Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jkkg

TERMIN SIERPIEŃ 2009!!!

Polecane posty

co za swinia ze tak powiem ,a czy chociaz poinformowal cie ,ile wazy ,itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja tak wracam i znikam :P Ale niestety zaczyna się sesja i trzeba się za naukę brać... No i do tego mój żołądek znowu zastrajkował i mam do soboty dietkę bez surowego - zero owoców, warzyw, soków :( Eh jakoś nie mam przekoananie do lekarzy z NFZ właśnie dlatego. Niby fajnie, że robi Ci USG, ale co z tego jak nie możesz zobaczyć dzidzi. Pisałyście o kopniaczkach maleństw. Mój syneczek dzisiaj w nocy to dał popis :P Zresztą teraz częściej tak się fajnie przesuwa i wypycha, jak u Koteczka :) Teraz też zresztą rozrabia Łobuz jeden :P Nie fajnie jest tylko jak się tak wpycha pod żebra albo tam kopie... No i nieprzyjemnie jest jak mam taki twardy brzuszek a on wtedy szaleje. Ale na pewno po porodzie będzie nam tego brakowało faktycznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tyle ile tygodni do porodu zostalo czyli okolo 10,ja to bym sie kucila z tymi lekarzami,moj maz jest na kazdej wizycie,jest przy ktg,usg i badanku tylko wtedy siedzi za kotarkom,a puzniej smieje sie ze mnie ze widzi jak moje nogi fruwaja do gory,i oczywiscie sucha co gin mowi i tumaczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wizyty co 2 tygodnie, teraz 3, bo wypada Boże Ciało. A w lipcu chyba już częściej. Ale teraz to mi najtrudniej się wyspinać na tron u lekarza :P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie jednak utrudnia, bo bardzo do przodu jest i w sumie duży :) A mój obecny lekarz ma w ogóle ten fotel jakiś taki wysoki. Np nic zmykam na razie się uczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka niestety, ale o niczym mnie nie informuje. Jak o coś pytam to musi to być BARDZO KONKRETNE pytanie, bo na inne pytania odpowiada miną albo chrząknięciem:( Pytałam go też właśnie o wagę czy wzrost, ale usłyszałam to samo co pisałam wcześniej, że mam iść na 3D. On przyjmuje bo musi, na pewno nie jest lekarzem z powołania. I myślę, że bardzo żałuje, że musi poświęcać mi swój cenny czas, który mógłby spędzić na piciu kawki z pielęgniarkami:( Jeżeli chodzi o badania to tylko USG robi tym starym aparatem i bada ginekologicznie. KTG miałam robione 1, ale nie u niego tylko jak byłam w szpitalu. Nie słucha bicia serca Maluszka, ani żadnych innych rzeczy nie robi:( Teraz żałuję, że już więcej nie poszłam do tej gin ze szpitala, która mnie zapraszała na wizytę u niej. To było w 23 tyg, a teraz kończy się 29 i juz chyba troszkę późno. Co do lekarzy prywatnych to bardzo chętnie bym poszła, ale moja pensja jest niezbyt duża i raczej nie starczy na 2 wizyty w miesiącu i na życie i raty:( Dlatego zdecydowałam się na NFZ. Poza tym on przyjmuje w miejscowości obok i to nie tak daleko, a tak musiałabym jeździć do Bielska, bo bliżej nie ma ginów:( Nie ważne, nie będę Was zanudzać;-) Ważne, że przynajmniej jak pytam czy wszystko z Dzidzią w porządku to zawsze mówi, że tak;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tutaj fotele sa w ksztAlcie koli bardzo wygodne,ja na twoim miejscu bym mu dzis powiedziala ze chcesz wiedziec ile wazy twoje dziecko,a na takim starym usg moze to wybadac bo wage dziecka szacuje sie z obwodu glowki i brzuszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam kochane brzuszki:)Co do usg to ja jak byłam w Polsce prywatnie to byłam załamana,akurat chciałam poznac plec dziecka.Nie miał u siebie wogole zasdnego aparatu,a co najsmieszniejsze to jego badanie polegało na podotykaniu mojego brzucha rekami i stwierdzeniu ,ze jest ok.I za to wział 90zł,a na płec kazał mi isc na nastepny dzien do szpitala ,gdzie tez niepodał wymiarow,ani wagi bo stwierdził,ze w tym tyg sie juz tego nierobi ,a był to 19 tydz,a co do sprzetu to tragedia dał zdjecie,ale nawet dziecka na nim nie było widac porazka:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny przeciez jestesmy w takim okresie ze lekarze powinni zbadac szyjke jaka jest dluga czy sie nie skraca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka masz rację. Pytałam go o wagę i wtedy właśnie jak powiedział, że mam iść na to 3D to dorzucił od niechcenia, że on tu nie ma porysowanych tych obwodów, a że z głowy nie pamięta! Powiedział tylko, że wygląda, że na swój wiek ma prawidłową wagę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szczęśliwa ja właśnie też dlatego nie chciałam chodzić prywatnie i płacić za coś, co na NFZ powinnam dowiedzieć się tak samo. Po coś płacimy te składki. Pogadam jeszcze z moim mężem i zdecydujemy, bo może nie warto zostać u tego konowała i nic do końca nie wiedzieć:( Poszłabym do tej fajnej babki w szpitalu, ona też przyjmuje na NFZ, ale u niej byłam prawie godzinę na wizycie - miałam to KTG, zwykłe badanie i dostałam skierowania na badania i na USG. Tylko nie poszłam, bo to miało być dopiero na drugi dzień w określonych godzinach a tydzień później miałam mieć USG u tego swojego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zapomnialam wam napisac ze zrobilam mezowi prezent i zamuwilam na polskim alegro body 1 zielone z napisem KOCHAM MOJEGO TATE a 2 niebieskie KOCHAM MOJA MAME i wiecie co przesylka kosztowala mnie wiecej niz te body

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uleczka chyba powinnam, tylko nie chcę tak właściwie już pod koniec ciąży. Ale z drugiej strony od tego mojego i tak nie dostałam jakichś strasznych zaleceń, ani leków więc chyba nie ma się czego obawiać zmian;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak masz racje ale mie by wkurzalo ze nic nie wiem,moja gin jak robi mi usg szyjki ,to robi zdjecie i pokazuje nam te nowe i te ostatnie i tumaczy czy wszystko jest ok czy sie cos zmienilo,pozatym kazdy gin ma w gabinecie usg i ktg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zauwazyłam,ze w Polsce czym blizej porodu tym czesciej badaja.Ja tutaj juz nie bede miała zadnego usg tylko u połoznej u swojego lekarza cisnienie ,noi moja waga tyle,a co do badania szyjki to nie miałabym ,ani raz bo tutaj nie sprawdzaja ,gdybym nie pioszła prywatnie jak miałam 3d to mi zbadała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczę co mi dzisiaj powie, jak nadal nic to przemyślę raz jeszcze to zmianę. Ja mam dla Maluszka body i kaftanik z napisem MAM WSPANIAŁĄ RODZINKĘ. Będę już lecieć, bo muszę jeszcze na pocztę wpaść po paczkę dla psiura;-) Odezwę się wieczorkiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz nie wiem co myslec,przeciez szyjka to podstawa ,przeciez tyle sie slyszy o porodach przedwczesnych wlasnie dla tego ze lekarze to badanie lekcewarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! U mnie upał i bezchmurne niebo :) Mam dzisiaj jakiegoś powera i wszystko piorę, czyszczę itp. Martusia no beznadziejny ten lekarz. Ja bym na Twoim miejscu się nie zastanawiała i poszła do tej kobitki. Jeszcze trochę tej ciąży bedziesz mieć przed sobą i coraz częściej na wizyty chodzić. Po co Ci taki lekarz, który mówi ci tyle co nic. Szczęśliwa w UK masz po 30 tygodniu ciąży wizyty u położnej co dwa tygodnie. Ja jeszcze dodatkowo mam bonusowy scan 8 czerwca :P Ale to ma związek z poprzednią ciążą i przebiegiem porodu. Chcą sprawdzić czy wszystko ok. Ja jak byłam w PL to też u lekarza prywatnego. To był lekarz, który prowadził poprzednią ciążę. Było to koło 20 tyg. Badał szyjkę, wtedy było wszystko wporządku, a teraz nie wiadomo. Moja koleżanka rodziła 13 maja w Londynie. Mówiła, że podczas porodu nie zabardzo jej nawet chcieli badać ginekologicznie i strasznie się obczajali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co kraj to obyczaj,ale z drugiej strony ja jestem czesciej badana ze wzgledu mojego porodu w 23 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Gaga za informacje ja 10 ide do połoznej to bede wiecej wiedziała:)Dziewczyny ,czy tez wam puchna nogi ja wczoraj zwłaszcza jedna to miałam okropna jak u mojej babci he,he ,czy myslicie,ze to jest niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie,puchna bo goraco na dworze,ja jak bylam z karolina w ciazy urodzila sie w maju,to pamietam ze nogi to mialam takie spuchniete ,proste nie bylo widac kolan ani kostek strasznie to wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama marcowa
Witam wszystkie oczekujące mamy przepraszam że zaśmiecam wasz topik ale może któraś z Was będzie zainteresowana zakupem, naprawdę praktyczny i w dobrej cenie.Zyczę zdrówka http://www.allegro.pl/item648599859_praktycz ny_zestaw_medela_avent_canpol_okazja_bcm.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale warto poinformowac o tym lekarza bo to moze tez byc zatrucie ciazowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak,tak powiem napewno w piatek mam wizyte.Jejku mi przez te upały coraz ciezej czuje sie okropnie,a co bedzie potem eh lepiej niemyslec:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim mieszkaniu jest chlodniej niz na dworze,w sypialni mam slonce po poludniu ale i tak mam spuszczone zaluzje,a od strony goscinnego mam wysokie drzewa i one nie wpuszczaja slonca do domu,wiec u mnie w domu panuje mily chlod na balkonie tez jest caly dzien cien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×