Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

aga68

guz tarczycy2

Polecane posty

I juz wszystko wiadomo. 8.01-stawiam się na oddział na terapię izotopową. Z operacją narazie nie wiadomo co będzie, ale mam jeszcze stan zapalny w obrębie loży, więc i tak trzeba czekać.Jestem pod wrażeniem technik badawczych w Gliwicach.W Cieszynie znależli jedno ognisko raka, a w Gliwicach w obu płatach 6.Dla mnie nie są to dobre wieści, ale... koniec marudzenia.Muszę się doszkolić teraz z przebiegu terapii.To forum, to rzeczywiście złota skarbnica wiedzy praktycznej.I zastrzyk wsparcia. Haniu, kiepsko tak ,że nie jesteś już po, tylko dalej przed.Powiem coś jeszcze, pani chirurg znalazła sposób na moje boleści w gnatach!! Magnez+B6. NIe spodziewałam się aż takiej różnicy, a jednak! Pozdrawiam wszystkich!Sebku, super,że po operce tak fajnie dochodzisz do siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiscie juz nie bedzie drukowanych literek :) A moj nick to w zasadzie sama nie wiem skad mi sie to wzielo :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonagos
no ja jestem z okolic wrocławia rzekłabym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem z Wrocławia. Operowałam się na Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej w Nowej Akademii Medycznej na ul. Borowskiej. Poszło wspaniale. Na Skłodowskiej, na Klinikach tez jest dobry oddział, nie pamiętam nazwiska, jakiś profesor tam operuje, który od wielu lat zajmuje się tarczycami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Witam:) Kochani mam Tsh 0.3 (norma 0,35-4,94). endokrynolog stwierdziła że jest troche za niskie i zmieniła mi dawkowanie eltroxin z 100mcg na - dwa razy w tygodniu 50mcg a reszta 100mcg.Myślałam że jak jest niski poziom Tsh czyli niedoczynność to wtedy trzeba zwiększyć dawke leku? Już nic z tego nie rozumie :O może mi wyjaśnicie o co tu biega. Do Nebraska 135. Nie byłaś przypadkiem wczoraj u do.Czarneckiej? Młoda szczupła dziewczyna z plasterkiem na szyji,no i w towarzystwie mężczyny? :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wery sory it is off top :) Sobota !3 z minutami. Gotuje sie obiad,kręcę sie i udaję,że sprzątam ,mąż na dole obok garażu myje samochód,co chwilkę przychodzi do domu po wodę,a to ręczniki i płyn do szyb i takie tam.Drzwi zawsze za sobą zamykam po wejściu do mieszkania jak automat,tym razem było inaczej ,po co ciągle mąż ma dzwonić,a ja latac otwierać.Widzę na podwórku samochód i 3 ludzi w tym 2 nastolatków,nic takiego przecież .Jestem w pokoju wydawało mi sie,że wszedł znów mąż chciałam mu cos powiedzieć idę w kierunku drzwi patrzę-otwarte zaglądam kątem oka tez do kuchni-nie wierzyłam własnym oczom -obcy typek szukajacy czegos.Patrzę na blok z nożami czy aby jakiegos nie wziął i nie ma w ręku-są wszystkie,wiec ja akcja ,on rzuca sie do ucieczki,nie wołam pomocy ,bo głosu ze strachu wydobyc sie nie da.Udało mu sie wyrwać ,doganiam go za drzwiami,kopem leci na ścianę -chyba zwątpił,ja zresztą też.Setki mysli mam na sekundę co dalej epitetów mnóstwo z mojej strony ( nie podam,bo nie ma sie czym chwalić :P).Pytam co wziął i pókim dobra ma sie rozbierać ,co tez częściowo czyni,wychodzi sąsiadka mowie dzwoń po pały,ale ona tez w szoku i stoi.Delikwent nie zdążył nic wziąść,ale znów sie wyrywa.Przez okno z korytarza krzyczę do mężą na dole łap tego sk**** zaraz wybiegnie z klatki schodowej.Mąż przytomność umysłu ma, rzuca sie w pogoń,okazuje sie,że drugi gnojek gdzieś między piętrami czekał na pierwszego,wybiegają obaj ,ja to wydzę juz przez okno.W wyjeżdzie z podwórka ( tego ja juz nie widzę relacja męża ) stał ten samochód gnojkom umożliwił drogę ucieczki,męża zablokował i odjechał.Mąż ich nie dogonił. Dzis wiem kto to jest .Zastanawiałm się nad zgloszeniem faktu,ale co mi to niby da.To kultura czy tam społeczność ,która walczy o swoje prawa mniejszości.Nie wiadomo,czy w odwecie nie podpalą mieszkania ? Wieczorem emocje są ,juz nie tak duże ,ale mnóstwo analiz i dziwnych zbiegów okoliczności. Za szybą mebli widzę " biednego Pana Tadeusza " od zarania juz tam stoi :P Myślę,no nic trzeba troszke " poczytać " na uspokojenie. Wiecie co mam trzy nałogi,ale " czytanie książek" typu " Pan Tadeusz " na pewno nie zasili tego szeregu. Nie zamierzam tez schodzic z drzewa,bo dziś trzeba czujnym byc.Jak powszechnie wiadomo,złodziej stoi na niższym szczeblu rozwoju. Cieszę się,że nie jestem " dupą " życiową ofcourse :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewo, byłam u pani dr. Kukulskiej,pok. 1051(pierwszy za drugimi szklanymi drzwiami), nie do końca młoda(38 latek) blondynka, nie za szczupła( niestety), Ubrana wczoraj byłam na czarno-fiolet, łaziłam z książką.I bez faceta :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Szkoda że akurat Ciebie nie mogę skojarzyć :O ,dok.Kukulskiej w ogóle nie znam. Ale jedno się zgadza jesteś młoda!!! Ja jestem ciutke starsza od Ciebie i uważam się za młodą osobę i duchem i ciałem :D A byłaś chociaż wczoraj na onkologii w Gliwicach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 100 Ja mam TSH 0.35 norma 0.30-4.00 i wszyscy lekarze twierdza ze to nadczynnosc. Niskie TSH jest wynikiem nadczynnosci a wysokie TSH jest wynikiem niedoczynnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Ewa100 Tak , wczoraj na 10.Oczywiście wyszłam koło 13,ale to i tak niedługo. Chodzę w szalu zamotanym na szyi, plasterek odrzuciłam tydzień po wyjściu ze szpitala. Odparzał mnie i nie mogłam domyć kleju.Szczerze powiem, dr Kukulskiej też nie znałam, to jest dopiero druga moja wizyta onkologiczna. Wcześniej lata chodziłam dr Kajdaniuka w ZMN( zaraz koło recepcji.Dlatego idr Zawada i dr.Kukulska nie są mi lekarzami znanymi. Nic nie mówią, ani jak wyszło, ani jak wyniki,kurcze, nic nie wiem., ani czy leki dobrze dobieram, ani jak przswietlenie...tylko karta konsultacyjna z poleceniem stawienia się na oddział . Eh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalinko :) W moim przypadku sie nie mylę. Dostałam cos w rodzaju obiadu.Pomidorowa z kilkoma ziarnkami ryżu hmm no cóż,może mieli końcówkę :D :D Do osiemnastej mogłam tylko przyjmowac płyny. No to o 17 zrobiłam sobie jeszcze kisiel,no co też płyn ;P Haniu. Widocznie tak miało być,niech lekarz sie wyleczy,żeby miał zdrowe podejście do pacjenta. Medice curate ypsum :) Nebraska. Wiem,że to nie pocieszenie,ale juz lepiej wiedzieć wszystko za jednym zamachem i na spokojnie się za to wziąć. Anulka Warmia :) Lalinka zapyta : gdzie kochana normy przy wynikach :D :D Ewa 100. Niski poziom TSH oznacza nadczynność. Moim zdaniem słusznie masz obniżoną dawkę. Gdzie masz FT3 i FT4 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Do Guzowata. Podziwiam Twój hart ducha nie jeden facet by zmiękł na Twoim miejscu. A ty zamiast stać jak wryta bądź uciekać traktujesz go z kopa - panowie czapki z głów!! Ale jedno nie daje mi spokoju co dokładnie miałaś na myśli cytuje "pókim dobra ma sie rozbierać" ;) :P Jeszcze raz szacuneczek!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 100
Iwona 83 i Guzowata. Dzięki za odpowieć. Człowiek całe życie się uczy a i tak głupi umiera :) Ft3 i Ft4 nie miałam zlecone -tylko tsh i wapń. Do Nebraska Kurcze jednak Cię nie pamiętam szkoda :( Ja byłam po11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewa 100 Dziś sama nie wiem co miałam na mysli :P ale ważne,ze zadziałało :D Ja to juz taka goopia chyba umrę,chciała bym zmądrzeć ,pracuję nad tym ,no coż jak na razie nie wychodzi :D :D Wo 38. Czekasz na jakies zbawienie ? Myślisz,ze też mam szansę ? :D Buniu kochana :) Kiedy Ty robisz te wyniki ? Gdyby sie okazało,ze ta " pigówka " jest " zbawienna " to zamawiam. Jestem gotowa na podróż z przesiadką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Guzkowata wspolczuje zlodziejskich odwiedzin ale z Twojej relacji usmialem sie prawie dołez hehe mial chlopina pecha ciekaw jestem bardzo jego miny gdy usłyszał rozbieraj sie ... hehehe. Do Wrocławiakow ja tez z Wrocka biobsje robili mi na Hiszfelda klinika nazywa sie na Grobli. na wynik czekalem 2 tygodnie . Operowano mnie Legnicy dr Andrzzej Ziarkiewicz super fachura chociaz pierwsze wrazenie raczej chlodne. Dr przyjmuje tez we Wrocławiu w Klinice Zdrowa Kobieta na Zlotnikach ul Kamienogórska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam byc operowana na Kamienskiego u dr.Rzący.Slyszeliscie moze cos o nim ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie🖐️ Słoneczko, a to ci się uśmiałam z lekkim przerażeniem czytając Twoją historię ze złodziejem. Ja osobiście to tak sobie myślę, że tyle odwagi nie miała bym. Jesteś dzielna Kobita 🌼 Wyniki będę robiła teraz w piątek bo mam wolny dzień i wieczorem napiszę jakie są po odebraniu ich z ambulatorium tego samego dnia. Co do nalewki to sie męża pytałam jaki by sposób wymyślić żeby ją do Ciebie przesłać. Wiesz mi co odpowiedział? - że takich substancji się nie wysyła /miałam na myśli pocztę/. Spytałam się go bo co - wybuchnie? - to nic mi nie odpowiedział zazdrośnik jeden. Sam jej nie pije i drugiemu nie da, to tak jak z psem ogrodnika ale ja mam chęć Ci ją wysłać, tylko czy dotrze w nierozbitym stanie???????????, bo wiesz jak paczki traktują pocztowcy, sru w kąt i siema, następna. Może nasi forumowicze mają jakiś pomysł to proszę o podpowiedź a pigwóweczka jest dobra na takie przeziębienia bo ma w sobie naturalny sok i mnóstwo wit.C. Zbawienna to ona jest ale na przeziębienia co do reszty to nie gwarantuję :D:D:D:P Lalinka A żebyś wiedziała, że mam głupawkę bo od kilku dni do dzisiaj chodziłam i się do wszystkich uśmiechałam jak by świat był cały różowy i słodziutki. No, ale całe szczęście, że to minęło i jestem na ziemi a nie w różowych obłoczkach. Anulka Warmia Myślę, że to trzeba jednak czasu aby lepiej się poczuć. Problem w tym, że trafiłaś na czas rekonwalescencji w porze roku dość nie ciekawej. Nie załamuj się, noś się cieplutko i cierpliwości. Ja mam wizytę u dr Ankowskiej na 18 stycznia a Ty masz na kiedy?, może się spotkamy przez przypadek, kto wie?????. Haniaa i Nebraska 🌼 Będzie dobrze, nie zamartwiać się na zaś a jak przyjdzie czas to się rozprawicie z tymi problemami przy udziale z doktorami. Pozdrawiam Wsiech 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wo_38
Nomen omen witam wszystkich :-) Guzkowata "Każdy ma szanse na małe alianse" (pasowało mi do rymu, ale na wszelki wypadek zajrzałem do słownika: alians oznacza przymierze, trwały sojusz pomiędzy partnerami lub współdziałanie konkurentów w celu osiągnięcia obustronnych korzyści) Jeszcze kilka Twoich rymów i napiszemy piosenkę :-) BuniaOl 18 lat temu (jako dwudziestolatek) wyjechałem do W-wy na studia i zaraz po nich miałem wracać do Olsztyna. I do dziś tak wracam, wracam, wracam... A ten Wielki Mistrz-chirurg, który mnie operował to dr Bisz ze Szpitala Ginekologiczno-Położniczego przy ulicy Madalińskiego w Warszawie. I wcale mu nie kadzę - fakty same mówią za siebie. (Sorry Panie doktorze, że tak po nazwisku pomiędzy dziewczynami, ale gdyby Pan chciał swoje prawdziwe imiona zamienić na "Wielki Mistrz" to Panu jak najbardziej pasowało) Natomiast mój ojciec miał przed dwoma laty wycinaną tarczycę w Poliklinice MSWiA w Olsztynie i też nie ma problemów z wapniem. Tylko bliznę ma brzydką. Ale głos mu pozostał (prawdziwy sznaps-baryton). Guzkowata (jeszcze raz) Na zbawienie nie masz żadnych szans. Najpierw każesz człowiekowi się rozbierać, a potem cios poniżej pasa. To karygodne, niedopuszczalne, niehumanitarne... Może ten człowiek był tylko głodny, skoro wszedł do kuchni, a nie do garderoby na przykład ;-) Pozdrowienia dla Twojego męża - słyszałem, że najczęściej gdy mężczyzna zostanie poproszony, żeby okazał swojej żonie odrobinę czułości, to... myje jej samochód. To znak, że ją kocha :-) Zgubiłem resztę wątków - pamięć mi się strasznie skurczyła. Może to przez to, że moja przysadka szaleje z tęsknoty za tarczycą, bo woła ją i woła - TSH ponad 57000 idę "poczytać"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wo 38 O, to Ty Kochany miałeś niebywałe szczęście jak już tu pisałam a takiego doktora to trzeba tylko polecać bo to SKARB a gdyby miał sposobność przeczytać Twoją opinię na jego temat to pewnikiem połechtało by jego serducho. Takich lekarzy nam potrzeba a nie partaczy albo udających, że się na wszystkim znają. Co do taty, to ja też miałam robioną operkę w Poliklinice, ale zważ Człowieku w jakim stopniu miał tą operką wykonaną, czy cały ten hormon wycieli, czy może troszkę zostawili, czy może kikuty mu pozostawili? a może Wy chłopaki to jak ta stal ruska: gniotsa nie łamiotsa, co? :) - tylko zazdrościć takich efektów. Wo, ale już oznaki głupawki to masz jak sam opisujesz -brak pamięci, a poczekaj jeszcze troche to zaczniesz dopiero, od czasu do czasu robić głupstwa. Pamiętaj tylko opisz je tu abyśmy się też pośmiali. życzę drówka 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli chodzi o wysłanie naleweczki to ja proponuję buteleczkę po wodzie mineralnej dokładnie zakręcić i włożyć w kopertę puchową , tzn. taką z bąbelkami. i na pocztę. My tak wysyłamy płynne próbki produktów i w Polsce i jak trzeba to za granicę. To nawet jest wysyłane jako list a nie paczka i taniej . czasami te próbki to ważą nawet 1 kg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anulka Warmia I to jest nawet dobra myśl, wprawdzie nie estetyczna taka butelka plastikowa ale zawsze coś. Dzieki za sposób. A na kiedy w styczniu masz endo? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Całkiem zwariowaliście , jak ja nie mam czasu to wy tu tyle poezji wytworzyliście , że nie jestem w stanie ani przeczytać ani zapamiętać:( Bunia Miałam się podzielić wiedzą co moja endo zamierza uczynić z głópawką (moją oczywiście). O kupowaniu zagranicznych leków zapomniała. Ja nie dusiłam , bo jak do tej pory mam całkowite zaufanie do niej. Przepisała mi Novothyral 100 pól tabletki i do tego Euthyrocx N 50. Wyniki mam do d..... . Odstawiłam tylko 0,25 Alfadiolu i wapń poszedł w p..... Wapń 8,1 norma 8,6-10,2 Fosfor 3,7 2,7-4,5 Magnez 2,0 1,7-2,6 TSH 1,84 0,27-4,2 FT4 1,83 0,93-1,7 I tym sposobem wracam do starego dawkowania i jeszcze całą dobę muszę latać z flaszką na mocz:(. No cóż 25.11. zostanę gruntownie przebadana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebraska Ty się nie łam, ten jod to poprostu kolonie:) Brzmi tylko tak demonicznie, opisywałam swoje przeżycia we wrześniu, nie pamiętam na której stronie. Jak coś będziesz chciała wiedzieć to jestem do usług:) Guzkowata Moje gratulacje, ja bym na pewno zaniemówiła i nie pomogłyby mi ani zastrzyki ani inhalacje. Brawo za postawę , myślę że z innymi sprawami też sobie świetnie poradzisz. Zauważyliście Wrocław nas zdominował:) Wo 38 Zaczernij się po pierwsze a po drugie co zarozumiałość , myślałeś , że Cie goopawka ominie i że będzie wszystkie wątki pamiętał:P A co ten wynik miał oznaczać (TSH ponad 57000) Twój stan jest bardzo poważny . Boję się , że już się od nas zaraziłeś goopawką:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwonagos
Sluchajcie, pękam całkowicie.... Ta sytuacja z tężyczką to potworność jakaś:(((( Ja już sama nie wiem co robić. Kurcze, nie odczuwam żadnych a to żadnych dolegliwości tarczycowych. Rany, jeżeli mnie spotka coś takiego??? Jak będę żyć przy dwójce małych dzieci??? Czy często uszkadzają te przytarczyce cholerne? Dlaczego tak się dzieje? Czy częściej to się przytrafia przy calkowitym usunięciu tarczycy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Mam 27 lat Jestem 3 tyg. po operacji oksyfilnego guza tarczycy 3 cm na 1,5 ktory znajdowal sie w ciesni. Mialam miec wycieta prawie cala tarczyce a w rezultacie zostawili mi 75%...bardzo sie stresowalam przed operacja, nie probowalam nawet szukac zadnych informacji o guzach czy raku tarczycy, balam sie ze wpadne w panike. Trafilam na to forum dopiero po operacji i bardzo zaluje ze wczesniej tego nie znalazlam...chcialabzm zapytac czy mozna stosowac jakies masci po operacji na blizne, co z wysilkiem fizycznym, czy moge cwiczyc, kiedy mozna dzwigac, ..... bardzo prosze o pomoc dodam jeszcze ze nie stwierdzono kom. norotwor. w hispadzie biore euthyrox N25 pozdrawiam wszystkich sedrecznie i zycze powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam BuniaOl Słoneczko ja mam zrobić na początku stycznia TSH i zgłosić się na wizytę ja do tej pory chodziłam prywatnie bo terminy jakie mi podawali na NFZ mnie dobijały więc nie wytrzymałabym psychicznie takiego czekania zresztą mój mąż też nie, a nie ma go w kraju a nie ma tam za granicą zbyt dużo roboty tyle że musi tam być no i teraz panikuje że może znów coś się dzieje i to ja muszę go uspokajać . Myślę że po 1 stycznia muszę zadzwonić do tej poradni i spróbować się zapisać na wizytę w ramach NFZ jeżeli mam chodzić do lekarza do końca życia . Przecież później może mnie nie będzie na to stać. Po prostu wpiszę się na termin jaki mi podadzą i będę kombinować. Ja byłam prywatnie pierwszy raz w maju, a termin na NFZ był dopiero na drugą połowę września. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×