Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
natalka2384

CASTAGNUS - łatwiej jest zajść w ciążę?

Polecane posty

Aska85-witaj witaj kochana- myslalam o Tobie- moja towarzyszko owulacji;) ja @ dostalam o 2 w nocy z piatku na sobote- czyli w sumie juz 5 maja;) kolejny cykl 30 dniowy i jak w zegarku owulacja byla 17 dnia cyklu i nic..... aaaaaaa!!!! dziekujemy za pozdrowionka od smoczka wawelskiego;) ps. domyslam sie jak ciezko bez internetu... ajććć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wam - fajnie Asiu, że wróciłaś i od Smoka nas pozdrowiłaś :D hehe Ja dostałam @ 29 kwiet. w niedziele... I kolejna szansa, i wizyta u gina za jakiś tydz.-dwa w szpitalu ginekolog., bo koleżanki mama pracuje z nim i chce iść, a potem do niego prywatnie, bo koło mojego domu przyjmuje, także zobaczymy co nam powie - wielu parom pomógł, zalecił specjalne pozycje itp. - mam nadzieję, że i mnie coś ciekawego i skutecznego zaleci :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadia85, czekamy na info co do pozycji :) Liczymy na Twoją wiedzę :) Franiu, będziesz robić testy owu w tym cyklu?? Bo ja chce, bo pewnie w tym m-cu do gina się raczej nie dostanę ale już w poniedziałek spróbuję się zarejestrować... Testu z krwi nie robiłam bo nie mogłam doszukać się w Krakowie jakiejś przychodni, ale jak już wiecie to nie musiałam bo przyszła @ :( Wiecie ile było par albo z dużym brzuszkiem albo z malusim urodzonym dzidzią w Krakowie?? Szok...aż mnie serce ściskało, dlaczego ja tak nie mam...Ah, no cóż - zaczynamy nowy miesiąc, 2 cykl z castagnusem i właśnie z wiesiołkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu, skoro piszesz, że u Ciebie wszystko jak w zegarku to myślę, że to tak jak u mnie, więc chciałam zapytać, czy u Ciebie wszystko w porządku z tym pęcherzykiem od którego wszystko zależy?? Bo wiesz, tak sobie myślę, że ze mną jest tak samo - niby wszystko w porządku a pamiętasz jak pisałam o niezgodności terminu owulki z testami owu i tym co mówi ginka?? Może nam ten pęcherzyk nie rośnie?? PS. Teraz razem mamy okresy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alocha;) wlasnie nadia- czekamy z niecierpliwoscia na Twoje wskazowki od gina;) Aska-ja nie wiem co jest nie tak-naprawde.testy owulacyjne zrobie- ale ja juz sprawdzalam gdzies z 5 cykli i zawsze mam 17 dnia cyklu- ale sprawdzam prawie co miesiac chyba ze warunki na to nie pozwalaja ;p ja w sumie teraz tez mam drugi cykl z wiesiolkiem i castangnusem .. jak ja bylam u ginekologa -tez takiego z polecenia-mojej kolezanki kuzynka z nim siediz i wszystko zapisuje. to na usg bylo wszystko dobrze. i jajowody i macica i trzon macicy- to bylo ok 14 dnia cyklu-wiec pecherzyk tez byl spoko i endometrium tez- nie bylo nic niepokojacego. jak pytalam ta znajoma wlasnie o pekajacy pecherzyk- o to ze moze mi nie peka czy cos- to mowila ze nie ma takiej mozliwosci bo wsyztsko jest ok- a jak by nie pekal to by sie nagromadzilo ich z kilku miesiecy i powstawaly by torbiele-tyle wiem. ja w tym miesiacu chche isc do takiego znanego profesora w naszym miescie- chche zrobic komplet badan podstawowych z moczu i krwi. a moze on bedzie kazal mi zbadac jaka prolaktyuczy czy cos tam jeszcze? bo w sumie nie wiem co kiedy badac- w ktorym dniu cyklu itd. nie wiem kiedy prolaktyne np zbadac i czy jest jeszcze cos instotnego z takich badan.. a ja pamietam jak pisalas o niezgodnosci terminow z testow i ztego co mowi gin-taki monitoring u gina to sie robi kazdego z dnia plodnych tzn okoloowulacyjnych czy jak? jooo- a okresy mamy razem- mnie juz mniej boli brzuch.. bleee...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
frania a M robił badanie nasienia??? badania FSH, LH,PRL,TPO,TG najlepiej robic w 2-4 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Franiu, dzięki za dokładny opis :) Też słyszałam o monitoringu cyklu ale podobno robi się to po roku starań, chyba, że prywatnie. Ja też spróbuję pójść do jakiegoś gina prywatnie. Chyba trzeba zapłacić by dowiedzieć się czegoś konkretnego. Idę spać dziewczyny, miłego wieczorka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bylam tylko raz na NFZ u gina i wiecej nei pojdę... lakarz ogolnie super , chodziłam do niego cala ciążę z pierwszym dzieckiem ale teraz przyjmuje w szpitalu na kase a tam paranoja. NA USG trzeba się oddzielnie zapisywac a na wizytę oddzielnie. PAni w rejestracji zapisala mnie na godzinę13 i powiedziala zeby przyjsc troche przed czasem bo wszystkie pacjętki zapisane sa na jedna godzinę . Paranoja...jak chocisz na monitoring cyklu prywatnie to duzo lekarzy nie pobiera za to kasy albo pobiera w mniejszej ilości niż za normalną wizyte... oczywiście nie wszyscy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skąd jesteś Justa?? Jakie miasto?? Bo my tu poszukujemy dobrych ginekologów z okolicy :) I jeśli dobrze przeczytałam już masz dzidzię?? Ale fajnie :) Ja chciałabym pójść do kogoś na monitoring ale jak skoro u mnie gin przyjmuje albo raz w tyg albo raz w m-cu więc lipa...A jak pytam znajomych to nikt prywatnie nie chodził bo nie musiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justa a te badania robi sie wszystkie z krwi? jutro mam 3 dzc takze idealnie by bylo sptrawdzic te hormony-tyle ze o tym wolnym przychodnie pewnie zapelnione bede ja na 7 30 do pracy :> Aska85-nie ma za co dziekowac;) moja wiedza poki co jest uboga;p ja tez chche isc prywatnie bo na tych z NFZ nie ma coliczyc-zreszta jak bym powiedzia ze staram sie od wrzesnia 2011 to by mnie wysmiali i kazali probowac do 2 lat..pfffppp... ja tez nie znam nikogo kto by chodzil na monitoring cyklu... jutro wracam po chorobowym d pracy.. ajcccc :) ps. wiedzie ile mniej wiecej kosztuje wykonanie tych badan prywatnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asia ja jestem z Siedlec- niestety tutaj tez trudno z dobrym specem od nieplodnosci .. wszystkie hormony robi sie z krwi, trzeba byc na czczo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabrysiowa
No to już wiem,że kolejny cykl jesteśmy razem - żadnej się nie udało :( Właściwie to i mi nie wyszło : zapowiadała się @ a tu nic,tylko plamienie.Trudno,biorę dzisiaj pierwszą luteinę,a po @ zaczynam 3 castagnusy.Może problemem jest moja waga :( Mimo wszystko mam wrażenie granioczące z pewnością,że castagnus mimo,że nie wywołał mi @,to jednak trochę zadziałał.Nie miałam bolesnych,twardych wyprysków na twarzy,była ochota na przytulanki ;)Co do wiesiołka,to sama nie wiem.Nie zauważyłam,żeby było więcej śluzu,ale może mi drożdżyca go pożerała :)Kiedyś,dawno temu,gdy byłam piękna i młoda ,miałam sporo śluzu,nie było problemów,teraz posucha. Tak więc nie skreślam jeszcze castagnusa,przechodzę na 3 tabletki i czekam z nadzieją. Aśka, Frania - zróbcie może jednak prolaktynę w obciążeniu.A poza tym staraczki powinny mieć prolaktynę w dolnych granicach normy raczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze,że nastrój na forum taki jak i mój, mam straszna dolinę,7 miesiać starań i czuje że nic z tego.....castagnus pomógł jedynie tyle że zawsze tydz przed okresem bolały mnie piersi a teraz @mam na 14.05 i nic. zobaczymy jak to bedzie z tym bolem bo @ napewno przyjdzie......:(((((( jestem juz zalamana i brak optymizmu we mnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Głowy do góry! Prędzej czy później i nam się uda! Musimy w to wierzyć. Ja zakupiłam 10 testów owulac. zacznę robić jak skończę brać wiesiołka i zobaczymy czy i w ogóle mi pomogą w czymś... Pozdrawiam! Musi być dobrze - razem damy radę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby nie to forum pewnie psychiocznie byloby ze mna gorzej,teraz dodatkowo egzaminy,obrona jeden wielki stres......i jeszcze to ze sie nic nie udaje w kierunku maleństwa. Gdybym była w ciaży czułabym że nie jestem sama i byloby mi w tym wszystkim raźniej...ah... pozdrawiam was wszystkie i lece się dalej uczyć:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny :) Dziś kupiłam 2 opakowanie castagnusa i się nie poddaję :) Jest maj, słonko zaczyna świecić i niech wszystkie robią dzieci :) Jakoś mi się zarymowało :) To w którym dniu cyklu zaczynamy testy owu?? Ja mam tylko 5 ale chyba też dokupię (na allegro są po ok. 1,5 zł za sztukę) a jakie Ty Nadiu kupiłaś testy?? jakieś lepsiejsze?? Gabrysiowa a kiedy zrobić prolaktynę po obciążeniu?? Jakiś konkretny dzień cyklu?? PS. Objadam się owocowymi cukierkami dla dzieci i to humor też poprawia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciamateuszka
Witajcie dziewczyny!Mam na imie Ewa mam 30 lat mam Syna 6 letniego ale w styczniu 2011 poronilam od tamtego czasu nie stosuje zadnych metod zabezpieczen przed ciaza i w sumie od niedawna zastanawiam sie czy nie jestem bezplodna....bo kocham sie z moim partnerem dosc czesto a @ przychodzi srednio co 30 dni mam metlik w glowie A od tego cyklu biore castagnus 1x2 i 3x2 wiesiolka i chce wstapic do Waszej druzyny ale nie wiem czy mnie przyjmiecie.....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamciamateuszka - witamy Cię serdecznie :) Kolejna szczęściara co ma już dzidzię, a nawet dużą dzidzię :) Też biorę 2 castagnusy i wiesiołka i prenatal classic (jako zestaw witaminek) i też nic...A robiłaś jakieś badania sobie?? Hormonów?? Poczytaj nasze ostatnie 2 strony to będziesz bardzo na bieżąco :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamciamateuszka
Szczerze to nie robiłam żadnych badań bo do tej pory nie uwazałam ze musze aczkolwiek w momencie kiedy siegnełam po wspomagacze przeszlo mi to przez mysl tylko nie uwazajcie ze podchodze do tematu drugiej dzidzi lekomyslnie tylko u mnie temat jest dosc zlozony otoz moja druga polowa ma z pierwszego małzeństwa 2 dzieci w wieku 13 i 12 lat ktore mieszkaja z Nami i jak by niebylo w wieku 30 lat jestem Mama trojkii dzieci hi hi a wiec ciagle bylo cos aby temat Naszego wspolnego dziecka mogl poczekac...ale teraz jest ten czas gdzie obydwoje tego pragniemy...wiec jezeli wspomagacze nie pomoga zaczynam robic badania...moze dacie jakies wzkasowki od czego by tu zaczac.P.s czytam Was od dlużego czasu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłam z allegro i 10 szt. za 10 zł, czyli po 1 zł, więc to nie są te lepsiejsze. Ok. 12 dc zrobię pierwszy test, jak nic to 14 dn. a potem chyba częściej nie wiem sama - to będzie mój pierwszy raz :D hehe Mamo Mateuszka - pewnie, że Cię przyjmiemy - tu nie ma barier, a razem jest lepiej na duchu, psychice - widać, że ten nieszczęsny problem sięga coraz to większej ilości osób... przykre to i nie wiadomo czym to jest spowodowane - stresem? psychiką? Też będę mieć obronę pracy w czerwcu - właśnie piszę pracę na zaliczenie... Nie wiem... - miałam i takie cykle, że kochaliśmy się z mężem z pragnienia przyjemności - zero myślenia o dziecku, tylko o przyjemności - wtedy też nie liczyłam dni płodnych, żeby się nie stresować i co? nic... Ale jak pisała Gabrysiowa - kolejny cykl-kolejna szansa :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie... mamamateuszka-witamy serdecznie:) Gabrysiowa-szkoda ze sie nie udalo bez luteiny-ale tak jak piszesz-bylo jakies plamienie-wiec moze castangnus dziala;) moze za malo go bylo w organiezmie zeby wywolac @ ale dal plamienie-wiec moze ma moc;) co do wiesiolka to ja tez nie wiem czy dziala;> u mnie chyba sredniawo.. julka-my sie staramy 8 miesiecy- czyli podobnie-a Ty masz core juz z tego co pamietam, nie?:) nadia-ja tez mialam te testy owu z allegro- mi dzialaly ale jak widac nie pomogly-wiem tylko dzieki nim ze mam owulacje 17 dnia cyklu-tak sie potwierdzilo chyba z 4 czy 5 razy wiec ja juz nie testuje owulacyjnymi bo wiem kiedy dokladnie ejst ;p zawsze cos.. julka ajakie masz egzaminy studia? ja bede miala z podyplomowki jakos na koniec czerwca-prace juz napisalam;) Aska-smecznego- ja sie nie objadam bo tyle jak prosiaczek;) 11 par spodni na lato za malych-porazke ponioslam jak nic;p ale wczoraj skoczylam na kilka chwil na solarium i troszke mi lepiej sie zrobilo na jakis czas;) Moj ginekolog powiedzial mi ostatnio- ze trzeba zaczac badania od partnera- i nie bylo dyskusji... to chyba racja.. pozdrawiam was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Franiu, solarium to dobry pomysł, zaraz ciałko się nagrzeje po zimie :) Myślicie, że badania trzeba zacząć od partnera?? Hmmm mój powiedział, że jak do ślubu nie będę w ciąży czyli do lipca to pójdzie na badania ale nie wie jak to zrobi ;) Ja postanowiłam jutro rano zrobić prolaktynę po obciążeniu, to powie mi coś więcej, a raczej Gabrysiowa oceni czy jest w normie :) MamcioMateuszka, to ładną i wesołą masz gromadkę :) I w pełni Cię podziwiam za dobre serduszko dla męża dzieci ale to nie to forum bo też mogłabym sobie o tym z Tobą pogadać :) Wypiłam reddsa żurawinowego - a co !!! 2 miesiące na mineralce, witaminach i nic to co będę sobie odmawiać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po ile bierzecie tabletek castagnusa, ja dopiero zaczynam przeprawę z tym lekiem , probuje juz wszystkiego co sie da, ale efektu jak nie bylo tak i nie ma- a minelo 2 latka jak odstawilam tabletki anty... badania najlatwiej zaczac od M bo to albo w ta albo w tą- są one mniej inwazyjne i bolesne. a Ze trochę sie nacierpi i postresuje to inna sprawa. U mnie gin meza wyslal na badania po 6 miesiącach , chodź niby mamy juz jedno dziecko, ale tak samo jak u kobiety to i u mężczyzn może sie pozmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a zapomnialam o jescze jednym- dzis zdjeli mi szwy z mojej pozostalosci po osemce;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa, ja biorę 2 castagnusy raz dziennie bo ważę 72 kg bo to od wagi zależy (do 60 kg bierze się 1 tab) Franiu, gratulujemy pozbycia się wspomnień po ósemce :) Byłaś dzielna :) To chyba też mojego M czeka badanie. Jeszcze 2 m-ce, 2 próby i wyśle go siłą, chce zjeść 3 cykle z castagnusem wierząc w jego moc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja odstawiłam tabletki anty w październiku 2011 więc mamy 7 cykli bez i też nic, a gin powiedział że to w ogóle nie ma wpływu na płodność...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze nie ma..chodzilo glownie o czas ile sie staramy... chociaz po odstawieniu tabletek latwiej jest zajsc w ciaze i niekiedy jest to ciaza bliźniacza . Juz pare razy gin mnie namawial aby pobrac z 2 mce tab i sporobowac zaraz po- mi trochę szkoda tych dwóch cykli ale jak tak dalej pójdzie to nie wiem czy sie nie zdecyduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a faktyczie bylo na ulotce, ja waze 57 to chyba jednak przy jednym zostane przynajmniej w tym cyklu ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weź 1 na razie, w następnym cyklu jak będzie potrzeba weźmiesz więcej. Gabrysiowa też mówiła, że zacznie brać nawet 3, ale to indywidualne podejście każda ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mniejmy nadzieję że zwiększać dawki już nie będzie trzeba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×