Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Asia, na sam koniec ciąży bierzesz do becikowego zaświadczenie do lekarza, że Pani...... (dokładne dane) pozostawała pod opieką medyczną od .............................................. tygodnia ciąży do porodu. Terminy udzielenia świadczeń zdrowotnych: 1)pierwszy trymestr ciąży - ...................... 2)drugi trymestr ciąży - ......................... 3) trzeci trymestr ciąży - ......................... Taki wniosek jest do ściągnięcia z internetu. Kiedyś musiałaś być przynajmniej raz na wizycie u lekarza przed 10 tygodniem, teraz z tego zrezygnowali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny! mam pytanko. Mianowicie- jestem w połowie cyklu, od wczoraj plamię, momentami pobolewa mnie brzuch- czy to plamienie może być związane z owulacją?? pytam bo nigdy tak nie miałam. Miłego popołudnia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula...ja nigdy nie mialam nic w okolicach owulacji, ale ponoc tak może byś...ale pewnie tyle to i Ty wiesz lub wyczytalaś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aguuula , jedyne co mi sie nasunelo na mysl, to to co mnie kiedys dopadlo...krwawienia trwajace 2 tyg z 2 tyg przerwa-takie okresy mialam pol roku, przy progesteronie w normie...ale mam nadzieje,ze to nie to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz zanioslam zaswiadczenie, bo wiedzialam, ze ta niedz tez bede robic tylko co 8h to nie 12h dzieki temu zaswiadczeniu, a tamta kolezanka nie przyniosla i bedzie dula 12h. No on mowil, ze w tak w 10tyg zrobimy, ze wtedy niby lepiej wszystko widac i wogole. eh co tam pojde w srode do niej zobaczymy co ona powie. Ja tez zamierzam pojsc na zwolnienie w sierpniu jak mi wydadza. Ja powiedzialam bardziej dla takich zaufanych co moim zdaniem moglyby nie powiedziec, ale tamta 2 w ciazy zaczela sie burzyc, ze ja 8godz i weszla 2 kolezanka i ona powiedziala a co bedzie jak i ja przyniose zwolnienie no i tamta widac jej zapytala to ta powiedziala jej. Dlatego chce powiedziec dla starszych poza tym maja prawo wiedziec, ale moj caly czas zwleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze nie wiem co to może być ;/ a wizyta u gin dopiero za miesiąc. Może przejdzie... chyba ze jest to jakis skutek zażywania duphastonu bo to mi też przyszło na myśl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguuula, ja raz tak miałam - na początku starań, że plamiłam (śluz podbarwiony krwią). Lekarz powiedział wtedy, że owulacja była. Ale ja do tej pory tego nie wiem, bo nie zrobił mi USG :) więc takie domyślanie się :) Ale Wanda chyba miewała plamienia i zwalczyła je braniem magnezu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za odpowiedzi ;) troszkę poczytałam w internecie na temat takich plamień i też piszą że są to plamienia okołoowulacyjne. Mam nadzieję że to jest właśnie to. Poobserwuję jeszcze jak długo będą trwały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agulla - kup testy owulacyjne to zobaczymy czy to z powodu owulacji. Może być tak, ze wcześniej nie miałaś krwawień przy owulce a teraz masz. Może też to być krwawienie śródcykliczne - poczytaj sobie w necie. W każdym razie jak nie ma krwotoku to możesz być spokojna. aguska - jak masz takie kwasy w pracy to powiedz ginowi, że masz takie wymioty, żę nie możesz pracować - i idz na zwolnienie - 100% płatne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardziej są to takie brązowawe plamki :/ czytam w necie i czytam i już mam mętlik w głowie. Podobno może to być też spowodowane torbielami :( radzą zrobić badanie na ca125, ja miałam 2 m-ce temu i wyszło ok więc chyba torbiele mogę wykluczyć bo nie wiem czy mogły by się teraz nagle pojawić. Może to być również spowodowane brakiem owulacji lub może to być ciąża. Ajaj, ale ze mnie "przypadek". Faktycznie, muszę kupić chyba testy owulacyjne i sprawdzic. Jutro rano dam znać co wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aguuula25,25 mnie na plamienia pomógł magnez (swoją drogą po dwoch miesiącach jego brania zaszłam, mimo wczesniejszego leczenia castagnusem, duphastonem) Plamień nie mogłam niczym zwalczyć, choc wiedziałam że ma torbielki na jajnikach (podejrzenie pco) Natomiast ile lekarzy tyle opini, żaden nie mówił o mg tylko Lovekrove :) (moja wdzięczność nie ma granic) Dziś robiłam porządki w szafie - nie wchodzę w żadne!!!!!! spodnie nie mogę się dopiąć Znów zaczynam się bać czy to aby normalne że tak przybieram Po mnie już konkretnie tę ciąże widać i bioderka też szersze Smutno mi trochę bo zaczynam czuć się mało atrakcyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ponoc jak idzie w bioderka to na dziewczynke :) jakos w 14 tyg przeszlam na ciazowe spodnie, a po domu w getrach latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wandzia - pamętaj, ze my zajadamy mdłości - więc to nie koniecznie musi być przytycie ciążowe - mi akurat w brzuchol idzie - też już w dźiny nie wchodzę. Wbijam się w leginsy i pomykam - puki jest ciepło a potem coś kupię cieplejszego. Ka tam się cieszę, ze nadszedł czas, że nie muszę wyglądać super - mam usprawiedliwienie. Wczoraj pierwsza osoba z zewnątrz poznała, że jestem w ciąży - czyli belon już większy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krakowianka...................
Hey dziewczyny - ściskam Was wszystkie - cieszy mnie,że tabela zaciążeń się wydłużyła - ja już mam mojego małego skarba -córeczkę:) Wprawdzie poród był straszny i po 8h skończył się cesarką z powodu zagrożenia życia dziecka ale wszystko się dobrze skończyło mała dostała 9pkt Apgar ma teraz miesiąc i ładnie rośnie. Trzymam kciuki za wszystkie starające się o nieprzespane noce. Buziaki NICK ............WIEK......SKĄD..........CYKL STARAŃ.....TERMIN @ ********************************************************* ******** nowamili..............23......mazowieckie.............6. ..........16/10 HANKA81......... ..29......ŚLĄSKIE................ ....45.. ........06/07 alooooo3.............23......małopolskie/Węgry.....12.. ..........???? AOK................ .26.......wielkopolskie........... ..8............07/11 zora85...............26.......kuj-pom.............ze 3 lata??? ....10.VII AsiekAsiekk.........20................................... ..2.........24-28.09 Doris123.............25.......Śląskie.................. .17..........09/02 Ania85pomorskie. .25......pomorskie....... ......13....... .....18/09 aśka76...............34.......śląskie........ .ok40.............18-20/10 Kasia-Angel..... ....22.......dolnośląskie..........11 ... ........02/12 malwkami.............24.......śląskie......... ...12 .............. 27/12 betina340............30.......lodzkie.......... 14 .................1/12 asiek25...............25.......dolnoślaskie.......... ....8... .....26/12 MalgaK................32.......kuj-pom........ok.4 7..............25/12 SunnyG...............27.....mazowiecki........4.......... .........17.01 justysia88...........23.......lubelskie...........8...... ............4-5.06 katiaa85.............26.......wielkopolska......34 .............. 6/7.07 Wanda23............24.........wlkp..........ok.20...... .....??..10.06?? Mgielka15985.......26........lubuskie........7........... ............???? Maluda82........ ..29.......Wlkp.............ok. 17 ................25.04?? tosik............. ..27.......śląskie..............26... .... ...........16.04 paula 26...........26.....małopolska.........ok36................ .....?? Niu82............ .29......podkarpacie........9........... .........13.03 Agaagaaga14.....30.....łódzkie............ok15......... ..........8.04 Beata06...........26.....Wklp..............23............ ........17.03.11 zuzka_1...........27......łódzkie...........20......... ...........23.05 mala_gosienka......25........zachpom......4.............. .......22.06 Sophia123...........24.........slaskie........7.......... ......... .19/20.07 UDAŁO SIĘ!!!! MAMUSIAMI BĘDĄ: ********************************************************* *********** NICK..............WIEK.......SKĄD......ILE CYKLI...TER.PORODU ********************************************************* *********** krakowianka....29....małopolskie.....4.. ..........18.06 zostałam mamą justynp..........32..świetokrzyskie...ok20...... ..........15 sierpnia Vilia.........27.......łódzkie.......... .12..................18 sierpień 2011 asia1983..........28.....zachodniopomorskie.....7........ ...12.12.2011 mooniaaaaa123... .34........mazow........IUI..........19..... ... 26/12 Lovekrove ..........29.........warm-maz..............1................ 1/02

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To dopiero koniec 10 tygodnia, A mam taką piłeczkę, że nie da sie ukryć też pokochałam leginsy :) Tak naprawdę to przybyło mi 5 kilo podczas dwóch tygodni leżenia i przyjmowania końskiej dawki luteiny i duphastonu Teraz waga stoi w miejscu, mnie sie wydaję że puchnę. Chciałabym dziewczynkę, ale wszyscy mi mówią że ta piłeczka to na chłopca. Byle było wszystko ok mogę wyglądać jak słoń. Miałam wczoraj poprostu kryzys związany z tą szafą Moja siostra tyła po 30 kilo w każdej ciązy mimo że jest jeszcze drobniejsza ode mnie więc pewnie przyjdzie mi śie z tym pogodzić Pociesza mnie to że w ciągu 2-3 miesięcy wracała do wagi sprzed ciązy. Lovekrove nie da się nie zajadać mdłości, to chyba najgorsze uczucie na świecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anulka_83
Gratulacje krakowianka:) Super wiadomosć:) Czekamy na kolejne szkraby forumowe i kolejne ciąze .. Trzymam za nas wszystkie kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAAAAAA krakowianka - WIELKIE GRATULACJE - pierwsze dzieciątko forumowe (też bym już miała dzidzię gdyby........ach). NO nic, super, ze się odezwałaś i wszystko w malutka jest dobrze. Mam nadzieję, że będziesz się częściej odzywać i służyć radą nt wychowania :))). Wandzia - z tym kształtem brzucha i płcią to bajki. W razie czego jak Tobie urodzi się synek a mi córka to się wymienimy :))). A te mdłości to masakra - mi chyba lekko przechodzą -już nie są takie intensywne. W poniedziałek idę do gina. Trzymajta laski kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka-Gratulacje:) Wanda-byc moze te kg to wplyw luteiny i duphastonu...najgorsza , moim zdaniem, jest luteina pod jezyk-momentalnie tylek rosnie Lovekrove-no to super,ze potrafisz zajesc mdlosci...mnie jak mdlilo to nie moglam patrzec na jedzenie, bo byla cofka...zreszta ostatnio znowu mam pogon za pawiem, choc to 19 tydz....echhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krakowianka, gratulacje :) Super, że cieszysz się już obecnością swojej dzidzi w domu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Asiu przepraszam, że dopiero teraz ale zostawiasz na 2 godziny i dopiero potem wszystko razem mieszasz i do piekarnika:) Byłam dzisiaj na badaniach jutro wyniki hormonów, czy Wy też badałyście hormony w 5 i 25 dc?? Tak polecił gin prywatnie. Zapłaciłam i zrobiłam. A w tym tygodniu jeszcze biegnę do okulisty, zobaczymy jak moje oczy, bo ostatnio coś kiepsko widzę. krakowianka serdeczne gratulacje Mamusiu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mooniaa123
Krakowianka wielkie gratulacje, fajnie, że się odezwałaś. Wszystkie macie wielkie brzuchy w 10 tyg, a ja 17 tc i maleńki. Kurczę, martwi mnie to, a do badania 3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepis na dziesiejszy obiad farsz jak na golabki-ryz, mielone, cebula, przyprawy; upychamy do papryki (duza, odcieta czapeczka, wydrążony środek) nadziewamy, nakladamy czapeczke, owijamy srebrną folią, wkladamy do piekarnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moniaaa ja nie mam niewiadomo jak duzego....i jakos jestem bardzo zadowolona z tego ze jakos mi sie rozchodzi on od biodra do biodra....jak czasem widzi sie dziewczyny w 9 miesiacu z naprawde duzymi brzuszkami, to az zdziwienie bierze, ze to tak potrafi urosnac i naciagnac sie jednym idzie na pileczke , drugim na takiego złówika...a wizyty to niestety tez mam co 4 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bedac w szpitalu, spotkalam dziewczyne w 7 tyg. polozyli ja bo brzuszek miala niemal plaski. dzidzius rosl prawidlowo, wszystko bylo dobrze, ale lekarz prowadzacy byl zaniepokojony tym,ze brzuch byl naprawde tyci i ją polozyl na oddziale, by inni lekarze moze cos znaleźli. kazdy sie dziwil, ale wszystko bylo dobrze. kobieta byla wysoka, te 170 miala, szczuplutka, mowila,ze delikatnie przytyla, ale jak chodzila w pizamie (swojej)-koszulka i dlugie spodnie to nie bylo widac,ze jest w ciazy Monia, moze Twoja uroda polega na malym brzusiu-mniejsze ewentualne rozstępy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jutro zaczynam 11 tydzien i u mnie brzuszek bardzo sie zaokraglil ;) podobnie jak dziewczyny nie mieszcze sie juz w dzinsy,pozostaja tylko ciazowe leginsy i ciuszki pozostale z pierwszej ciazy ;) Mnie lekarz powiedzial,ze druga ciaze zawsze widac szybciej! Bylam zaskoczona bo wiele obcych osob zaczelo mnie pytac na kiedy termin a to przeciez poczatek dopiero ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×