Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Sebku, dołączam się do pozostałych, Calperos i Alfadiol .Ja biore cały czas 3x2 calperosu (wapń) i 1x2 Alfadiolu( vit.D). I tak od operacji. Jak sobie trochę zapomniałam, to mi się szybko przypomina niestety.Tak Bunia! Zakładanie nogi na nogę to prawdziwy hit sezonu. Ostatnio miałam taki na naradzie w pracy- ileż to kosztuje nerwów, by zachować kamienną twarz.Druga taka pozycja pełna niespodzianek to kiedy sie pochylam nad wanną kiedy myję włosy. Jakby mi ktoś miał zaraz podciąć nogi.No i pisanie też jest kiepskie, Sebku pilnuj sobie tego- bo ciężko wyjśc na prostą.Co prawda nie jest to już tężyczka, jaką miałam po operce, ale trzeba zyć, pracować, a tak troche trudniej. Wiesz Guzkowata, może to,ze mamy problemy z blizną, faktycznie związane jest z porą roku?. W domu i pracy chodzę " podcieta" z gołą szyja( wszystko mi przeszkadza), ale na dworze już trudniej.Blizna od kilku dni wygląda jak czerwona blizna ( grubsza i wypukła, boli trochę jak dotykam) a jeszcze niedawno była to tylko czerwona kreseczka.Wyglad mnie nie wkurza, bo niedługo mi ją wytną i tak, zostanie więc nowa.Jak się nas czyta to niby jeden mały flaczek w szyi, a każdy z nas ma gdzieś tam inne problemy.Wychodzi na to,ż to bardzo kapryśny gruczoł.Idę spać,bo jak zwykle o tej porze ulegam rozkładowi ciała żywego.Acha, co do cisnienia kochani to mam raczej niskie, ale cięzko nadal mierzyc, bo natychmiast dostaję bolesnych skurczy ręki, jak tylko pompują rękaw, przy stazie do badania krwi jest tak samo- do kitu z tym; czytałam o przeszczepie przytarczyc do ramienia( dla tych co sa przed-robią też ponoć w Gliwicach, a Ci co po, niestety -po ptakach), tylko czy im się zechce takich drobinek szukać, jak i tak do końca nie wiadomo: wycięli-nie wycięli? U mnie chyba raczej niestety wyciachali je w pień :-( Dobrej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam z rana. Nebraska W jakich dawkach bierzesz ten Calperos 1000 czy 500 i podobne pytanie odnosnie wit D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lalina_54
sebeek75 Nie zaglądałam wczoraj tutaj ale sie zamieszało. Sebek właśnie to mrowienie ust jest sygnałem niedoboru wapnia . Co ty cholera jesz jakieś bzdurne preparaty ktore nie leżały nawet obok wapnia . Nie dostałeś recepty na Calperos i Alfadiol? Czytałeś to co tu piszemy to jakieś wnioski powinieneś wyciągnąc. Szukaj biegiem endokrynologa. A tak wogole to cieszę się że już tę operację masz za sobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie doczytałam do końca tak mnie wzburzyło , że znowu kogoś wypisali ze szpitala bez konkretnych wskazówek, ale patrzeże już dziewczyny usiłują Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek Ja po wyjściu ze szpitala to brałam 6 razy Calperos 1000 i 2 razy Alfadiol . Pytałeś skąd się wie czy wycieli te przytarczyce , ja w badaniu histopatologicznym mam napisane , że jedna znalazła się wyciętym miąższu tarczycy. Ale pozostałe prawdopodobnie zostały naruszone i nie spełniają swojej roli . To jest poważna sprawa i samo Ci na pewno nie przejdzie . Nie dostawałeś wapnia w kroplówce w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek Ja po wyjściu ze szpitala to brałam 6 razy Calperos 1000 i 2 razy Alfadiol . Pytałeś skąd się wie czy wycieli te przytarczyce , ja w badaniu histopatologicznym mam napisane , że jedna znalazła się wyciętym miąższu tarczycy. Ale pozostałe prawdopodobnie zostały naruszone i nie spełniają swojej roli . To jest poważna sprawa i samo Ci na pewno nie przejdzie . Nie dostawałeś wapnia w kroplówce w szpitalu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 Ja przez ten urlop trochę nie jestem w temacie. Czytanie forum do tyłu jest uciązliwe a poza tym z moją sprawnością intelektualną i tak nie wiele zapamietuję:( Mogłabyś mi przybliżyć swoje problemy bo Twoja historia mnie poprostu rozwala. Nie pojęłam o jakim badaniu mówicie , co to jest jonogram czy chodzi o badanie elektrolitów: wapń, magnez itp? Nebraska nie chcę Cię martwić ale pierepały z blizną to na moje oko to rośnie bliznowiec. Problem w tym , że wycięcie blizny nie gwarantuje, że nie będzie rósł na nowej . To podobno ma się w sobie jak opryszczkę.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek Ja jszcze słowo do ciebie , nie podoba mi się , że tak gwałtownie zwiększono Ci dawkę Euthyroxu . Ziększanie dawki może nieść za sobą różne problemy np. z sercem . Nam tu wszystkim bardzo ostrożnie i płynnie zwiększano dawki a Ty skoczyłeś z 37,5 na 100 Guzkowata Przepraszam za tę uwage o wynikach , ale ja je zawsze dostaję do ręki i zapominam , że lekarze traktują pacjentów jak debili którzy nie mają prawa nic wiedzieć na temat swojego zdrowia bo i tak nie zrozumieją. Bunia, Guzkowata, Nebraska i pozostałe towarzyszki i towarzysze niedoli Jak sobie przypomnę jak zachęcając mnie do operacji endo mówiła , żę po operacji weźmie pani jedną tabletkę rano i bedzie pani żyła jak wszyscy to poprostu pękam ze śmiechu. Ale mnie rozwaliły wasze problemy że całkiem zapomniałam o swoich a termin tomografi powoli się zbliża i czego ja się biedna tam dowiem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Lalinka W szpitalu podawali mi wapno ale widac za malo. Eutyrox przez 2 dni bralem 50 , moze faktycznie troche krotko i moze po drodze powinienem jeszcze75 ?? No ale juz drugi dzien biore 100 . Dzisiaj obudzily mie niezle skrety reki i scisk szczeki wzialem jeden Calperos i troche przeszlo ale lekkie mrowienie zostalo. Kiedy masz miec ten Tomograf??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek I co nie szukasz dzisiaj jakiegoś endokrynologa? Boję się o Ciebie. Tomograf mam 25.11.09. i boje sie myśleć czego się dowiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sebek , jakby te nasze kciuki pomagały to wszyscy bylibyśmy zdrowi, czego sobie i wam życzę. Wtorek jest ok jakoś dotrwasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebku Samo przyjmowanie wapna to za mało, trzeba podać do niego wit. D i to w kobylej ilości ponieważ jest ono wtedy lepiej przysfajalne a tak to wysiusiasz i kicha z tego. Będziesz dalej miał te problemy jakie masz a co do dawki Eutyrox-u to faktycznie można słonia wykończyć tak raptownym zwiększeniem i w takiej ilości!!!!! Nebraska Do tych skurczy nóg to jeszcze dochodziły mi skurcze ramion. Jakie kolwiek odchylenie do tyłu ręki skutkowało natychmiast silnym bólem. Trzeba było zatrzymać się w pozycji nieruchomej i stękając z bólu przeczekać aż minie. Dopiero od jakiegoś czasu, no może od 3 tygodni nie pobolewają mnie węzły w szyi ale za to mam ciągle jakieś syfy we włosach tuż nad karkiem. Może to być związane z operką bo wcześniej takie ustrojstwo mnie nie spotykało. Zobaczymy. W plecach na wysokości pasa po prawej stonie dalej ciągną mnie mięśnie. Jest to dla mnie znak, że trzeba podać wapno. Po zażyciu specyfiku po jakimś czasie czuję ulgę w 80 % i mogę dalej funkcjonować. Czasami nie biorę wapna a biorę dodatkową tabletkę Alfadiolu i wtedy też pomaga. Jak tak czytam to forum i słucham znajome mi osoby już po operce to dochodzę do wniosku, że wycięcie tarczycy to nie jest jak operowany wyrostek u nas wszystkich, tarczyca to jest bardzo szeroki i złożony temat i nie każdemu, nawet przy takiej samej operacji jest tak samo. To zależy od organizmu. Guzkowata Słoneczko a jak tam gołąbki? nie odfrunęłaś przypadkiem z nimi bo Ciebie ni słychu ni dychu tu z nami. Lalinko Dowiedz się , bo Ty Kochana masz lepszą p.endo czy takie dodatkowe tabletki na braki związane z operką tarczycy /szczególnie jak my/ są w świecie i można je po przez znajomych lub rodzinę sprowadzić do nas i dołączyć do tego co już bierzemy. Pisałaś o tym ale potrzebne są szczegóły. Anulka Warmia A jak Ci tam samopoczucie?, czy masz jakiś dyskomfort po operacji? Do endo masz w przyszłym tygodniu, a jak Ty się czujesz, bo było źle z Tobą. Pozdro 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska Ja też mam podrażnioną bliznę ale wtedy gdy założę sweterek włochaty. Przy golfach "gładkich" jest lepiej ale też chodzę i się drapię bo mnie swędzi. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bunia 17.11.09. idę do endo i ma ustalić co bedę brać i jak to załatwić. Jak załatwić to proste dać trzeba receptę komuś co jedzie do Niemiec i przywiezie. Musze sprawdzić czy we Włoszech jest w aptekach , bo tam leki są najtańsze. Jak się wszystkiego dowiem to opisze może ktoś skorzysta. Mnie jakoś opuściło poczucie humoru. Zmiana klimatu z 33 stopni na 3 spowodowała , że się rozchorowałm i siedze usmarkana bez humorku:) Trochę mnie martwi , że niektore dziewczyny się nie odzywają:( Jak zamierzacie zniknąć z forum to napiszcie , że już was to nie bawi cholera bo sie martwię. Dlaczego ten Lolek nie napisze żadnego zdania . Nie wróciła z tych Niemiec czy co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lalinka wróciłam z Niemiec już dawno dopadła mnie handra i nie chce mi się nic nawet pisać ale czytam wszystkie posty codziennie. ostatnio miałam duże problemy z ciśnieniem i zawrotami głowy juz jezt dobrze w tym tygodniu byłam u swojej endo wyniki są dobre tj. tsh 0,095, wapno i fosfor również ale nadal raz dziennie biorę claperos i alfadiol 1ug Cieszę się że wróciłaś już z urlopu ale niedobrze że jesteś przeziębiona pozdrawiam ela Sebek cieszę się że jesteś już po operacji ale martwi mnie twoie mrowienia drętwienia calperos bez alfadiolu nic nie da nie czekaj do wtorku tylko jeszcze dzisiaj spróbuj się dostać do lekarza rodzinnego żeby ci wypisał alfadiol pozdrawiam ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko To tak jak ja , jestem "smarkata" i kaszląca. Tak sie zastanawiam, czy recepta od lekarza ojczystego będzie tam honorowana???? Wypytaj jak by co, czy nie będą trudności w związku z tym. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ela niech Cię gęś kopnie , dlaczego się nie odzywałaś :( Wystarczyło napisać , żyje a wszystko pozostałe mam w de.... My już z tymi problemami musimy żyć, żeby utrzymać tak niską wielkość TSH to dzieje się kosztem serca , ciśnienia. A z koleji wyższe TSH stymuluje obcego do rozrostu . Boję się , że już tak będziemy funkcjonować. Ja czuje się dobrze z wyjątkiem obniżonej sprawności intelektualnej , ale tak naprawdę jeszcze nie wiem czy biorę właściwą dawkę euthroxu 125 i 2 razy w tygodniu 150 , a ty na ilu poprzestałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka Popatrz ile osób już nas opuściło: Aga68, Marekgd, Ulla35, Koczeladka,Wojcio, Mminutek1, Eleonora771, Tokra, Karka2301, Majka60, Hala46, Ewa....., Diarra, Beniab21, Majka_37, Robert, Gosza, Homosapiens, Hime1, Monia, Magnolia45, Kaśka z Poznania, Wielkopoolanka,MarianazGdyni, Olik77, Dzidzia_1979, Mala31hel i wiele, wiele innych /przepraszam jak nie wymieniłam/ osób. Myślę, żeprzywykli już do takiego stanu rzeczy jak brak tarczycy, zdrówko im się z lekka poprawiło i weszli w wir życia codziennego: dom, praca i rodzina. Te pierwsze chwile po operce i stan w jakim się wszyscy znaleźliśmy były dla każdego z nas bardzo ważne. Dużo się dowiedzieliśmy od siebie jak człowiek się czuje i może się czuć w związku z tym wszystkim. Myślę, że powolne opuszczanie tego forum to rzecz naturalna. Może, jak piszą, podczytują nas od czasu do czasu a może już i nie. Jest to sprawa naturalna i przyzwyczailiśmy się do tego. Niemniej zostawili po sobie dla przyszłych nowych rekonwalescentów bardzo cenne informacje i chwała im za to. Oj, oj, chyba wkrada się powoli depresja a może, że jest to listopad to tak się ma po Św. Zmarłych? :( Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chcialem cos napisac ale mi nie idzie . Lykam wapno witaminy d jeszcze sobie nie zalatwilem. Chirurg ktory mnie operowal twierdzi ze d jest niepotrzebna mam brac 6 calperos dziennie i jak mi nie przejdzie to do szpitala na kroplowke. No nic do wtorku przetrwam a we wtorek endo moze powie cos innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Wy " smarkule " przeziębione :D:D Lalinko no niestety nowa endo chciała sie popisać no i popisała się,ale ja dam sobie z nią radę.Ogólnie czuję się lepiej to też myślę,że wyniki mogą być w miarę ok.Następna wizyta i badanie za 3 miesiące teoretycznie,jak będzie z praktyką się zobaczy.Mnie jak jednymi drzwiami sie wywala,to następnymi wchodzę :classic_cool: Bunia :D Pofrunęłam z jednym garnkiem do córki :) Czytałam kiedyś jak pisałaś,że jakiś lekarz od kontaktu :) podejrzewał u Ciebie bliznowca. Mnie też właśnie włochate sweterki drażnią,nie mam czerwonej tej blizny,powoli blednie,jest ciut zgrubiała lewa strona,prawa sie wchłania.Mąż twierdzi ,że podobnie wyglądała ta na kręgosłupie ,ja jej nie pamiętam,ale pamiętam,że też była taka drażliwa.Wygooglałam bliznowce i porównując ,to moje blizna nie podobna do takich,no ale wątpliwości to ja zawsze mam . Głos jest lepszy,ale foniatra twierdzi,że czeka mnie trochę pracy. Dostałam ćwiczenia do domu,to też na razie współpracuję i gderam do lustra i stroję durnowate miny :D :D Sebciu. Pamiętam jak pisałeś ,że nie lubisz tabletek,musisz się niestety z nimi tym czasem zakolegować,jak widać każdemu tu coś leży tam gdzie nie ma ,a to miał być pikuś ...powychodził nam psikus :P Idę znowu robić goopie miny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebek Do Jasnej Anielci masz dołożyć do wapna wit.D , a swoją drogą to od kiedy chirurg jest alfą i omegą i wszystko wie z różnych dziedzin??? Toż oni patrzą aby tylko im dać człowieka a już w komplecie nie wyjdzie z sali chirurgicznej :) Guzkowata Słoneczko Na bliznowca to mi od razu to nie pasowało i jak pisałam, na wizycie u endo pokazałam jej to a ona powiedziała NE a jak powiedziała NE to nie smarowałam . Ja też wyszukałam wówczas w Goglach o bliznowcu i ni jak nie było to podobne. Mam koleżankę, która po 6-ciu latach jeszcze odczuwa podrażnienie jak się solidnie "zapakuje" pod szyję. Co do gołąbków, to nie ma jak dobra relacja z mamcią, zawsze coś smaczliwego podrzuci. U mnie jest tak samo. Dzwoni do mnie córcia z pytaniem: - a co macie dobrego? - jak jej pasuje, to z całą czeredzią wparowuje do nas i się gości i jeszcze na zaś sobie weźmie !!:D:D No to ćwicz Kochanieńka, co by głosik był dźwięczny ale i nie zapomnij tutaj zajrzeć i nas rozweselić :):):) Pozdro🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata Słoneczko A jak miałaś pamiętać tą bliznę jak ją miałaś w tyle!!!!:D, to prędzej jak mówisz "staruszek" to pamięta a nie Ty. Raczej trudno zobaczyć swoje plecy niż szyję :D:D:D, tu chcesz czy nie chcesz to widzisz w lustrze swoją facjatę. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość BiniaOl
Sebciu W moim przypadku to 1ug /kobyłka/ a w Twoim pewnikiem będzie to samo, sumując Twoje relacje po operce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebku, uważam również, że powinieneś brać alfadiol.To dzięki Vit. D tak naprawdę wapń się wchłania i przyjmuje, stąd to połączenie. Mam w zaleceniu ,1x2 tabletki po 1 mikrogram.Mam nadzieję,że odczujesz powolutku jak się bedzie poprawiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nebraska135 A mnie to Twoje dawkowanie dziwi , nie uważasz że byłoby skuteczniej brać Calperos i Alfadiol po jednej tabletce co parę godzin niż łykać po dwie na raz. Moja sąsiadka z jodowania tak brała i na jodzie zmienili jej dawkowanie. Sebek Twój chirurg jest debilem , jak bedziesz go słuchał to na pewno znajdziesz się w szpitalu , ale czy o to chodzi? Bunia Ojczysty to znaczy rodzinny czy polski , bo dziś słabo kumam.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×