Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

szczepienia p. grypie moja endo (z CO w Warszawie) powiedziała, że nie ma przeciwwskazań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Odebrałam Wyniki badania histopatologicznego. Napisane jest : Struma nodosa. Pan doktor powiedział że wszystko jest w porządku. A operował mnie dr Biernacki. Teraz tylko badanie krwi i wizyta u endo. Cieszę się bardzo. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D:D Anulka Warmia. Cieszę się razem z Tobą :D :D Lalinko napiszę wieczorkiem ,goopawka to moja nierozłączna towarzyszka życia .Działo się u mnie oj działo :D Bunia Aniele co z Tobą ? Myślicie,że Sebek lata juz w piżamie po wszystkim i się cieszy,że już po :D :D Piszę do Was jedną ręką,bo drugą muszę trzymać kciuki :D :D Do póżniej 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich Lolek odezwij sie co tam u Ciebie slychac.Lalinka nie gniewaj sie ale czy tak dziala na Ciebie glupawka, o jaki hormon tarczycy Ci chodzi,to do tej pory nie bierzesz hormonu na tarczyce:) chyba za duzo na sloncu przebywalas:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danan122 Niestety nic mi nie zaszkodziło . To co bierzemy to nie jest hormon tarczycy . Zresztą to wszystko jest strasznie skomplikowane nie na nasze głowy. Myślę , że endo miała na myśli Cynomel , niestety nie ma go w Polsce. Już go brałam po odstawieniu Euthyroxu ale dostałam w szpitalu. Myślę , że w dzisiejszych czasach z przywiezieniem z zagranicy nie bedzie problemu. Musze tylko zapytać dlaczego nie jest zarejestrowany w Polsce. A jak tam z Twoim zdrówkiem , trochę odsapnęłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka Warmia Cieszę się z Tobą , że udało Ci się uniknąć większych problemów. Guzkowata Czy ja dobrze pamiętam , że masz jakieś problemy z blizna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Danan122 Żle się wyraziłam to nie jest jedyny hormon tarczycy o tak może będzie dokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam 🖐️ nowych i tych starszych forumnowiczów i gorąco pozdrawiam!!! Haniaa80 Jest całkiem możliwe , że tak będzie jak piszesz :-( nowy rok zaczniemy od operki . Dobrze ,że rok 2010 nie będzie przestępny - :-) jestem przesądna... :-D Damy radę ... Pozdrawiam Anulka Warmia Cieszę się , że jesteś już po :-) :-) trzymam kciuki za szybki powrót do zdrówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ból "czapeczki" dał mi wczoraj popalić i już nie napisałam nic . Lalinko. Problem z blizną jest tego typu iż jest bardzo drażliwa.Drażnią mnie sweterki typu zakrywającego szyje ,a pogoda nie sprzyja odsłoniętej szyi.Chirurg oglądala bliznę i przepisała flucinar N i hydrocortison ale nie wiem czy którymś z nich to smarować. Byłam na pierwszej wizycie u nowej endo,po pięciogodzinnym czekaniu dowiedziałam sie,ze .... TSH 2,23 FT4 16 WapN 2,25 FT3 nie pamietam,ale ogólnie podobno wyniki dobre zostawiła mnie na dawce euthyroxu 75. Haniu. Może chcesz sie cyckami zamienic hę ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka Super ze wszystko ok..bynajmniej jestes po wszystkim:)) Guzkowata Zamnieniłabym sie w ciemno hehe. Tak sobie myśle ze jak bedą mi wycinac tarczycę to może przy okazji naciągneli by mi to i owo heh:)) Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wo_38
Wstąpiłem do Was na chwilę, niby przypadkiem, niby niechcący, ale czuję się tu tak dobrze jak u siebie w ... szpitalu :-) Lalinko, moje wspomnienia (jeszcze ciepłe) pochodzą ze Szpitala Ginekologiczno-Położniczego przy ul.Madalińskiego w Warszawie. To nie żart - jest tam mały oddzialik chirurgii onkologicznej, a znad sufitu słyszałem krzyki rodzących. I to przez 24h na dobę :-) Super klimat :-) W całym wielkim szpitalu było tylko trzech pacjentów płci męskiej. Czyli prawie tak jak na tym sympatycznym forum. Nawet nasza sala nad wejściem miała napis "SALA PACJENTEK" Ogólnie elegancko i komfortowo jak w pięciogwiazdkowym hotelu. Brakowało tylko lodóweczki z mini-drinkami :-) Euthyrox pomyliłem z Eltroxinem. Zasugerowałem się czyjąś wcześniejszą wypowiedzią, a nie sprawdziłem. Czyli naprawdę biorę codziennie Eltroxin 50 - jedna tableteczka na czczo. Ciekawe czy ktoś jeszcze bierze to samo? I w jakiej dawce? Podobno w Polsce po całkowitym usunięciu tarczycy, bierzemy dożywotnio tylko jeden hormon, a w USA dopuszczone do obrotu farmaceutycznego są dwa hormony. Skoro amerykanom potrzebne są dwa hormony syntetyczne, to czemu nam musi wystarczyć jeden? A w ogóle zdrowa tarczyca produkuje aż trzy hormony, a mianowicie: TYROKSYNA — zawierająca cztery atomy jodu i TRÓJJODOTYRONINA, która zawiera trzy atomy jodu. Trzecim hormonem jest KALCYTONINA, ale ona różni się on od wymienionych wcześniej hormonów tarczycy... wszystkim. Jest to peptyd obniżający stężenie jonów wapnia we krwi. Unieczynnia on osteoklasty uwalniające jony wapnia z kości, hamuje wchłanianie wapnia i fosforanów w jelicie oraz zwiększa ich wydalanie z moczem. Przy okazji przeczytałem też, że tarczyca jest jedynym gruczołem endokrynnym człowieka, który przed wydzieleniem hormonów magazynuje duże ich ilości. Może magazynować hormony nawet na 10 miesięcy. No ale cóż, ja mam wycięty magazyn razem z fabryką w całości. Czy ktoś mi pomoże rozwiać powyższe wątpliwości? Pozdrawiam Wszystkich Serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haneczko :D W ciemno to ja sie niczym nie zamieniam :D Wycofuję swoje ogłoszenie po tym jak przeczytałam,że piszesz " może przy okazji naciągnęli by mi to i owo " ha ha ha, a ja na swoje chciałam dać unijną gwarancję :D :D wo 38 W związku z tym ,że też mój magazyn pusty nie zamierzam rozwiewać żadnych wątpliwości,gdyż wątpliwości zawsze należy jakieś mieć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wo_38 A co tu rozwiewać, wszystko wyczytałeś i jeszcze sprawiasz wrażenie , że rozumiesz. No właśnie i jeden z tych hormonów a raczej jego brak powoduje naszą głupawkę. Ale ja się nie dam i zamierzam go wypróbować. Guzkowata Ty już jesteś kobieta z doświadczeniem a podajesz wyniki bez norm:( Zmartwiłaś mnie tą blizną nie pytałaś czy to bliznowiec przypadkiem nie rośnie? A co z nicią , wyszła , dobrze już nie pamiętam czy to ty pisałaś? W sprawie cycków , to jest jedyna rzecz do której nie mam zastrzeżeń (teraz oczywiście , bo całą młodość miałam). Powiem wam na pocieszenie , że małe się nie starzeją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wo_38
Guzkowato No widzisz, myślałem, że mi wytną "wątpliwości" razem z tarczycą. A jednak je zostawili !!! Mimo, że chyba są przerośnięte :-) Mam "wole wątplwościowe" :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich jestem juz w domku. Narazie kiepsko sie czuje lekko dretwieja mi rece alle tylko czasowo. Mam nadzieje ze szybko mi to przejdzie biore wapno. Eutyrox zwiekszyli mi z 37,5 do 100 . POdobno rana goi sie dobrze . O tereaz bede zyl juz bez tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! wo_38 jestem pod wrażeniem.Być może właśnie ten trzeci hormon właśnie stwarza mi problemy.Kochani!Nie wiem jak to się wszystko dzieje, ale im dalej tym gorzej.Mam pytanko, czy wszyscy wieczorem jestescie tacy wykończeni? Czy to normalne, że ciężko mi wstać z krzesła, a podnieść się z pozycji leżącej-i do tego wieczorem-prawie niewykonalne. W poniedziałek robię badania ponownie ( cały jonogram).Fajna blizna od kilku dni jest wokół czerwona-do licha przecież to nie jest już świeża rana!No i przebój dnia- obrzęki poranne powróciły. Zdaję sobie sprawę, że co wejdę na forum to marudzę, ale musielibyście mnie słyszeć wieczorami!Wo_38 -nie ma to jak przygotowanie teoretyczne, ja jednak bardziej potrzebuję przełożenia na praktykę, albo pewnego dnia nie wstanę z łóżka.dolegliwości są tak dokuczliwe, że nie myślę wogóle o raku, ani o tym co mnie dalej czeka tego 16.11. Czyli są jakieś dobre strony tego podłego stanu.Jeśli do tego czasu się nie rozsypię w kawałki, to dam radę. A na boczku- Ta Wasza głupaweczka wcale nie jest taka zła, przynajmniej dla postronnych- szalenie milo i zabawnie się Was czyta. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebek witaj..kurcze myśleliśmy tutat o Tobie...ale ci zazdroszcze, że juz jestes po ..opowiadaj wszystko ze szczegółami:))) Pozdrawiam Nebraska bardzo mi przykro ze sie tak fatalnie czujesz..niestety nie potrafie ci pomóc ani doradzic bo to wszystko dopiero przede mną...ale mocno cie pozdrawiam:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. Sebeek75 Jak dobrze ,że masz to już za sobą :-) teraz tylko będzie lepiej , czego z całego serca Ci życzę :-) Nebraska135 Przykro mi , że Twoje samopoczucie jest nienajlepsze , nic nie mogę doradzić gdyż nie doświadczyłam tego , tak jak Haneczka wszystko jest przedemną. Trzymam kciuki za poprawę Twojego samopoczucia. Pozdrawiam Maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witamm Dzieki Wszystkim za pamieć. Operacje mialem w Legnicy w Szpitalu Wojewodzkim na odddziale Onkologi i Chemioterapi operował mnie dr Ziarkiewicz super fachura wycial cala tarczyce i srodkowe wezly oraz pobral biobsje zinnyh wezlow. Operacja trwala 3,5 h + 1h wybudzanie trwalo tak dlugo bo Dr staral sie jak mogl aby nie uszkodzic strun i mowie prawie normalnie,zreszta od razu po operacji mowilem dobrze. Teraz mam problemy z wapnem na wypisie wynik 2,15/1,84(mg/dL) nie wiem co to znaczy ale mam lekkie skurcze i dretwienie rak i ust. Przed Chwila wzialem dwa rozne wapna Satural 200mg jonow wapnia i zdrowit 300mg wapna narazie nieprzechodzi ale i sie nie nasila. Troche sie boje przesadzic z tym wapnem. No i na dodatek caly czas mam zatkane ucho, czasem jak pokrece glowa lub gdy sie zchyle to na chwile siie oddyka ale zaraz wraca. Mam nadzieje uniknac tej tezyczki niechce wracac do szpitala . Opieka byla tam naprawde\super siostry bardzo mile i pomocne ale dom to dom. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie idziekuje za pamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj sebku po "drugiej stronie". Fajnie, ze gładko poszło. Guzkowata,doczytałam się, że pytałaś o te 8 kg (juz 9).No kurcze,samo gdzieś przepada, ale nie jestem szczuplaczkiem( żeby nie nazwać tego inaczej).Może związane jest to z tym,że przed operacją tyłam jak wściekła. Powodzenia w trudnej walce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość seebek75
w jaki sposób przemywaliście ranę tuż po operacji??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Sebku w domu Teraz to już wszystko przed Tobą. Organizm będzie się przyzwyczajał do tej dawki hormonu gdzieś tak ok. 1,5 m-ca. Możesz mieć z tym różne dolegliwości ale nie koniecznie. Myślę, że to zależy od organizmu jak będzie reagował na to wszystko. Zanim przytarczyce zaczną pracować o ile nie zostały wycięte wraz z tarczycą to może potrwać dobrych parę m-cy. U mnie, dzisiaj po 4 m-cach od operacji jeszcze nie podjęły pracy. Najważniejsze, że pozbyłeś się problemu z szyi a do reszty to się człowiek poprostu przyzwyczai. Ranę po wyjściu ze szpitala lekarz kazała mi myć leciutko mydełkiem i delikatnie osuszać. Będzie dobrze, nie martw się a jakieś wątpliwości czy złe samopoczucie to opisuj a weterani Cię uspokoją. Pozdro🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko. Ja i doświadczona hmm chyba,ze o nowe sytuacje,które mnie dopadają. Gdybym w tym całym chaosie ,który tam panował przez wiele godzin zdołała wszystko zapamiętać to bym napisała.Do końca roku zwolnią wszystkich lekarzy ,którzy nie mają specjalizacji z endokrynologi,pacjentów przybywa a lekarzy ze specjalizacją zostanie dwóch.Nie zapisują na żadne terminy ani badania,ludzie przyjeżdżają po 40 km i poszli z niczym to kosmos co sie działo. Sebek . Teraz to tylko cierpliwośc choć wiem po sobie,że i ta sie czlowiekowi kończy. Nebraska. Może te obrzęki z ciśnienia .Zobaczysz co wyjdzie w jonogramie. Czytam,że z Twoją blizną tez coś nie tak. Tym czasem mam w szanownej doopencji te moje kilogramy.Poległam dziś.Zjadłam 3 naleśniki ,pysznego pączuszka,kawałek sernika i pół kg.winogron i wcale nie mam wyrzutów sumienia :D Byłam dziś u foniatry,pytam czy z tą blizną może cos być nie tak,a ona na to ,że chyba to mały bliznowiec.No ale kurka jasna przecież to foniatra i może się nie znać,a " chyba " to sie i małpa na drzewie co nie ? :P Ps.Jedyne co mnie w życiu ominęło to ta cholerna tężyczka. Może to wszystko jest wynikiem tej mojej goopoty heh szkoda gadać. Jutro zrobię gołąbki i też zjem tyle ile mi sie zmieści. Wszystko kiedyś wyjdzie w sekcji zwłok :D :D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znowu ja. BuniaOl Z tego wszystkiego zapomnialem sie dopytac czy zostały mi te przytarczyczki czy nie. Jezeli Twoje po 4 miesiacach nie podjeły pracy to jak sobie radzisz?? Masz jeszcze napady mrowienia cierpna Ci Rece nogi?? Ja wzilem dzisiaj w sumie 5 roznych porcji wapna i jedna porcje magnezu .Czuje sie bardzo kiepsko nie wiem co robic . Wiecej wapna juz chyba nie wezme nie chce przesadzic. A moze te dziwne samopoczucie to wina euthoroxu wzialem dzisiaj po raz pierwszy 100 (na polecenie lekarza) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Słoneczko Jak zrobisz gołąbki i je zjesz to uważaj co byś nie pofrunęła jak gołębica. Widzę, że humorek dalej dopisuje i tak trzymać!:D:D:D Ja ostatnio mam doła jak stodoła. W przyszły piątek mam wolne i pójdę zrobić sobie wyniki bo może to jest z tym związane. Jestem z lekka zdenerwowana i się szybko irytuję. Czyżbym wpadła w nadczynność?, to się okaże po wynikach. Poza tym jestem z lekka przeziębiona i to też może być wynikiem mojego złego samopo- czucia :(:(:( A co tak późno zasiadłaś przed kompem?, czyż byś mężusiowi kolacyjkę rychtowała? a może ścieliła łóżeczko? :):):):P:P Jak tam z głosikiem?, czy już nie ma problemów? Cholewcia ileż to jest pytań .....hmmm.. wychodzi na to, że jestem wścibska i bym chciała wsio wiedzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebciu Z tymi przytarczycami to jest jak "ślepej kurze ziarno się przytrafi". Wyczytałam /bo przecież nikt mnie nie doświecił/, że przy operacji wycięcia tarczycy 80% przytarczyc ulega wyciachaniu. Jest to maluśki gruczoł wielkości ziarnka grochu lub pieprzu jak opisują na forum - przytarczyca - i jest on bardzo trudno w tym "kipiszu" rozpoznawalny. Jeżeli komuś wytną jeden płat a drugi zostaje nie tknięty, to i przytarczyca jest na miejscu. W moim wypadku - no niestety :( ale może ????? kto wie????????? Przez pierwszy i drugi m-c to ja się miałam oj jak żle ale brałam wapno o nazwie Calperos 1000 i Alfadiol 1 ug, ktore biorę do dzisiaj i bardzo powoli dochodziłam do siebie. Założenie nogi na nogę jak to baby robią to było nie wykonalne bo zaraz miałam skurcze nóg, spałam na okrągło jak suseł i było mi zimno chociaż na zewnątrz panował upał. Trzeba było czasu aby zaczął działać Letrox bo taki dostałam zwiększany co ok 1,5 m-ca wzwyż. Dlatego pisałam Tobie, że nie będzie Ci lekko. Trzeba przejść te początki bo innego wyjścia nie ma ale za to potem bedzie już lepiej. Wapno bierz bo to nie arszenik i nie pękaj. Dobrze abyś brał też wit.D. Przecież te Twoje mikro dawki wapna do naszych dawek to mały pikuś. Życzę zdrówka i poczytaj to forum - przytarczyce - Pozdro🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BuniaOl Dzieki za podpowiedzi tez kupilem Calperos i juz jedna tabletke polknalem. W sumie wzialem juz dzisiaj po przeliczeniu 1300 mg jonów wapnia. Ale ja maruudze jak baba . Jak wytrwam do jutra do podzwonie po jakis lekarzach.Dzieki za podpowiedzi i do jutra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha Sebku Ponieważ mam niedoczynność przytarczyc to z dwojga złego wolę mięć ciągle sraczkę bo taka przypadłość jest z tym związana między innymi niż kruchosć kości w nadczynności i mieć je ciągle je połamane.:D:D:D 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek Kup sobie wit. D bo ona przysfaja to połykane wapno i je łykaj przy wapnie - bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×