Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Witam z rana :) Judyta05 - zacznij brać wiesiołka od 1 dni cyklu i bierz go ok 14 dni, w zależności jak długie masz cykle. Jesli masz krótkie co 20 parę dni, to możesz brać wiesiołka np. 12 dni :) I się nie martw że jesteś nowa, bo ja też :) Ale widać obce kobitki jesteśmy, ale coś nas łączy i ten wspólny temat tworzy tu fajny krąg na forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja Castagnus biorę drugi cykl (obecnie 12dc) z poprzedniego cyklu pamiętam, że po owulacji aż do okresu miałam bardzo bolące piersi niegdy tak nie miałam taki dziwne pieczenie, już myślałam że się może udało, ale niestety okres przyszedł, na szczęście pozbyłam się plamień przed okresem i ładnie wydłużyła mi się faza lutealna (przed Castagnusem była bardzo krótka niecałe 10 dni)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Witajcie!No to rozpoczęłam przygodę z castagnusem:pierwsze 2 tabletki.Ciekawe,co się wydarzy :)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Mam BARDZO WAŻNE PYTANIE co do castagnusa:ile właściwie tabletek powinnam naraz brać,jeśli ważę duuużo więcej,niż 70 kg?Czy 2 tabletki to nie za mało?Może powinnam 3 brać?Tak się zastanawiam,czy moja waga powoduje problemy z hormonami czy też hormony powodują tycie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm ja biorę jedną chociaż waże 63 kg, na ulotce jest napisane 1 tab do 60 kg, 2 powyżej 60 kg. Ja bałam się brać dwóch 3 kg może w miedzy czasie zrzuce :) Tak mi się wydaje co za dużo to nie zdrowo lepiej zostań przy 2 dwóch bo zamiast sobie polepszyć to można zaszkodzić. Po za tym 2 tabletki to może max. dawka dobowa bo mogli zrobić inny zakres przyjmowania np. 70 kg -3 tab, 80 kg - 4 tab. a nic takiego nie ma napisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Ewa84- może masz rację...Czy jeszcze któraś z Was ma podobne wątpliwości co do ilości tabletek castagnusa zal.od wagi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ja też mimo wagi pozostałabym przy dwóch tabletkach :) a co dalej Gabrysiowa... czekaj na bóle piersi po 2-3 tyg. brania :)hihi:)b chociaż może Cię nie będą boleć :) A mogę zapytać która z Was pali? Bo ja mimo starań nie rzucam, nie umiem, nie udaje mi się, nie chcę, stwierdziłam, że jak zobaczę dwie || to rzucę natychmiast :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny:)Ja też w tym cyklu zaczęłam wspomagać się castagnusem i wiesiołkiem.Cykle mam zazwyczaj 30-32 dni.Zawsze straszny pms...a ból piersi od owulacji tak okropny,że masakra.Nic nie pomagało...Do tego już 12 cykl staramy się o dziecko. No i dziś 28 dc-zero jakichkolwiek bóli:)Jestem mega szczęśliwa.Niezłe ziółko z tego castagnusa:)Ciekawe czy pomoże mi zajść w ciążę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Nadia: ja nie palę na szczęście.Ale moja siostra popalała nawet w czasie ciąży i urodziła córkę 2900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
oczywiście waga 2900

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Kruszynka1990: ta liczba przy nicku to zapewne Twój rocznik?Znaczy masz 22 lata.Sam miód,dziewczyno.Najlepszy wiek na dziecko.A 12 cykl to jeszcze niewiele.W ciągu 11 lat stażu małżeńskiego,bez stosowania jakichkolwiek zabezpieczeń,byłam w ciąży 2 razy.Żeby było śmieszniej,ani za 1 ani za 2 razem się nie leczyłam niczym,po prostu zaskoczyło:)Teraz to będę miała pod górkę:(,bo mam 38 lat.Ale póki życia,póty nadziei.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Gabrysiowa myślę że z tymi tabletkami to nie ma co przesadzać 2 zupelnie wystarczą będzie dobrze powodzenia . Ja na razie zostałam przy duphastonie konsultowalam to z moim ginkiem zobaczymy po dwóch cyklach, a za kilka dni wprowadzam wiesiołka czyli od pierwszego dnia cyklu no i będziemy próbowac.A teraz moje drogie pomyślcie sobie o czymś miłym i przyjemnym w końcu mamy wiosnę nowe możliwości ,i to cieplutkie słoneczko las jeziorko trawka relaks ale się rozmarzyłam a właśnie uprawiacie jakiś sport aerobik lub pływanie podobno to też ma duży wpływ wiecie coś na ten temat.85nadia85 Ja nie pale ale słyszałam że nie dobrze jak ktoś nagle będąc w ciąży odstawia całkiem . Ale zobaczysz sama i zdeydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak to mój rocznik:)Ale boję się,że będę miała jakieś problemy skoro przez tyle czasu nie zaszłam.Lekarz mówi,że wszystko ok- a dziecka dalej nie ma.Ja też palę.I to wcale niemało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Judyta05: nadia nie jest, póki co, w ciąży,to niech dla dobra malucha odstawić od razu.Ciążę zacznie bez nałogu ;) Nadia, Kruszynka-rzućcie to goowno,jeżeli któraś zajdzie w ciążę i maluch urodzi się chory,to żadna matka sobie nie wybaczy,że papierosy były ważniejsze.Jest wiosna,to dobra pora na szaleństwo-PALACZKI,zaszalejcie i rzućcie palenie!Nie wspomnę,jak to działa na cerę.Po latach palenie,cera niezdrowa,kolor żółto-szary,zmarszczki,przesuszona-MASAKRA (mam palącą siostrę).My kobiety,dla których uroda i zachowanie długo młodego wyglądu jest bardzo ważne,robimy sobie takie rzeczy!A tu jeszcze planujecie dziecko,już na starcie utrudniacie sobie poczęcie zdrowego dziecka.Kochane palaczki,poświęćcie się dla Waszych przyszłych dzieci.A zaoszczędzone pieniądze przydadzą się,daj Boże,na pampersy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby jak się jest w wyższej ciązy 2-3 czy nawet 4 miesiąc, to lekarze nie zalecają rzucania, tylko zmniejszenie ilości wypalanych fajek, bo to ma wpływ na płód, który rzekomo jest uzależniony i on tak samo negatywnie będzie reagował na odstawienie, ale dajmy na to po 2 tyg. od zapłodnienia jesli się od razu rzuci, to wątpię aby to miało negatywny wpływ, aaa... cięzko jest rzucić i tyle, a co do dzidzi, to wiem, że jak będę w ciąży, to dla dobra maleństwa, na bank tego nie zrobię i nie wezmę papierosa do ust, bo już będę wtedy odpowiadać za dwie osoby :) Miłego wieczorku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Nadia,a może zafunduj jednak swojemu maluchowi start id zapłodnienia bez papierosów?Spróbuj! WSZYSTKIE STARACZKI-PALACZKI:robicie wiele,by mieć upragnionego malucha,kosztowne leczenie,zabiegi udrażniania jajowodów etc, a czemu nie zaczniecie od odstawienia trucizny?Martwicie się,że musicie brać hormony,szukacie wspomagaczy ziołowych,ale mnóstwo substancji trujących w fajkach Wam nie przeszkadza?Gdzie logika?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny... ale jestem padnieta...tyle czasu w pracy, z dziecmi to przesada;> dzis 8 gosz a jutro 9,5 :) achhh ;p ja dzis zobaczylam dwie kreski na tescie owulacyjnym-robionym jakies 2 godz temu:) maż mówi: "i co sie chwalisz, ze masz dwie kreski"?;) dzis rano byly staranka. myslicie ze kolejne moga byc dzis wieczorem, czy jutro np rano?tak bym chciala zeby sie udalo;) ps. widac poprawe w sliuzie- btalam wiesoiolka 3 razy dziennie po 2 tab przez okolo 12 dni. dzis mam 17 dzien cyku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farniu-niech się plemniki zregenerują, rano będą pewnie silniejsze :) A gdzie pracujesz z dziećmi-jeśli mogę wiedzieć? Bo ja w przedszkolu-mam 4/5-latki i gr. 23 osobową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia85-poczekalam do rana;) teraz czekam do kolejnego rana;) heh;p Ja tez pracuje w przedszkolu, mam grupe 5-latkow i 22 osoby;) dzis bylam na nadgodzinach i padam..9,5 godziny to stanowczo za duzo... Nadia, ktory masz dzien cyklu?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej franiu, ja mam 26 dz.cyklu. Ja mam 23 os., ale nigdy nie "robiłam" nadgodzin, chyba że to może zależeć indywidualnie od placówki, bo ja pracuję w niepublicznym p-lu i zawsze 8 godz. :) A jak długo pracujesz z dziećmi? Ja w sumie od 3 lat, ale od września w tym p-lu. Teraz nam n-le się pochorowali i dzieleni są starszacy - masakra! Jacy rozwydrzeni, od środy miałam urwanie głowy z nawałem dzieci... Ale week. ufff... Co prawda zjazd mam, ale bynajmniej uszy odpoczną ;) hehehe Owocnych starań życzę z rana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nadia85 ellol ;) ja pracuje od 2 lat w p-lu- nadgodziny sa wlasnie sporadycznie, jak ktos chory-a teraz 2 osoby na zwolnieniu byly wiec albo zastepstwa w grupach byly, albo dzieci dzielone i tak jak mowisz nawal dzieci;) ja pracuje po 5 godz dzinnie;) Ja z weekeendu tez sie ciesze;) a zjazd ja mam w kietniu dopiero 14 dokladnie ;) widze ze wciaz sie doksztalca kadra nauczycielska;) heh;p a staranka z rana nie wyszly:( ale coz... buzka;* niech uszy odpoczywaja ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pobudka! Wstawać i przestawiać zegarki - hihi :) A zapomniałam się zapytać- castag.też bierzemy podczas @, nie robimy przerwy? Ano franiu... 5 godz. dziennie, to chyba tylko w samorządowych tak się pracuje, u nas kiedyś tak dziewczyny pracowały, a teraz bite 8 godz. Ciekawa jestem w którym dniu dostanę @ po braniu "naszych" specyfików, dziś 27 dz. cyklu... tak to miałam wahania co 31-33 dni. Miej niedzieli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak Castagnus bierzemy również podczas okresu, codziennie przez 90 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
Już 6 dzień biorę castagnus i na razie żadnych przykrych objawów typu ból piersi,czy swędzenie skóry czy cokolwiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, dzięki Ewa, tak zrobię, a co do brania - to ja też dopiero zaczęłam w tym cyklu, co prawda trochę mocniej bolą mnie (oo), a poza tym też nie mam żadnych innych negatywnych objawów, ani mdłości, ani swędzenia itp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie;) 85nadia85- tak tak w samorzadowych czyli publicznych w sensie panstwowym-poki co mam umowe so konca sierpnia a co dalej sie zobaczy.. znowu niewoadomo-to juz moja druga umowa w tym p-lu na rok.. ja tez jestem ciekawa w ktorym dniu przyjdzie @ po castangunsie- dzis mam 21 dzien cyklu i jest ok-czuje sie normalnie-poza tymi 4 wypryskam, ktore dostalam, ale to w sumie nie iem od czego-moze byc od zimna ;> moje ostatnie cykle 29,26,31,29-dniowe... ja tabletki biore okolo 20 dni;) Pozdrawiam i zycze udanego- ostatnego marcowego tygodnia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam 30 dz. cyklu, i właśnie dostałam @ po pierwszym opakow. castag. To od dziś mam wiesiołka brać? Kurcze... znów lipa ;/ ehh A wy też bierzecie wiesiołka 2 tabl. 2 razy dziennie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja mam 28 dzień cyklu wczoraj powinnam dostac miesiączkę ale znowu coś się poprzestawialo a już było tak normalnie ale postanowilam i biorę od wczoraj 2 razy dziennie wiesiołka też po 2 tabletki co ma być to będzie chociaż przez kilka dni zobaczę co będzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej nadia85- kurde:( no ja bym od dzis brala wiesiolka i castangusna-ja wiesiolka bralam 3 razy dziennie po 2 tabletki- to bedzie Twoj drugi cykl ze specyfikami? Mnie dopada przesilenie wiosenne-dzis po pracy spalam ponad 5 godzin, wiec pewnie nocka z glowy-wstalam przed 20 :> dzis mam22 dien cyklu i czuje sie normalnie-tylko pobolewa mnie lewy jajnik... judyta a tesciora robilas? ja postanowilam w tym miesiacu nie robic testu wogole... co ma byc to bedzie... a wiecie, co? ja podejrzewam ze mam organizm jakos zablokowany... 23 kwietnia mam umowiona wizyte na chirurgii szczekowej- ostatni zab madrosci mi zostal do wyrwania-czekam na wizyte od wrzesnia bo zalezy mi aby pozbyc sie tego zeba... i tak mysle ze tak mi zalezy i tak sie spinam tym wsyztskim , ze przez to nie wychodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×