Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

jedynie to mi zal mojego chlopa niedosc ze wielki i guby to cierpi na tym sloncu ,lato to najgorsza dla niego pora bidulek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie ja musze pozakladac siadki na okna przeciw owadom ,bo wode mamy blisko pelno dziadostwa lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama marcowa
Witam przyszłe mamy:) Przepraszam że zaśmiecam Wasz topik ale może któraś z Was będzie zainteresowana zakupem, naprawdę praktyczny i w dobrej cenie.Zyczę zdrówka http://www.allegro.pl/item648599859_praktycz ny_zestaw_medela_avent_canpol_okazja_bcm.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie;-) Jestem już w domku. Wizyta o dziwo dzisiaj była BARDZO udana! Chyba dlatego, że tak przedtem o nim pisałam;-) Zrobił badanie i powiedział, że szyjka jest w porządku!!! Pierwszy raz o tym wspomniał. Ale powiedział też, że martwi się o moje Maleństwo, bo nie może dobrze stwierdzić czy wszystko jest tak naprawdę w porządku, bo niby Dzidzia ma wszystko na swoim miejscu itd., ale co do wagi i wymiarów nie ma żadnej pewności i tak jakby mnie poprosił, żebym poszła na to 3D. Niby powiedział, że mnie nie zmusza, ale byłoby lepiej, gdybym poszła, bo na zwykłym w moim przypadku nie wiele widać przez warstwę tłuszczyku:( W ogóle jak mnie badał to tak żartem zapytał \"A gdzie pani ma tą macicę?\", bo mówi, że wyglądam jak przed ciążą. Kazał mi stanąć później prosto i podnieść bluzkę do góry, żeby ocenić wygląd brzuszka. Zmartwił go też fakt, że od ostatniej wizyty schudłam 1,5kg. Czyli w sumie w prawie 30 tyg mam 3kg na plusie:(:(:(:( Zapytałam go czy jest się czym martwić, bo trochę się przestraszyłam co z moim Maleństwem i powiedział, że lepiej byłoby się teraz dowiedzieć czy rozwija się prawidłowo póki jeszcze jest trochę czasu, żeby jakoś mu pomóc.... Boję się teraz i nie bardzo wiem co robić. Jutro zaraz z rana zadzwonię i umówię się na to USG. Mąż też się zaniepokoił. Następną wizytę mam 23 czerwca i do tego czasu powinnam być już po i wiedzieć co i jak. Nie chcę, żeby moje Maleństwo musiało przechodzić przez jakieś trudności:( Chcę, żeby było całe i zdrowe. I chyba dopiero dzisiaj zrozumiałam słowa mojego męża, że nie ważna jest płeć tylko, żeby było zdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o jeju 3 kg to zeczywiscie malo ,jak najszybciej umow sie na to usg zebys sie nie martwila ,ja sie dziwie ze on na usg nic nie widzi,co to za usg ach sama zaczelam sie denerwowac ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka ja myślałam na początku, ze to fajnie, że dużo nie przybieram, bo zawsze byłam gruba:( Ale teraz się martwię....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo niby przytyłam, a teraz w 2 tygodnie (od ost wizyty)znowu spadłam! On mówił coś, że nie może ustalić parametrów Maleństwa, że części ciała są na miejscu, ale nie wie czy są prawidłowej wielkości. Tak przynajmniej to zrozumiałam:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najwazniejsze to nie zamartwiac sie za wczasu ,i daj znac kiedy zalatwilas termin na usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki napiszę jak załatwię. Mam nadzieję, że będzie to w miarę szybko;-) Idę się położyć i popatrzeć na jakiś film, może na chwilę nie będę się zastanawiać. Miłego wieczoru;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Martusia tylko Cię zaniepokoił! Nie ma takiego sprzętu aby móc stwierdzić te parametry to nie powinien wzbudzać takiego niepokoju, tylko jakoś delikatniej... Nie martw się. Myślę, że jest OK. Przytyłaś faktycznie mało ale jeśli masz trochę więcej ciałka tu i ówdzie Dziecko ma z czego czerpać zapasy. Zabierze od Ciebie dla siebie. Czytałam, że szczupłe dziewczyny tyją w ciąży więcej i na odwrót - jeśli masz więcej ciałka możesz przytyć mniej. Ja skończyłam 30 tydzień. Przed ciążą ważyłam 57, teraz 63 kg. W międzyczasie w I trymestrze waga poszła - 3,5 kg. Bilans jest taki, że mam teraz 6 kg na plusie w stosunku do wagi sprzed ciąży. Koniecznie napisz jak po 3D. Pozdrawiam. Miłej nocki;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z ranka,u nas dzis bardzo wietrznie,zapowiada sie deszcz,u mnie po wizycie ok,tylko sie troche martwie bo maly cos malo sie rusza,ja jestem na plusie 8 kg no ale jeszcze z 5 przybedzie pewnie,bo maluszek teraz nabiera najwiecej cialka,zaczynam powoli myslec o porodzie chociaz sie go nie boje,oj jeszcze czerwiec i lipiec ,uciekam jeszcze troszke pospac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Martusia dla własnego spokoju idź na usg ale napewno wszystko dobrze. A waga dziewczyny mają rację ...szczupłe dziewczyny przybierają więcej na wadzę. Napisz ja po wizycie. Dziewczyny czy Wy pamiętacie wynik po glukozie po 50 - to drugie badanie po godzinie jaka powina być norma ? Ja miałam na początku 80 (więc norma ) a później 130 i nie wiem czy nie za dużo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry;-) A u nas słoneczko ale pewnie na krótką chwilę... Zaraz zasiadamy z brzuszkiem do śniadania, bo Mikołaj już jest głodny. Uleczka mój Mały miał też dni spokojniejsze, dokładnie dwa, czułam słabsze ruchy i też się martwiłam. A tu nagle kolejnego dnia szaleństwo w brzuchu, wyginanie i przeciąganie. W trakcie całej ciąży wystraszył mnie tak dwa razy kiedy robił się lekko ospały. Na ogół jego ruchy mają podobną intensywność. Ty jesteś pod stałą kontrolą lekarza, masz częściej wizyty niż wszystkie my, jakby było coś nie tak lekarz zwróciłby uwagę. Ja chodziłam na wizyty raz w miesiącu, teraz co 3 tygodnie. A mi i tak wydaje się to rzadko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek dzięki...ja wyczytałam na necie że drugi do 140 i w laboratorium mężowi mówiły że tez dobrze - to mam nadzieję że ok.. tylko, ze gin mnie nastraszyła że jak dziecko nie chcę się odwrócić to żeby zbadać cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dziewczyny macie dobrze, że imię już wybrane...ja nie moge się na żadne zdecydować :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z wyborem imienia to była dopiero przeprawa! Najpierw miał być Jaś ale nie mogłam się przyzwyczaić, jakoś mi to imię nie pasowało. I tak po miesiącu oswajania się powiedziałam, że Mały tak nie może nazywać się. Zaczeliśmy szukać w kalendarzu, było wiele propozycji aż w końcu zdecydowaliśmy się na Mikołaja. Ja miałam się tak nazywać, bo urodziłam się w Mikołajki, poza tym w ostatnie Mikolajki dowiedziałam się o ciąży także teraz mi to pasuje;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek tak mówiła gin...to pewnie jakiś zwiazek musi mieć. Marzenie mi bardziej podoba się Mikołaj :) niż Jaś Nasi znajomi mają synka mikołaj - więć imię odpada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cukier może mieć tylko tyle do obrotu, że dzieci matek cukrzycowych szybko przybierają na wadze... teoria lekarza może być taka, że moze nie zdąrzył się obrócić. Mój na szczęście już główką w dół od 3 tygodni. Wczoraj byłam na wizycie i pozycji nie zmienił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A widzisz - Marzenie dzięki :) No faktycznie miejsca coraz mniej ma maleństwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koteczek - maja to bardzo ładne imię dla dziewczynki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz jestem,co za wstretna mucha mie obudzila,teraz poczytam o czym pisalyscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Dzwoniłam już w sprawie tego USG, ale pielęgniarka kazała zadzwonić jeszcze raz ok 13.15, bo wtedy będzie lekarz i zdecyduje czy w 30 tyg może jeszcze wykonać to badanie. Powiedziała, ze najlepiej między 22 a 24 tyg. Powiedziałam jej co mój gin mówił i może nawet uda mi się jeszcze dziś to załatwić;-) I będę wszystko wiedzieć. Dzięki za miłe słowa. Położna się cieszy, że mam coraz mniej i mnie chwali, ale ginowi się to nie bardzo podoba i teraz nie wiem. Też myślałam, ze to dobrze, że nie mam dużo na plusie, ale chyba nie powinnam tracić wagi teraz, tylko tak jak pisała Koteczek, na początku przez wymioty itd. Teraz to może już być poważne:( Odezwę się jeszcze jak zadzwonię tam później. Miłego dzionka;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18–23 tydzień. Podczas tego USG można ocenić wszystkie narządy płodu: serce, płuca, żołądek, wątrobę, pęcherzyk żółciowy, nerki, pęcherz moczowy, zobaczyć rączki, nóżki i buzię dziecka, a także obejrzeć wszystkie struktury mózgu oraz kręgosłup. W tym czasie również najczęściej udaje się już dostrzec płeć dziecka. 30–32 tydzień. Lekarz zmierzy obwód dziecięcej główki, brzuszka i długość kości udowej. Pomiary te pozwalają na wczesne wykrycie wewnątrzmacicznego zahamowania wzrostu płodu. Trudniej już w tym czasie dokładnie obejrzeć organy wewnętrzne i części ciała dziecka ze względu na jego wielkość (dziecko waży zwykle już 1300–1700 gramów). Ocenia się natomiast indeks płynu owodniowego i stopień dojrzałości łożyska (w razie jakichkolwiek wątpliwości rozszerza się badanie o analizę dopplerowską, oceniającą przepływ krwi w naczyniach krwionośnych płodu). Wszystko po to, aby wykluczyć niedożywienie czy niedotlenienie dziecka. 36–38 tydzień. Ostatnie badanie ma na celu określenie wagi dziecka i sprawdzenie indeksu płynu owodniowego. To właśnie teraz zazwyczaj zapada decyzja o planowanym cesarskim cięciu (np. jeśli dziecko waży ponad 4500 gramów albo ułożony jest nieprawidłowo). Jeśli badanie USG masz za sobą, a chciałabyś dowiedzieć się, jak teraz wygląda i rośnie twoje dziecko, zajrzyj na następną stronę. Tam sprawdzisz, co już potrafi twój ukochany maluch. Możesz być zaskoczona!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×