Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Witam serdecznie Skarbeczka - Guzkowata Co jak co ale się głośno i serdecznie uśmiałam z tego wpisu o mnie. Grunt to dobry humorek! Czytam Was dzień w dzień ,jak tylko wracam z roboty to natychmiast kieruję kroki do kompa i wrzucam temat wiadomy nam wszystkim. Cieszę się, że humorki dopisują i nawet Marekgd się odezwał i pochwalił, że jest tu wesolutko. Nie omieszkał napisać też o swojej głupawce - hi, hi, hi, hi, hi, hi. Kurcze blade, idę spać bo jutro rano na czczo do laryngologa idę. Serdecznie Was pozdrawiam z uśmiechem na ustach. Pa, pa. Nie potrafię wstawiać tych wesołych główek więc piszę hi, hi. Dobranoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Niestety druga biobsja w Gliwicach potwierdziła podejrzenia , brodowkowaty, na dodatek zamykaja oddzial w grudniu i nie ma zapisow na zabiegi (podobno), naszczescie przyjma mnie w Legnicy 2 Listpoda termin, przjecia. Do wyciecia cala tarczyca plus wezly. No i czekam sobie . Pozdrowionka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska135 Przywiązali Cię do tego zdalnego pulpitu , bo milczysz? Nie wspomne o Lolek 505 też gdzieś szaleje w Niemczech. Sonia71 Czy ty nie za bardzo panikujesz ( najpierw biopsji się bałaś o ile moja głowa jeszcze funkcjonuje a twierdzę że w dalszym ciągu fatalnie:() jeśli biopsja była ok. to daj sobie czas , znajdź może innego lekarza do ktorego będziesz miała zaufanie i powtórz całą procedurę. To że rak się boi kłucia to już przeżytek. MarekGD Ty to dałeś dopiero popis głupawki swoim wpisem :) Cieszymy się , że się trochę odzywasz. Ale nie odzywają się Koczelada i Ulla , mam nadzieję , że dlatego że opadły z nich emocje. Guzkowata Ty kochana pisz codziennie , przy życiu mnie trzymasz. Bunia A Ty co znowu wymyśliłaś do laryngologa na czczo ? to co no Ci będzie robił:) Busolka Nie popadaj w histerię , czy Twój tata zmarł na raka tarczycy ? bo tylko to mogłoby Was zaniepokoić. Nie mam czasu na nic . bo usiłuję odwalić robotę za miesiąc zwolnienia i do przodu za dwa tygodnie urlopu. Teraz po nocy naszło mnie na pisanie , ale wy już chyba dawno śpicie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka 54 ja naprawdę teraz to już podchodze do tego guzka bez paniki, tylko poprostu boję się ,że by nie było tak ,że guzek nie został w porę usunięty.dlatego będę chciała poradzić się jeszcze innego lekarza , a czy gdyby zadzwonić tam do Gliwic i podać wynik biobsji i opisy z usg to przez telefon coś by mogli doradzić?Pozdrawiam serdedznie wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Sonia Zadzwon do Gliwic umówia Cie na wizyte kaza przywiesc szkielka i zrobia powtorna biobsje, wiem od swojego chirurga, ze w Gliwicachpracuje super patolog (prof Nowag podajze ale moglem pomylic nazwisko), warto miec jego opinie , a potem sama operacja to juz podobno pikus tak tu mowia np. Lalinka uwaza ze to piknik wiec głowa do góry. Lalinka, dzieki za wsparcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunieczko-główki sie robi tak: dwukropek to oczka...jak bez spacji dołożysz duże D to masz taki łepek : :D ... jak np ) to masz taki: :) , jak ( to :( ... Miłej zabawy. Okazało się że nie tylko ja posiadam zaćmienia gejzeru intelektu :D Buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia 71 nie denerwuj sie mysle ze lekarz wie co robi, u mnie cholera jest metaplazja oksifilna i tez do dalszej obserwacji myslalam o Gliwicach ale to tak daleko ode mnie,i br robi sie coraz zimniej i nie chce mi sie tak daleko jechac,u mnie dr powiedziala ze nie mozemy pochopnie tak sobie usunac, bo mam problemy z sercem,mam migotanie przedsionkow, a zwiekszenie dawki hormonu po operacji to dla mnie kryzys ze strony serca,mam zrobic po nowym roku Usg i zobaczymy czy nie rosna, a ja dalej gapa i nie umie wstawiac buziaczka pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 ode mnie właśnie też bardzo daleko do tych Gliwic ,myślałam o takiej poradzie telefonicznej, narazie to w Lublinie pójdę do jakiegoś endokr. i zobaczę co powie,mama mówi ,że za bardzo się martwię ,lekarz też bierze za mnie jakoś odpowiedzialność i gdyby była potrzebna szybka operacja to chyba by mnie skierowała, tylko najbardziej martwi mnie to ,że w rodzinie był przypadek raka tarczycy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sonia71 dajmy sobie na luz, mysle ze dr wie co robi ,u mnie tez byly raczki moja mama zmarla na nowotwor piersi jak mialam 14 lat siostra rak tarczycy dwoch braci tez zmarlo na raka, ale ja to pomijam bo przeciesz nie musze byc ja, choc mam usuniety juz kwadrat piersi, jestem pod kontrola poradni genetycznej prof Lubinskiego w Szczecinie mam co roku robione markery,takze reka na pulsie,kochana jak tak sie denerwujesz to zrob jeszcze prywatnie u kogo innego Usg, choc jak wczesniej pisalam kazdy aparat pokazuje inne wymiary tarczycy, ja robilam to na innym aparacie prywatnie, moja tarczyca urosla przez dwa miesiace 3cm,tyle ze zostalam skasowana, a tu gdzie mnie prowadzi moja dr mam za darmo,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka Pisałam wcześniej, że mam wizytę i mam być na czczo , żebym nie zwymiotowała. Też nie wiedziałam o co chodzi, myślałam sobie, że może jako osoba paląca to coś tam się dopatrzyła i będzie robiła. Oczywiście nic sobie nie wymyśliłam a mianowicie chodziło o to iż dzisiaj miełam wprowadzoną kamerkę w gardziel i mogłaby ona spowodować odruchy wymiotne. Pani doktor po takim zabiegu stwierdziła, że wszystko jest ok i ona jest zadowolona, niemniej przypisała mi dalej 10 zastrzyków mówiąc, że dobrze będzie dalej kontynuować to leczenie i zapisała mnie na21 grudnia do kontroli. Natomiast na moje pytanie jak długo będę czuła "kluka" w gardle to pocieszam wszystkie panie, które taki problem mają, że to będzie trwało do roku. Kuchnia oleś sobie pomyślałam ale już 3 m-ce mam za sobą. Brak wapna i ten "kluk" w gardle to jedyny dyskomfort. Wielkopoolanko Jak tam zdrówko ? czy dalej trawi Ciebie temperatura?, jak z wapnem bo to łupanie mogło być spowodowane jego brakiem?. Czy może było to przeziębienie?, proszę opisz swój stan zdrowotny. A teraz próba z buźkami :D ) ( Dzięki za pomoc a teraz zobaczymy co mi wyszło oby nie szydło z worka. Pozdrawiam i czekam na wiadomości o zdrówku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mi te drugie buziaki nie wychodzą to pewnie adekwatnie do mojego stanu, Ta pierwsza to tak jak ja, ciągle chodzę uśmiechnięta nawet do swego męża - o dziwo!. O takim stanie mówiła mi siostra cioteczna, która już gdzieś tak ok. 25 lat miała operację i też tak miała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamj dawno nie pisałam ...no ale w poniedziałek mały jodzik i mimo ze nie pisze to czytam Was regularnie i licze na wsparcie bo cos czuje ze mam jednak pietra :):) pozdrowionka dla starych i nowych szczególnie dla Ewy c ,Squaw,marekgd,koczelady i całej reszty 2o pażdziernika minie rok odkad wiem ze mam skorupiaka - tfu jak mowi pani dr miałam raka brodawkowatego ;) licze ze potwierdza to w srode trzymajcie kciuki .Nie zebym była niegościnna ale tego intruza chaiałabym juz pozegnac :):):):) do czekajacych na operacje - potwierdzam - to tzw Pikus,pan Pikus jedyne co mnie doskwiera to odstawienie hormonu wiec szczególne wsparcie dla Squaw - ja uprosiłam w wawie cynomel i juz wiem ze dzieki niemu mozna jakos przezyc te 4 tyg bez hormonu chociaz łatwo nie jest :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek75 no to numer! ja mam biopsje w gliwicach 13.10 - w rejestracji ni mowila ze w listopadzie bylaby operacja a tu taki cyrk odstawiaja!!! przeciez chyba nerwowo nie wytrzymam jak to sie przeciagnie w czasie!!! juz i tak klembek nerwow jestem... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O kurcze blade - wyszło wreszcie!!! Przepraszam za robienie małego śmietnika ale gdzieś trzeba potrenować. Grunt, że już umię :) :) :) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wpadłam poczytać i prawie pękłam ze śmiechu :) :) Uśmiechnięta Bunia z kamerką w gardle,haha teraz patrzeć tylko,jak będziesz w telewizji :) A to ciekawe ,że w gliwicach zamkną tak jak w Zabrzu ?Z Zabrza przenoszą pod koniec roku do Katowic ,a z Gliwicami co ? Jak ktoś tam będzie warto zapytać . Bunia wystaw jeszcze jęzorek -dwukropek i P :P Te zastrzyki to znów milgamma ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie :D :D :D :D hi, hi, hi dobrze na dobranoc sie pośmiać. W telewizji ogólnodostępnej to ja nie będę ale u niej to tak /laryngolog/ :P :P Co do zastrzyków to właśnie te co poprzednio czyli milgamma. Myślałam, że już nie potrzeba siedzenia kłuć ale ona zdecydowała , że są potrzebne a może ma cichą umowę z producentem tej nazwy?:D A tak ogólnie to jest to w miarę cienkie /ta kamerka/, tak że można wytrzymać. :P :P :P - idzie mi dobrze z tymi buźkami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O i Małgorzacie D też wychodzą te buźki. Pilne jesteśmy uczennice W imieniu własnym i Małgorzaty dziąkuję - ku chwale ojczyzny! rządowi nie wyszło a nam tak!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich!! Do Maunka Dziękuję bardzo za wyczerpującą odpowiedź i słowa otuchy. Cieszę się razem z Tobą , że wszystko u Ciebie przebiegło bez zakłóceń i życzę Ci z całego serca aby powrót do zdrowia przebiegał bezproblemowo. Staram się nie stresować z powodu planowanego zabiegu ( dla przyp. 08.12.09r.) , ale termin sama przyznasz jest dość odległy. Lalinka 54 - dzięki Twoim wpisom uwierzyłam , że dam radę i że decyzja jaką podjęłam jest słuszna. Gorąco pozdrawiam. Afusia - bądź dobrej myśli , wszystko napewno odbędzie się bez zakłóceń i w wyznaczonym terminie . Trzymam kciuki!!! Wszystkim pozostałym forumnowiczom przed i po zabiegu , życzę pozytywnego myślenia i wiary , że będzie DOBRZE!!!.Trzymam kciuki. Mam pytanie - czy KTOŚ z Was był może operowany w Bytomiu? Proszę o informację . Kochani - jesteście dla mnie bardzo ważnym źródłem informacji!!! Pozdrawiam serdecznie - Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Afusia, moze tak mi powiedzieli bo ja z Wrocka i trzymaja miejsca na koncowke dla miejscowych tzn z Gornego Slaska. No niewiem w kazdym badz razie powiedzieli ze od Grudnia oddział bedzie w remoncie a oni i tak juz konrakty maja na wykonczeniu, no chyba ze pacjenci zrobia bunt to moze cos przeloza w czasie. To były slowa pani dr. Girurg Onkolog nazwiska niestety nie pamietam. Ja czekam cierpliwie na swoja operacje, poczatek Listopada ponoc 3 godzinki spedze na stole, jeszcze sie nie boje zobaczymy jak bedzie na dzien przed. Ponoc ten brodawkowaty to calkiem lagodny koles ale oswoic sie nieda wiec trzeba go wyrzucic. Pozdrawiam wszystkich i miłego wekendu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich Mam pewien problem od pewnego czasu i nie wiem juz co mam robic. Ale zaczne od poczatku. 29 czerwca miałam usunieta cala tarczyce, po 2 tyg mialam kontrole na chirurgi i u logopedy.Ulogopedy mialam wprowadzana kamerke do gardla i podobno wszystko jest tam ok, ale tu jest problem.Ja cały czas mam takie dziwne uczucie jakbym cos miala w gardle ale tylko z prawej strony, lewa strona jest ok tzn. nic tam nie czuje.Cały czas chodze i chrzakam tak jakbym chciala to oderwac. Byłam juz z tym u lekarza i powiedzial ze wszystko jest ok.Nie wiem czy mi psychika siada i sama sobie to uroilam.do tego doszly jeszcze problemy z okresem, zaczelam plamic.Mozliwe ze jest to spowodowane zmiana dawki hormonow? 25 wrzesnia bylam u endo robilam badania TSH i wynik wyszedl 9.1633 a normy to od 0.38-4.8 i endo zwiekszyla mi dawke euthyroxu z 87,5 na 100.Poradzcie mi co mam robic.Jestem zalamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecik 33 Jestes w duzej niedoczynności stąd złe samopoczucie. Twoja gospodarka hormonalna jest w "gruzach". Endokrynolog powinien wczesniej zwiekszyc ci dawke. Teraz musisz spokojnie czekac az twoje hormony sie wyrownaja a zrobią to napewno, jeszcze troche i bedzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jestem w kłopocie. 12 jadę po wyniki do Gliwic (złośliwam, czy nie złośliwam), a 13 powinnam być już w pracy. Kłopot polega na tym, że w ogóle nie czuję się na siłach, żeby zacząć życie w pełnym biegu- pracuję po 16 godzin dziennie, czasem po 19. Jestem spiąca, każda normalna czynność to wielki wysiłek, obiad, czy zakupy....no i psychicznie do kitu, ryczę bez powodu, nie mogę spać. Wycięli mi tylko pół tej cholernej tarczycy, więc chyba nie powinnam się tak podle czuć? Biorę 50 mikrogramów Eltroxin-u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich!! postaram sie jak najkrócej a wiec we wrzesniu odebrałam wynik biopsji tarczycy iwyszło duze podejrzenie rozrostu brodawkowatego, w pozostałych płatach liczne guzki bez niepokojących cech cytologicznych. dostałam od mojego endo skierowanie na operacje zapisałam sie i 16 listopada ma sie zgłosic do akademii medycznej w gdańsku na chirurgie ogólną. byłam nawet na prywatnej audiencjii u profesora szefa chirurgii no i on bedzie mnie operował, ale nie wiadomo czy uda sie operowac w tym terminie bo kasa sie konczy z NFZ wiec ewentualnie w stycznie by była. Mam do was pytanie czy ktos z was był operowany w AM i prosze o opinie.Z góry dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×