Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

crazy_bogie 🌻 Aaaa ... na jednej ... myślałam że chodzi o sam dół bo góra już w galerii była. Daje fotkę obu ale od razu mówię u mnie przez te moje krzywulce nie wygląda ładnie (na prostych ząbkach będzie to lepiej wyglądało). http://img186.imageshack.us/img186/9458/123js4.png justka_pl 🌻 Mówiłam żeby jedno wybrać i na nim pisać. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta: wielkie dzieki, wlasnie o taka fotke mi chodzilo, bo nigdzie nie moglam znalezc :) fajnie to wyglada i nawet gumki nie psuja efektu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Wam!Mam takie pytanie...może wydawać się głupie,ale nie ma głupich pytań :P Zauważyłam,że te czerwone ligaturki mam założone niestandardowo. Tzn. zamiast normalnie dookoła zamka, mam zaplecione w takie położone 8 (jak nieskończoność ;)) Do czego służy takie \"zaplątanie\",nie wiecie? Bo chyba nie dla efektu wizualnego... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawdopodobnie po to aby nie spadaly i drut lepiej przlegal, ale efekt wizualny napewno tez jest fajny. napisz tylko czy jak orto zakladala to czy gumki byly tego samego rozmiaru czy wieksze? bo dostalam ostatnio bardzo ladne gumeczki, ale sa troszke wieksze niz te, ktore mam i zastanawiam sie do czego sa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumki mam tej samej wielkości,co poprzednie :) a efekt wizualny jest super,zwłaszcza że kolor strasznie mi się podoba :D a może masz łańcuszek z gumek?taki o-o-o-o że są połączone :) czy są po prostu większe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie lancuszek. dostalam kolorowe gumeczki w opakowaniu niby do aparatu, ale sa troche wieksze niz te, ktore mam i zastanawiam sie co mozna by z nimi zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpisalam na posta i wyskoczyl blad :O nie wiem czy sie doda pozniej czy wcale, ale zaczyna mnie to martwic, ze znow jakis problem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yuiyyiyui
Witam od 5.09.2007 aparat metalowy góra i dół :D wcześniej chirurgiczne usunięcie dolnych ósemek, sierpień- podcięcie wędzidełek wargi górnej i dolnej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy podcinanie wiązadełek bolało? W sumie bardziej mnie zastanawia czy po podcięciu nie pobolewa nic w ustach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nibinwing - ja jako może 9-letnia dziewczynka miałam podcinane wiązadełko na górze laserowo... I mnie nic nie bolało, nawet nie poczułam. Potem przez tydzień miałam \"opatrunek\" na siekaczach, przez co nie mogłam normalnie jeść, ale też nic mnie nie bolało, tylko fajnie pachniało, bo wiśniowo :D Po tygodniu pojechałam do dentystki i mi to zdjęła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie w porządku, bo prawdopodobnie przed założeniem aparatu na dół będę musiała podciąć wiązadło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eh. do założenia aparatu mam jeszcze tydzień, więc poza tym, że nie mogę się doczekać, zaczynam wymyślać różne problemy i wątpliwości. W związku z tym chciałam zapytać czy ktoś z Was miał może piłowane boki zębów zamiast wyrywania (to się jakoś fachowo nazywa na \"s\" ale zapomniałam..) i czy to boli i w ogóle jak to jest.. ? Bo mam wystającą jedynkę na dole i mam do wyboru, albo ją wyrwać, albo właśnie spiłować po trochę każdy ząb i nie wiem na co się zdecydować. Skłaniam się na razie do tego piłowania bo jakoś nie uśmiecha mi się życie bez jedynki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Setsi nie bylabym tego taka pewna. raz na jakims forum czyatalam o niesymetrycznych ekstrakcjach czy jak to sobie tam nazwali i rwanie dolnych jedynek wcale nie bylo takie niespotykane :O ale mysle, ze robia to glownie wtedy kiedy zab np jest martwy, albo slaby. bo dosc dziwnym wydaje sie rwanie zeba tylko dlatego, ze sie niemiesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już po wizycie zrobiony mialam wycisk zdiecie boczne przednie zebów i mam taki termim albo na separacje 11.12.08 i zakladanie 12.12.08 albo w styczniu...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I już po wizycie zrobiony mialam wycisk zdiecie boczne przednie zebów i mam taki termim albo na separacje 11.12.08 i zakladanie 12.12.08 albo w styczniu...:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - No tak:) Musi to być naprawde w takich \"wyjątkowych\" przypadkach. Aczkolwiek specjalista w tej dziedzinie nie jestem, więc kierowałam się logiką :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie moja jedynka nie jest ani słaba, ani tym bardziej martwa - ona po prostu jest z przodu, przed dolnym łukiem.. też wydaje mi się dziwne takie jej usuwanie, więc chciałam zapytać czy ten striping np. nie zniszczy mi zębów czy coś takiego - bo niby orto powiedziała, że potem się je fluoryzuje, ale sama już nie wiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi000
Witam. Kiedy byłam na pierwszej wizycie u ortodontki to powiedziała mi, że mam duże stłoczenie i trzeba wyrwać 4 czwórki ;/, po czym na drugiej wizycie powiedziała, że jednak zdecyduje się leczyć bez wyrywania. Co mnie ucieszyło;) Jednakże będzie musiała je trochę podpiłować z boku, żeby zrobić miejsce. Po założeniu gumek separacyjnych na górę przez 5 dni nie mogłam nic ugryżć:(- przeokropny ból. Po założeniu aparatu było już lepiej. Dziś miałam założone gumki na dół i już zaczyna boleć. Trzeba jakoś przetrwać te 5 dni;/. Cieszę się jednak, że leczenie obyło się bez ekstrakcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88--->na specjalne życzenie dodałam fote z wyszczerzonymi zębami hihi:P żeby nie było żem jest skryta, nieśmiała, że się nie uśmiecham i takie tam odkąd mam aparat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze napiszcie cos dokladniej o tym pilowaniu, bo napewno jest wiecej osob, ktore chcialby sie cos dowiedziec. czytalam, ze cos takiego sie wykonuje, ale nic wiecej nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi striping dentystka zaproponowała na zakończenie leczenia, bo mam takie \"trójkątne\" jedynki i jeśli chciałabym im nadać ładniejszy kształt to ona mi to zrobi. Jednak decyzję mam podjąć po leczeniu. Ale fakt piłowania zębów średnio mi się widzi, choć przy zakładaniu aparatu już mi coś przy jedynkach lekko pod szlifowała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, ja miałam usuwane 2 czwrórki z góry (jakos to przetrwałam, nie było źle, teraz po całym leczeniu zabieg usuwania kojarzy mi sie z bezbolesnym i najprzyjemniejszym z zabiegów dentystycznych :-)) i nic nie słyszałam o piłowaniu :-/ miałam za to piłowane na dole ząbki (przy wypadku, kiedy przygryzłam szczękę to trochę mi sie wyszczerbiły i trzeba było wyrównać) to bolało to strasznie!!!! Mam nadzieje, że piłowanie boków jest inne niż góry korony zęba. kurde jestem ciut zmartwiona, bo ząbki mi się już wyraźnie po prostowały z przodu, nie do końca ale jest już o niebo lepiej, a dziury po 4 są nadal i wcale nie małe :-/ Crazy_bogie zniknęły Ci szpary po usuwanych ząbkach ale w zamian za to nie pojawiły się wśród jedynek i dwójek? tego się boje :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lejdi000
Ortodontka powiedziała mi tylko, że na drugiej wizycie przypiłuje z boku jedynki i dwójki bo maja trójkątny kształt... i tyle. Nie mam więc pojęcia czy ten zabieg boli i jak on wygląda. Mam jednak nadzieję, że nie jest on tak straszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomponka40
Witajcie!:) Wczoraj byłam w Lidlu i odkryłam wyciorki do czyszczenia naszych aparatów za 5.99 za opakowanie! 6sztuk.A wcześniej kupowałam po 14zł w Realu.Ja kupiłam we Wrocławiu,ale myślę że w innych miastach możecie trafić na ten sam towar w tej samej cenie:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×