Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
crazy_bogie

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - CZ 2- KONTYNUACJA

Polecane posty

Fanta na starym watku reklamuje nowe forum ; p to znaczy ze to sie juz rozpadlo czy co xde bo juz nie wiem gdzie mam pisac ; p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka🌻 Nic się nie rozpadło. Piszemy tu i na nowym forum. A zareklamowałam w starym wątku bo w nowym to tak głupio. :/ Nie chce nikogo na siłę tam pchać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marrta87
Hej! :) Od prawie 2 miesięcy noszę aparat na górze - kosmetyczny bezligaturowy :) Postępy to ja już widziałam po tygodniu :P Z tym aparatem wizyty kontrolne mam co 2 miesiące - pierwsza dopiero 4 grudnia... Mam pytanko - na każdej wizycie podkręcany jest lub wymianiany drucik? Pozdrawiam!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowe Forum bedzie sie rozwijać coraz bardziej :) Już dzisiaj do was dołączam :) Ale jeśli chodzi o \"to i owo\" to dopiero zajmne sie w czwartek jak wróce :) Bye :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx_aparatka 🌻 Ekipa z tego forum jest wiec lepiej się trafić nie mogło. ;) Setsi 🌻 Czekamy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bez zmian, ale wizyta kontrolna coraz blizej. ledwo przestalo bolec, a juz trzeba szykowac sie od nowa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miejmy nadzieję że to nic poważnego. Póki co bolą mnie ząbki... bardzo bolą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym hyraxem nie jest źle, tylko ostatnio zauważyłam że nie da się go dokładnie wyczyścić, zawsze jest ta przestrzeń trudo-dostępna między podniebieniem a "pająkiem". Ostatnio wykonałam ciekawą akrobację, bo wcisnęłam tam tą wąziutką szczoteczkę do czyszczenia przestrzeni między zamkami, coż trochę się powyginała i trochę się pokułam w podniebienie-ale warto było :-) za półtora tyg dół mi założy i zapytam się czy mi na coś hyrax wymieni pablo-rób fotki rób, no i to wcale nie oznacza,że jesteś narcyzem chodzi o udokumentowanie procesu leczenia :-D , jak nie chcesz to zrobić dla siebie zrób dla pokoju na świecie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetka P
hej :) od niedawna nosze aparacik :D tylko ze metalowy , mnie to nie przeszkadza a nat mi sie podoba .... ale za 2 miesace mam studniuwke i chcial bym ze by byl mniej widoczny bo sie calu czas usmiecham a moja klasa oprucz kamerzysty wynajela fotografa ktory powiedzial ze zadnych zdjec nie bedzie usuwa :/ no i dlatego mam pytanko : mozna do aparatu metalowego zalozyc przezroczystegumki ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukłony dla noszących hyrax czy jak to tam sie zwie :D, ja z retencyjnym nie moge sie jakoś przyzwyczaić ale do wszystkiego podobno mozna więc czekam ... pozdrowienia dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. byłam na wizycie i 3 grudnia mam zakładany dolny łuk i hass u góry. jak będzie po to sie odezwę:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie po wczorajszej wizycie tak bolą zęby, że hej. Tak strasznie ciągnie....Nic się nie chce, a człowiek musiał się pół dnia uczyć do koła. I weź tu się ucz jak cię kiełki bolą:(. Tymczasem zmykam spać, miłej nocki aparaciarze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evunka
Hej! Justka_pl, ale masz szczescie,po 3 tyg takie zmiany!! Ja mam na gornym luku podobna wade i minely 3 tyg a ja zadnych zmian nie widze ;( Moze dlatego ze juz stara jestem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ooo no troche mnie tutaj nie było, i zrobily mi sie zaleglosci ale juz nadrobilam ;D *Aliccia Ja mam tą porcelane (na przednich zabkach) dopiero 2 tygodnie, ale bardzo sobie chwale, rowniez bylo mi jakos latwiej sie do niej przyzwyczaić. Z metalem byloby mi trudniej bo mialam od razu dwa luki zakladane to taki szok i tak byl. Ogolnie jestem calkowicie przyzwyczajona do aparatu, nie przeszkadza mi w niczym tylko czasami sie cos delikatnie obetrze - ale od czego mamy wosk;) Te przezroczyste gumki delikatnie stracily na swiezosci, ale powiedzialabym ze sa jasniutko kremowe, ogolnie dobrze sie trzymaja i polecam (crazy_bogie i setsi - mialyscie racje z ta higiena, ze jak sie szczotkuje po jedzonku to jest ok;) ) A ktoraś z dziewczyn jeszcze polecała płyn do plukania colgate rozowy, bez alkoholu to sie zaopatrzylam w niego i sobie chwale ;) dziekuje za rade:* bo jest naprawde taki delikatniejszy i mi osobiscie odpowiada, no i taki ladny kolorek:D Ogolnie zastanawiam sie nad kolorem jakims gumek...hmmm tylko na kosmetyku kolorowe?:P Moze zrobie kombinacje, ze normlanie przezroczyste na kosmetyku, a jakis kolorek na tych tylnik metalowych, zeby zaspokoic swoje \"barwne potrzeby\". ;P Ogolnie w ogole sie nei wstydze aparatu i szczerze sie jak glupek do ludzi ;D smieje sie normalnie i wsumie myslalam zakladajac go ze bedzie gorzej z ta akceptacja;) Apeluje - nie bojcie sie zakladac aparatow, bo na prawde warto !! Po dwoch tygodniach widze delikatne efekty;) jakos tak tylko kly mnie najbardziej bola, no i zero gryzienia przednimi zabkami...a powiedzcie mi czy jak sobie zlapiecie za jakiegos zabka to on sie rusza troche tak jakby nie byl tak mocno przytwierdzony:P? A i co do nowego forum to sie tez tam pewnie zaloguje, ale nie chce rezygnowac z tego, jakos lubie styl pisania tutaj ;) Sorki, ze sie rozpisalam o pierdolach;P Dobranoc;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mlooodaa
Witam . Mam pytanko. czy to prawda, że kosmetyczny aparat jest mnie trwały od metalowego i szybko się przebarwia? Może wiecie czy duża jest różnica w cenie pomiędzy tymi dwoma aparatami? Kiedy trzeba powiedzieć ortodoncie jaki sie chce aparat? Jak myślicie wypada mieć metalowy aparat na górny łuk jak za pół roku będę świadkiem na ślubie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jedyne, co mi się w aparacie kosmetycznym przebarwiło to gumki. Ale naprawdę MINIMALNIE, a jadłam między innymi barszczyki czerwone, zupy z proszku typu ostrrry boczek albo pomidorowe, czipsy itd. Luz :P Poza tym wiadomo, kosmetyczny (ja mam porcelanowy) jest droższy, ale to już zależy od gabinetu w którym zakładasz, ile.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquaaparatka
Hej, dzisiaj mialam zdejmowany hyrax. A na jego miejsce orto... założyła mi łuk podniebienny;] Na razie dziwnie sie czuje. Bola mnie zeby na pierscieniach, co chwile "macam" ten drut co mam na podniebieniu... Choc oczywiscie zajmuje mniej miejsca w buzi, ale wolalam juz hyrax:P Przyzwyczailam sie do niego przynajmniej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aquaaparatka
aha, zapomnialam dodac, ze orto "fajnie" sie mocowala, zeby mi ten luk podniebienny dopasowac... wyginala mi w buzi ten drut za pomoca swoich narzedzi, ze myslalam, ze mi zaraz zeby przy okazji wyrwie;p 2 razy jej pierscienie spadly przy tym mocowaniu, musiala je na nowo mocowac... siedzialam na tych fotelu chyba 40 minut, zeby: -dopasowali mi ten drut -nie wbijal mi sie ten drut w podniebienie... Ledwo zdazylam na uczelnie, bo okienko powoli sie konczylo... Pytanie: Czy wszystkich bolalo po zalozeniu luku podniebiennego (po hyraxie)? I czy komus jednak wbija sie ten drut w podniebienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co ty... nie może się wbijać w podniebienie, jest nawet przestrzeń. Mi np. drugi odlew szczęki robiła do hyraxa, przez co stresowałam się 2tyg, bo przy 1wszym razie było to dla mnie dramatyczne, więc przed tym 2gim modliłam się żeby tylko nie zwymiotowć! A zakładanie wyglądało tak,że raz przymierzyła, zęby trochę przypiłowała bo coś ciasno wchodził , a potem założyła i \"zalepała\" pierścienie, trwało to może góra 10min. Nawet na fotkach widać,że jest jakby trochę niesymetryczny, zrobiony specjalnie dla mnie, no co za zaszczyt :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no pieknie! tylko mi tu niekgo za bledy orto nie meczyc! toz to forum o aparatach, a nie polszczyznie :P justka_pl -super dwa luki na fotkach :) pinka.hell-polecam w miare mozliwosci myc zeby po kawie i herbacie, albo pic ja po posilkach i myc zeby wtedy gumki pozostaja nienaruszone oczywiscie jak sie nie pali. nieskromnie przyznam, ze to ja sie tak lubuje w rozowym plaxie i to wlasnie ze wzgledu na to, ze nie ma w nim alkoholu, ktory potrafi byc w plynach naprawde mocny :P co do gumek to moze sprawdz jasno niebieskie jak chcesz poeksperymentowac przynajmniej nam powiesz czy mozna wszystko jesc i czy daja efekt \"swiezosc\" jak czesto pisza na forach.:) Mlooodaa proponuje abys cofnela sie ok 2 stron na tym topicu sa tam wypowiedzi na temat aparatow kosmetycznych. w skrocie dodam, ze zamki kosmetyczne ( z wyjatkiem kompozytowych) nie odbarwiaja sie, moga odbarwiac sie gumki o ile nie dba sie dokladnie o higiene buzi. ceny sa rozne, w roznych miastach. miedzy aparatem metalowym a kosmetycznym jest to ok 500zl roznicy. kiedy trzeba powiedziec orto jaki chce sie aparat? najlepiej na pierwszej wizycie, ze zastanawiasz sie miedzy jednym, a drugim wtedy bedziesz wiedziec czy do Twojej wady mozna dobrac taki parat jak chcesz. jesli tak, to mozesz zastanawiac sie az do przedostatniej wizyty przed zalozeniem, aby Twoj wybranek byl na stanie jesli jest to i w dniu zalozenia mozna decydowac. czy wypda miec aparat metalowy na slubie bedac swiadkiem? a czy bardziej wypada miec krzywe zeby bedac swiadkiem? /sorry za ironie, ale chyba dbanie o zeby jest bardziej w modzie niz nie dbanie- bez urazy naprawde/, poza tym mozesz zalozyc gumki pod kolor sukienki ;) i czy kosmetyk jest trwaly to tez pisze na poprzednich stronach. na moje oko jest trwaly, tym bardziej, ze zamki czesto sa laczone z metalowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem jakie macie luki, ja mam bihelixa i on mi sie w nic nie wbija :O zaraz po zalozeniu trche kul mnie kolo pierscienia, ale powiedzialam o tym i od razu popirawiono i po miesiacu praktycznie go nie czuje. jest w pewnej odleglosci od podniebienia, ale to chyba kwesta indywidulana. pierwsze dni mimo iz wczesniej nie mialam hyraxa byly koszmarne. bolaly mnie zeby z pierscieniami i wszystki pozostale. nie moglam gryzc, ale teraz nie ma problemu. moglabym nawet stwierdzic, ze slabo dziala :P zaczyna mi sie robic miejsce od sprezyny. nie wiele, ale zawsze cos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zamki kosmetyczne w moim przypadku były potwornie trwałe, orto miała spory problem aby je zdjąć i prawie wszystkie piłowała, trzymały się pieruny mocno, nie odbarwił sie ani jeden, a kawkę piłam 2xdziennie (z mlekiem oczywiście), pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07--> a powiedz proszę,czy po zdjęciu aparatu nie miałaś na ząbkach ŻADNYCH najmniejszych odbarwień?Ciemniejszych albo jaśniejszych plamek w miejscach,gdzie były przyklejone zamki?i w ogóle czy po zdjęciu całego tego sprzętu nie miałaś uczucia rozchwianych zębów?one już mocno w kości siedzą po ok 2 latach?pytam,bo mam koleżankę,która nosi aparat ponad rok i nadal jak jej orto zdejmuje drucik to ma wrażenie luźnych zębów...takich no wiesz,co mam na myśli ;) pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×