Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Draculia To liczymy czas noszenia aparatów i kilogramy zrzucone:) Jezdze na rowerze itp.Ale apetyt zawsze miałam duży i nie chudlam a teraz nie moge jeśc i po kłopocie:) Długo bede cekac na operacje bo najpierw ortodonta musi mi odpowiednio ustawić zęby.Mówił że ok 1,5 roku jak dobrze pójdzie.Potem operacja ( jeszcze nie wiem jakie kolejki w szpitalach) Potem kolejne 1,5 roku noszenia aparatu po operacji dla podtrzymania efektów.Więc dłuuugie leczenie przede mną. Daculia ciekawa jestem jak wygląda twoja broda.Bo progenia dodaje wyrazu twarzy jakiegoś przestepcy:/ ale lekko cofnieta broda u kobiety dla mnie jest słodka.Chcialabym mieć taka.U faceta natomiast nie bardzo wygląda bo daje mu zbyt dziecinny wyraz twarzy.takie moje przemyslenie...;) milka86 Ja z kolei widziałam na jakims forum zdjecia chlopaka po takim kamuflarzu.byl załamany.Zęby żuchwy mial prawie położone na języku.Wygladało to koszmarnie.Jakiś konował musiał to robic i wystraszyło mnie to.Wole operację choć sie boje i przepłakałam swoje jak sie dowiedzialam że tak byc musi. Milka86.A długo masz juz aparat?wiesz juz kiedy operacja?i gdzie bedziesz robic? Pozdrawiam Was dziewczyny i zyczę wytrwałości w leczeniu.Ja sie staram choć odkąd mam aparat to dłużej pospac nie moge.Sobota a ja od 5tej łaże po domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnapomaranczowa Ta stronka, to woooow...Ja już przestanę narzekać na swoją wadę.;) W ogóle, to jeśli Cię ciekawi, jak wygląda moja broda, to mogę Ci jakieś fotki na maila posłać, nie ma problemu.:) Co do tej operacji, to może lepiej się już teraz zorientuj, ile trzeba czekać, żeby się na czas zapisać w kolejkę.;) Ehhh...ja bym w sumie nie chciała, żeby mi się rysy twarzy jakoś specjalnie zmieniły, ale żeby twarzyszka mi zeszczuplała, to i owszem.:D Mam nadzieję, że jak schudnę, to tak będzie.:D Nie, żebym była pulchna, ale chciałabym być szczuplejsza.:) Pomyślałam, że muszę sobie fotki porobić przed leczeniem, żeby ocenić dobrze efekty w trakcie i po leczeniu. No i zapisać swoją wagę i wymiary wyjściowe, żeby się cieszyć każdym zgubionym kilogramem i centymetrem.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszytskim :) Od dwóch lat nosze aparat.Założyłam we wrześniu 2007.Miałam chyba niewielką wadę, po prostu za duzo ząbków w szczęce :P wyrwano mi 4 i korekta polegała na cofnięciu przednich, aby zapełnić luki.Niedawno wyszły mi ósemki i troszke się obawiam,ze mogą mi spowrotem wypchnąć!:O Pani Doktor jednak mowi,zebym sie nie martwila, bo ósemki ładnie mi się ułożyły i nie będą nic komplikować. Teraz mam założone juz pod sam koniec takie"guziczki metalowe" na 4 i 7 na bocznych ściankach od strony podniebienia, czyli masakra :( są połączone gumką.Jestem potwornie niecierpliwa i zastamawiam się, czy po prostu nie zdjąć tego w cholere.Moja ortodontka lubi przeciągać, troche przestalam jej ufac, a to najgorsze co moze byc, jak sie wlasnemu lekarzowi przestaje ufac! Acha, mam jeszcze pytanie.Podobno po zdjeciu naklada sie na noc nakładki, na okres ok 2 lat.Czy ktos może mi podac przyblizona cene na JEDEN łuk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noel* Witaj! Moja orto mówiłą, ile kosztuje aparat retencyjny, ale niestety nie pamiętam. Nie wiem, czy są jeszcze orpócz tego jakieś nakładki. Wiesz, ja dopiero zaczynam leczenie, więc póki co inne rzeczy mnie interesują. Wydaje mi się jednak, że wcześniej ktoś na forum pisał o tym, co Cię interesuje.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc Noel aparaty retencyjne maja rózne ceny, zalezy jak ortodonta sie ceni.od 200 do nawet 600zł słyszalam ze sa ceny.Musisz pogadac ze swoim ortodonta.To samo sie tyczy długosci noszenia retencji.niektórzy maja ja dożywotnio:/ No i pogadaj z nią co myslisz o leczeniu, czemu sie przedłuza itp.Ale tak mysle ze lepiej ponosic dluzej niż za szybko zdjąć a potem wada miała wrócic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Kochane za odpowiedz :) :* Właśnie, to się nazywa aparat retencyjny, zapomniałam nazwę :P Moja ortodontka jest najlepsza w miescie, ale wlasnie troszke nieslowna,niepuntualna i raz mowi tak, a raz tak :( A ja juz jestem tak zmezona tym noszeniem żelastwa w buzi :( Napewno macie rację, lepiej ponosic dłuzej niz zdjac za szybko i wszystko pojsc mialoby na marne! Zadzwonie do niej w pon i powiem jaki jest moj stosunek, zobaczymy co powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noel* Nie załamuj się! Czasem bywa po prostu tak, że ludzie muszą dość długo nosić aparat, żeby uzyskać właściwy efekt. Mam koleżankę, która nosiła aparat już jakiś czas, zanim się poznałyśmy. A znamy się już 3 lata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona nadal nosi aparat...więc może to nie jest wina Twojej orto, tylko po prostu konieczny jest taki czas leczenia. Sama nie wiem. Skoro mówisz, że jest najlepsza w mieście, to chyba krzywdy Ci nie zrobi...Chociaż wiem, że niektórzy po prostu chcą wyciągnąć więcej kasy od pacjenta.:/ Myślę, że powinnaś z nią pogadać, ale spokojnie i beż zarzucania jej czegokolwiek. W ostateczności, zawsze możesz się chyba przejść na konsultację do innego specjalisty.;) Pamiętaj też, że z pozoru mała wada (wizualnie i dla nas - laików), może się wydawać niewielka, a faktycznie ciężko ją wyleczyć. Ale za to, jakie efekty potem będą.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnapomaranczowa Jak ten żel, którym smarujesz język? Pomaga? Ja chyba dziś kupię profilaktycznie coś do smarowania, bo boję się, że później się z panią w aptece nie dogadam.hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka123
Zapraszam na forum dyskusyjne o stałych aparatach ortodontycznych: http://www.stalyparat.fora.pl/ Poruszane są między innymi tematy: - Higiena - problem czy błahostka? - Jaka jest reakcja ludzi na aparat ? - Dykcja - Ligatury, gumki - Koszt jednej wizyty - Dłuższy wyjazd a aparat - Implanty i mikroimplanty w leczeniu!!!??? - Metalowy a estetyczny - Zdjęcie aparatu na kilka dni (ślub) - Jak to jest z tym wyrywaniem przy Damonie ? - Aparat a ciąża - Aparat ortodontyczny a kolczyk w języku - Prawdy i mity o aparatach - Pierwsze wrażenia i pierwsze godziny z aparatem - Zabiegi stomatologiczne w trakcie leczenia ortodontycznego - Aparat mieszany / łączony / kosmetyczno-metalowy - Aparat stały a usta (wielkość, wysychanie, pękanie, zajady) - Antenki przy zamkach / Wyciągi zew. i wew. / Maska twarzowa Dodatkowo: - Przebieg leczenia ortodontycznego - Aktualności / Ciekawostki / Nowości w ortodoncji - Aparatkowa kuchnia - Symulator ligaturowy - Galeria zdjęć - Filmiki * Zakładanie aparatu stałego * Zdejmowanie aparatu stałego * Rozkręcania hyraxa * Wyciągi zewnętrzne * Łańcuszki elastyczne i metalowe * Postępy leczenia - filmowa galeria "nieznanych" :) Zapraszam do dyskusji! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Draculia no po posmarowaniu wydaje mi sie ze jakas ulga jest.I chyba pomaga goic ale cudu ten żel nie zdziała skoro non stop mnie obciera aparat. Miałam problemy zeby wytłumaczyć w aptece co chce:):) ale nie kupuj nic na zapas bo może ortodonta poleci coś lepszego, albo wogóle nie będziesz nic potrzebować bo bedzie u Ciebie ok:) Ha! to szalej w weekend bo od wtorku to sie skonczy;) ;) żartowałam oczywiście!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kolezanka nosial 5 lat! bo pod koniec leczenia przeszła sie wlasnie na konsultacje do moje ort i okazalo sie, ze nosila aparat na darmo, bo osemki musialy byc usuniete chirurgicznie i dopiero wtedy korekta aparatem.Teraz ma piekne zabki. Boje sie wlasnie tego, ze chce z kasy ograbic, bo pazerna bardzo jest :/ Zarzucac jej niczego nie bede, nie mam zamiaru, po dobroci wszytsko lepiej sie zalatwia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnapomaranczowa No w końcu nie kupiłam dziś tego żelu, bo pomyślałam dokładnie tak, jak TY.:D Najwyżej później kogoś poproszę, albo na kartce napiszę, czego potrzebuję i dam Pani w aptece do przeczytania.;) heheh Noel* Będzie dobrze. Szkoda, że Twoja orto jest pazerna, jak mówisz. Na szczęście moja się wydaje zupełnie inna pod tym względem. Zobaczymy, jak będzie dalej, ale na razie jestem swoją orto zachwycona pod każdym względem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ELO!:) Byłam w Tesco.Sa super promocje na zestawy plyn do plukania+pasta.Kupilam zestaw meridol za 19 zl a elmex jest za 17zl.Nie wiem czy w kazdym tesco te same promocje ale sprawdzic warto!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarnopomarańczowa ja tez tak szaleje od dwoch lat z tymi wynalazkami do higieny jamy ustnej:P ale nie dajmy się zwariować :P Myj ząbki po kazdym posiłku i płucz, będzie oko :D Powymądrzałam się, a co mi tam:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnapomaranczowa W gazetce Tesco znalazłam ten zestaw Elmex, ale Meridolu nie widziałam. Mogłabyś napisać, z czego się składa ten zestaw, który kupiłaś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Draculia to jest pasta+płyn do płukania Noel no troche szaleje.Chce miec dobre pasty bo nie chce miec problemów z próchnicą.Poza tym mam szafirowy aparat,przezroczyste gumki i boje sie że zżółkną.W sumie mam aparat tydzien a na jednym zebie juz zżółkła mi gumka:(ciekawe od czego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnapomaranczowa A moglabys mi jeszcze napisac pojemnosc pasty i płynu? Po prostu ja chwilowo nie mam możliwości być w Tesco, ale jakby się naprawdę opłacało, to poproszę siostrę, żeby mi kupiła. Ostatnio widziałam 400ml płyn Meridol w Rossmannie za ponad 20zl (chyba 21,99zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarnapomaranczowa Ja się zastanawiałąm nad przezroczystymi gumeczkami do aparatu, ale chyba jednak wezmę srebrne w kolorze zamków. Będą chyba mniej zwracać uwagę, no i przezroczyste się zabarwiają. A co do Twojego problemu z przebarwieniem, to czytałam, że nie powinno się pić kawy i herbat (nie tylko czarnej, ale w ogóle herbaty, nawet ziołowej, bo każda z nich zostawia osad i może powodować przebarwienia). Do tego nie powinno się jeść owoców, typu jagody, wiśnie, itd. Nie należy też oczywiście jeść przetworów z takich barwiących owoców, ani pić soków z ich dodatkiem. No i czerwone wino też podobno przebarwia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie przeczytałąm, że od soku marchwiowego dziewczynie siwe gumki się żółte zrobiły...A więc chyba i tego trzeba unikać.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już poprosiłam siostrę, żeby mi kupiłą ten zestaw.:) No widzisz czarnapomaranczowa...znalazłyśmy winowajcę.;) Niezli z nas detektywi.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, to już we wtorek -maja mi zakładać separacje a za tydzien aparat!!!! - na górę , no i sie zastanawiam dalej czy warto? Chyba zwariuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bona111... separacji współczuje, jest wnerwiająca! W tym miesiącu minie pół roku jak założyłam górę- szok nawet niewiem kiedy to zleciało. Wyciągi też już przestały przeszkadzać. Ja naprawdę lubię swój aparat :-) Bona111 według mnie naprawdę warto!!! Jeśli zawsze marzyłaś (tak jak ja) o pięknym uśmiechu to można przecież troszkę pocierpieć ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bona111 Ja już jutro zakładam aparat.:) Na dół normalny, a na górę na początek rozszerzający. Powiem Ci, że też troszkę się boję i myślę, że to normalne, mimo, że marzyłam o wyprostowaniu ząbków od dobrych 10 lat.;) Nie wiem, jak to jest z separacją, bo ja nie miałam jej robionej (chyba nie u każdego jest konieczna), ale na pewno dasz radę.:) Trzeba myśleć po prostu, że to nasz zbliża do upragnionego celu.:) Mi już zostało kilkanaście godzin do założenia aparatu i coraz bardziej nie mogę się tego doczekać.:D Jutro będziemy mogły porównać wrażenia.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeśli chodzi o to, czy warto poprawić zgryz....to cóż. Wydaje mi się, że warto. W końcu to nie tylko poprawia nasz wygląd (proste ząbki ;)), ale też zapobiega wielu chorobom. Nie jest to więc tylko kwestia estetyki. To leczenie, jak każde inne, a nie kosmetyka.;) Poza tym, mając ładny uśmiech, będziesz bardziej pewna siebie, co na pewno pozytywnie wpłynie na Twoje życie. Nie tylko zawodowe, ale też prywatne. Będziesz się częściej uśmiechać, a szczery uśmiech naprawdę czyni cuda.;) Dzięki temu będziesz lepiej odbierana przez otoczenie i sama będziesz się lepiej czuła, no i przyciągała równie sympatycznych, życzliwych ludzi.;) Zresztą, teraz już chyba i tak nie możesz się wycofać, bo jest za późno.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agatka-aparatka i Draculia - dzieki za wsparcie. ale moje rozterki są związane z tym , że mam stłoczenie siekaczy na dole a góre mam prościutka ale najpierw trzeba założyc aparat na góre żeby poszerzyć i zrobić miejsce dla dołu i żeby góra zachodziła na dół bo teraz schodza sie równo tzn chyba to jest zgryz prosty. Więc tak jakos głupio zakładac aparat na proste zęby na górze. więc cały czas sie waham.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×