Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Anielaa

Opieka socjalna matek z dziećmi w Anglii II cz.

Polecane posty

Gość do kwoki i innych krytykantek
do mamusssski-przykro mi ale jeżeli żadne z was nie pracuje legalnie to nic wam się nie należy-nawet CHB:-(Chyba Twój chłopak powinien najpierw załatwić sprawę zaległych podatków-ma zamiar mieszkać w UK kilka lat i się ukrywać?A jak by się nie daj Boże coś mu się stało to co zrobicie,skąd weźmiecie kasę na leczenie? A nie pomyślałaś,że Ty też byś mogła iść do pracy legalnie na kilka godz.w ciągu dnia,wieczorem jak Twój chłopak bedzie w domu?Wtedy on może zająć się dzieckiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaaa
Oczywiscie, ze pomyslalam, tylko, ze on wraca z pracy o 21 czasem o 22. Mialam zamiar popatrzec za jakas niania dla Maluszka, ale na to wszystko potrzeba czasu. Nigdy nie bylam w Anglii i nie znam tu jeszcze nikogo, a zeby powierzyc komus malenkie dziecko to trzeba miec zaufanie do tej osoby. mam jedynie nadzieje, ze moj chlopak roziaze szybko te problemy... w sumie to na dzien dzisiejszy nie interesuja mnie pieniadze od panstwa, a jedynie to czy jesli ja z dzieckiem zarejestruje sie do przychodni i cos sie stanie to bez problemu bedziemy mogli udac sie do szpitala????? Czy bedziemy musieli za to placic????? ta kwestia jest dla mnie najwazniejsza. reszta sie wkrotce ulozy, ale nie zabiore tu dziecka, jesli nie bede pewna, ze w razie czego mamy pelna opieke medyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aby sie zarejestrowac do GP
musisz miec NIN. Aby miec NIN albo ty albo twoj partner musi pracowac legalnie. Proste!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domanek
do hhhhhhhhhhhhh Większość osób, które wpisują się na to forum czeka długo na benefity. Ja nie jestem wyjątkiem w sumie czekałam na benefity 12 miesięcy z kawałkiem. A jeżeli chodzi o oszczędności to nie mieliśmy nawet jednego funta. To było totalne wariactwo. Patrząc z perspektywy czasu zrobiliśmy coś szalonego. Ale chcieliśmy być razem i koniec. Dlatego postawiliśmy wszystko na jedną kartę i zabraliśmy dzieci ze sobą. Dzisiaj niczego nie żałuję. Bywało ciężko ale byliśmy razem i tylko to się liczyło. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny, które wciąż czekają. Oraz te które już mają całą drogę za sobą i mogą cieszyć się spokojem. Życzę wam wszystkim dużo cierpliwości, bo naprawdę jest potrzebna. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaaaa
Czyli z tego wynika, ze przyjezdzajac do Anglii nic nie moge zrobic i nie mam zadnej opieki medycznej, chyba, ze mam ubezpieczenie w Polsce.... Hmmm czyli jednym slowem lepije siedziec w Polsce. a jak przedstawia sie moja sytuacja gdybym chciala tu sie zarejestrowac jako samotna matka???? Dla bezrobotnych nie ma opieki medycznej????? maj juz taki balagan w glowie , ze kompletnie nie wiem co robic:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotni maja ubezpieczenie
:D To chyba zroumiale. Maja bo pracowali i odprowadzali skladki. Bezrobocie to przejsciowa sytuacja i w kazdym normalnym panstwie pomoc i opieka sie nalezy. Zrouzm - my w UK nie jestesmy u siebie. Naleza nam sie i pewne benefity i pomoc itd ale po PRZEPRACOWANIU pewnego okresu a nie na dzien dobry :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mamusiaaa
Czyli jak to jest?Chlopak jest w Anglii i pracuje na cano bo ma jakies zaleglosci podatkowe do splacenia?Ty jak wystapisz o jakikolwiek benefit musisz podac dane partnera - i juz go maja :-) jakby co.Jezeli podasz ze jestes samotna matka i sprawdza ze to nieprawda bedziecie miec jeszcze gorsze problemy. Niech chlopak posplaca co trzeba, niech prosi o splate w ratach i dopiero jak bedzie legalnie pracowal to niech sciaga ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza75
ja nie pracuje tutaj i nie mialam NIN a moglam korzystac z ubezpieczenia,a to dlatego,ze moj maz pracuje.Nie jest NIN potrzebny do ubezpieczenia.Jesli sie boisz to wez z polski z NFZ karte na dziecko na czas pobytu w UK

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa marchewa
cześć. Mam spory problem dotyczący mieszkania w Anglii. czy mój mąż wynajmując tam mieszkanie moze złozyć papiery o dodatek mieszkaniowy? dodam , ze ja z dziećmi jeszcze tam nie mieszkamy , a w Polsce nie osiągam zarobków. I czy legalnie może nas tam zameldować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdawne123
tu nie trzeba nikogo meldowac , nie ma takiego obowiazku ... wynajmujesz mieszkanie i mozesz nawet mieszkac w 10 osob .... to tylko twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdawne123
o dodatek moze zlozyc ale na siebie ... jak bedziecie tam mieszkac to wtedy was zglasza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nie dokońca tak
jest,że wynajmuje na siebie i może mieszkać 10osób.Kiedyś tak było,teraz sprawdzają-tzn pracownicy agencji.Chyba,że wynamie od prywatnego właściciela.Czy dostanie dodatek mieszkaniowy jak jest sam a ma duży dom?Nie wiem,moga powiedzieć by wynajął coś mniejszego skoro mieszka sam.Dla HE nie bedzie miało znaczenia,że czeka na przyjazd rodziny.Powiedzą by składał wniosek jak już będziecie.Nie czeka się długo Maks 1 miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa marchewa
dzięki za pomoc ale mam jeszcze jedno pytanie. czy mój mąż pracując tam i mieszkając może dostać mieszkanie od państwa ? chodzi mi o to , ze my dopiero potem tam byśmy dojechali ? jeśli ktos jest w temacie to plis pomóż.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niektorzy to przeginaja
na maksa. Nie ewa nie dostanie nic od panstwa bo jasnie zonka zwala sie do UK :O:O:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa marchewa
SORKI ALE JA TYLKO CHCĘ MIESZKANIE A NIE PYTAŁAM O JAKIES TAM BENEFITY PRAWDA? I PYTAŁAM CO MĄŻ MA I GDZIE ZAŁATWIĆ TAK? JAK MASZ TAK PISAĆ TO LEPIEJ NIE PISZ WCALE, A PO TO JEST TO FORUM ŻEBY PYTAĆ TAK? POZDRAWIAM.........!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość terkaaa
Ani benefitow ani mieszkania maz nie dstanie dopki przebywasz z dzieciakami w PL.Jedynie child benefit moze dostac jezeli ty nie pobierasz rodzinnego w Polsce.Sprawdzaja to :-) A twoj ma to co,nie wie tego, e na forum musisz pytac?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuza75
Mieszkanie,jak i benefity beda sie nalezaly dopiero,jak przyjedziesz z dziecmi do UK.Wszedzie bedziesz musiala podawac date przyjazdu.teraz bedzie mu sie nalezalo mieszkanie,ale na singla czyli 2 bedroomy.Jestem w temacie bo sami czekamy na dom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kwoki i innych krytykantek
Ewa marchewa-wybacz ale właśnie przez takich rodaków z postawą roszczeniową nie chce się ludziom odpowiadać.Ty chcesz tylko mieszkanie!Każda z nas by chciała tylko mieszkanie.Owszem,możesz je dostać ale najpierw musisz spełnić szereg warunków.Wystarczyło poczytać topik_Mieszkanie spółdzielcze i socjalne.Tam jest wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewa marchewa
dzięki ZUZA bo jakoś ostatnio niefajni ludzie tu piszą. JESZCZE RAZ DZIĘKI O TO MI CHODZIŁO......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to sie w glowie nie miesci
ewa marchewa SORKI ALE JA TYLKO CHCĘ MIESZKANIE Czy naprawde tego typu sort ludzki zjezdza teraz do UK??? Kurde, na lotnisku od razu ZAZADAJ tego mieszkania. Ja wszystko rozumiem, sama mam dzieci i chce im zapewnic jakas przyszlosc.Ale na litosc! Nie zaczynam startu w nowym kraju od listy zadan. Ewa///mieszkanie na poczatek to sie wynajmuje.Idzie sie do pracy i ewentualnie mozna wystapic z PROSBA o przydzial mieszkania socjalnego.I wcale nie jest powiedziane, ze to mieszkanie dostaniesz. Ludzie, uspokojcie sie troche bo przez takie postawy roszczeniowe to nas w koncu wywala z UK i z calej Unii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advocaat
mam pytanie rodzinne jest na mojego męża czy jest możliwość przepisania na mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
dawno mnie tu nie bylo ,ale wracajac do watku mieszkan to fakt wszystko da sie zalatwic dopiero jak jest pelna rodzina, my wlasnie dostalismy mieszkanie ale nie jest tak rozowo.duzo kasy w nie musimy zainwestowac gruntowny remont nie ma nic procz mebli w kuchni ,armatury lazienkowej i grzejnikow no ale liczylismy sie z tym, a ze zostajemy na dluzej wiec warto ,bo czynsz mamy niski i dobra lokalizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matki z dziecmi
Powiedzcie mi jak z opłatami za takie socjalne mieszkanie?ile mniejwięcej wynosi czynsz? znajoma mi mówi i wpiera wręcz że wtedy się nie płąci za mieszkanie.Nie wierze w to bo nigdzie nie ejst tak że za mieszkanie się nie płąci ani w Anglii ani w Polsce nigdzie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość płaci się za takie mieszkanie
ta Twoja znajoma to jakaś nawiedzona jest:-DRóżnica jest tylko w czynszu.Np u mnie za wynajem z agencji za mieszkanie z 3 sypialniami,ogrodem płaci się od 500f w górę(zależy od lokalizacji)a za takie samo ale socjalne-300-450f.Ceny za miesiąc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misia 2377
roznica w czynszu duza ja za taka sama ilosc sypialni w agencji placilam 600F teraz mam 270F wiec latwo policzyc no i teraz mam wiecej metrow ogolnie jestem zadwolona pomimo tego remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 091281920
ja place 300f za 3 sypialniane ale mam ze spoldzielni jest troche drozsza niz z counsilu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamuśka dzieci
091281920--czy możesz powiedzieć jak się nazywa takie mieszkanie spółdzielcze po angielsku?Mamy złożony wniosek o socjalne ale wolałabym starać się właśnie o spółdzielcze i nie mam zielonego pojęcia jak się za to zabrać,gdzie składać papiery i jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 091281920
nazwa wyleciala mi z glowy , dowiedz sie moze w counsilu gdzie maja spoldzielcze mieszkania idz i wez wniosek a tu podaje linka do mojej spoldzielni moze znajdziesz jak sie nazywa http://www.gwalia.com/main.cfm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam..mam kosmetyczne pytanko..Czekam na Child benefit juz od kwietnia,po odblokowaniu (powrot z pl) Dostalam tydzien temu dokument z kolejnymi pytaniami dotyczacymi coreczki,wypisalam odeslalam,czy mozliwe ze wkoncu sie cos ruszy,bo juz strasznie dlugo :( Dziekuje za odpowiedz🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×