Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

przebarwień nie mam żadnych , zęby są wrażliwsze, ale nie są rozchwiane 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedź :) przede mną jeszcze długa droga,ale wolę wiedzieć na zapas ;) mam nadzieję,że po czasie ta wrażliwość przechodzi...wrażliwość zębów ma się rozumieć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nawet nie wiesz jak to szybko zleci:D, najważniejsze że się zdecydowałyśmy jedni wcześniej inni później ale WARTO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich serdecznie :) Fajnie że jesteście bo zafiksowałam się totalnie i mam nadzieję, że mi troszkę pomożecie :)) Otóż za niecałe tygodnie zakładam aparat. Po długich rozmyślaniach i lekturze Waszych postów zdecydowałam się na zwykły aparat metalowy :D Jednakże podczas ostatniej wizyty u ortodonty (parę dni temu) okazało się, że przed założeniem metalowca powinnam zrobić sobie testy alergologiczne stwierdzające czy jestem uczulona na metal/nikiel :S Nie jestem alergikiem, nie jestem na nic uczulona a przynajmniej do tej pory nie wykazywałam żadnych takich objawów.Czy Wy także dostaliście takie zalecenie przed założeniem aparatu? Czy to jest standardowe działanie? Nie wiem czy faktycznie jest to konieczne. Szczerze powiedziawszy nie bardzo uśmiecha mi się to badanie ponieważ okazało się że kolejki do testów są długaśne i nie wyrobie się przed terminem założenia aparatu. Nie chce przekładać tego terminu bo z różnych powodów robiłam to już parę razy i mam dosyć odwlekania tego momentu ale trochę obawiam się tego uczulenia :/ Zawsze bowiem istnieje niewielkie ryzyko i ta niepewność że może jednak jestem uczulona i jak założe te druciki to co wtedy ?! Co radzicie ? Słyszeliście w ogóle o jakiś przypadkach uczulenia na aparat? Dostaliście takie skierowanie od swoich ortodontów ? Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie dostałam zalecenia, mi się orto spytała czy jestem uczulona czy nie. A ponieważ noszę zegarki i inna biżuterię, także zawierającą nikiel, wiedziałam, że nie jestem na nią uczulona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to dołączam do grona aparatek :D dziś byłam założyć separatory.. i jakoś strasznie bardzo nie boli ale przyjemne też to to nie jest . i z gryzieniem na razie nie bardzo.. aparat (na razie na górę) zakładam 1 grudnia.. wiec będę chodzić z separatorami 12 dni.. długo.... górny łuk będę miała mieszany (przód ceramiczny, tył metalowy) za 1800 zł wiec chyba przyzwoita cena :) czuję że będę stałą czytelniczką forum , bo wielu ciekawych rzeczy już się tu dowiedziałam. Postaram się też chwalić postępami w leczeniu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiga ja chodzilam z separatorami w dolnym luku 14dni sic!:D i przezylam;), no mi juz stuknelo 2 miechy z aparatem, za miesiac dodam fotki, przezroczyste gumki mnie sie straaaaasznie przebarwily, porazka:| dobrze ze mam je na dolnych i nie rzuca sie to zbytnio w oczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinka.hell - to przynajmniej mnie pocieszyłaś że dobrze wybrałam :D a te separatory coraz bardziej mnie denerwują.. muszę gryźć jak jakiś królik.. ale cóż, czego się nie robi żeby być zdrowym i ładnym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ida-corrida no postaram sie zrobic te foty ale ostatnio nie mam czasu na sen a co dopiero na robienie zdjec choc przeciez trwa to zaledwie pare minut:) aquaaparatka no ja tez mialem cyrk z lukiem bo pierwszy jej sie rozpadl jak zaczela go wyginac, dopasowywac itd ale ten ktory mam jest calkiem przyjemnu w ustach jesli tak to mozna okreslic:) szybko sie przyzwyczaisz:) choc powiem szczerze ze pierwsza mysl po zalozeniu luku byla taka ze moglem zostawic hyraxa:) ale teraz z biegiem czasu stwierdzam ze luk jest wygodniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady wamp ----> Uczulenie na nikiel jest specyficzne więc śmiało bez tych durnych testów alergologicznych możesz stwierdzić, czy jesteś uczulona czy nie. Jeżeli nosisz biużuterie, zegarek nawet ćwieki w spodniach czy metalowe guziki to gdybyś była uczulona to miałabyś w tych miejscach wysypkę. Wiem bo jestem uczulona dlatego mam nieco inne zamki nie metalowe podobno tytanowe (tak mi powiedziala ortodontka), z tym że np łuk mam już stalowy bo nie miała takiego grubego z tytanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LadyWamp: chyba lepiej abys wykonala te testy, nawet prywatnie bo i tak wyjda Cie taniej niz sciganie aparatu gdyby okazalo sie, ze nie mozesz nosic metalu. zastanawiam sie tylko czemu skoro jest taka mozliwosc orto nie zakladaja mini zamkow aparatow bezniklowych? w koncu wiele osob je nosi choc nie ma uczuelnia tylko dlatego, ze chca miec mniejsze zamki. chyba powinno sie zrezygnowac z zakladania zwyklych metalowcow skoro mozna w tej samej cenie miec mini bezniklowe. poza tym z tego co wiem to uczulic na cos mozna sie w kazdym momencie zycia :O gdybym byla na miejscu Lady zrobilabym te testy dla swietego spokoju. choc ja mam tez pierscienie , drucik i bihelix, a o uczulenie mnie nikt nie pytal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agentka88
witam ponownie :) codzienne czytam to forum... :) i z niecierpliwością czekam na piątek 28.11.2008.... w końcu będę mieć zakładany aparat (no chyba, że moja orto znowu coś wymyśli) mnie sie pytała czy jestem na coś uczolona dopiero w piatek - przed planowanym zakladaniem aparatu... ale od lipca noszę pierścienię i bihelix :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquaaparatka
pablo85 no to czekamy na zdjecia;) i dzieki za info. Prawde mowiac na razie mam dokladnie takie same odczucia... I czekam az nadejdzie ten "jakis czas", po ktorym juz przyzwyczaje sie do luku ;) Na razie denerwuja mnie te "elementy wystajace" na zewnatrz od pierscienia... Teraz tam wchodzi jedzenie, hehe;) Lady Wamp Mi orto nie zlecala badan na uczulenie. Nie bede ich robic, bo na 99% nie jestem uczulona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo :) a ja pisze tu :D Byłam wczoraj na wizycie, dzisiaj czuję się gorzej niz pierwszego dnia z aparatem :( Mam założona rurkę na lewej górnej siedem bo stwierdziła że się szybko posunęły zeby i wystaje z łuku ( czy cos takiego ), nastepnie na dole po prawej mam załozony łancuszek - szkoda że tylko na 3 i 5, aby się szpara po ekstrakcji zmniejszała, na górnych szparach po ekstrakcji raczej nic, tylko z jednej strony zalożyła jakiś drucik, zakrecila go i drucik jest tylko na zamku i włazi w ta dziure po wyrwaniu.. Wszytsko mnie tak boli że nie jestem w stanie językiem nawet poruszać :( Jedzenie wybilam sobie z glowy kompletnie :( A gumki zielone - ale nie takie jak chciałam :( Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guzjonna - Miałam taką sama sytuację :) I też dziwnie na mnie patrzono :D Niestety chyba jedyną nadzieją jest allegro.pl i tam też zamówiłam wosk:) Polecam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guzjonna- na allego jest wosk i w roznych sklepach orto na necie, ale najtaniej i tak wychodzi kupic u orto. moze podjedz do gabinetu i zapytaj czy mozesz kupic. cena u orto to jakies 6 zl, a na allegro drugie tyle chyba. ale koszt nie jest powalajacy, a rzecz bardzo przydatna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarne Oczka 🌻 Nic się nie martw jutro już powinno być lepiej. ;) Kiedy nowe fotki ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Doloże nowe fotki niebawem :) Ale niestety nie przestało boleć, jest coraz gorzej bym rzekla bo budze się z bólem, wiecie, przez sen zaciska się zęby, zaciska się usta troche więc rano mam koszmar :( Pozdrowionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja bym chyba nawet trochę chciała, żeby bolało..przynajmniej bym wiedziała, że coś działa, że się prostują..a tak nic.. :(:( Wam się tak ładnie ząbki prostują, a te moje jedynki chyba nigdy się nie zejdą..bez sensu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette----> zejdą się, zejdą zobaczysz. Twoje ząbki dobrze wyglądają także to pewnie kwestia czasu. Mnie bolą zęby od poniedziałku, czyli od ostatniej wizyty-dobrze że taki ból trwa nie dłużej niż tydz, bo nie wiem jak by to było można wytrzymać.I tak zawsze się na lekach jedzie:( Jedno wiadomo, że aparat działa. Mi orto powiedziała na wizycie, że ma się zająć właśnie teraz moimi jedynkami:). Troche mało się dzieje na forum, czyżby ludzie czasu nie mieli? Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farfadette---> od początku orto przesuwała mi zęby na miejsce mojej luki po prawej 4. Po tej wizycie, była zachwycona, że ząbki się tak szybko przesunęły na to miejsce:). A moje jedynki nie są jeszcze tak doskonałe jakby się to wydawało. Nie widać tego na zdjęciu ale lewa 1 odstaje troszkę od prawej a co za tym idzie- mam niewielką szparkę między lewą 1 a 2. Jak tak patrze to moje ząbki są wszystkie w łuku:) tak się cieszę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ostatnio nic nie pisałam z braku czasu, ale dzisiaj postanowiłam pochwalić się założeniem łuku na dole..boli jak cholera, ale da się wytrzymać.. Przeglądałam Wasze galerie, dziewczyny i jestem pod wrażeniem poprawy w ułożeniu ząbków. Mam aparat na górze 3mce i żadnej poprawy jeszcze nie zauważyłam. Zamka na górnej, najbardziej cofniętej dwójce, jeszcze nie mam, więc może dlatego. Cóż, trzeba się pomęczyć i uzbroić w cierpliwość. Postaram się pisać częściej, bo fajni z Was ludzie;> Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Voldtekt- nie martw sie ja tez nie mam jeszcze zamka na trojce jeszcze jest za malo miejsca. ale jestem dobrej mysli w koncu leczenie trwa dosc dlugo, wiec wszystko w swoim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ostatnio nie miałam czasu i nie wyrabialam sie zeby cos napisac...:( mam teraz egzaminu z muzyki i duzo sprawdzianów(szkoła Muzyczna)...:( Już w poniedzialek 24.11 do orto...:) jak znajde czas to napisze...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie . Niedawno pisałam wam że moje zęby nic a nic się nie przesuwają, no może minimalnie... a dzisiaj się pochwalę ;) moje górne dwójki które zawsze zachodziły do środka dolnej szczęki wreszcie się przesunęły i widać efekt !!! Hura jestem szczęśliwa :) w czwartek wizyta i już nie umiem się doczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Ja właśnie wróciłam z wizyty kontrolnej (już 4ty miesiąc mi pyknie!)i jestem zachwycona doborem gumeczek :D Wybrałam wersję świąteczną- metaliczna czerwień,na paseczku widać było brokacik. My dziewczyny lubimy się stroić ;) mały wariat ze mnie, cieszę się jak dziecko :D Tak niewiele potrzeba mi do szczęścia :P voldekt--> naprawdę nie masz się czym przejmować!u mnie np. przez pierwsze dwa miesiące ząbki zmieniały położenie w kosmicznym tempie.Po trzeciej wizycie jednak entuzjazm im opadł ;) trzeba cierpliwości i odrobinkę optymizmu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×