Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Gość Wanda23
Hej Widze ze każada cos tam wie Jedna o testach owu, druga o naiseniu. zora85 mój mąz badał nasienie w klinice Pojechałam z nim ale ani myślałam pomóc... Taki z niego mądrala, ja dużo przeszłam niech i on sie poświęci Bladziutki taki poszedł Później opowiadał ze był stolik z gazetkami i filmy ale dał rade Tylko teściowa nie była zadowolona, że go wysłalam A z tymi maratonami to oni różnie znoszą, mam wrażenie że najgorze jednak gadanie o ciązy i moje cudowne pomysły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
A jeszcze dziewczyny mam pytanie Może juz kiedyś o tym było Ale nie wiem co wykrywają testy owu. poziom jakiegoś hormonu podczas owu.? A co do starań to mi kiedys kuzynka opowiadała że sie przytulali dzień w dzień cały miesiąc i wtedy zaszła w ciąze, a ja myślałam że to osłabia plemniki, jak to jeest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betina340
tak was czytam dziewczyny i mysle sobie iz ja bardziej podchodze do tego starania na luzie gdyz nie stosuje zadnych paskow owu tylko patrze w necie kiedy mam plodne dni i wtedy dzialamy pozatym ostatnio doszlam do wniosku ze ciagle myslenie czy bedzie@ czy tez nie nic nie daje lepiej cieszyc sie bliskoscia z mezem i nie myslec o dziecku a o tej fajnej chwili ktora jest miedzy kochajacym sie malzenstwem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda23 Działanie testów owulacyjnych polega na określeniu stężenia w moczu hormonu luteinizującego LH (co odpowiada stężeniu LH w surowicy krwi), którego poziom jest najwyższy tuż przed jajeczkowaniem. Jego maksymalny wzrost następuje już na 24-36 godzin przed owulacją, dlatego dzięki testom owulacyjnym można z dużym prawdopodobieństwem ustalić moment owulacji już z 1-2 dniowym wyprzedzeniem. A co do przytulanek to my przytulalismy sie tak co 2 dni nie raz 3. A najczesciej wlasnie jak sie mialy zblizac dni plodne potem juz troche wieksze byly odstepy :) Zreszta kazdy cykl jest inny nieraz ma sie wieksza ochote na przytulanki nieraz mniejsza. Jak nie ma sie ochoty to nie ma co sie zmuszac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
betina340; Też wcześniej nie liczyłam owulacji Zanim jednak zaczeliśmy sie starac nakręcił mnie pierwszy lekarz bo na usg zobaczył torbielki jakies 3 lata temu i powiedział ze powinnam sie na ciaże zdecydowac bo moge nigdy nie mieć dzieci... Porażka zmieniłam lekarza Te torbielki wg niego to policystyczne jajniki Lekarz był starej daty przeciw tabletka a za kalendarzykiem Ale masz dużo racji nakręcam sie ale jak tu nie myśleć o zbliżającym sie okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vilia
Zora85, co do testów owulacyjnych to ja np tylko na nich polegałam. Od tego cyklu miałam zacząć mierzenie temperatury i obserwacje :) jak już pisałam wcześniej raz się nacięłam na jakieś tanie testy owu, ale ja mam takie szczęście ;) No i się udało - m.in. z testami owu :) Wanda23 - moja znajoma jak się starali o dziecko, usłyszała od swojego lekarza, że właśnie powinni codziennie się kochać. Z kolei inni lekarze mówią, ze co 2- 3 dni (najlepiej 2 dni przed, w trakcie owulacji i po niej). Ilu lekarzy, pewnie tyle opinii na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
katiaa85 Dzięki za szybka wyczerpującą odpowiedz A rozumiem że miałas takie z apteki? A co do owu to jak sie nie obserwuje śluzu płodnego to znaczy, że jej nie ma? czy jest poprostu trzeba zaufać testom, bo sam organizm nie wysyła znaczących sygnałów Chyba musiała bym wszystko zapisywać kiedy wiesiołek, kiedy luteina (ale ona jest tylko na receptę) itp I jak tu uwierzyc że można wpaść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Vilia: Ci lekarze to pewnie nieraz mają z nas niezły ubaw Mi kiedys powiedział ze jak widział już wiele nakreconych na ciąże ale od mojego to juz mu samemu się w głowie kreci Poradziła natomiast żeby sie bardzo kochać, a nie robić dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vilia
Wanda23, nie stresuj się, ja też nie miałam śluzu płodnego (przynajmniej go nie widziałam) - tak mi się wydawało i bazowałam na testach i... przyjemności. Nawet w cyklu w którym zaszłam byłam w 12dc u lekarza i powiedział, ze nie ma pęcherzyka, będzie cykl bezowulacyjny. Nie ma co się poddawać, ale i nakręcać. Wiem, że łatwo tak mówić. Ale sama przez to przechodziłam. Ja dopiero "zaskoczyłam" w 12 cyklu starań. I to dopiero wtedy jak sobie trochę odpuściłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale się dziewczynki rozpisały :) betina340, każdy cykl jest inny!! Nie w każdym jest owulacja i nie w każdym tego samego dnia. Jesli masz na mysli kalkulator/kalendarz owulacji z netu, to nie brałabym takiego wyliczania owu poważnie. Np według tego kalendarza miałam mieć owu ok.17dc a jak się okazuje mam teraz lub na dniach, a dziś mam 6dc!! Co mnie szokuje. Idąc z mężem do łożka, myślę tylko o przyjemności a dopiero na drugi dzień myślę: ciekawe czy tym razem się udało.. Wanda23 śluz pewnie masz ale nie każda kobieta ma go na tyle dużo że obserwuje go na zewnątrz. A może prędzej nie zwróciłaś na to uwagi np.w toalecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Rozpisałam to sie ja Ale pewnie dlatego, ze kazda z Was podrzuca mi coś madrego To juz nie wiem co myślec, chyba najlepiej te testy owu. Z jedenej strony sie nakręcam a z drugiej nie robie nic tylko ten castagnus A znów mam pytanie Jak już wspominałam czuję sie fatalnie Mdli mnie, całego sylwestra wymiotowała( nawet nie zdązyłam nic zjeśc, że nie wspomnę o piciu), jestem wzdęta jak balon (może sobie zaszkosziłam bo wypi łam wczoraj listek senesu- nie wiem czy można przy staraniach, ale myślałam ze pękne) i cały czas mi sie coś odbija Czy castagnus może miec takie skutki?? Bo to o nim w koncu jest forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wanda23 były dziewczyny które narzekały na mdłości po castagnusie. Mnie z poczatku wyciszył a później byłam nerwowa bez powodu, nic poza tym. Po dwóch opakowaniech go odstawiłam. Nie chcę ci psuc nastroju ale wzdęcia często wystepują przed @ ale może masz po prostu niestrawnośc. Ja za to ostatnio mam codziennie czkawkę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
zora85 Nie psujesz mi nastroju Może miałam nadzieję ze coś sie dzieję, ale porzuciłam ja już Wolę myśleć, że to zatrucie niż, że castagnus mi szkodzi. Boję sie brania innych leków duphastonu czy bromorgenu o którym ktoś wspominał Bo mam straszna tendencje do sensacji żoładkowych typu zaparcia, wzdęcia A z drugiej strony jak wraz z @ nie minie mi to chyba też odsawię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wanda23 ja testy kupilam na allegro chyba 30szt po 1zl. Co do sluzu to ja go za duzo nie mialam, mialam uczucie mokra w te dni ale zeby sluzu ylo az tak duzo to nie zauwazylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
A teraz na dodatek tak mnie zaczął bolec brzuch, że juz nic nie mogę zrobić. Już nie wiem co się dzieje i co mam myśleć Nie mogę nawet zlokazizować tego bólu Boli mnie dół i góra brzuch jakbym miała jakiś potworny skurcz Chyba jednak żle działaja na mnie te tabletki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
hej, właśnie dzis miałam HSG i "niestety" jajowody drożne. Wszystko niby OK a ciąży nie ma. Teraz w następnym cyklu pewnie zrobię stymulację i gin mi coś da na pęknięcie a potem IUI. Miałam nadzieję, że to jest powód, ale tu wszystko OK. Samo badanie da się przeżyć, tylko teraz cały dzień mam krwawienie. Dostałam głupiego Jasia ale ból choć krótki to czułam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanada23
moniaaa123 Hsg dla mnie jest nie najlepszym wspomnieniem Tez mialam głupego i tez bolało A w szpitalu mialas? Ja niby też mam drożne hsg jeden przepchał Krwawieniem sie nie przejmuj mialam trzy dni przeszło podobno ułatwia zajcie Zobaczymy na razie boł brzuch gorszy niż przy najgorszym @ Wziełam 2 no-spy forte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaaa123
Wanada, kied miałaś HSG? Czy tem brzuch to Cie boli w cyklu po zabiegu? Tak miałam w szpitalu. Dziś jeszcze minimalne plamienie. Teraz się waham, czy starać się w tym cyklu czy nie, lekarze mówią, że dawka promieni jest mała, a u mnie 11dc. Chyba się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
nie Hsg miałam w listopadzie ten bol to nie wiem skad ale @ ma przyjśc dzisiaj jutro moze 8 Starałam sie też w tym samym cyklu Lekarz mi powiedział ze jesli jajeczko bedzie uszkodzone to do zapłodnienia i tak nie dojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
mooniaaa123 Ciesz się ze masz drozne jajowody! Nie chciałabym wiedziec co robią jak są nie drożne... A jak juz mówiłam jesli są drożne to takie przepłukanie jak mi powiedział lekarz i tak ułatwia zajcie Oby sie nie mylil Nie bede sie tu rozpisywać ale wejdz sobie na forum o hsg Psze tam dużo dziewczyn które po nim zaszly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wanda 23 - to, że nie masz płodnego śluzu nie znaczy, że nie masz owulacji, tak jak i to, że masz pozytywne testy owulacyjne nie oznacza, że owulacja jest. Brak śluzu może utrudniać plemnikom dotarcie do jajeczka, a pik LH występuje mimu braku owulacji. Poza tym brak śluzu na zewnątrz ie oznacza, że go nie ma. Ja bazuje na śluzie pobranym z szyjki - nigdy mnie nie oszukał w przeciwieństwie do tego z zewnątrz (często zmieszanego z śluzem mającym za zadanie zwiększyć poslig :) - a to już inna bajka). Wandzia na mnie testy nie działały więc zaczęłam badać temperaturę i obserwować się. po 3-cim cyklu dokładnie wiedziałam kiedy miałam owu i w 4 cyklu byłam w ciąży - jak to się skończyło to inna bajeczka. Co do mdłości i Castagnusa. Ja zaczęłam go brać w cylku, w którym zaszłam. Faktem jest, że w oim przypadku od samego zagnieżdzenia miałam mdłości - może u Ciebie to ten sam "skutek uboczny" Castagnusa :). Ps. Na oczyszczenie i przeczyszczenie polecam jeść codziennie otręby owsiane np z mlekiem - rewelacja. Wandzia kiedy miałaś owulację ??? Ile dni temu???? MOnia123 - to dobre a nie złe wieści. Może krew i ból oznacza, że coś tam jednak się przeczyściło. Bądź dobrej myśli i kochaj się bezstresowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanada23
według moich obliczeń ;) dni płodne miałam od 18 do 26 grudnia owu mniej wiecej 24 owu ale nie mierze temp. i nie obserwuje sie dokładnie Chciałabym bardzo wierzyć ze to ciaża Ale tyle razy sie zawiodlam... Z tym ze nigdy nie czułam sie tak jak teraz A na test ciazowy chyba za wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betina340
dziewczyny ale sie rozpisalyscie zycze wam wszystkim i sobie oczywiscie jak najszybszego efektu staran i wezcie sobie moja rade do serca mianowicie brzmi ona: rzucmy na luz: milego i efektownego starania i przyjemnego Nowego Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda 23
Rzucić na luz moze... dzisaj juz mi wszystko jedno Nie pamietam kiedy sie tak zle czułam A tu egzamin w sobote i praca mgr. Nie bede się wiecej rozczarowywac Choroba spóźnia @ A ja zamiast sie uczyc mysle o ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
********************************************************* ******** nowamili..............23......mazowieckie.............6. .................16/10 mooniaaaaa123....33......mazow..................14..... ....... 28/12 (urodziny) HANKA81...........29......ŚLĄSKIE............. 30?.. .............06/09 alooooo3..............23......małopolskie........... 5 .... .............???? AOK.................26.......wielkopolskie........... 8.... .............07/11 zora85..................25.......kuj-pom............. . 23?.... .....29-30.01 AsiekAsiekk.........20.......................... ... ..2.............24-28.09 Doris123...............25.......Śląskie......... ... 12..................19/10 Ania85pomorskie..25......pomorskie....... ......13....... ..........18/09 aśka76...................34.......śląskie........ .ok40.............18-20/10 Kasia-Angel.........22.......dolnośląskie..........11 ... ..............02/12 malwkami.............24.......śląskie......... ...12 .................27/12 betina340......... ....30.......lodzkie.......... 14 ...................1/12 asiek25..................25.......dolnoślaskie.......... ....8... .....26/12 MalgaK..............32.......kuj-pom........ok.4 7...................25/12 SunnyG...............27.....mazowiecki........4.......... ............17.01 justysia88..........22.......lubelskie...........4....... ................7.02 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..............WIEK...........ILE CYKLI...KTÓRE DZIECKO...TER.PORODU ********************************************************* *********** krakowianka....29....małopolskie....4.. .......1..............................18/06/2011 katiaa85...........25....wielkop...... ..28... . .................24/07/2011 justynp.............31.......świetokrzyskie...ok20...1.. ..sierpien Vilia...........26.......łódzkie.......... .11........1.....26 sierpień 2011

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zora85 poddawać się nie mam zamiaru :) tylko tak jakoś smutno się robi, ale przecież Wam nie muszę tego mówić, bo same wiecie jak to jest... Już jakaś mała iskierka nadziei była, bo miała w drugiej fazie dość wysokie tempki i myślałam, że może akurat prezent noworoczny będzie, ale niestety tempka spadła... Tutaj są moje wykresy jakby ktoś chciał zerknąć: http://enpr.pl/justysia88rad Dzisiaj dosłownie umierałam, dopóki nie wzięłam silnego przeciwbólowego i nie przespałam się ze 2 godzinki. to był mój pierwszy cykl z castagnusem i powiem szczerze, że tylko mi pogorszył pms, a tak poza tym to wszystko bez zmian. Dzisiaj zaczęłam drugie opakowanie i mam nadzieję, że w tym cyklu "zdziała cuda" :P A na poważnie trzeba żyć dalej i czekać na prezent od losu :) pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o, czyzby castagnus Ci nie słuzył. Ja po nim nawet nie czułam że dostałam @. Kapnełam się będąc w toalecie. znam ten smuteczek na widok @. Głupie uczucie. Taka pustka. Ale za to zaraz po @ nadzieja i optymizm wracają na nowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wanda23
Dziewczyny Już nic nie wiem Bardzo, bardzo boje sie zrobic test wiem ze troche za wczesnie Juz nie wiem co myslec Boje sie własnie nawet do toalety zeby @ nie zobaczyć Też mi castagnus za bardzo nie słuzy, czy on ma też wpływ na opóźnienie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×