypadkow trzeba zalozyc tez na dol aby szczeki do siebie pasowaly ale z tym sie nie spieszy moze to byc za rok lub po wyleczeniu gory :) zreszta powiedziala ze na dwa luki lepiej nie zakladac na raz tylko poczekac az wyprostuje sie gora, bo dopiero po tym bedzie wiadomo czy konieczny jest aparat na dolny luk :) wiec tym na razie nie zaprzatam sobie glowy zreszta juz dosc bede miala wydatkow zwiazanych z aparatem na gorny luk :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
no właśnie o pieniążkach to już wogóle lepiej nie mówić;) ale jak się chce pięknie wyglądać to trzeba zainwestować;) moja siostra mówi że ten aparat to bedzie najbardziej porządna rzecz jaką mam;) hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość witajciieeee
dokladnie :) jestem tego samego zdania :) tylko troche zaluje ze zdecydowalam sie pozno na aparat bo w sumie moglam zrobic to duzo wczesniej ...juz moje zabki bylyby lux :) ale dopiero teraz chyba dojrzalam do tego...poza tym ostatni dzwonek przed slubem :P i tak sadze ze pewnie do slubu mi go nie sciagna tym bardziej chce kosmetyczny, zeby nie byl tak bardzo widoczny lub poprostu na ten dzien orto sciagnie mi aparacik a pozniej zalozy znow i tyle ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milagros25
fajnie:)to będziemy sie wymieniać wrażeniami;)już się nie mogę doczekać:)ty już w przyszłym tygodniu będziesz wiedziała co i jak a ja???byle do 22:)wiesz??ja z tym metalowym jakoś wytrzymam..a kosmetyczny jest dużo droższy przecież no nie??dwa łuki plus jeszcze ten hyrax na to podniebienie??dużo pieniążków to by kosztowało:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kosmetyczny nie jest dużo droższy. U mnie kosztuje tylko 200 zł drożej. Ej a czwórki też idą łatwo?? Wyrywam dolne... W ten piątek pierwsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noo dziewcznki co za emocje wyzwala ten aparat! Ja 14 idę na drugą wizytę- analiza, a zakładanie aparaciku 21 . Obawiam się tylko wielkiej szczęki, no ale to już postanowione! Za dwa lata bym sobie mówiła- \"Czegoś tego nie zrobiła??!\" :) :) pozdrawiam wszytkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×