Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

ps. co to za gówniane reklamy wkradają się do postów O_o jakieś smart context :/ niedługo otworzę lodówkę,a tam wyskoczy mi pan z propozycją założenia konta w banku X. Mogliby dać spokój...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magnala
Witam wszystkich : ) Czytam już wasze forum od paru dni i muszę przyznać, że dużo przydatnych informacji jest w nim. Między innymi dzięki wam po 3 latach zastanawiania się w końcu postanowiłam założyć aparat :) Już byłam u ortodonty i na początku grudnia będę miała separatory a 18 grudnia aparat na górny łuk :) Troche się boje, że świąteczne smakołyki przejdą mi kolo nosa, ale mam nadzieje, że do świąt będę mogła już normalnie jeść. Tylko troche niepokoje bo jak kiedyś byłam u ortodonty to mówiła mi, że potrzebny będzie ekspander a obecna ortodontka powiedziała tylko, że mam rozbudowana żuchwe w porównaniu ze szczęką a nic o ekspanderze nie wspominała i o wyrwaniu tez nie. I również mówiła, że zakładamy na góre aparat i jak będę chciała to później możemy jeszcze na dół też a jak nie to nie. Czy to normalne? Jak myślicie powinnam zmienić ortodonte czy pozostać przy tej chociaż koleżanka mi ja poleciła a ona ma od 2 miesięcy aparat a jej ząbki są już super. Kurcze ale się rozpisałam, ale na prawde mam małą wewnętrzną rozterke:) Dzięki wielkie za odp pozdrawiam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnala na moje to idź do jeszcze jednego.. Bo z reguły jak się zaklada góre to i doł, chyba że masz tylko mała wadę i nie masz wady zgryzu chociaż to raczej idzie w parze. U mnie ząbki tez się w pierwsze 3 miesiace przesunłey pięknie, ale tylko gorne, na dole mam \"łańcuszek\" który ma zamknąc szczelinę więc czekam teraz na efekty :) Bo na gorze juz slabo je widzę :) farfadette i roxien - Wy nie macie zadnej wielkiej wady więc moze dlatego nie widzicie takich efektów, u mnie widać je szybko bo zobaczcie jakie ja mialam zęby - tam było ( i jest ) wiele do prostowania :) Więc pewnie też te zmiany łatwiej zaobserwowac.. No nie wiem, tak mi sie wydaje.. Ale i tak widze u was zmiany :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magnala--->najważniejsze to, że po tak długim czasie odważyłaś się za założenie aparatu. Wiem co to znaczy, bo sama długi czas myślałam o założeniu. Jednak nie potrafiłam zrobić pierwszego kroku, ba nawet na ten temat rozmawiać z innymi osobami.Dzięki Bogu, że człowiek w końcu zaczął o tym rozmawiać. Teraz nie wyobrażam sobie tego, że mogłabym go nie nosić. Do tego po prostu trzeba dorosnąć. Nie martw się ból nasila się najdłużej do tyg, przynajmniej ja tak mam. Później bolą tylko pojedyńcze ząbki. Mogę Cię pocieszyć-sama mam wizytę 18 więc jak już coś, będziemy się razem zmagały z bólem:)echhh. Czarne Oczka--->na każdego aparat działa inaczej i to normalne, że u niektórych wcześniej widać efekty a u innych poźniej. Najlepiej robić fotki, bo wtedy można wszystko sobie porównać. Ja jak patrze na moje fotki to jestem szczęśliwa;) efekty są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj chyba wiekszosc z nas dlugo sie zastanawiala nad zalozeniam aparatu. ja mialam tak, ze jak rodzice chcieli to ja nie bardzo chcialam( glupota, ale mloda bylam ), a jak odpuscili i powiedzieli, ze kiedys sama dorosne do tej decyzji to stalo sie to szybciej niz mysleli:) z bolem jest roznie. mnie po pierwszej wizycie nic nie bolalo i nie obcieralo, dopiero kolejna dala mi popalic, ale tylko przez kilka dni. do wizty coraz blizej, a ja widze malutki postepy, wiem, ze na obecny stan rzeczy to nie wiele, ale przynajmniej cos sie dzieje. dni szybko plyna, o wiele szybciej niz czekanie na zalozenie aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey! Czy ktoś mnie jeszcze tutaj pamięta? (Nowy nick) :) Byłam dziś u orto i okazało się, że za miesiąc dokładnie 22.12 ściągam aparat! :D Strasznie się cieszę :) a co u Was? Ile wam jeszcze zostało? pzdr ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj jest co:) zdjecie przed zalozniem mowi chyba wszystko/waska buzka ze az strach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Magnala i Roxien (bądź na odwrot;D) Ja tez mam wizyte 18ego :P wiec bedziemy w trojke sie pocieszaly;) W ogole musze Wam opowiedziec cos! Moj sen! Dzisiaj mialam doslownie koszmar ;((( Snilo mi sie ze zamek mi sie odkleil od zeba (nie to nei jest ta straszna czesc;P) i nagle caly dolny aprat sie wyrwal razem z dolnymi szostkami na ktorych sa pierscienie! i zaraz potem tak samo z gora! jaka masakra! i mialam takie mega \"rozchwiane zeby ze nie moglam jezykiem dotykac bo wypadaly, i tak mi wypadla jeszcze czorka i dwie dwojki....i to byla 24 w nocy i jechalam z tata do ortodontki placzac i jakos nie moglismy dojechac:P i sie obudzilam... koszmar! a pierwsze co po przebudzeniu to sprawdzilam czy moje druty sa na miejscu... nie zycze takiego przezycia :P !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo85 🌻 Fakt - nie zwróciłam uwagi ale teraz twoje ząbki na prawdę dobrze wyglądają. :) Chyba za długo nie nacieszysz się aparatem. :P pinka.hell 🌻 Magnala 🌻 Roxien A ja 18 grudnia będę miała usuwaną ósemkę. :P Założymy się kto będzie najbardziej cierpiał ? :P hahahahah

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla roxien mi kwiatka nie dodało, chamstwo normalnie. :| roxien 🌻 ... małe edit :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell---->cóż za sny, niczym z horroru. A może Ty przed snem sobie zapodałaś jakiegoś horrora, przyznaj;). Bo ja to tak czasem mam-jak sobie człowiek obejrzy to i głupoty się śnią. A ja muszę przyznać, że miałam też sen o zębach w roli głównej:p. Raczej nie taki jak Ty, bo mi zwyczajnie śniły się już jakoś bardziej wyprostowane niż mam teraz i tak je w lusterku oglądałam. Może to taka dziwna noc była i stąd te sny… hmmm nie wiem:) Fanta88---->biedna. Jak by nie było sądny dzień się zapowiada ten łosiemnasty heh;). Można powiedzieć święta będą nasze, trza się zaopatrzyć w tableteczki przeciwbólowe i wrazie czego zamiast karpia... Nie no będzie dobrze:) . Ps.dziękuje za kwiatka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tam się nie martwię :P i tak spróbuję wszystkich świątecznych potraw nawet jeżeli miałabym je przez sokowirówkę przepuścić. :D W normalne dni można sobie coś tam odpuścić ale świątecznego jedzonka nie daruję ! :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też niczego nie przepuszcze...nawet bede probowala orzechow laskowych, ktore nieodlacznie ze swietami mi sie kojarza...najwyzej nie wiem, zmiele je w maszynce ;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie piszecie o świętach :) Ja tak strasznie nie mogę doczekać się świąt zwłaszcza (mam wieeelką nadzieję) że, nie będę już miała aparatu i żadnych wigilijnych potraw pomiędzy zębami :) Ale i tak będę za nim tęsknić bo dobrze się sprawował przez te ponad 1,5 roku :) pozdrawiam 🌼🌼. Dziewczyny trzymam za was kciuki (a zwłaszcza za wyrywanie zębów, nic miłego :( Ja straciłam 2 zdrowe 7ki :( Ale 8ki już powoli wyrastają ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell nie czuj sie osamotniona w koszmarach. ja jakis czas temu tez mialam jeden o podobnej tresci. snilo mi sie, ze mam tak slabe zeby, ze wypadaja jeden po drugim, a winny jest iczywiscie aparat :O mysle, ze to wina emocji zwiazanych z zlozeniem aparatu itd. jestem na etapie uczienia sie szczotkowania zebow szczoteczka lektryczna. niby latwa sprawa, ale.. wciaz mam wrazenie, ze szczota robi to nie dokladnie(ale rowno zapieprza) i poprawiam zwykla :O to chyba zboczenie :O do produktow nie barwiacych gumek dorzucam ketchup z pudliszek pikantny( nie jadlam dwa miesiace, bo balam sie o gumki) mam tez kilka nowcy wynalzakow do czyszczenia zabkow i moge powiedziec, ze sa bardziej trafione i mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie mialo byc elektryczna :P efekt jest taki, ze zgubilam jedna gumke :O ja nie wiem jak szczotkowac zeby bylo dobrze :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie* ja myję szczoteczką elektryczną od samego początku, (tyle, że później kupiłam trochę lepszą;) ) i na szczęście żadnej gumki jeszcze nie zgubiłam...;) jak myjesz tą elektryczną to przykładaj delikatnie do zęba i niech szczoteczka sama wszytsko za Ciebie robi, Ty tylko przesuwaj z zęba na zęba:) nie pomagaj jej;) ja przynajmniej tak robię i nic się jeszcze nie stało:) pozdrawiam serdecznie Karolina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. mam już założone gumki na dolne. 3 grudnia zakładam dolny łuk a na górę hass. strasznie sie cieszę. nie wiem tylko czy zakładać od razu na 6 górnych zębów zamki (fregmęt aparatu) czy poczekać az zdejma hass? orto mówiła ze można ale nie jest to konieczne. co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich mam pytanie do Fanta 88 zakladam aparat szafirowy 29.11 i slyszalam, ze nie wyglada on tak pieknie na zebach, kolezanka powiedziala, ze wyglada jak zepsute zeby powiedz mi jak to jak to jest u Ciebie ?? boteraz juz nie jestem tak pewna ze chce ten szafirowy :( dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysiatko666 🌻 Hmm ... koleżanka chyba chce Cię zniechęcić. Pierwszy raz słyszę żeby ktoś mówił coś takiego o jakimkolwiek aparacie. Fakt że jest bardziej widoczny niż jakbym się spodziewała ale żeby od razu go do zepsutych ząbków porównywać to lekka przesada. Nic się nie martw aparat to aparat a zepsute ząbki to zepsute ząbki. Sama oceń czy to wygląda aż tak źle jak mówi koleżanka, link do zdjęć : http://picasaweb.google.pl/Fantasma8888

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aa zapomniałam dodać jeszcze .... Bardzo lubię swój aparat i nie zamieniłabym go na inny. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tygrysiatko666 🌻 Nmzc. Mam nadzieję że cie przekonałam. Ja się bardzo cieszę z szafirowego bo jak chce go ukryć to mogę wziąć gumeczki w kolorze ząbków a jak chce go wyeksponować to biorę kolorowe. Bierz na dystans słowa ludzi którzy nie mają aparatów i nie mają problemów z ząbkami bo oni nas po prostu nie potrafią zrozumieć. Zdanie "Najedzony nigdy nie zrozumie głodnego" myślę że jest tu jak najbardziej trafne. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wildcat8168 - dzieki za rade :) staralam sie wlasnie tak robic, ale os poszlo nie tak :O moze gumke stracilam juz wczesniej dzisiaj tylko nie zauwazaym..hm tak czy siak mos spryt nie pozwolil mi tak tego zostawic. zdjelam gumke z 5 i przelozylam na 3(tam gdzie zniknela). na wizycie zamierzam zakupic zapasowe gumki :classic_cool: . do tego czasu szczoteczka elektryczna bedzie uzywana pod szczegolnym nadzorem :) co do wygladu aparatu szafirowego (pozwole sobie na wtracenie kilku zdan). ja tez swojego szafiru nie zamienilabym na zaden inny! zepsute zeby? :O takiego efektu nie daje nawet aparat Brzyduli z TVN z czarnymi gumkami :O ktos chcial Cie zniechecic z reszta mozna zobaczyc na fotkach Fanty i Setsi, ze to bzdura :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta juz chyba raz prosilam o to, ze jakbys mogla to abys zamiescila w galerii oba luki z szafirami na jednej fotce. jesli to nie klopot to prosze jeszcze raz, bo przede mna decyzja co do drugiego luku. widze, ze masz sprezynke...wiem co to znaczy :) myslalam, ze tylko u mnie jest ona tak mega scisnieta, ale widze, ze to standart. po miesiacu noszenia sie troche rozchodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemanooo ;D kuuurdeee ;D przez te drugie forum mam rozdwojenie jaźni ;D jaaaa... wAdzia narobiłaś mi chcicy na te świąteczno-czerwone gumki! kuuurdee ;D chyba sobie normalnie założe ;> jak szaleć to szaleć ;D a moje różowe gumeczki już wyblakły u góry :( pfff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×