Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

Agnieszka Sprobuj odrazu w centrum onkologicznym w Gliwicach Nie boj sie nazwy tam sa bardzo dobrzy patologowie zrobienie dobrych badan z materialow pobranych w biobsji to duza sztuka. Sama biobsja jest badaniem bezbolesnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 100 Tak Ewo myślimy o tej samej z Curie Skłodowskiej :P Pewniakiem masz porażenie nerwu głosowego tak jak ja. Eee 3 tyg.to świeżutkie też tak miałam na początku cichutko mówiłam z czasem głos sam się rozgłośnił,ta duża chrypa to wynik intubacji.Zależy jak ten nerw był opleciony wokoł tarczycy stąd różne kłopociki,ale jak zaczniesz chodzić do foniatry będzie lepiej. Ta w Zabrzu praktycznie nic z człowiekiem nie robi,poza przepisaniem durnych płukanek po których sie krztusiłam i wymysliła,że może bym sobie mogła poszukać akupunktury gdzies gdzie jest medycyna chińska,więc jej powiedziałam,ze takim foniatrą z takimi radami to ja też jestem :D :D W Katowicach mam ćwiczenia i do tego leki niby wydawało by sie błache ale jakże połączone z ćwiczeniami dające efekty. Gdzie byłaś operowana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Operowana byłam na Onkologii w Gliwicach. ZTG - to tzw.zespół guzów tarczycowych (czyli chirurg). Endokrynolog kieruje na ZTG, który decyduje czy będzie operacja i kiedy a po operacji pierwsza wizyta to też na ZTG.(Na wypisie ze szpitala od razu wyznaczają termin na ZTG). Mam nadzieje że za bardzo nie namotałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam takie pytanie na które nie mogę znależć odpowiedzi w necie , mianowicie moja mama ,bedzie miała jodoterapię a ja jestem w ciąży. Wiem, że nie możemy mieć ze sobą kontaktu przez okres kwarantanny ale czy mogę mieć kontakt z tatą , który bedzie mieszkał w tytm samym mieszkaniu z mamą ?? czy to nie bedzie miało na mnie i mój płód żadnego wpływu?? zapytam lekarza , przy jabliższej wizycie ale już teraz o tym myślę i się obawiam. Prosze o opdowiedz - to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
under_pressure Ja przeszłam kurację jodem i z tego co nam tam mówiono wynika że nie ma żadnych przeciwskazań żebyś spotykała się z tatą. Możesz także zobaczyć się z mamą ale na odległość i przez krótki okres .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
under_pressure jestem po leczeniu radiojodem nie masz co obawiać się kontaktów z tatą zacytuję ci fragment informacji jaką otrzymałam w Szptalu przed podaniem dużego radiojodu oraz zaleceń do przestrzegania po jodzie: czego nie należy się obawiać - przedmioty i sprzęty znajdujące się w otoczeniu chorego nie stanowią zagrożenia dla osób postronnych - promieniowanie jonizujące nie osadza się i nie przenosi się przez te przedmioty, promieniowanie jonizujące jest tylko wokół źródła jakim jest tarczyca chorego. chory po radiojodzie zobowiązany jest do przebywania przez maksymalną cześć doby w odległłości ponad 2 metrów od osób postronnych w szczególności unikania kontaktu z dziećmi i kobietami w ciąży oraz kobiet karmiących piersią przez okres 3-4 tygodni w tym czasie jod promieniotwórczy zostaje całkowicie wydalony z organizmu. pozdrawiam ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Tezyczka chyba juz opanowana na dobre. Mam obnizona temperature ale to chyba normalne . Duzo zdrowia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebeek75 cieszę się że tężyczka opanowana ale bież cały czas caleperos i alfadiol bo wróci nie wolno przerywać brania wapna i wit. D najlepiej w trakcie jedzenia pozdrawiam ela

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM SERDECZNIE NIEDAWNO DOWIEDZIALAM SIE ZE MAM GUZA TARCZYCY :( MIALAM ROBIONE USG I BIOPSJE.WYNIK Z BIOPSJI NEOPLASMA FOLICULARE.JESTEM ZROSPACZONA.NAJGORZEJ JEST KIEDY PATRZE NA MOJE DZIECIACZKI.OKROPNE MYSLI PRZYCHODZA MI WTEDY DO GLOWY. MAM WYZNACZONA OPERACJE NA 2 GRUDNIA I Z JEDNEJ STRONY NIE MOGE SIE DOCZEKAC ZEBY POZBYC SIE TEGO A Z DRUGIEJ STRONY PANIKA JAKI BEDZIE WYNIK HISTOPATOLOGICZNY. MAM PYTANIE CZY KTOS WIE CO TO DOKLADNIE ZNACZY "W DOLE PLATA OGNISKO NORMOECHOWE Z UBOGOECHOWZ OTOCZKA" TAKI OPIS MAM Z USG A TSH TEZ MIALAM ROBIONE,WYNIK 2,27 POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evikshe Idź na operację i miej to za sobą! Dasz radę! Biopsja niestety nie jest 100 % pewnym wynikiem, trzeba czekać na histo-pato, a to może okazać się łaskawe :-) A jeśli potwierdzi wynik biopsji, to tu są dziewczyny z takimi samymi wynikami i pomogą Ci przejść początek drogi. "Nowotwór pęcherzykowy nie może być przedoperacyjnie zdiagnozowany jako łagodny lub złośliwy, ponieważ za pomocą biopsji nie sposób stwierdzić naciekania naczyń i torebki guza, które stanowi kryterium złośliwości nowotworu pęcherzykowego. Cytopatolog określa więc zmianę jako nowotwór pęcherzykowy (łac. neoplasma folliculare). Rozpoznanie to jest wskazaniem do leczenia operacyjnego i przeprowadzenia pooperacyjnych badań histologicznych, w celu ostatecznego ustalenia diagnozy. ostatecznie grupa nowotworów pęcherzykowych tylko w około 7% okazuje się być rakami. wartość diagnostyczna biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej zależy w dużej mierze od postaci choroby i doświadczenia cytopatologa. Wyniki błędnie ujemne wynoszą od 4 do 25%, co oznacza iż w tylu procentach badanych przypadków nie został wykryty nowotwór złośliwy. Natomiast wyniki błędnie dodatnie, czyli błędne rozpoznanie nowotworu za złośliwy występuje w 3% przypadków (ZgliczyńsKi 2001). Liczby te, a zwłaszcza procent wyników błędnie ujemnych oraz brak możliwości przedoperacyjnej diagnostyki nowotworów pęcherzykowych zmusza naukowców do poszukiwania nowych technik diagnostycznych, które dostarczyłyby więcej wiedzy na temat guza, a tym samym umożliwiły postawienie dokładniejszej diagnozy." Źródło: http://portalwiedzy.onet.pl/4868,22734,1367984,2,czasopisma.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka Czyli nie jest ze mną tak źle, bo już myślałam ze ten TK sobie wymyśliłam....oby oczywiście było tak jak mówisz czego ci rzycze:)) a do mnie dzwonili z AM i potwierdzili termin przyjęcia czyli 16.11 ide do szpitala operacja 17-go a do domu jak wszystko dobrze pójdzie to podobno czwartek:))... Poszłam sobie dzisiaj na solarium bo po operacji to pewnie przez jakis czas nie wolno...jutro mam fryca ...ale próźna jestem :) Zamiast martwic sie i stresowac to ja sie bzdurami zajmuje evikshe u mnie w biopsji jest podejrzenie brodawkowatego..tez mam dzieci 2,5 i 8 lat ale wychodze z założenia ze wytną i po kłopocie..oby:)) A ja widze jeden plus pobytu w szpitalu ...wyśpie sie bynajmniej i nikt nie bedzie mnie kopał w plecy:) Mój synek co noc do nas przychodzi i spi złożony w pół:( Najgorsze jest czekanie na operacje ale 2 grudnia to juz tuz tuz..wiec wszystko bedzie dobrze.. Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalino!!! Wybacz ten okropny błąd ortograficzny oczywiście Życzę...ale mi wstyd:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haniu. Grunt to dobre samopoczucie,łatwiej znieść wtedy ewentualne niedogodności. Tyle razy ile byłam w szpitalu nigdy sie tam zdrowo nie wyspałam,ale oczywiście życzę Tobie tego :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata A ja tam pod wpływem diagnozy spałam jeszcze na drugi dzień po operacji. Hania Wyśpisz się na pewno w razie czego można poprosić o środki nasenne . Chętnie dają żeby im pacjenci spali i nie wpadali w panikę. Błędami się nie przejmuj nie takie tu widziałyśmy. Nie jesteś próżna , tak trzymać , nie możemy się poddawać, mazgoić to się tu możemy a rodzinie uśmiechniętą twarz proszę prezentować . Oni i tak umierają ze strachu. evikshe Nie łam się kochana , może to nie to. Ale operacja nie do uniknięcia. Nawet jak się potwierdzi to jak widzisz żyjemy i mamy nadzieję , że tę walkę wygramy. U mnie się niestety potwierdziło. Nie wiem dlaczego to jedno zdanie cię zaintrygowało ? Ozam A co tam u ciebie , już z gorki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIEM ZE BIOPSJA NIE DAJE 100%.ZAWSZE CZLOWIEKOWI LZEJ NA DUSZY KIEDY POROZMAWIA Z OSOBAMI Z TYMI SAMYMI PROBLEMAMI. DO HANIAA80 MAMY DZIECIACZKI W TYM SAMYM WIEKU TYLE ZE MOJ STARSZY MA 9 LAT :) I SZCZERZE POWIEM ZE POMYSLALAM O TYM SAMYM CO TY...KILKUDNIOWY ODPOCZYNEK. ALE JESZCZE CIEZKO MI TO WSZYSTKO PRZETRAWIC I CIAGLE WRACAJA TE NAJCZARNIEJSZE MYSLI :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO LALINKA_54 DZIEKI ZA MILE SLOWO :) A CO DO TEGO ZDANIA TO NIE ROZUMIEM CO TO OZNACZA TO NORMOECHOWE I TA UBOGOECHOWA OTOCZKA.PO PROSTU NIE WIEM CZY TO DOBRZE CZY ZLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evikshe To zdanie nie powinno budzić Twojego niepokoju . No tyle wiem na pewno , że normoechogeniczne to poprostu prawidłowe , zgodne z normą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinka. Ja żeby sie wyspać muszę być u siebie i w swoim łóżku . W szpitalu ciągle ktoś chodzi do toalety,stęka chrapie,to znów na badania ,mierzenie ciśnienia budzą,no ale może tylko ja taka dziwna jestem :D Bunia co z Tobą ? jutro Ty chyba na badanko jakieś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
evikse Wejdz na www.echirurgia.pl wpisz tam diagnoze i po kilku dniach bedziesz miala odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wo_38
Cześć liczne dziewczyny i nieliczni pozostali :-) (ciekawe, że na naszej planecie do rozmnażania prawie wszystkich organizmów wystarczą dwa osobniki dwóch różnych płci - myślę, że gdzieś tam w kosmosie potrzeba ich np. siedem, żeby urodził się nowy kosmita) Po całkowitym usunięciu tarczycy (przytarczki podobno mi pozostały), biorę codziennie rano Eltroxin 50 i mam takie wyniki po 4 tygodniach od operacji: Tyroksyna wolna (FT4) 3.380 pmol/l (wart. ref.: 7.290 - 18.380) Trijodotyronina (FT3) 2.890 pmol/l (wart. ref.: 3.59 - 7.81) Tyreotropina (TSH) 57.283 pmol/l (wart. ref.: 0.400 - 4.000) Wapń (Ca) całkowity 10.30 mg/dl (wart.ref.: 8.30 - 10.40) W nawiasach wartości referencyjne, więc od razu widać czego mi w życiu brakuje, a czego mam zbyt wiele. Dopóki nie przeczytałem na tym forum o drętwieniu różnych części ciała, to mi nic nie drętwiało. Ale tak od tygodnia nie wytrzymuję długo w jednej pozycji, bo zaraz mnie "mrówki" obłażą tam gdzie coś sobie uciskam. Palce mi nie drętwieją. Waga mi się podniosła o 5kg, chociaż wcale się nie obżerałem. Tylko rzeczywiście dużo mniej się ruszam. Wcześniej regularnie chodziłem na basen, a przez ten miesiąc z blizną - nie byłem ani razu. Od poniedziałku zaczynam znowu chodzić - chyba mi się nie rozklei :-) Dziś idę do endo- na konsultację. Mam nadzieję, że mi zwiększy dawkę hormonu w tabletce. Nadal nie wiem, czy w tej tabletce jest jeden syntetyczny hormon, czy dwa. W ulotce jest napisane, że tylko jeden (FT4), a w wynikach badań wychodzi, że mam "w sobie" też troszkę (FT3). Czy ktoś ma podobne dylematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wo 38 :D Ha ....co Cię tak na kosmos wzięło,czyżby armagedon się zbliżał ? :D Ha ha to Ty sobie tam nic nie uciskaj to i mrówki Cię opuszczą :D :D Waga Ci się podniosła, bo niedoczynność się kłania. Na basenie zapnij bliznę klamerkami do prania :D FT3 to nie tylko Ty masz . Nie wiem czy mój dylemat podobny do Twojego,ja mam goopaffkę :D No to napisałam ha ha . Ps .Lepiej idę na spacer :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Guzkowata Szalona kobieto , jak tam ćwiczenia przynoszą oczekiwane efekty? Nie mogę odżałować , że Cię nie słyszymy w oryginale. To dopiero musi być ubaw:):) Jak Cię czytam to zapominam o swoich problemach. wo_38 Chyba za długo brałeś tak niską dawkę , mam nadzieję że już endokrynolog ten problem rozwiązał. Sebciu Pomarudź trochę , jak tam dobrze się czujesz? Dziewczyny i chłopaki nieliczne rodzynki Dlaczego uaktywniacie się jak mnie nie ma , a jak jestem to cisza:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lalinka niestety niepomarudze czuje sie juz calkiem ok heheheh W poniedzialek sciagam nitki . Mowie juz coraz lepiej tzn coraz glosniej. Zona mnie gania i niechce sniadania do lozka robic bo wygladam juz calkiem zdrowo. (No i pomarudzilem). Duzo zdrowka dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich 🖐️ Oj, aby mieć dobry humor to trzeba od czasu do czasu wejść na forum i poczytać posty :):):):):):) Guzkowata Słoneczko:) Na dzień dzisiejszy to nie mam żadnych badań. Najbliższe to 21.12.2009 u foniatry i 18.01.2010 u mojej p.endo. Miałam wczoraj mieć wolne i zrobić sobie wyniki, no ale tylko chciałam a do rzeczywistości to się miało tak jak słoń do mrówki. Musiałam pracować , ale odrobię to sobie w przyszły piatek, a co! Poza tym już mnie ta klucha w gardle tak nie męczy, jest już słabiej wyczuwalna. Co do Wo 38 to i jemu przypadnie w spadku też głupawka tylko trzeba trochę czasu.Właśnie przyszłam teraz z pracy, popijam swoją naleweczke na spircie z pigwy i czytam Was Kochani, no bo jak mam się bronić przed ewentualną grypą, co? :D,:P tylko naleweczka mi została i pośmiać się tu na forum :D:D:D a naleweczka to też lekarz duszyczki :P czyż nie?????????????? Sebciu A i Tobie już powoli lepiej to i tak trzymać. Żonki słuchaj bo Cię na Człowieka wychowa a nie na Maminsynka. Życzę zdrówka. Pozdro🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Wo 38 Wygląda na to patrząc na wyniki wapna, że przytarczyczki to faktycznie Ci zostały, tylko pytanko: jakim cudem??????????, ale głupawki to się nie ustrzeżesz :P:):). Pozdro 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BuniaOL Hm naleweczka ... takie pytanko mam czy 10 dni po operacji i ja moge sobie łyknac naleweczki lub innego specifiku z odrobina procentow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×