Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Słoneczko_86

Zapalenie ucha, Perlak, Tympanoskleroza, Otoskleroza i wszystkie inne schorzenia

Polecane posty

słoneczko, a jak długo może tak cieknąć. Córka ma uchocałe zatkane ogromnym wacikiem i zaklejone plastrem. To wszystko jest czarne, to znaczy zakrwawione i z pod tego wypływa ta krew o kolorze brązowawym i troche podśmierduje. Zrobiłam jej duży opatrunek na ucho i czekamy. Lekarz nie powiedział jak długo może cieknąć, a ja nie zapytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bombolinek: jeśli krew ma ciemny kolor to nie aż tak źle jest. Wiadomo nie od dziś, że podczas operacji normalne jest, że krew się pojawia, a że czasem poleci to też normalne. Kilka dni i powinno przejść. Będzie dobrze - bo taak musi! :-) Wesołych Świąt Perlaczki. :-D :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzę wszystkim wesołego Alleluja....pysznego jajeczka....beczącego wesoło baranka....no i mokrego śmigusa :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 1980
Mar dziekuje za życzenia-śmigus mokry był DOSŁOWNIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłamz córką z kontroli ucha. PO wyjeciu wszystkich drenów, wacików, przewód słuchowy, który poszerzono wyglada dobrze. Perlak usuniety. Niestety mała ma małe zapalenie tego ucza, jest zaczerwienione i ja strasznie sędzi. Profesor powiedział, że często po tego typu operacji dochodzi do tego typu infekcji. Włożył jej do ucha taki długo wacik nasączony w antybiotyku i ze to powinno pomóc. Jak nie to dostanie antybiotyk doustny, ale wolał by go nie podawać bo on ma paskudne skutki uboczne. Na razie czekamy i zobaczymy, jak nic sie nie będzie działo to mamy wizyte zaplanowaną na wtorek. Czy może ktos z was miał podobną infekcje, może pamietacie jaki antybiotyk został wam zaaplikowany. Pozdrawiam mama Mai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wróciłamz córką z kontroli ucha. PO wyjeciu wszystkich drenów, wacików, przewód słuchowy, który poszerzono wyglada dobrze. Perlak usuniety. Niestety mała ma małe zapalenie tego ucza, jest zaczerwienione i ja strasznie sędzi. Profesor powiedział, że często po tego typu operacji dochodzi do tego typu infekcji. Włożył jej do ucha taki długo wacik nasączony w antybiotyku i ze to powinno pomóc. Jak nie to dostanie antybiotyk doustny, ale wolał by go nie podawać bo on ma paskudne skutki uboczne. Na razie czekamy i zobaczymy, jak nic sie nie będzie działo to mamy wizyte zaplanowaną na wtorek. Czy może ktos z was miał podobną infekcje, może pamietacie jaki antybiotyk został wam zaaplikowany. Pozdrawiam mama Mai

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Was wszystkich, widze, ze nie tylko ja sie zmagam z "uszatymi" problemami. Podobno w dzemie sila drzemie... a kupy nikt nie ruszy, wiec mam nadzieje ze dodacie troszke otuchy :)) jestem dopiero na poczatku swojej szpitalno-zabiegowo-operacyjnej drogi... ehh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majimka będzie dobrze tylko trzeba w to wszystko uwierzyć, że i z takim schorzeniem można w miarę normalnie żyć. A kiedy operacja? Jak długo chorujesz? Opowiesz nam? Pozdrawiam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Jakis rok temu zaczely sie u mnie powazniejsze problemy z uszalami,znalazlam wtedy to forum i w sumie to chcialam Wam podziekowac.bo dzieki waszym wpisom ,dzieleniu sie doswiadczeniami i dodawaniem sobie otuchy nawzajem,ja panikara okropna jakos przetrwalam:D Miryngoplastyke mialam robiona w UK i to bylo moja najgorsza bolaczka...Niezbyt ufalam tutejszym lekarzom,nie potrzebnie zupelnie. Tchorz od urodzenia,lekarzy ,szpitali unikam jak diabel sw wody. jakiez bylo moje zdziwienie po zabiegu...czulam sie poprostu swietnie,tego sie nie spodziewalam:) Wygladalam tylko okropnie,ale jakos nie bardzo mnie to obeszlo:D Teraz uszko troche pobolewa,ale znosnie,przepisali mi antybiotyk i przeciwbolowe i jest naprawde ok w srode biegne na sciagniecie szwow:).W niedlugim czasie czeka mnie jeszcze na drugie uszko,ale teraz to juz z usmiechem na twarzy pojde. Mam tylko pytanie, jak to jest wkoncu po zabiegu,moczycie te uszka czy nie?W sumie to tak strasznie mi nie zalezy,ale fajnie byloby ponurkowac:)POZDAWIAM WSZYSKICH CIEPLO:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kredka: broń Cię Boże uszu nie mocz. Nie mówili lekarze, że teraz to już raczej pływać nie możemy i szczególnie musimy dbać o uszy? Zero kąpieli, zero nurkowania! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musko:) nie bede moczyc przyzekam:) Nie zdazylam porozmawiac z lekarzem,widzialam go w lutym,przed planowanym zabiegiem,ale byly male komplikacje i data zabiegu zostala przelozona,teraz tylko na chwilke przed zabiegiem,ale pytalam juz o sam zabieg.Pozniej wszyscy sie ulotnili jak kamfora bo bank holiday byl i tyle ich widzialam:)A jak sprawa wyglada z lataniem?co prawda na razie sie nigdzie nie wybieram ,ale jestem ciekawa,bo to zmiana cisnien itd wplywa to jakos na ta funkiel nowke blonke ?I czy to prawda ze nie powinno sie latac z apatem sluchowym?Moze glupie pytania zadaje,ale naprawde jestem ciekawa. Majowka ma sie prawie ku koncowi:( szkoda, a jak Tobie minal dlugi weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani Kredka: Nie wiem jak z lataniem jest zaraz po operacji, bo ja latałam kilka lat po - także wtedy nic mi nie było. Ogólnie uszy zatykają mi się jadąc w góry, a u mnie one na każdym kroku są, więc uszy mam praktycznie wiecznie zatkane. :-D A całkiem pozytywnie ciągnie się bez końca, bo od świąt go mam. :-D to się nazywa życiem studenckim. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włas\śnie dowiedziałam się ze mam perlaka. Mam skierowanie do szpitala do Poznania na Przybyszewskiego. Czy ktos z WAS ma jakieś wiadomosci na temat terg szpiatala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peiper
perlak77 a kiedy masz mieć operację? Ja byłam operowana w grudniu ub. roku i mam bardzo dobre wspomnienia. Dużo zależy na jakiego l. prowadzącego trafisz, ale na pewno każdy pacjent tegoż oddziału może mieć pewność porządnej opieki. Ja osobiście jestem pod wrażeniem opieki pielęgniarskiej, super babki! Jedzenie też ok, tylko pobudka o 7 rano, to dla mnie trochę było za wcześnie. Jak leżysz obok pacjenta po operacji zatok, który non stop chrapie, to trudno się wyspać :-) Powodzenia p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiabetk
Mam takie pytanie.Mój syn jest po dwóch operacjach usunieto mu perlaka wrodzonego i ja widze ze z nim jest cos nie tak.Ma dziwne zaniki pamięci bardzo opuscił się w nauce zupełnie tak jak by się cofał w rozwoju czy to może być jaskis skutek uboczny?Będe wdzięczna za jakąś odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie do Pani Paiper czy mogę jakoś skontaktować się z pania i porozmawiać bo nie jestem z Poznania i nic nie wiem na temat tego szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mt37
Witam przede wszystkim wielkie dzięki ze jesteście. Mieszkam w UK i u mojego 2-letniego synka właśnie stwierdzono perlaka. Z zapaleniem ucha zmaga się od lipca zeszłego roku, testowali na nim antybiotyki aż do momentu kiedy to 2 tygodnie temu dostał porażenia mięśni twarzy z prawej strony. Wówczas GP (lekarz pierwszego kontaktu) rozłożył bezsilnie ręce i skierował nas do szpitala. Tam zrobiono mu tomografie i stwierdzono perlaka ale wykluczyli infekcje ucha. Dla mnie to szaleństwo bo ponad rok był leczony na infekcje prawego ucha, nawet wymaz miał robiony. Teraz tomografia i wymaz wykluczyli infekcje. We wtorek ma operacje a ja bardzo się denerwuje. Czy ktoś może z was miał porażenie mięśni twarzy wywołane powikłaniem perlaka a nie blednie przeprowadzonej operacji? Jakie zabiegi pomogą przywrócić sprawność twarzy? Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie po dłuuugiej przerwie :) ......słoneczko grzeje......świeżo nabyty rower w ruch itd. :D Mt 37 ......wielce prawdopodobne że Twój Szogunek odzyska sprawność twarzy już po usunięciu perlaka. Perlak obecnie naciska swoim cielskiem na nerwy twarzy i stąd ten paraliż. Jeśli jednak tak nie będzie....do normy może wrócić w późniejszym terminie....gdy nerwy odetchną. Nie chcę Cię straszyć....gorzej będzie gdy guz już zdążył zniszczyć nieodwracalnie (?) tkanki nerwowe :O Celowo piszę ze znakiem zapytania ponieważ specjaliści podejmują się zabiegów odbudowy/rekonstrukcji nerwów....i powrót do normy jest całkiem realny. Jedyna co pozostaje to czekać na efekty zabiegu usunięcia klocka...i nie martwić się na zapas. Pozdrawiam Was Wsiech :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Magda 1980
No to składamy dziś serdeczne życzenia urodzinowe naszej forumowej matulce:) Sto lat kochana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! -dla tych co nie wiedzą chodzi o naszą najdroższą Mar78:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magduś....barrrrdzo barrrrdzo barrrrdzo dziękuję za pamięć o mnie ;) Ściskam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mar78: i ja się przyłączam! :-) zdrówkaaa przede wszystkim, bo resztę to można za pieniądze kupić. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kornelia_lilia
Witam, miał ktoś z Was operację usunięcia miękkotkankowych mas z PSZ, które pozostały po operacji perlaka PSZ ??? Co sądzicie o areozolu Vaxol ? Ja używałm do tej pory Audispray, ale mam uzywać właśnie Vaxol. Pozdr :-) kornelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikita74
Witam. Mam pytanie czy po wypadniecu drenu moze bolec ucho? Wypadl mi kilka dni temu a dzis ucho mnie boli.Po "wypanieciu" lekarz powiedzial, że jest ok-ale to tez kilka dni temu;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak19
Witam ! Jeatem tu od roku czasu (ponad) miałem tu przerwę jakoś tak wyszło i przerpaszam ! Niektórzy po nicku perlak19 mnie poznają ! Otóż miałem w zeszłą niedziele iść do szpitala ! Natomiast miałem tel że termin opóźni się o ok 2 tyg (pewnie jakiś dokt wyjechał sobie na wczasy) wciąż czekam na tek ale myślę że max 10 lipca pójdę na operacje! Czylu na rekonstrucję słuchu ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak19
Ostatnio będąc na badaniu słuchu (prywatna przychodnia z odpowniednimi warunkami) Pani powiedziała mi że słuch tak sobie tzn na poziomie 35-45 Decy L/P ucho. a słuch z kości za usznych max 15 Decy ! pierwszy raz słyszałem o badaniu kości za usznej ! Ponoć tą kością też słyszymy i moje wyniki nie są takie złe ! Słyszał ktoś o tym ? (badania miałem zawsze na tą częśc ale nikt mi nie wytłumaczył o co chodzi ;/!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak19
Przy okazji , teraz mam przejść operacje rekonstrukcji słuchu , przepraszam za mało precyzyjne określenia ale mam to gdzieś w karatach ale wybacznie o tej porze ;)) Czyli mam przejść operacje rekonstrukcji słuchu ,,,, stres swoją drogą!! tym bardziej po obejrzeniu filmu 'awake' ! ale mniejsza z tym poprostu mam pytanie ! czy ktoś uzyskał poprawę w słuchu i czego ja mogę siępo tej operacji spodziewać ; ( ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Perlaczku kochany....temat zabiegu "poprawy" słuchu....a dokładniej rekonstrukcji łańcuszka kosteczek słuchowych i często przy tym rekonstrukcja bębenka słuchowego była tu wałkowana setki razy :O ....po takim zabiegu może się zdarzyć dosłownie WSZYSTKO :O ....badanie "kości za usznej" to nic innego jak badanie słuchu na przewodnictwo kostne . Więc wytłumaczenie samo się nasuwa ... chcą zrekonstruować Twoje kosteczki (ewentualnie rozruszać) ... bo w zasadzie Twoje ucho "działa"...a dowodem jest dobry wynik na przewodnictwie kostnym. .....ja mam ubytki na obu uszach do 90 db ... a na przew. kostne prawie norma :P ....dla tego z Baha słyszę znacznie lepiej niż w aparacie :P Czy dziecko wsio paniało ? Pozdrawiam Wsiech :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Perlak20
Jestem wszechprzeróżnej myśli ! Chcę się starać do służb mundurowych więc słuch jest mi .. potrzeby bynajmiej w stopniu dopowiednim dla lekarza orzekającego moją sprawność .. yhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ucho
Upływ czasu jest niedobry jeśli chodzi o choroby ucha. Niestety lewe ucho zaczęło mnie boleć w nocy, praktycznie nie mogę spać, budzę się. W dzień jest względny spokój ale też potrafi pobolewać. Niepotrzebnie tyle czekałem. W tym uchu mam kieszonkę retrakcyjną od 2 lat która wymaga leczenia. Więc idę niedługo po skierowanie i do Kliniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×