Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MAŁA OO

TORBIEL JAJNIKA c.d ....

Polecane posty

Gość aniuta29
Aha, Piramida! Jak będziesz próbować zajść to daj sobie 2 cykle, bo któryś z jajników może być słabszy, a nie wiadomo z którego jajnika będziesz akurat jajeczkować.Moja doktor bez wahania i bez odrobiny ryzyka dała mi 2 miesiące, i ufam jej( co mi pozostało)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie lekarz powiedział, że prześwietlenie klatki piersiowej jest potrzebne do znieczulenia .... - chyba tego zewnątrzoponowego w każdym bądź razie - tego w kręgosłup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z Was ma może namiar na dobrego gina który zna tematyke endometriozy ? Który nie twierdzi że to nie choroba....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Aniuta, jeszcze mam 3 dni żeby pomyśleć jeśli oczywiście dostane okres tak jak powinnam -mam nadzieję. ja mam brać zastrzyk zoladex -różne opinie o nim słyszałam. Ty pisałaś że masz wziąść zoladex a potem jeszcze hormony ? wiesz jakie i po co jeszcze te hormony ? zoladex nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslicie ze to moze byc to
podczs okresu troche boli mnie podbrzusze z lewej strony i w pachwinie mnie kluje jakby mi ktos wbijal szpilki...do tego jeszcze czesto boli mnie biodro i krzyze :( prosze o odp bo bardzo sie boje mam dopiero 18 lat :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Do Piramida: Sam zoladex jest po to żeby wprowadzić mnie w stan menopauzy na 6 mc, a potem ok3 mc mam brać hormony(może dlatego żeby organizm nie doznał szoku) Sama menopauza będzie dla naszych organizmów szokiem i obciążeniem. Może to zależy od stopnia choroby( ja mam III/IV stopień). Może takie leczenie jest najskuteczniejsze, sama już nie wiem. Dziś powinam dostać miesiączkę i modlę się żeby przyszła, a po niej zaczynamy się starać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
Aha, a te hormony to prawdopodobnie tabletki antykoncepcyjne (jasminelle lub inne słabe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniuta29
myślicie ze to moze byc to: Nikt nie może zdjagnozować cie bez badań usg. Moim zdaniem nie myśl negatywnie, tylko udaj się do dobrego gina(nie każdy jest znawcą endometriozy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KrecikD
hej mam zaplanowana laparoskopie ale wypada mi wtedy okres czy ktos z was mial moze przekladana operacje lub normalnie wykonana podczas okresu ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
KrecikD, każda z dziewczyn z tego forum, która miała dostać okres "w czasie operacji", miała przekładany termin. Podobno najlepiej operować tuż po okresie, w I połowie cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just08
Czy ktoras z was stosowala moze Danazol? Jesli tak to jak sie po nim czulyście? Przeraza mnie mysl ze w wieku 23 lat mam przechodzic menopauze. No ale co zrobić... Czy wiecie może czy ciężko jest rozróżnić potworniaka od endoetriozy na usg? Bo wpierw lekarz mi mówił ze mam albo endo albo potworniaka, a po ostatniej wizycie powiedział mi ze to raczej endo i przepisał mi Danazol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Just08, prezklejam Cu wypowiedź MałejOO ze strony 52 Forum: ja jestem chodzącym dowodem na to ze torbiele endometrialne mogą się zmniejszac a nawet wchłaniac całkowicie . Wazne jest tylko aby endometrioza była potwierdzona histo-pat , poniewaz lekarz przed podaniem leku musi miec pewnosc ze ma doczynienia z torbielą endo . Leki które powodują wchłonięcie się torbieli czekoladowych to : zoladex , dipheleryna , decapeptyl depot . Są to leki w postaci zastrzyków lub implantów ,przede wszystkim podawane ludziom chorym na raka macicy i piersi u kobiet oraz w raku prostaty u męzczyzn . W leczeniu endometriozy spisują się rewelacyjnie , niestety ich cena jet bardzo wysoka ....... prawda jest taka ze lekarze nieczęsto przepisują tego typu leki na end poniewaz przeciętną pacjentkę nie stac na kurację nimi ....... Całkiem niedawno powstało stowarzyszenie kobiet chorych na endometriozę które walczą o refundację chociaz jednego z tych 3 leków ........" walczą " jak na razie bezskutecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Just08, to chyba o Danazolu pisano na tym i starym forum, że za granicą jest ten lek wycofany ze względu na ogromne skutki uoczne, a u nas ciągle się go przepisuje. Może wpisz w przeglądarkę hasło "Danazol forum", tam znajdziesz sporo wypowiedzi. Przecież nie masz potwierdzonej endometriozy. Czy na pewno to dobry wybór?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Do dziewczyn z endometriozą: znalazłam portal poświęcony endometriozie http://www.endoendo.pl Jest tam także lista polecanych lekarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
just08 - na samym początku proponuję Ci zmianę lekarza ..... poniewaz kazdą chorobę najpierw się diagnozuje a potem leczy , Ty jestes leczona bez diagnozy na dodatek najgorszym lekiem z mozliwych .... danazol to swinstwo , lek starej generacji ...... byłam na nim 4 miesiące u mnie wyrządził więcej szkody niz pożytku , wspominam go koszmarnie ... Porządni lekarze nie przepisują juz danazolu :) just08- jestes bardzo młoda :) a endometrioza to paskudztwo ...obys jej nie miała , poszukaj lekarza który Cię konkretnie zdiagnozuje . pozdrawiam sowa 74 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkulka
Malan oo mozesz mi powiedziec cos na temat torbieli prostej?czy ona sie zazwsze wchlania i czy jest grozna?dodam ze biore tabletki anty przez 9dni w miesiacu po 2 wiec chyba torbielki byc nie powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkulka
przepraszam za pomylke przy nicu Mała00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkulka torbiel prosta (torbiel surowicza) najczęściej jest wynikiem przewlekłego stanu zapalnego jajnika i zastoju płynu surowiczego w komórkach np. w pęcherzyku Graffa lub ciałku żółtym . Taką torbiel przewaznie pozostawia się bez leczenia , pod warunkiem ze jej wielkosc ma srednicę kilku milimetrów , nie powiększa się i nie daje zadnych dolegliwosci . Wymaga ona jedynie systematycznej kontroli, badania USG. Większe torbiele zagrażają juz strukturze i funkcji jajnika wtedy stosuje się leczenie hormonalnie . Jak duza jest Twoja torbiel i jakie tabletki bierzesz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkulka
MALA 00 dziekuje slicznie za odpowiedz,torbielka jest o srednicy20,3 i wymiarach17x24,a biore marvelon,usg bylo robione tydzien temu,czy moze od tego bolec brzuch i prawy bok i wczoraj odczulam bol prawej nogi,bo ta torbiel jest na prawym jajniku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkulka
aha jescze dodam ,ze wyszedl mi bardzo wysoki esradiol bo az 1156pmol/l a zawsze mialam maly bo tylko 44,1,podejrzewam ,ze ma to zwiazek z tym prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
N-atka, przeklejam Ci wypowiedź eli_legnica33 ze strony 49 Forum: "ja polecam poliklinike na grobli we wroclawiu i ktoregos z lekarzy:dr bielanowa lub sidora" Dodam, że Ela ma stwierdzoną endometriozę, leczy się już sporo czasu i ma duże doświadczenie co do wyboru odpowiedniego lekarza "od endometriozy".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
MałaOO, a ja nie umiem tak machać rączką i boję się, że buźka też nie wyjdzie. Dlatego słowne pozdrowienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sowa74
Magika-de-czar, jak wyniki? Chciałabym, żeby wyszły dobrze. Jak się czujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nkulka - Estradiol jest produkowany przez dojrzewające pęcherzyki Graffa. Jego poziom zmienia się istotnie w ciągu cyklu. Badanie stężenia estradiolu wykonuje się w 3dc (ewentualnie 2,4 dc ) to jest bardzo wazne , w którym dniu cyklu robiłas badanie ?? Czy orientujesz się w jakiej fazie był osiągnięty u Ciebie ten wysoki wynik ???? czy była to faza folikularna, owulacyjna ,lutealna ??? Niewątpliwie to torbiel jest przyczyną wysokiego estradiolu u Ciebie , tabletki anty tez podwyższają jego wynik . A co mówi Twój gin , na ten wynik ? Sowa 74 oto link do łapek , ;) i kwiatuszków 🌼 http://forum.o2.pl/emotikony.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde, przez ten długi weekend badania się przeciągają i wyniki będą najwczesniej w czwartek. staram się nie zwariowac do tego czasu ale ciężko jest:-( od nich zależy bowiem, czy czeka mnie kolejna operacja, czy chemia czy co... ale jestem dobrej myśli. coraz częściej myśle o tym, że wygram!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nkulka
Mala00b estardiol mialam robiony w 11dniu cyklu,tylko tak u mnie te cykle roznie trwaja,ostatnio krawienie wystapilo w 8 dniu po odstawieniu tabletek,czyli tak jakby w 33,do lekarza ide dopiero 27 czerwca w sobote bo tak bylo miejsce do niego,ide prywatnie oczywiscie a to badanie mialam robione usg w szpitalu i reszte wynikow,wyszla mi tez podwyszona prolaktyna,wiec o torbielce sie dowiedzialam z wypisu ze szpitala i tyle wiem ,a co o tym Tym sadzisz Droga MAla00?czy jest to grozne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość just08
Weszłam na strone ktorą jedna z was polecała http://www.endometrioza.aid.pl i znalazłam tam mojego obecnego lekarza onkologa-ginekologa, jedna z dziewczyn z tej strony ( z forum ) właśnie go poleca, z innych opini jakie wyczytałam na temat mojego kekarza np. ze stronki http://www.znanylekarz.pl/ jest on uznawany za dobrego specjaliste. Jest to już mój 3 lekarz do którego trafiłam, tak więc nie wiem czy mam szukać kolejnego lekarza, w przyszłym tygodniu dostane okres i powinnam przyjąć pierwszą tabletke donazolu, tak więc czasu na szukanie kolejnego lekarza zostało mało, nie wiem co robić. Lekarz mi powiedział że jeśli po leczeniu Danazolem sie nie poprawi to skieruje mnie na operacje lub laparoskopie. Czy jest tu ktoś z Poznania??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×