Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Witam ponownie-wszystkie staraczke;) jeny jakie to wszystkie skomplikowane:( Ja mialam cykle regularne co 28 dni, teraz gdy zaczelam sie intesywnie starac cykle sa 28-31 dniowie, wiem ze mala rożnica, ale zawsze. Dziś mam 14 dzień cyklu i chyba zaprzestane brania wiesiołka- ja owulację mam zazwyczaj 17 dnia cyklu... Kolejny miesiac staran-oby sie powiodło- chociaz castangusa biore dopiero gdzies 10 dni:( pozdrawiam i milego tygodnia zycze-moj bedzie aktywny i w pracy (sporo się dzieje) i w domku tez ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie-wszystkie staraczke;) jeny jakie to wszystkie skomplikowane:( Ja mialam cykle regularne co 28 dni, teraz gdy zaczelam sie intesywnie starac cykle sa 28-31 dniowie, wiem ze mala rożnica, ale zawsze. Dziś mam 14 dzień cyklu i chyba zaprzestane brania wiesiołka- ja owulację mam zazwyczaj 17 dnia cyklu... Kolejny miesiac staran-oby sie powiodło- chociaz castangusa biore dopiero gdzies 10 dni:( pozdrawiam i milego tygodnia zycze-moj bedzie aktywny i w pracy (sporo się dzieje) i w domku tez ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa 84...
netta 2 badania hormonlane robiłam około 2 lata temu po odstawieniu anty. (brałam kilka lat)i wtedy było wszystko w normie, ale wtedy nie starał się jeszcze o dziecko, jestem obecnie na początku drugieo opakowania (i drugiego cyklu z castagnusem, ostatni cykl wydłuż mi się z 26 na 31 dni) i plamienia się nie pojawiły. Zobaczymu co bedzie dalej Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Gabrysiowa za odp., ale ja nie jestem chora, niemniej jednak fajnie jest jesli osoby z forum pomagają sobie. Mi już jutro minie tydz. starań, niby intensywnych, ale wg was to jaka powinna być intensywność (jeśli można wiedzieć) współżycia w dn. płodnych? Codziennie wystarczy, czy parę razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wracając jeszcze raz do Ciebie Gabrysiowa- to powinno się brać castagnus 3 cykle, ale jak nie będziesz miała @, to zrób test i bierz dalej, po 3 miechach zastanowimy się co dalej :) A może gin Ci pomoże tą kwestię rozpatrzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny jestem nowa i bardzo się cieszę że jest to forum na którym możemy pogadać .Ja też staram się o dzidziusia już 3 lata ale i tak jestem szczęściarą bo mam już w domu 12 latka.Proszę was jednak o wypowiedz na temat połączenia dupasthonu wiesiołka i castagnusa.,na razie biorę tylko duphaston i wyregulował mi się do 27 dni. Jestem z wami pozdrawiam i czekam na wypowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judyta witamy Cie;) ja tez jestem tu od niedawna-ale bardzo mi sie tu spodobało;) jest to pierwszw forum na którym pisze;) wiem, ze mozna laczyc castangusna i wiesiolka. Tyle tylko ze wiesiolka do owulacji;) Ps. no wlasnie jak jest z ta czestotliwoscia w dni plodne?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
85nadia85,dzięki za odzew :)Zamówiłam to cudo w aptece internetowej i muszę poczekać 24-48 godzin,aż dotrze do wybranej przeze mnie apteki.Zastanawiam się, czy zamiast wiesiołka może być mielone siemię lniane.Jest o niebo tańsze,ja je piję już z półtora roku,bo mi pomaga na pękającą skórę na opuszkach palców.Widać brakował mi jakich tłuszczów.To jak już mam długi staż z siemieniem,to może pomoże i na bobasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
85nadia85,co do tych przytulanek,to nie przesadzaj z kilkoma razami dziennie.Plemniki przeżywają w drogach rodnych nawet do 7 dni ponoć (pewnie przy optymalnym śluzie).Ale co 3 dni będzie ok,bo chłopa zamęczysz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Judyta05:duphaston zawiera (o ile mi wiadomo) syntetyczny progesteron,podobnie,jak luteina,którą ja biorę,żeby mieć @ (tyle,że duphaston chyba mniej tego hormonu ma).Skoro castagnus ma działać na pobudzenie produkcji progesteronu przez lekkie obniżenie prolaktyny,to raczej nie powinnaś brać duphastonu a ja odstawię luteinę na te 3 cykle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Frania86:nie za często,bo chłop odmówi współpracy:)plemniki długo żyją.Zapędź starego do roboty co 2,3 dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję za odpowiedzi na moje pytanie nie myślałam że to tak szybko działa .ja luteinę brałam wcześniej ale nic nie pomagało póżniej femi fertil który znalazłam na forum strasznie to było drogie i tez nic .Z medycznego punktu widzenia wszystko ok sama już nie wiem czasami mam ochotę się poddać . Teraz zmieniłam też lekarza z którego jestem naprawde zadowolona on nie leczy oczami na szczęście tak jak poprzedni mówi same konkrety a przecież o to chodzi ten miesiąc kazał wyluzować i następny zabrać się ostro do pracy więc życzę sobie i wam moje drogie powodzenia...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
Hej dziewczyny :) proszę powiedzie mi po jakim czasie od stosowania leki Castagnus dostałyście okres? bo mi się spóźnia już 13dni a dostałam z przepisu lekarza bo hormonów nie mogę brać , a to lek ziołowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Aguś24:tylko 13 dni po castagnusie?Mi się spóźnił 2 tygodnie po luteinie.Poczekaj cierpliwie,wszak to zioło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Aguś24:żeby mieć rozeznanie co do swojego cyklu,dobrze,gdybyś mierzyła codziennie rano temperaturę.Tak ze 3 dni przed @ tempka spada.No chyba,że już mierzysz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguś24
tak mierzę i to już od dawna ale teraz przestałam bo coś od o.k 3 cykli mi się wszystko poprzestawiało zazwyczaj miałam tak że od połowy cyklu tempka była 36,8 w dniu okresu 36,4 a po 36,6 a teraz cykle mi się wydłużają o kilka dni bardzo źle to znoszę teraz wygląda to tak 36,5 36,7 36,4 powinien przyjść okres brak 36,6 36,6 36,6 i tak się utrzymuje zamiast okresu zauważyłam od kilku dni wodnistą białą wydzielinę , byłam też u gina ale on powiedział że nie wie jaka może być przyczyna że tak się dzieje :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Aguś24 - no to zaczynaj castagnus i mierz temperaturę.Takie pomiary mogą dużo pomóc lekarzowi w diagnozie.No i Tobie też.Nawet bez gina zobaczysz,czy coś się zmienia w hormonach.Tempka Ci powie:) Każda dziewczyna/kobieta powinna obserwować swoje ciało.Mierzenie temp. to podstawowa sprawa.Dla bardziej dociekliwych obserwacja szyjki macicy i stanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Aguś24:Jeszcze jedno pytanko - bierzesz "C" nadal,czy przerwałaś?Bo z tego co piszą dziewczyny,ja wnioskuję,że trzeba go brać cały czas przez 3 cykle (3 miesiące).Ale czy potem chwila przerwy czy dalej z castagnusem?Oto jest pytanie.Może któraś z Was ma dłuższe doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooooo3
85nadia85 Lecze sie w klinice i teraz mam okres owulacyjny- pekniete pecherzyki ( wychodowane 3 dominujace) i widoczne ciałko żółte. Lekarz kazał w dzień pęknięcia i 3 dni po .....- czyli codziennie. Ja zrobilam inaczej bo staralam sie dzien przed peknieciem i dop po .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gabrysiowa- dziekuje za odpowiedz;) co dwa dni bededzialala w temacie;) A wy w ktorym dniu cyklu jestescie?ja dzis 15 dzien cyklu;)staranka byly dnia 13 i dzis wieczorem kolejnnneeee :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Alooooo3 - Ty,jak widzę,weteranką jesteś.A może właśnie w tym cyklu?Z całego serca Ci życzę maluszka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Frania86: u mnie @,ale może ten castagnus coś da.Dziewczyny,widzę,mają różne opinie na jego temat.Myślę,że to bierze się stąd,że każda z nas to inny,specyficzny organizm,mamy różne problemy z różnymi hormonami.jedne pomoże szybko,innej później,jeszcze innej wcale.Ale nie zaszkodzi na pewno.Tak ciekawostka: castagnus to własc.castus agnus,czyli po naszemu niepokalanek mnisi.Mnisi,bo dawnymi czasy mnisi w klasztorach pili wyciąg z niego,żeby zmniejszyć pobudliwość płciową.Logiczne:po co mnichom potencja ;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alooooo3
Gabrysiowa Tak sie sklada ze juz od dluzszego czasu jestem na tym forum - z przerwami wiekszymi i mniejszymi. Bralam castagnus - guzik zdzialal bralam femifertil- nie dokonczylam bo nic nie warte teraz mialam clo i merional , a co bedzie zobaczymy. Super bo widze ze nowe osoby sie pojawiaja na tym forum, ktore zaczelo umierac:)))) oczywiscie zycze abyscie zbyt dlugo tutaj nie siedzialy, ale przeniosly sie na forum dla mam :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę drugi miesiąc. Walczymy z mężem dzielnie. Nie wiem, czy aktualnie zbliża mi się @, czy też się w końcu udało, bo boje się zrobić test :) To chyba normalne w przypadku starających się od lat... W każdym razie na początku brania castagnusa dostałam - po raz pierwszy w życiu (a mam lat 33) pryszczy, a potem było cudownie. Teraz zaś, tuż przed terminem zero bolą mnie piersi, ale tak, jak jeszcze nigdy nie bolały - nie normalnie, jak przez @, ale jak by skurcze mnie w nich jakieś łapały czy co. I najśmieszniejsze, że nie bolą od tak sobie, tylko dopiero wtedy, gdy je mocniej przycisnę... Czy któraś z Was miała coś takiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Judyta05- forum dziala bo zgrane jestesmy;) chociaz ja tez od niedawna tu zagladam;) ale sie juz zadomowilam;) Agus24- ja sama jestem ciekawa jk u mnie bedzie wygladal cykl z castangnusem- ostatnie cykle mialam 34, 32, 37,29,29,28,28,29,26,31,29 dniowe-castagnus biore od 10 dni i mam od wczoras straszna zgage-maskara jaka;( pojawilo sie kilka jakis bolcych wypryskow... hmmm..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gabrysiowa- ja tez licze ze castagnus cos da- mam taka wielka nadzieje. swoja droga ciekawe czy zolo pomoglo mnichom?:) ja tam mam wrazenie ze poped mam wiekszy po castagnusie-ale pewnie dlatego ze zbliza mi sie najlepsze vczas na zafasolkowanie;) heh;p podswiadomosc dziala, oj dziala;) Zora 4 - no objawy jak by.... jak by moze ie udalo?:) zycze Ci z calego serca , aby byla fasolinka ;) pozdrawiam ja mimo okropnej zgagi-lykam castangusa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny :) Ja mam 23 dzień cyklu, starania zakończyłam ;p w sumie u mnie intensywność była 1 raz dziennie, no oprócz 1 dnia, odpuściliśmy sobie (jakoś tak wyszło), także zobaczymy co wyjdzie... Na razie po tym castagnusie (tak mi się wydaje) bolą mnie piersi, od dziś... A właśnie też czytałam reklamę Femi Fertil, ale piszesz alooo, że lipa... w sumie kazdy organizm inny, na razie poprzestanę na tym ziółku jednym, odczekam 3 cykle, jesli nic, to gina prywatnie odwiedze, zobaczymy czy mnie oświeci... A propo - od kogo bierze się skierowanie na poziom prolaktyny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki ja właśnie zakupiłam wiesiołka całkiem dobra cena mam pytanko od kiedy mogę to brać i jak często teraz mam 21 dzień cyklu a jeżeli chodzi 85nadia85 o femi fertil to brałam przez 3 miesiące i nic miałam straszne mdłości i byłam nerwowa ale to na kazdego działa inaczej mojej koleżance pomogło wyregulować cykl i zmniejszyło bóle przedmiesiączkowe ale jeżeli chodzi o zajście w ciąże to niestety............ NIE Zora4 trzymam kciuki MOCNO frania86 to fakt jesteście zgrane jestem tu od wczoraj a czuje się jak wśród swoich to bardzo miło i wiem że nie jestem już sama i mogę z wami pogadac DZIEKI WAM WIELKIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusyta05- służymy pomoc bo i sami jej potrzebujemy-pamietajcie, ze wiesiolka mozna brac tylko do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jusyta05- służymy pomoc bo i sami jej potrzebujemy-pamietajcie, ze wiesiolka mozna brac tylko do owulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×