Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kobieta pełna nadziei

Wrzesień 2009

Polecane posty

Ewelko dla mnie to tez duzy problem i nie wiem jak sobie z nim poradzic, bo mezowi napewno sie nie dam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trąbko, trudno mi się odnosić do czegoś, co nie jest ogólnodostępne. A mój zawód nie ma nic wspólnego z reklamowaniem tego typu produktów ;) Myślę, że zainteresowane mamy same do tego dotrą. Absolutnie nie neguję jeżeli ktoś chce ich używać - jeżeli ma taką ochotę. Ja osobiście nie wyobrażam sobie prania wielorazowych pieluch, wygarniania z nich kupek, tego całego zachodu. Jednorazową pieluchę zdejmujesz i wyrzucasz, a tu jest cały rytuał postępowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzieś coś słyszałam o tych pieluszkach wielorazowych, ale nie wiem do końca zawiele o nich. My nastawiamy się na jednorazówki. Nie poszłam dziś do pracy, kolana mnie łupią i okropnie kuł mnie brzuch w okol pępka, tak, że ciężko zginać się było. Więc zrobiłam sobie wolne i siedze i nic nie robię. Czy któraśmiała doczynienia z łóżeczkiem z opuszczanym bokiem?? Mąż chce takie, żeby mi było łatiwej, bo ja niziutka jestem. A ja sama nie wiem czy jest potrzeba dopłacania za to? Niby dno łóżeczka jest ruchome i ma się je wyżej dla noworodka, no im starsze tym gorzej...więc sama nie wiem. ja też jutro wizyta, zobaczymy co tam słychać u Olinka. Tym które nie mają dziś słońca przesyłam troszkę promyków, bo u nas jest go pod dostatkiem dzisiaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tu nie chodzi o reklamowanie ale o wybor, gdy kobieta pyta trzeba jej przedstawic wszystkie mozliwosci a pieluszki sa ogolnodostepne w sklepach internetowych (mowie o polskich sklepach internetowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkarbku, miałam do czynienia z łóżeczkami z opuszczanym bokiem i wydaje mi się, że są naprawdę wygodne. Jeżeli chcesz coś zrobić przy dziecku bez wyjmowania go z łóżka, a dno jest na najniższym lub na średnim poziomie, to o wiele wygodniej jest opuścić bok niż nurkować przez wysoką barierkę. Jeżeli jesteś niska, to możesz mieć kłopoty z sięgnięciem do dziecka przez barierkę. Najlepiej jeżeli przymierzysz się do takiego łóżeczka i sama zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli ktoś mnie o nie spyta - wiem że istnieją takie pieluchy, mogę o nich powiedzieć. Ale nie znajdę ich w sklepach, a zakładając że dziś jeszcze nie każdy ma dostęp do internetu (niestety tak bywa), albo nie robi zakupów przez internet - w tym sensie nie są ogólnodostępne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ok to ja Wam napisze dlaczego je wybralam (bez zadnych reklam oczywiscie) do mnie rzemawia fakt, ze: -dziecko w ciagu okreslu pieluchowania zuzywa okolo 1 tony pampersow, wyobrazcie sobie tone pieluch z gownem na smietnikach z jednego dziecka -poza tym w pieluchach wielorazowych rzadko zdarzaja sie odparzenia, wysypki itp (po prostu nie ma chemii) -po trzecie boje sie ze po pampersach moj synek moglby byc bezplodny (temperatura pod pielucha wzrasta o 1,5 stopnia co moze sie przyczynic do bezplodnosci) - my uczylismy sie robic na nocnik w wieku 1-1,5 roku, w pampersach jest to okolo 2-2,5 roku - akurat kwestia finansowa nie byla wazna ale i tak na plus jest to ze takie pieluchowanie wychodzi taniej niz pampersy i dlatego szukalam i znalazlam alternatywe do tetry, gotowania pieluch i prasowania taka pieluche po prostu wrzucam do pralki, gdy jest cos grubszego (jak juz dziecko nie robi takich wodnych kup) to zaklada sie specjalny bidegradowalny papierek na pieluche i po prostu wrzuca go z kupa do sedesu a pielucha trafia do pralki, pierze sie ja w 1/3 ilosci proszku, ja chce dodawac jeszcze ten proszek antybakteryjny i nastawia sie na 40 lub 60 stopni, potem sie rzuca na suszarke i suche na pupe, koniec problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trabko mogłabys zamieścic jakis link do tych pieluszek wielorazowych? ja jak na razie bardzo poważnie zastanawiam sie nad tetrą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podziwiam Was dziewczyny za tetrę, wiem ile jest pracy przy małym dziecku i szczerze powiem że mnie by sie nie chciało:P teraz przymierzam się do zakupu kilku sztuk dla córci żeby nauczyć na nocnik siadać:) teraz musze poszukac jakis tanich pieluszek dla mojego nowordka, ale chce takie co sa trochę sztywniejsze, bo i leije będą bioderka trzymac, to może ominie mnie to cholerne pieluchowanie, pampersy sa zbyt wiotkie:P:P i tak pamiętam przy córci urzywałam pampersów od początków i na poczatku wyrzucałam suche pampersy tyle że po kupce:P:P:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede uzywala pieluch jednorazowych, w mojej rodzinie dzieci szybko siadaly na nocnik, nie zamierzam latac z pielucha za dzieciaczkiem dwuletnim,mam nadzieje ze szybko nauczy sie siusiac do nocniczka, mam juz wyprobowane sposoby od kuzynek . a jako pedagog podejscie tez ;) hihi, zobaczymy jak to w praktyce wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc laseczki to ja po wizycie... dzisiaj rano nabawiłam sie stresu rano idac do pracy zobaczyłam kobiete oprzejechana przez samochod ale musiałam przejsc kolo niej lezacej bo musiałam isc do pracy a tak pogotowie i ludzi kupe... w pracy chciało mi sie siusiu załatwiłam sie podtarłam sie ubrałam i wyszłam z ubikacji a tu chlust kuzwa myslalam ze mi juz wody odeszły, oczywiscie musiałam isc do domu sie przebrac cały dzien latam do kibla jak szalona , na wizycie powiedziałam ginowi i co sie okazało mam bardzo silny ucisk majki... co do moich złych wyników mam stan zapalny ale to niewiadomo czy drog moczowych czy rodnych wiec mam urosept i clotrimazol...i mam brac nospe... maja wazy 1,650. na nastepna wizyte mam zrobic : mocznik, białko, keratynina, kw,moczany , asp at, ac at i 2 lipca wizyta i bedziemy ustalac date ciecia cesarskiego szyjka zamknieta, długa wogole sie nie skraca co do pieluch : tylko pampersy , nie mam zamiaru bawic sioe z tetra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌼 Czołem Brzuchatki! 🌼 Ja miałam dzisiaj taki sobie dzień musiałam troszkę pojeździć i pozałatwiać spraw. Muszę jeszcze dopilnować mieszkania, bo czeka na nas, ale musimy sprzedać to co teraz w nim mieszkamy. Kupa lataniny. Jeśli chodzi o łóżeczko- to ja na samym początku chciałam takie wypasione z szufladą, ale pamiętam, że moja mama strasznie się męczyła z tymi szufladami bo ciągle się w nich kurzyło i dlatego ja jestem za łóżeczkiem bez szuflady. Chociaż nie powiem bo zastanawiałam się nad łóżeczkiem turystycznym. A co do pieluszek to ja jestem za jednorazowymi. O tetrowych nie mam zdania, ale napewno przydadzą się do czego innego:) Ja jutro oficjalnie zaczynam III trymestr i chyba z tego wszystkiego poczułam dzisiaj 2 skurcze takie po parę sekund i zaraz puszczały:) Mam nadzieję, że przetrwam te ostatnie 3 miesiące:) i moja pociecha❤️ będzie zdrowiutka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzis probuje sie uczyc i mi sie ryczec chce jaki ten przedmiot glupi ja nic nie rozumie, to bedzie najciezsze zaliczenie w tym sem:( jeszcze boli mnie dzis glowa i jestem strasznie rozdrazniona, mam nadzieje ze jutro bedzie dobrze bo w srode egzamin wiec tylko jutrzejszy dzien zostaje na nauke:( milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey hey ja juz tez zaczelam trzeci trymestr :) Trabka w 100% zgadzam sie z Toba co do pieluch. Ja bede uzywala wielorazowych, bo wazniejsze dla mnie dziecka zdrowie i wygoda niz moja wlasna wygoda. Oczywiscie na jakies wyjazdy od czasu do czasu jednorazowa sie przydaje i wlasnie po to ona jest :) Ale nie wyobrazam sobie zeby moje dziecko mialo spedzic rok czasu w plastiku, ja majac okres 4dniowy mam dosc podpasek i niemilego uczucia, a co dopiero mocz czy kupka, oj nie nie nie..... nie wyobrazalne.... Co do lozeczka to mam praktyke z opuszczanym i nieopuszczanym bokiem i zdecydowanie polecam opuszczany bok, ulatwia sprawe jak dziecko jest wieksze i ciezsze, i lezy na nizszym poziomie materaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Small size jak możesz to napisz jak zacząć oduczać roczme dziecko od [ieluchy, dodam że córcia siedzi na nocniku, zazwyczaj rano i cos am robi:P:P Koteczek to Ty już będziesz ustalac datę cc? nie za wcześnie? o chyba że orientacyjnie, ja jako że mam termin na ostatniego przypuszczam że cc będę miała ok 20, ale tego dowiem sie dopiero we wrzesniu, zresztą gi mówil że w ostatim miesiącu będziemy monitorować częściej maluszka i mój stan, żeby opóxnic cc jak najbliżej planowanej daty porodu, z corcia wiem teraz że mogłam zaczekać. co do jedorazowych pieluch to ja wiem z doświadczenia że i tak przy takim małym jest full prania i w ogóle roboty, a jak jeszcze lubi wisieć przy cycu po 1,5 h to tetra to robienie sobie drogi z przeszkodami:P:P ja na okres letni miałąm ok 15 tetrowych, schodziła ok 1 dziennie czasami 2, słuzyły mi przewaznie przy karmieniu i odbijaniu, flanelowych miałąm 5 i to za duzo, bo w sumie słuzyły tylko do przykrywaia dziecka jak był upał, a we wrzesniu upału raczej nie będzie, no i podkładałąm na materac, w razie ulania sie małej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc! pozdrowienia od wrzesniowki2008! wlasnie wspominam jak to bylo rok temu i wlazlam tutaj :D syn ma juz 9 miesiecy, smiga po domu (raczkuje) i w ogole jest przeslodki! trzymam kciuki za was i za dzieciaki, zebyscie cale i zdrowe spotkaly sie z nimi po tej stronie brzucha ;) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, wczoraj miałam awarie neta.. stelka ginekolog ustali date przeciez nie ja, ale on mowił ze bedziemy ciac w 38 tc, a teraz mowi ze wszystko zalezy od badan na gestoze czy nie mam zatrucia ciazowego... pewnie najchetniej to juz by mnie pociał:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja lozeczka nie mam z opuszczanym bokiem, nawet nie wpadlam na to ze moze takie byc ;) Jeszcze na chwile wroce do tematu pieluch, pranie ich to jest czas na wrzucenie ich do pralki, nastawienie a pozniej rozwieszenie czyli w sumie 15 minut. Bez roznicy czy to tetra, kieszonka, Aio, formowana czy otulacz. Chochlik i jak? Wyczytalas cos? Zdecydujesz sie? Ja juz mam wyprawke pieluchowa dla swojego to jakby co sluze pomoca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, My po wizycie, wszytsko ładnie i pięknie - jak to P. doktor powiedział - elegancko. Na wakacje mogę jechać --uffff Olinek waży 720g - teraz to czuję już, że noszę dziecko :) Płeć potwierdzona - znowu coś dyndało :) Dzięki za info o łóżeczkach. Chyba rzeczywiście zdecyduję się na to ze spuszczanym bokiem. aha mam zrobić test na to obciążęnie glukozą...bbbllleee napiszcie mi jak to dokładnie było u Was. Mam kupić proszek w aptece, tyle mi powiedziała pielęgniarka. Wodę swoją też przynieść? Aha no i czy kazali Wam tam siedzieć te 2h po wypiciu tego czy mogłyście wyjść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mTrab/ka dlatego pisze że Was\\podziwiam bo pamiętam przy Karolinie byłam czasem juz taka zmeczoa że ie miałąm awet siły prania nastawić:P:P:P:P może to śmiesze ale prawdziwe:P Koteczek w poprzediej ciązy mój gin tez całas twierdził że cc w 38 tyg ciązy, a ja czułam sie świetie i jakos intuicja podpowiadała mi że jeszcze za wcześnie i się ie zgodziłam i a całe szczęście bo mała byłą by wczesiakiem, dlatego pierwszym pytaniem do nowego lekarza było pytanie kiedy się wykonuje cc, a on mi powiedział że nie ma sztywnej reguły, po prostu zależy od kokretego przypadku, ale jak najbliżej przewidywanego termiu:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZeść wszystkim :) Ja Szkrabku już mam za sobą to badanie i trzeba zabrać tylko tą glukozę pielęgniarki same ją rozrobią w wodzie. Ja nie musiałam tam czekać po godzinie przyszłam drugi raz zmierzyć cukier.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez mialam juz glukoze bleeeeeeeeeee kup sama glukoze odmierzona w aptece, pielegniarki dadza Ci wode, mozesz wziac polowke cytryny do wcisniecia, ja bez cytryny chyba puscilabym pawika a tak mnie tylko wytrzeslo i siedzialam tam niestety 2 godziny bo podobno glukoza sie inaczej spala jak sie chodzi (ale widzialam dziewczyny co wychodzily i wracaly)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szkrabek a ty ktory jestes tydzien ciazy? stelka ja urodziłam pierwsze w 37 tc i to nie jest wczesniak... a co do cesarki moze w twoim przypadku masz inne przeciwskazanie ja mam nadcisnienie i rozwiazanie zalezy od mojego cisnienia i od tego czy nie mam gestozy...badania na gestoze mam robic w przyszłym tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trąbko niestety nie zdążyłam sie zapoznać ze wszystkim bo nadal mam awarie netu w domu a w pracy czytam z doskoku. ale tetra chodzi mi cały czas po głowie, a nastawienie i rozwieszenie prania nie wydaje mi się jakimś mega problemem!zawsze może to zrobić mąż!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to bym nawet nie zdecydowała sie na tetre, po 1 przy dwojce dzieci mniej czasu, po 2 brak balkonu, po 3 nie uwazam pampersów za jakies zło, dziecko szybko sie oducza wystarczy tylko silna wola mamusi... po 4 pampersy nie maja ceraty sa przewiewne , pupcia sie nie odparza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pampers jest przewiewny dopoki dziecko w niego nie narobi, a z doswiadczenia wiem ze matki nie zmieniaja pampersa po kazdym siku bo dziecko po prostu nie czuje i wtedy wlasnie robi sie problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×