Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

lentilka

staram sie o dzidziusia , mieszkam w Anglii

Polecane posty

hej hej:) ja zaraz zmylam na zakupy, woadlam na chwilke.\' ja mam cykle bardzo regularne:) a od kiedy mierze temp to wszystko dziala jak w zegarku:) ja tutaj nic nie wiem o lekarzach, gdybym byla w polsce poszlabym na usg i zrobila monitoring cyklu, wiedzialabym chociaz czy mam prawidlowe pecherzyki i wogole:) pewnie zbadalibysmy hormony i zolnierzyki meza.a tutaj? nic nie wiem. jezeli prawda jest ze na 12 cykli tylko w 8 moze dojsc do zaplodnienia to ja zakladam od dzis ze ja juz te 4 mam za soba i przede mna tylko takie gdzie zaplodnienie jest mozliwe:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i wlasnie to chcialam od Ciebie uslyszec!!!!tak pisala jedna laska na kafeterii, podgladnelam kiedys topik, i to byly slowa jej gina, dalo mi to do myslenia, bo ja tez czytalam o pustych cyklach i o tym, ze polowe ciaz tracimy przy okresie, po prosty takie jakby samoistne poronienia ja nie moglam dzis uwierzyc w to, zamowilam zel i testy owulacyjne wczoraj po poludniu, patrze dzis sa!!!A moi znajomi wyslali mi kartke na swieta 14gr. i dopiero 8stycznia ja dostalam!!! tylko moim zdaniem troche obciach w tej Anglii z tym usg, no ale coz zrobic, \'czyj kraj tego religia\'. Moj M poszedl na mecz, wiec siedze teraz sama, pewnie bede musiala isc na zakupy i cos stworzyc na obiad, a potem dalej bede sie przygotowywala do tego srodowego testu, chyba sie potne jak nie zdam, bo tyle nad tym siedze i czytam!!! do zobaczenia pozniej!!! zazdroszcze b.regularnych cykli,niby moje nie odbiegaja od normy, ale czasem te 3 dni w ta czy w tamta robi roznice.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :D Jezeli chodzi o lekarzy tutaj, to z doswiadczenia moge powiedziec, ze zaczną Cię powaznie traktowac chyba dopiero od 12 tc. Jak pojdziecie na początku powiedziec, ze jestescie w ciazy, to mogą co najwyzej pogratulowac no i wyslac na testy HCG, zeby ciaze potwierdzic, ale zadnych dodatkowych badan nie bedzie. Tak tez było ze mna, zaczelam krwawic w 6 tc, oczywiscie zadzwonilismy do szpitala, kazali przyjechac i zbadal mnie lekarz dyzurny, ale chyba tylko pod kątem wykluczenia ciązy pozamacicznej. Nie dali zadnej luteiny, nic. No i odeslali do domu- byla 1 w nocy, a na 8 rano mialam przyjechac na usg. Obudzilam sie o 6 rano i poronilam. Oni tu traktuja te pierwsze tygodnie ciązy, jako selekcje naturalną, że skoro ciąza sie nie utrzymała tzn ze coś bylo nie tak i trzeba pozwolic aby organizm sam sobie z tym poradził. Także jak chcecie inaczej, to proponuje od razu jakąś polską klinikę. Rano oczywiscie zajeli sie mna profesjonalnie, zrobili usg, badania krwi i badanie ginekologiczne. Ale oczywiscie nic juz we mnie nie było. Nie pamietam za duzo, bo caly czas wydawalo mi sie ze to jakis koszmarny sen :/ W kazdym razie dużo tam z nami rozmawiali, tłumaczyli, ze tak sie zdarza itp. Dali tez mnóstwo broszurek i porad jak sobie teraz poradzic. Potem przez następne dni, dzwonili do domu, pytali jak sie czuje itp. Co było tez duzym, ale milym zaskoczeniem. Teraz z perspektywy czasu, to mysle ze nie moge nic zlego o nich powiedziec.. Ale tak jak napisalam wczesniej, nie ma co liczyc ze bedą tutaj o nas trząść portkami od pierwszych tygodni ;) Ale sie rozpisalam ;) To chyba mój najdłuższy post na kafeterii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
tak tu wlasnie jest jak opisała wyzej kolezanka, cała ciaze prowadzi polozna zero badania ginekologicznego-wiec przed zajsciem radze zrobic sobie cytologie, a we wczesnym stadium podczas wizyty w polsce zrobic porzadne badania!!ja zaczelam krwawic w 7 tyg i poleciałam do GP powiedzialam, ze jestem w ciazy boli mnie brzuch mialam goraczke i skurcze(oczywiscie kit mu pocisnelam)gościu mnie badal po brzuchu to mówiłam ze boli a pozatym ze pracuje i chcialabym wiedziec czy jest to ciaza zagrozona bo wolal=łabym byc przygotowana na taka ewentualnosc ,i jak dostane krwotoku w pracy to lepiej zeby wiedzieli,wiec od razu skierował mnie na USG.okazalo sie ze wszystko ok,ale bylam przygotowana na najgorsze nie faszerowano mnie zadnymi lekami tylko witaminy i zelazo które wymusilam bo w pierwszej ciazy mialam niską hemoglobine(a to wiaze sie z anemia) pracowalam do konca i urodzilam 4 kilowego klocka okaz zdrowia!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
a pierwsza ciaza wiek 20lat, anemia i bóle brzucha które skonczyłyby sie wczesnym porodem bralam tabletki od polowy 6 mies na podtrzymanie, oczywiscie zwolnienie z pracy musowe.zaplacilam za porod urodzilam corke w wieku pózniejszym ciagle chora,chudzielec teraz z niej straszny taka delikatna jest do tej pory w polsce ciagle chorowala w szkole tutaj klimat jej sprzyja.Natomiast 6 miesiac turkuspwa uwazam juz za wysoki stan ciazy i powinni lepiej sie toba zajac !!!poprostu dziewczyny wlazic na neta i jak najwiecej czytac o ciazy,zagrozeniach,poronieniach ,objawach ,wysokim cisnieniu w ciazy, zatruciu ciazowym anemi itd poprostu dokształcic sie troche bo tu niestety lepiej wiedziec wiecej mnie tam nie zbyli szybciutko tym swoim o right!i zadawałam naprawde tysiace pytan ,bylam przy porodzie kolezanki pilnowałam zeby wszystko bylo ok poprostu brac sprawe w swoje rece bo to nie polska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja w kazdym razie, jak sie znajde na dole tej pieknej tabelki to sprobuje jednak zrobic wszystko, zeby sie zobaczyc ze swoim ginem, poki co trzeba sie starac!!! dopiero pierwszy cykl monitorowalam, ale powiem, ze sluzu plodnego to nie widzialam, w ogole zadnego, chyba ze byly tego tak skape ilosci... Do tego w owulacje tez sie nie przytulalam, bo tak mnie bolal lewy jajnik wtedy, ze po prostu chcialm tylko lezec i zeby mnie nie ruszac, a moze wlasnie trzeba bylo wtedy zadzialac,czy wy tez w czasie owulacji odczuwacie taki silny bol? nic mi sie ni chce dzisiaj, pochmurno u mnie, jakos tak ciemno ale niezbyt zimno, dzisiaj w nocy jakcys pijani angole bili sie ulice dalej od naszego domu, sasiedzi wezwali policje, wystraszyli mnie tylko!potem spalam do 11!!!zna ktos jakis sposob, zeby mi pomogl w przemozeniu sie do rannego wstawania?bede wdzieczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
aaaaaaaaa 6 tyd, to tak to oni nie przejmuja sie wogóle najprawdopodobniej z tego co czytałam to tutaj kieruja do kliniki kobiete jesli bylo ok 4 poronien lub ciaze martwe,moja kolezanka z pracy byla w ciazy poszla na pierwsze usg i okazało sie ze ciaza nie rozwija sie prawidlowo zrobili jej badania i okazalo sie ze ciaza martwa ponoc do 6 tyg rozwijala sie normalnie a potem cos sie stalo zaproponowano jej albo czekac na samoistne poronienie albo tabletka na poronienie albo zabieg co u pierworódek nie wskazane.tłumaczyli to tym ze jej macica jest tak szczelnie zamknieta ze nie chce pozbyc sie martwego plodu ,ona wystraszyla sie poleciala do polski a tam to samo tylko bez opcji tabletki wczesnnoporonnej bo u nas to nie legalne.w najlepszej klinice zrobili jej w koncu zabieg usuniecia bo po licznych konsultacjach stwierdzono ze tak bedzie najlepiej, ona miała zabieg a ja w tym czasie tutaj rodzilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) jak tam czytam o tych wszystkich poronieniach to nie wiem czy dalabym sobie z tym rade:( ktoras wczesniej pisala(chyba masonowa) ze moze sie poplakac jak zobaczy pozytywny test,ja to bede chyba ryczec jak glupia:D lentilka ja tez mam regularne cykle na szczescie:) turkusowa czytalam ze odwiedzasz kunik:) ja tam jestem stalym bywalcem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko czesc to ja sie poplacze jak zobacze dwie krechy, ze szczescia, bo czuje ze mi z tym zejdzie, w koncu nastarsza tu jestem i staram sie dopiero o pierwsze! dziecko!!!a moj maz do najmlodszych tez nie nalezy!!!bardzo bym chciala zdazyc przed 30-stka, ale...wola boza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to sie nam tu zrobi jakas histeria, juz widze jak nas 2222 bedzie stawiac do pionu i wspierac!!! kurcze glodna jestem musze szybko cos stworzyc na obiad, bo M nadjedzie z meczu i bedzie glodny, do zobaczenia wieczorkiem!!! a masonowa kupuje i kupuje i kupuje !!!! :-D ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masonowa kupuje i kupuje:) akurat! maz sobie wiecej kupil, ja skonczylam z jednym sweterkiem i majtkami!jestem w tym beznadziejna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez jak ide na zakupy z mezem to mam w planachzawsze pare rzeczy kupic,a jak wychodzimy to M z koszula,kurtka a ja z majtkami:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lentilka, to ze Cie boli jajnik jak masz owulacje to bardzo dobrze:) tzn nie dobrze bo bol jest, ale dobrze bo wiesz ze masz owulacje:) i wiesz ktory jajnik:) ja mialam taki bol w tym miesiacu, a tak to roznie bywa, nie zawsze mnie boli. aneczko, ja nie wiem jak bym zareagowala na poronienie. tak bardzo zalezy mi na tym dziecku, ze nie bylo by latwo pogodzic sie ze strata, ale moze widzialabym ten plus, ze przynajmniej jestesmy z mezem zdolni do zrobianie fasolki. nie chce sobie nawet tego wyobrazac. ja mysle pozytywnie, ze jak juz wyjdzie w koncu to przez kolejne miesiace nie bedzie zadnych problemow:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gaci to ja mam 2 pelne szuflady:P jak ide z M to zawsze chce mu jak najwiecej wcisnac, bo on to by najcheniej chodzil w 1 koszulce i spodniach na okraglo. no i tak jakos trace wene na zakupy dla siebie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanek787
To znajdź sobie polskie koleżanki i kolegów w Anglii i nie miej czelności rodzić ciemnoskórego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 222222
spoko bede z wami i ile bede mogla to poradze ale najwazniejsze w wyborach jest wasza kobieca intuicja znajomosc swego ciala i troche porad od waszych doswiadczonych mam.Moja intuicja i przeczucie kazalo mi wylezc z tego cholernego basenu-bo zachciało mi sie rodzic aktywnie i cale szczescie bo raczej normalnie to bym nie urodzila.wWpracy z kolezankami rozmawialysmy o ciazy kazda z nas miala rozną przychodnie i dzielilysmy sie swoimi spostrzezeniami wspierałysmy sie i tak razem przetrwałysmy do konca a teraz w pracy nastepna tura ciezarnych!!!iI tak mysle sobie ze wy teraz wspierajac sie nawzajem i pisząc swoje spostrzezenia ,pomysły ,dzielac sie radami,wiecie ze nie jestescie SAME... a to dopinguje i to bardzo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masonowa z nami na zakupach jest tak samo:P mowie mezowi zeby sobie spodnie kupil,a o mi ze mu nie potrzebne bo chodzi do pracy i spowrotem,przed swietami poszlismy do sklepu i sama juz mu musialam wciskac,ale tak mi sie rozkrecil ze masakra:/ ja wtedy wyszlam ze skarpetkami :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego wlasnie tutaj pisze:) bo mi to pomaga, nie czuje ze tylko ja taka jestem ze nie moge zajsc od razu, mozemy sie podzielic problemami, wiadomosciami, spostrzezeniami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka, moj az niestety na zakupach sie wogole nie rozkreca, on jest monotematyczny, najchetniej by tylko w dresie chodzil:( jego interesuja bluzy, koszulki, bielizna, ewentualnie pidzama. ale i tak dzis kupil wiecej niz ja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieszmy sie ze mamy tych naszych M:) ja uciekam dziewczyny bo weekend jest przeznaczony dla mojego M poniewaz w tygodniu sie mijamy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie znowu :) Tak, musze przyznac ze jestem uzelzniona od tego Kurnika :D W co grasz najczescie? ja to głównie kości, ale zdarza sie tez w literaki, czy remika :) Ja sama nie wiem czy bede w stanie sie cieszyc jak zobacze pozytywny test, może faktycznie- ale raczej ze strachu niz ze szczescia. W kazdym razie- zycze Wam i sobie- wymarzonych dwoch kresek jak najszybciej :) Co do zakupów, to chyba facei tak po prostu mają ;) Ja swojemu mezowi sama kupuje ubrania, bo on jakos sie w tym nie odnajduje :D A teraz to juz w ogole istne szalenstwo na tych wyprzedażach :D:D Szczegolnie uradował mnie sklep next- ktory na codzien dosyc drogi, a teraz mają 70% taniej :) Poza tym juz w walentynki jedziemy do Polski :D odliczam juz dni..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turkusowa ja gram w chinczyka,kosci,czasem kierki:) ok ja juz uciekam papa milego wieczorku wam zycze dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedys ciagle na kurniku siedzialam, potem przeskoczylan na wp.pl a teraz przez to ze nie mamy stalego lacza internetowego to nie moge grac. ale specjalnie mi tego nie brakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tez kompa wylaczam, zaraz zaczyna sie jakis film z Hugh Grantem na jedynce a jeszcze musze pranie powiesic. do jutra:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyglada na to, ze wszyscy poszli, jak ja przyszlam, no to u mnie normalne, zrobilam obiad i mowie mojemu M, zeby umyl naczynia(niestety zmywarki nie bedziemy mieli, chyba ze wprzyszlosci) a on, ze jest zmeczony, ja takie oczy a czym , przeciez na meczu byles, a on ze musial krzyczec na sedziego....:-D ludzie ludzie apropo tej bolacej owulacji, ale mnie wtedy tak bolalo, ze w sumie to mi sie odechcialo tego calego przytulania!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
film sie skonczyl, nudyyyyyy. jest dopiero 9 a ja mysle zeby isc spac bo co tu robic? glowa mnie boli, rozbolala mnie jak wracalismy z Manchesteru. w autobusie za nami usiadly 3 gowniary i muzyka na caly regulator. ja nie wiem gdzie to sie wychowuje, chyba w oborze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja czekam na wyplate meza, bo mam juz obiecane zakupy , poszaleje na wyprzedazach, tak mi sie wydaje a oglada ktos Big Brothera, jest tam latoya jackson, ludzie jak ona wyglada?jestem w szoku, wiadomo, ze ma nos sztuczny, ale wszyscy ci jacksonowie maja jednak podbnie te nosy zrobione, dziwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×