Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Quleczka

KOMU UDAŁO SIĘ WYJŚĆ Z NAŁOGU NADMIERNEGO WYCISKANIA/OCZYSZCZANIA TWARZY??? cz.2

Polecane posty

marceliiiinkaaaa puder tez uzywalam i ten propolisowy (nawet nie wysusza) i zwykly tkai dla dzieci - ale ten wysuszal mnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, nie bójcie się tego toniku octowego, on wcale nie wysusza:) zróbcie sobie na początek małe stężenie np. 1/6 octu reszta wody. Ja go stosowałam, przerwałam dopiero , gdy zaczęłam leczyć twarz differinem itd., żeby nie przesadzić. Tylko, że stosowałam go jakieś trzy tygodnie i zauważyłam jaśniejszą cerę, ale nie poradził sobie oczywiście z gulami, bo te siedziały zbyt głęboko. Chyba skuszę się na ten puder propolisowy, dużo dobrego nim czytałam. Czy go się stosuje jak zwykły puder? czy raczej jako taką zasypkę w domu? u mnie kryzys minął, kilka pryszczyków, które wylazły w piątek, goi się. Dwa rozbabrałam trochę, ale już też są strupki, myślę, że do jutra odpadną, już ich w ogóle nie tykam. Jeżeli chodzi o nowe krostki, to mam podobną skórę do tej aktorki, ale trzeba dodać dużo czerwonych śladów po dawnych pryszczach, przede wszystkim gulach z okresu maj-październik, one mi zostawiły masakrę na twarzy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
może spróbuje z tym octem ale za jakis czas az skóra całkiem mi sie zregeneruje Juz prawie nic nie mam na szczescie:) nie myslalam ze tak szybko mi wszystko zniknie:) a to zasługa tylko tego, że nie maruje sie zadnym kremem jak narazie i uzywam tego pudru propolisowego. ziazik ten puder to nie ma takiego zastosowania jak zwykły puder z drogerii:) i używa sie go tez inaczej Ja zaraz po umyciu wsypuje w zaglebienie dłoni i nakladam na twarz, mozna tez nasypac na wacik troche i tym wacikiem przetrzec twarz. Na noc tez go nakladam bo demakijażu, pod makijaż tez sie super nadaje. Kurcze mi zostały własnie blizny szczegolnie na żuchwie ale na policzkach jakos poznikaly wiec grunt to nie rozdrapywac żeby nie robic nowych. Chyba skusze sie na ten tonik z kwasem BHA któraś stosowała? ONA111 i jak ci idzie ten tydzien bez wyyciskania?:>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w czwartek mam peeling - już się zapisałam... teraz się muszę pilnować i nic a nic nie wyciskać.. trzymajcie za mnie kciuki, ja za was też cały czas trzymam. pozdrawiam. buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
goh a co to dokładnie jest za peeling? ja sie zastanawiam nad migdałowym ponoc najlepszy do cer z problemami Oczywiscie zdawaj relacje dzien po dniu chociaz najlepsze bylyby zdjecia kawałka twarzy z przed i po:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm wiesz co , jest to peeling chemiczny LHA la roche posay - chyba jakoś tak jeśli się nie mylę...co do efektów to raczej nie są widoczne od razu..dopiero po kilku dniach. no i oczywiście jeden zabieg nie wystarczy...trzeba go kilka razy powtórzyć. bezpośrednio po peelingu - przez jakieś pół godziny skóra strasznie piecze, masakrycznie po prostu, przez następne dni może być jeszcze ciut obolała. ogólnie jest to wszystko bardzo kosztowne - gdyby nie pomoc przyjaciela, nie mogłabym sobie na to pozowlić: jeden zabieg to ok 160 zł, kosmetyki, które trzeba wcześniej stosować to ok 200 zł (plusem jest to że na bardzo długo starczają). oczywiście będę relacjonować co i jak, kto wie, może odważę się nawet fotki wstawić hehe zobaczymy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
a gdzie robisz ten peeling u dermatologa czy kosmetyczki? pewnie bedzie szczypac ale da sie wytrzymac Mnie kremik z kwasem szczypał dosyć ale efektów nie było za bardzo myśle, że taki peeling to jednak coś innego skóra pewnie się złuszczy porządnie. Zazdroszcze Ci zabiegu:) moze w przyszlym roku wybiore sie na migdałowy ale boje sie, że to za dużo jak dla mojej skóry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u dermatologa - zdecydowanie. mam uraz do kosmetyczek po tym jak jedna wykorzystywała moją naiwność wmawiając mi, że konieczne jest oczyszczanie. mechaniczne oczywiście, co w przypadku mojej cery jest w ogóle niedopuszczalne... wydałam tylko niepotrzebnie kupę kasy.. byłam wtedy zupełnie nieuświadomiona, a niestety od samego początku musiałam radzić sobie z tym problemem sama..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA111
rana - 1 miejsca do zaleczenia (strupki, "świeże różowe plamki", skórki do zerwania)- 8 blizny- 5 (i tak pewnie na około rok zostanie, gdyż to długi proces leczenia) zaskórniki widoczne "gołym okiem"- 10 pryszcze- 0 humor - 30% używam - brevoxyl, seria effaclar k, pasta cynkowa Chcę zakupić coś pomocnego w walce z bliznami, przebrawieniami, tymczasowo do domowego użytku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona111 - niezłe podsumowanie ! :) powiem ci że nie jest u ciebie jeszcze tak źle - ja mam cały prawy policzek w bliznach i przebarwieniach :( pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA111 to ja też się podsumuję:) rana - 0 miejsca do zaleczenia - 3 blizny - ok. 20 zaskórniki widoczne \"gołym okiem\" - 2-3, w sumie już tylko na nosie (tzn. mam w każdym porze skóry, ale ze trzy są widoczne mocniej) pryszcze - 2 małe gule - 0 od półtora miesiąca:) humor - całkiem niezły:) używam - jeszcze 4 dni tetralysal, poza tym differin, sebium AKN, clindacne marceliiiinkaaaa kupiłam ten puder propolisowy, użyłam raz wczoraj i dziś rano. na razie nie mam uczulenia, czego się obawiałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
ONA111 niezła relacja z wyglądu twojej twarzy:) tak porównując to moja troszke gorzej wygląda:) Tak sie powstrzymuje zeby nie kupic jakiejs"cudownej" masci albo kremu ale zastanawiam sie nad cepanem ponoc smierdzi ale dziala na przebarwienia i blizny moze uzywalyscie? Ogólnie cera nadal mi sie poprawia tzn wszystko w miare sie juz goi i pod fluidem jest prawie niewidoczne. ziazik ja sobie wkręciłam z tym pudrem cos takiego : jak przetre sobie skóre wacikiem albo umyje twarz to pozniej przez jakis czas jest taka wilgotna i lepka i pomyslalam ze to dobre srodowisko dla grzybków czy takich tam hehe:) wiec ją osuszam tym puderkiem i jest w porzadku:) poza tym puder szybko wysusza, leczy ranki i wypryski a nie wysusza skóry Mam nadzieje, że nie będziesz uczulona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja tak molestowałam mojego pryszcza koło nosa,ze mam dziurke i to taką dosyć duża buuu :( nawet podkładem nie mogłam jej zatuszować ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA111
alko - spróbuj przez pierwszą noc niczym tej ranki nie smarować, aby naturalnie się zarosło. Często nakładanie maści i innych specyfików sprawia, że nawet po wyleczeniu pozostaje nierówna powierzchnia i trzeba czekać nieraz miesiące, by to zeszło. Możnaby wspomnieć o dalszym leczeniu pudrem propolisowym, bo faktycznie szybko i ładnie działą, ale wiąże się to z tym, iż przez trzy dni chodzi się z dość wyraźnym strupkiem. Jednak są to tylko 72 godziny. W innych przypadkach łatwiej jest kamuflowac powstałą ranę bądź już gojace się miejsce, bo tworzy się mniejsza wypukłośc (mam na myśli strupki), ale trzeba się z tym męczyć(przynajmniej w moim wypadku) około tygodnia,a nawet 10 dni. Ja często wybieram pierwszą opcję, ale tymczasowo nie ma takiej potrzeby, dlatego nie uwzględniłam w spisie preparatów, jakie stosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
zgadzam sie z tym, zeby niczym nie smarowac ranek itp bo wtedy dluzej sie goi, rana jest totalnie przykryta kremem lub maścią i trudno zeby sie goila w takim srodowisku Faktycznie propolisan szybko goi ranki wiec powstaja strupki ale mozna przeżyć:) po kilku dniach ich nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
moze źle zrobiam ale znowu eksperymentuje z cebulą tzn. przecieram nią twarz Skoro Cepan pomaga na blizny i przebarwienia a ma w składzie cebule to chyba sama tym bardziej pomoże Z kuracji cebulowej zrezygnowałam bo pojawiły mi sie zaskórniki zamknięte i podejrzewałam, że to po cebuli:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA111
rana - 1 miejsca do zaleczenia (strupki, "świeże różowe plamki", skórki do zerwania)- 8 blizny- 5 (i tak pewnie na około rok zostanie, gdyż to długi proces leczenia) zaskórniki widoczne "gołym okiem"- 10 pryszcze- 0 humor - 30% W DALSZYM CIĄGU CZEKAM NA CUD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
na blizny naprawde dobra jest cebula mialam pełno na policzku może wrzuce zdjęcie od pewnego czasu nic mi najednym nie wyskakuje i nie ma śladów po bliznach a mialam takie jak teraz na drugim policzku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA111
Z chęcią zobaczę efekty, bo każdego sposobu jestem w stanie się złapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
przekrój sobie cebulke i chwilke nacieraj twarz, niektórzy gotują cabulke i wtedy ankaldaja maseczke ale ja wole surową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja piję bardzo podobną:D skład taki sam i chyba ten sam producent, ale pudełko tekturowe (tu chyba papierowa torebka jest). Pisałam o niej nawet, jak zaczęłam ją pić, to twarz mi się ładna zrobiła, ale to były też początki antybiotyku, więc nie wiem co zadziałało. Teraz się zaniedbałam i piję nieregularnie, ale chyba powrócę do dwóch szklanek dziennie. Polecam, ona generalnie oczyszcza krew, więc na pewno nie zaszkodzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marceliiiinkaaaa
a to super zazik pewnie sporo jest tych herbatek typowo antytrądzikowych ale chyba nie rożnią sie tak bardzo składnikami Jak gdzies sie natknę na taką to kupie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiecie co...po tych podsumowaniach to wychodzi na to, ze mi i tak nie idzie tak najgorzej jak na to, ze na mojej twarzy zaskórnikow widocznych \"gołym okiem\" jest taka ilosc, ze nie da sie policzyc tego :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak poza tym dodalabym jeszcze liczbe widocznych grudek.... dla mnie to troche co innego (choc moze to sa i zamkniete zaskorniki ale dla mnie zaskornik to cos z widocznym ujsciem czyli ciemna kropka) tez bedzie ich u mnie jakies dobrze ponad 10 :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ONA111
Ja dziś powyciskałam i teraz strasznie się boję skutków. Wiem już, że będę chodzić z czterema malutkimi strupkami, bo do soboty muszę to wyleczyć więc będę używać propolisu. Plan niestety nie został wypełniony. Niby zawsze moge zacząć nowy, ale znów muszę czekać aż się wyleczy. Powiedziałam jednej osobie z rodziny. Będzie mi lżej, rozmowa i kontakt z bliskim człowiekiem, mam nadzieję, pomogą. Zatem zaskórników i otwartych i zamkniętych łącznie około dziesięciu, stan zapalny jeden, blizn i przebarwienia raczej bez zmian, natomiast teraz aż cztery strupy. Okropne uczucie, bo wiem, że nie byłam już daleko od przelomu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć drogie koleżanki
mam podobny problem jak Wy, tak podczytuję ten toipk i próbuję wspólnie z Wami z tym walczyć , Mam prośbę, piszecie o pudrze propolisowym. Mogłybyście coś więcej na ten temat napisać tzn. gdzie go kupujecie, ile kosztuje , jak go stosujecie . Z góry dziękuję, serdecznie pozdrawiam i życze powodzenia w radzeniu sobie z problemem 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
puder jest do kupienia w aptece - nazywa sie np. propolisan i kosztuje od 7 do mniej wiecej 10zl, zalezy od firmy http://www.doz.pl/apteka/p8683-Propolisan_3_puder_leczniczy_30_g_APIPOL_FARMA http://www.doz.pl/apteka/p577-Puder_propolisowy_3_Farmapia_30_g ----------------------------------------------------------------------------------- 3% puder propolisowy. Skraca czas gojenia się uszkodzeń skóry, przyspiesza regenerację tkanek, a zwłaszcza procesy naskórkowania i ziarninowania. Wykazuje działanie przeciwdrobno-ustrojowe, głównie na gronkowce i paciorkowce ropotwórcze. Wskazania: Otarcia skóry, rany z brakiem naskórka, ropne zapalenia skóry, oparzenia termiczne, grzybice skóry, owrzodzenia żylakowate podudzi, owrzodzenia o charakterze odleżynowym i inne trudno gojące się uszkodzenia skóry. Dawkowanie: Zasypywać cienką warstwą miejsca dotknięte zmianami chorobowymi 1-3 razy dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ona - cztery malutkie strupki to jeszcze nie koniec swiata 🌼 p.s. nie wiem czy jest sens z gory nastawiac sie na "przelom", u mnie lepiej dziala metoda malych kroczkow i nie obwiniania sie za porazki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cześć drogie koleżanki
Dziekuję bardzo Quleczko, jak zawsze miła i uczynna. Na pewno kupie i spróbuje , nie jest drogi, więc można sprawdzić jego działanie na mojej skórze. Dobrej nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×